Poradíte nejakú masť na zapareniny?

moniciak
9. nov 2011

Ahoj Monika má už nejakyý čas ťažko hojacu sa zapareninu neviem z čoho starám sa ako sa dá máte nejakú skúsenosť s nejakou super masťou čo pomôže??? Zatiaľ sa mi nechce ísť k lekárke fakt je to zapareniny len tentokrát sa ťažšie hoja ďakujem za odpovede 🙂

diabliq6666
9. nov 2011

mne sa najviac osvedcil puder aviril kombinovany s aviril mastou

metlonka
9. nov 2011

nebudem pisat ake masticky, to ti uz maminy napisali svoje osvedcene rady 😉 ja len spomeniem, ze ci si nepatrala z coho to ma...moje deti obe to mavali, az kym som nezistila, ze to maju z tzv. agresivnej stolice a mocu. Je to zo stravy. Moji ked zjedli brokolicu, karfiol a rajcinu, tak mali hned zapareniny. Bolo to v obdobi ked zacinali papat tuhu stravu, presne ako asi teraz vy 😉 Mozno este kombinacia s plienkami...castokrat su napustene s niecim a spolu s tym mocom tak pokozka reaguje. Vysadila som im nacas tuto zeleninu a bolo dobre 😉 inak tiez som vtedy prestala pouzivat vlhcene utierky a umyvala len cistou vodou 😉

gaby21
9. nov 2011

Vsetky tuna spomenute masticky sa mi neosvedcili, jedine co zabralo na skaredu zapareninu bol IMAZOL 😉

jedina30
9. nov 2011

zapareniny su u dcery???ja mam velmi dobru skusenost s IMAZOLOM..umyjes,natries..nechas presusit a potom das plienku..nemusis to stale umyvat ,ak prebalujes...nam to po 2 dnoch uplne preslo.. 😵 😵

rora
9. nov 2011

ja som pouzivala jecorisovu mast, rybilku, nivea krem na zapareniny aj z dm drogerky krem na zapareniny ale pomohol az imazol krem. a tiez nepouzivat vlhcene obrusky, ale oplachovat cistou vodou prip. repikom. po 3 dnoch sa pekne zacalo hojit. a mali sme to fakt zle, az mi bolo do placu ked som videla aku ma moja mala zapalenu,vyhadzanu a krvavo cervenu susurku a vystipanu ritku :(

ikika
9. nov 2011

@moniciak my sme skusali:

1.) "imazol krempastu", ked ju natries, trosku to nechaj zaschnut (mozes jej to trosku aj pofukat, mozno sa na tom aj zasmeje 😉 )...

2.) este sa mi velmi osvedcil ten hnedy, smradlavucky "pityol", co je zevraj pre deti do 10 rokov nevhodne, ale neviem preco... 😕

3.) ak to ma zapalene, dobre je dat si namiesat v lekarni "ichtamolovu mast so zakladom cremor" a pediatricka mi teraz poradila dat namiesat v lekarni "ondrejovu mast", tu som vsak zatial neskusila, ukludnilo sa to totiz, vdaka Panu Bohu!

4.) ja prebalujem aj v noci... a hned rano ju sprchujem (nie celu, ale od pol pasa dolu), kedze celu noc tam posobil ten moc... osprsim ju aj vzdy hned po kakani... ak aj nekaka v ten den doobeda, tak aj tak ju este osprsim pocas dna...

5.) dobry je aj vzdusny kupel... len teraz v zime, aby babatko nenachladlo...

6.) ked bola mala este mensia, tak mi pediatricka poradila 2x denne "imazol krempastu", z lekarne namiesany krem "erevit", krem "infadolan" a fantasticky krem "Bioderma ABC-Derm Change" proti zapareninam

7.) a este jedna vec - presli sme na latkove plienky a este som objavila v drogerii dm jednorazovky "alana", ktore su eko a nie su igelitove, ale papierove a vnutri maju bunicinu... samozrejme, prebalovat a prebalovat stale dookola...

8.) a este ma napadlo, ze kamoskinej malej vzdy pomoze krem "dermazulen", no obsahuje kamilku, takze ja som to neskusala...

Fuha, ze ake lintanie! 😅 Drzim palceky, nech sa vam to skoro uzdravi a uz nevrati! 🙂

bambulla
9. nov 2011

ahoj tak nam vzdy pomohol Pityol a to som uz vyskusala vseliake ale pityol zabral vzdy 🙂

pimpulienka
9. nov 2011

Keď sa dá, čo najmenej použivať vlhčene utierky..Použivam vodičku a tamponik a tak utrem vždy po cikani, po kakani vždy pod tečucou vodou a umyjem riťuľu detskym mydielkom.no a my použivame od narodenia sudocreme. Nevieme čo su to zapareniny. Maximalna spokojnosť 😉

chrumka
9. nov 2011

my sme skusali aviril a sudocrem, vobec nepomohli a potom sme vyskusali bepanthen co je aj na bradavky a ten to pekne vyliecil a uz pouzivame len ten.

