Pád ročného bábätka na zadnú časť hlavy

eva1235
25. dec 2022

Ahojte, prosim Vas mate skusenosti alebo co ste robili? Moj syn bol na kolienkach hral sa a potom spadol dozadu na zadnu cast hlavy na parkety.. mam strach ci je vsetko ok…samozrejme hned plakal velmi plakal ale po chvilke sa upokojil… ake mate vy skusenosti? Dakujem

jjanulienka
25. dec 2022

Ešte veľa krát padne. Neboj sa bude v poriadku, oni majú prispôsobené hlavičky. Len ho sleduj, keby náhodou vracal choďte na pohotovosť. Držím palce 😉

dzulli1980
25. dec 2022

Treba ho sledovať, či nie je apatický, malátny, či má rovnako veľké zreničky, či nezvracia ...
@eva1235

gelifil
25. dec 2022

Boooože, furt som bezala naq pohotovost, v noci natahovala budik a kontrolovala zrenicky...dobre, ze je to za nami

basska_b
25. dec 2022

Neboj, toto je mala vyska. Kamoska bola na Kramaroch na chirurgii s malym kvoli plastike lebky, to mal vrodene... ale boli tam deti, ze padli z prebalovacej podlozky ci vypadli z kocika...

hederamonstera
25. dec 2022

Moj ked sa ucil sediet, tak parkrat popadal dozadu na hlavu na dlazbu. Je v poriadku

belllinka
25. dec 2022

@gelifil boože a čo ti na tej pohotovosti vždy povedali?
Mali by zriadiť pohotovosť pre hysterické matky. Vieš koľko detí denné padne?
A hlavne teraz, keď je vrchol chrípky a nedostatok lekárov, si to na pohotovosti užiješ

zuzuliennka1
25. dec 2022

@eva1235 bol na kolienkach? to je nic, urcite je ok.
male deti sa skotulali uz z prebalovacich pultov, sedaciek, posteli, vypadli z kocika,.. mohla by si mat aj dalsi par oci na chrbte, stane sa, deti su velmi rychle.
nic sa nedeje, klud, dychaj
este popada, ked bude vacsi - vonku, na ihrisku,..

bajka16
25. dec 2022

@gelifil presne. Ja ak som nebola s dvojročným 5 krát na pohotovosti s tým že spadol na hlavu tak ani raz. Hrozné ten strach pravidelne 🙈

ankare
25. dec 2022

@eva1235 júj, tých pádov bude ešte veľa. To nemáš šancu ustriehnuť. Držím palce!

marianarem
25. dec 2022

@eva1235 U nas toto bolo na dennom poriadku okolo takych 8m. Naozaj denne. Hlavne to blbo znelo, lebo som nikdy nevedela, ci to praskla parketa alebo lebka 🙈 Ale vzdy to bola len parketa 🙂 Boli sme zhodou okolnosti vtedy u ortopeda, ten nam povedal, ze lebka je v tomto veku pruzna.

anavixy
25. dec 2022

Nebehajte na pohotovost teraz zbytocne, len si nieco odnesiete 🙏 staci sledovat doma, ak by bol opuch alebo velka podliatina, nepoviem, ale z takejto pidi vysky asi skor nie… sleduj hlavne zrenicky, zmeny správania, zvracanie 48h, to postaci. 🙃

lilly16
25. dec 2022

Hrču nemá? Ak reaguje normálne,nie je spavy nestresovala by som zbytočne

betulinka1
25. dec 2022

@eva1235 naučili ma na pohotovosti ocny test. Chod s dietatom do tmavej miestnosti, chvilu pockaj a potom zasviet. Ked sa zreničky stiahnu je ok. Toto ale plati v pripade ak dieta neostalo bez vedomia, nepadlo z velkej vysky, nie je malátne, negrca. V tychto pripadoch treba ist na pohotovost. Ak dieta padne pred spánkom, tak ho nedavaj spat aspon 2 hodinky aby si ho vedela pozorovať.

81anina
26. dec 2022

Môj keď mal rok a pol tak padol z gauča z malej výšky na zem. Videla som ako dopadol nestihla som ho chytiť spadol dozadu na chrbatik hlavu si na 100% neudrel. No musel sa veľmi zľaknúť lebo plakal tak že som ho nevedela nijako upokojiť a z toho sa hneď pozvracal vyšli z neho komplent raňajky. Na pohotovosť som nešla sledovala som ho zreničky o 2 hodiny už vonku lietal ako šarkan nič mu nebolo. Aj keď zvracanie má teda vystrašilo ale poznám si dieťa že to bolo zo zlaknutia