Prekonali ste mumps, osýpky, rubeolu? Mali ste komplikácie?

kvojtanikova
25. nov 2011

Rozmyslam ci dat dieta zaockovat, taka tema o ockovani tu uz je, ale nepise sa v nej skusenosti s tymito chorobami - ich priebeh ci nakaza bez ockovania. Existuju este v dnesnej dobe tieto choroby? Mali ste ich - ako Vam ich diagnostikovali - nemylil si to lekar s niecim mysliac si ze to nemoze byt ono, kedze mate byt zaockovani? Mali ste nejake komplikacie pocas choroby alebo po nej? Prosim iba osobne skusenosti, nechcem v tejto teme riesit rizika ockovania, skor sa zamerat na tieto choroby a ich preibeh (za predpokladu, ze teda nedam dieta zaockovat, co mam cakat, ake su prejavy tychto chorob ...atd.) Dakujem.

kvojtanikova
autor
3. júl 2012

@sisiska
@hajanka dakujem za odpovede, uz som medzicasom predsa len dala dcerku zaockovat, prebehlo to bez akychkolvek priznakov, komplikacii, tak dufam ze uz to bude OK. Rozhodla som sa tak po velmi dlhom vnutornom boji a dakujem Bohu ze to bolo vsetko OK. Moja znama dala dcerku zaockovat minuly tyzden, dietatko odpadlo do bezvedomia, tyzden stravilo na JIS-ke, cele sa vysypalo vyrazkami a opuchlo na nepoznanie. Teraz je uz OK, no muselo to byt pre tu mamicku strasne. Naozaj sa neda v tomto smere radit, kazdy sa musi rozhodnut sam za seba a vnutorne si svoje rozhodnutie obhajit.

sisiska
3. júl 2012

ja som z tohoto rozhodnutia ockovat MMR vakcinou velmi nestastna...myslite, ze by nam mohlo pomoct vysetrenie na imunitu? a podla vysledku sa rozhodnut...alebo aj s dobrou imunitou moze dietatko znasat taketo ockovanie zle?

hajanka
3. júl 2012

@sisiska s dobrou imunou zvladne danu chorobu (proti ktorej chces ockovat) "lavou zadnou" vytvori si prirodzenu imunitu proti nej a jeho telicko sa neobohati o toxicke jedovate latky, navyse dnes ani nema moznost sa s nou u nas stretnut, osobne na ockovani nevidim nic dobre, ziadne prinos, ziaden plus, ci si telo vytvori protilatky je diskutabilne, ci imunitu duplom, ochrana je len kratkodoba, zlozenie vakcin nepusti 😖 ochoriet na danu chorobu moze dieta stale, dokonca ju moze spustit samotna vakcina, takze ochrana pre mna ziadna, viaz rizik ako prinosov. Osobne som za prirodzene prekonanie choroby, nez ockovanie.