elly111
9. nov 2011

Pityol nie je pre malé detičky, najskôr ak vôbec od 10 rokov

zuzka.sk
9. nov 2011

ahojte baby, len to tu tak vidim a neda mi nenapisat, my sme pri oboch pouzivali len Bepanthen, pri malej som najskor o tom netusila a nic nezaberalo a toto hotovy balzam, pri malom do 8 mesiacov a teraz skoro nic nepouzivame, kazdy den kupeme a kompletne natieram Excipila Lipolotio, natrem mu aj ritku a vajka a je bez problemu.... takze Bepanthen - ritka, pisulka, vajka a Excipial na telicko a vecer po kupani aj na prdelku 🙂)

kukucg
9. nov 2011

Je fakt ze sa pytiol teraz neodporuca detom do 10 rokov, hoci ked sme boli my deti tak sa pouzival od narodenia, mama je farmaceutka a nevie preco to takto dali, ale my sme mali velke probemy so zapareninami, maly ich mal velmi zle, az do krvi, nepomahali ziadne masticky, vetranie, susenie proste nic, ale pytiol pomohol, dva tri dni a bolo ok... riskla som to a som rada, par natreti neublizi, nepozuivali sme ho pravidelne, len obcas, a ked mu cervenal zadocek natrela som raz a hned to preslo...

kamaska501
9. nov 2011

mne sa tiez osvedcil imazol 😉

evka4
9. nov 2011

@moniciak imazol krem pasta, doporuceny pediatrom.

fide
9. nov 2011

Ak je dieťatko precitlivele môže sa stať, že ani sudocrem aj ked je super nepomoze ....snád pomoze moja rada od koznej lekárky z lekarne BABE KREMPASTA... my mávame naozaj nechutné zapareniny mokvajúce a krvacajuce s nocnym budenim sa na pocikanie a to jej jedine co nam pomaha. verím ze pomoze aj vám.....nie je to nic príjemne tak vela trpezlivosti prajem...

p.j.jacky
9. nov 2011

a je to naozaj zaparenina?nemoze to byt alergia na plienky,alebo vlhcene kapesnicky?my sme to mali,nic nam nepomahalo az nakoniec krem od biodermi abc peoral

dankadina
9. nov 2011

no my mame plienkovu dermatitidu vždy ked nam idu zubky a lekarka nam predpisala taky iely krem imazol a je dotat aj bez predpisu a hned to pomoze

littledevil
9. nov 2011

My sme pouzivali rybaciu mast, dostat kupit v lekarni. Teraz mame Sudocrem. Ked bol maly na JIS -ke v nemocnici, tak tam nemali asi cas ho casto prebalovat 😠 a mal strasnu ritku, tak som mu kupila PITYOL a ten mu pomohol. 😉

dena10
9. nov 2011

Používala som Sudocrem (dávali ho aj v pôrodnici), ale prešla som na krém s ryb. olejom - zdá sa mi najlepší až na tú "vôňu"). Napr. Rybilka. (Lebo niektoré krémy určené na zapareniny ešte viac podráždili pokožku...).

stanislavao
9. nov 2011

Sudocrem a urcite Imazol krempasta - toto je uzasna mast na vsetko na kozi. na zaparenu ritku, na plesne medzi prstekami na nohach, na fliacky na tvari - vseliek. Pomaha velmi rychlo. je skutocne super.

kubuliatko
9. nov 2011

skus mu davat latkove plienky, bud klasicke bavlnene alebo moderne latkove z inych materialov. ja ich uz pouzovam 6 mes a od vtedy som nepouzila ziadny krem na zapareniny lebo sme nemuseli.

etuska
9. nov 2011

my pouzivame Sudocrem,ale naozaj len obcas /vacsinou nedavam ziadnu mast,ale my pouzivame od narodenia latkove plienky 😉

katmi
9. nov 2011

Imazol a potom sudocrem alebo aj v DMdrogerie dostanes rovnakej kvality, ale za lacnejsie peniaze ako sudocrem krem na zapareniny od BabyLove...treba ho pouzivat stale po prebalovani,vyhnete sa potom takym problemom..
Pythiol ako tu baby radili,ten by som moc nedavala, je to mastna mast, po ktorej to zvykne este viac mokvat a nehoji sa to... drzim palce..

irsina83
9. nov 2011

imazol ti v lekarni predaju bez predpisu a nam este pomaha aj bubchen krem na ritku 😉

kaingrid
9. nov 2011

jednoznačne sudocrem ale najskôr umyt v repiku....Moj maly nikdy nemal zapareniny, ale prednedavnom sa nam objavili dost skarede, posadila som ho asi na desat minut do repika a nasledne osusila a natrela sudocremom, druhy den /vecer/to iste a na treti den nemal ani stopu po zapareninach 🙂 Prajem skore uzdravenie 🙂

diusik
9. nov 2011

uplne super je podla mna bepanten,skoda ze na slovensku maju len ten 30g asi za 5 euro,ale je velmi dobry

lypka
9. nov 2011

no my sme taký špeciálne na zadoček používame sudocrem lebo jej len ten pomôže a občas sa jej spraví zapareninka v zhyboch hore na nožičkách tak tam dávame nejaký krém na zapareniny z lidla a je tiež veľmi dobrý.

happy3
9. nov 2011

ak to ma moc vyparene,tak by som ti radila jeden den natierat obycajnou kalciovou mastou 😉 my sme mali taky problem ked malemu zacali rast zubky a nemohli sme sa tej zapareniny zbavit,tak som mu to potierala kalciovkou a bolo po probleme 😀 .My pouzivame sudocrem a kalciovku 😉