Kontretne k tvojej otazke, ci dieta s dobrou imunitou moze znasat ockovanie zle? no.
Moj syn bol zdrave dieta ako buk. Od 3-6 rokov sme zili v UK, kde si vybudoval medzi angl. detmi v skole za ten cas fantaticku imunitu, chory bol za cely cas asi 2-3x mozno viac nepamatam presne a 1x silnejsi kasel, co je znak celkom dobrej imunity, dieta s dobrou imutou by malo byt aspon 1-2x za rok chore, kvoli budovaniu a upevneniu si imunity, tvorbe protilatok voci chorobam, to ze dieta nie je vobec nikdy chore nemusi znamenat dobru imunitu (to uz je skor o prirodzenej nez ziskanej imunite), ak neprejde ziadnou chorobou (napr bakteria), nemoze si voci nej vytvorit protilatky a teda aj vybudovat tu tzv. ziskanu imunitu - odolnost voci dalsim ochoreniam, kedy t-lymfocity ich rozpoznaju a b-lymfocity pri dalsom stretnuti s tou istou latkou reaguju rychlejsie a pohotovejsie a zabezpecuju protilatky vdaka akejsi "pamati". Zakladom su protilatky, protilatky vsak nie vzdy = imunita. To plati aj po ockovani. Pri dobrej imunite si potom organizmus poradi napr. s chripkou tak, ze o tom ani nevieme. Je to zlozity mechanizmus a ja nie som imunologicka 🙂 v skratke povedane, to ze sa dieta v mladom veku casto stretava s mikroorganizmami je akesi startovanie imunitneho systemu (napr. v skolke), netreba sa bat preto viroz a obcasnych chorob, netreba zrazat zvysene teploty liekmi (pocas nej sa spustaju v tele obranne latky a horucka mobilizuje imunitny system) telo si takto aktivuje protilatky a buduje imunitu, aby v neskorsom veku mohlo odolavat chorobam.
Naspat, ked sme sa vratili z UK a nastupil este na par mes. do skoly chory nebol vobec, potom bol ockovany. Po ockovani ho zacali napadat choroby jedna za druhou. Bezprostredne po ockovani sa nemohol zbavit 3 mesiace silneho produktivneho kasla. Vybral 4 ATB (co bola chyba, teraz viem), pricom RTG mal ok, vytery ok. Nakoniec sme skoncili s nim na imunologii, kde mu diagnostikovali imunodeficit, uplne mu spadla imunita, po ockovani, dovtedy zdrave dieta teraz je kazdy mesiac 1-2x chore, niekedy sa kasel s nim vecie aj 2 mesiace (tak ako aj teraz). Vybral jednu 3mes. imunostimujucu kuru liekov (za ten cas bol zravy), ako dobral, stav sa vratil. Potom este jednu 2 tyzdn. kuru tohto roku vo februari. Nic sa nezlepsilo, uz je to 2 roky po ockovani. Teraz v lete ideme na KO. A toto ma nakoplo studovat o ockovani aj jej odvratenu stranku. Takze tolko k dobrej imunite.

ajca123
3. júl 2012

@kvojtanikova ahoj ja som prekonala všetky tri choroby... A vid som tu lebo pred rokom 1980 sa neockovalo MMR a ked si sa narodila v tej dobe tak sa zeptaj mami či si mala niečo take....
Ja mám prve dve deti zaockovane,prvy to zvládol ľavou zadnou. A druhy po očkovani do stal osypky a tretie je naše tretie je drobotinka a rozhodla som sa že ho nezaockujem a basta

sisiska
3. júl 2012

@hajanka a vy ste teda proti mumpsu, osypkam a rubeole syna neockovali?

hajanka
3. júl 2012

@sisiska ja syna bohuzial ano, ale sestra odmietala u malej tretiu hexu aj MMR, ja sa MMR chystam odmietnut v 11r.

alla24
3. júl 2012

@sisiska
ja som mala podobnu dilemu ako ty. Clovek si toho na nete precita kadeco ale ja som sa nakoniec rozhodla stertnut aj s infektologom a prekonzultovat to z druhej strany. Nakoniec sme sa rozhodli dat ockovat. Nie je pravda ze tieto choroby uz nie su alebo ze tvoje dieta s nimi nemoze prist do kontaktu - hlavne ked je dnes taka migracia ludi aka je - ci si myslis ze tvoje dieta bude sediet len doma na zadku a nikdy nikde sa do zahranicia nepozrie? Tiez nie je pravda ze osypky su choroba ktoru dieta prekona "lavou zadnou" Kazde dieta je ine a ma inu imunitu a tym padom inak znasa choroby a osypky nie su nejaka nadcha... V nemecku su napriklad osypky dost rozsirene. Tiez sa opytaj kompetentneho lekara ci sa da nakazit z ockovania a odpoved je jednoznacna neda. Neda sa preto lebo ockovacie latky neobsahuju skutocne plne funkcne virusy. To je ako keby ta zbyl bezruky a beznohy clovek! Myslis ze to je mozne? Deti ktore zle znasaju ockovanie to maju z konktetnych pricin ktore sa vzdy vysetria a zdovodnia ak o to matka skutocne stoji. Rozhodnutie je na tebe ale ja by som´si necitala len to A ale vypocula aj to B a tak sa rozhodla... 😎

alla24
3. júl 2012

A inak aj lekarka mi vravela ze mums a rubeola nie su tak strasne choroby ale neskor mozu narobit velku sarapatu. Rubeola je problem pre tehotnu zenu a Mums pre plodnost muza preto je to zaradene do ockovania. Kedysi sa neockovalo a pozrime sa na to kolko neplodnych parov napriklad mame dnes. Ja netvrdim ze to vsetko neplodne je spojene s rubeolou a mumsom ale je to na zvazenie...

terina25
3. júl 2012

@kvojtanikova ja som mala aj mumps aj rubeolu.pri mumpse sa pamätám len na to,že ma strašne boleli uzliny na krku,mala som teploty a mama mi robila na krk teplé zábaly -myslím,že z oleja.nepamätám si to už.

anjelicek26
3. júl 2012

@kvojtanikova - ja som ako dieta prekonala rubeolu, uplne bez komplikacii... ako vedlajsi ucinok mmr vakciny... dcerka mmr dostala, preockovat sme uz nedali, syncek mmr nema vobec... ono lahsie je to prekonat dietatu, ako teraz - ved si to vezmi, mame celu generaciu,, ktora je neimunna voci detskym chorobam, tym padom staci jedna epidemia a mozeme sa ist klzat, ziadne mmr z detstva uz dnes u nas dospelych aktivne nie je a povedz mi jedneho, co sa chodi poctivo kazdych desat rokov preockovat...

hajanka
3. júl 2012

@alla24 co to pises ? ? ?
prave vakcina proti MMR je vakcina so ZIVYMI kmenovymi virusmi, pomnozenymi na kuracich embryach a humannych diploidnych bunkach, staci sa pozriet do pribaloveho letaku 😠
jednoznacne to co ti povie kazdy lekar, je ockovat ockovat ockovat, je to OK a nema to ziadne nez. ucinky!!! mnoho lekarov pribalovy letacik od vyrobcu ani nevidelo!
staci sa vsak pozriet do pribaloveho letaka! haloooooo
pise sa v nom okrem kopy ineho aj: "nelze vyloucit výskyt onemocnení podobného príušnicím" jasne uvedene vyrobcom, ze vakcinacia moze spustis samotne ochorenie proti ktoremu ma chranit

hajanka
3. júl 2012

@terina25 tiez som prekonala mumps a pamatam si ho presne ako ty, napuchnute uzliny a slinne zlazy, zabaly a tyzden marodky zo skoly 😉

alla24
3. júl 2012

@hajanka ziadna vakcina neobsahuje plne funkcny virus v takej forme ako keby s nim prislo dieta do REALNEHO kontaktu a tym padom sa nakazilo. Ulohou ockovani nie je nakazit ale ziskat imunitnu odpoved - My monetalne riesime prve ockovanie takze v mojom prispevku som pisala hlavne o hexe aj ked uznavam nie je to tam zretelne napisane. Je na zamyslenie ako sa boja ludia odpovede na ockovanie ale neboja sa ochorenia. Ved "ak by" to ockovanie len vyvolalo chorobu ktora je podla Vas (neockujucich rodicov) tak neskodna tak kde je vlastne problem??? Ved podla teda napriklad su to choroby ktore sa zvladnu lavou zadnou.
Treba si uvedomit ze urcite choroby nie su mozno pre dospeleho cloveka tak nebezpecne aby hrozila smrt pripadne trvaly nasledok a to je zmyslom ockovania deti. Aby sa na ich ochranu (ochranu zivota) urobilo maximum a prave pocas tejto citlivej doby boli chranene co najviac.

A co sa tyka lekarov ako "skorompavancov v bielych plastoch" tak to som uz pisala v inej teme. Taky clovek nech sa lieci bylinkami a nechodi vobec nikdy k nijakemu lekarovi a pripadne nech si aj rodi doma s "porodnou babou" Lebo vtedy to uz asi nie su farmeceuticke svine nie?

mamavera
3. júl 2012

@alla24 očkovanie má bohužiaľ veľa vedľajších účinkov, nielen možnosť ochorieť na dané choroby. Bohužiaľ, a to ťa už lekár neupozorní, často to nie je ani súčasťou informácie o nežiadúcich účinkoch, aspoň na SK nie. 😝 😝
Inak prekonala som ja aj moji súrodenci všetky spomínané choroby, bez komplikácií.

alla24
3. júl 2012

@mamavera no lekar s ktorym som si ockovania konzultovala ja sa venuje detom s neziaducimi reakciami po ockovani a bola som plne informovana. To ako dieta znasa ockovanie zavisi od velmi vela faktorov ktore sme si presli a to aj v rodinnej anamneze 😀 😝

mamavera
3. júl 2012

@alla24 najväčší prínos má očkovanie pre farmaceutické firmy, mám v rodine a v okruhu známych pár lekárov, je zaujímavé, že ich deti absolvujú len niektoré očkovania, určite nie proti chorobám, ktoré sa dajú v poho zvládnuť, ale je to na rozhodnutí každého.

alla24
3. júl 2012

@mamavera sama si si v tvojom prispevku protirecila snad to spatne vidis aj ty. Na zamylsenie ze lekar si dieta zaockuje... Ja tiez nedavam ockovat na vsetko od "Savla do Pavla" Nikomu svoj nazor nevnucujem je to kazdeho osobna vec a istym sposobom aj zodpovednost..............

alla24
3. júl 2012

@mamavera Biznis je dnes vo vsetkom. Aj cirkev je jeden velky biznis a kolko ludi tam chodi kazdu nedelu? Biznis su aj potraviny a aj tak ich mnoho ludi nepestuje ale ide do obchodu. Biznis je aj dovolenka kde za tyzden oddychu nechas hotelu 1000 euro. Treba uvazovat aj takto nielen jednym smerom na ktory som momentalne zamerana.

mamavera
3. júl 2012

@alla24 neprotirečila som si, čítaj poriadne, lekár nedá očkovať svoje dieťa bezhlavo proti všetkému...a čo sa týka toho, že aj cirkev je biznis - absolútny súhlas, aj s tým, že za osem dní pri mori nechá rodina s dvomi deťmi v cestovke 1000 eur, ale z týchto vecí nehrozí deťom poškodenie zdravia.

alla24
3. júl 2012

neda proti vsetkemu ale na NIECO DA. Predpokladam ze hexu a prevenar jeho dieta ma. Otazka je co ma to tvoje "nelekarske" dieta a ci vobec nieco ma.... chapes co chcem povedat?
DIETATU HROZI POSKODENIE ZDRAVIA AJ PRI URCITYCH "OCKOVACICH" CHOROBACH!!! A to uz sa azda nebudeme bavit aj o pripadnej smrti. Aj konzumaciou urcitych prepostrekovanych a geneticky modifikovanych potravin si mozes poskodit zdravie ci privolat zavaznu chorobu. Skratka zalezi na cloveku na ktoru stranu mince sa chces pozerat o tom to cele je 😎

hajanka
4. júl 2012

@alla24 .

"ziadna vakcina neobsahuje plne funkcny virus v takej forme ako keby s nim prislo dieta do REALNEHO kontaktu a tym padom sa nakazilo."

ale ano, obsahuje plne funkcny virus, je to uvedene v prib. letaku, obsahuje zive kmenove virusy pomnozene na tom co som uviedla, ale pozri sa radsej do pribaloveho letaka, tam je to cierne na bielom, ja ta o tom nebudem presviedcat.

"Je na zamyslenie ako sa boja ludia odpovede na ockovanie ale neboja sa ochorenia. Ved "ak by" to ockovanie len vyvolalo chorobu ktora je podla Vas (neockujucich rodicov) tak neskodna tak kde je vlastne problem??"

ja ti poviem kde je ten problem, problem je prave v tom, co z vakciny ziskas navyse 😉 ide o virusy pomnozene na humannych a zvieracich bunkach, navyse jedy a toxiny nebezpecne pre ludske zdravie, tiez ta odkazem na pribalovy letacik, napr. spominanej hexy, ktoru idete ockovat:

Toxiny bakterialneho povodu (toxin-jed zbaveny tepelne alebo chemicky svojej toxickosti pri zachovani antigenicity) antigeny a virusy :
- diphtheriae anatoxinum (difteriový toxoid ) adsorbovany na hydroxid hlinity hydratovany
- tetani anatoxinum - adsorbovany na hydroxid hlinity hydratovany
- pertussis anatoxinum - adsorbovany na hydroxid hlinity hydratovany
- haemagglutininum filamentosum - adsorbovany na hydroxid hlinity hydratovany
- pertactinum - adsorbovany na hydroxid hlinity hydratovany
- antigenum tegiminis hepatitidis B - vyrobeny rekombinantnou DNA technologiou na kulture kvasinkovych buniek, adsorbovany na fosforecnan hlinity
- virus poliomyelitis (typu 1, typu 2, typu 3) – pomnozene na VERO bunkach – bunkach (z obliciek africkej zelenej opice) – rychlejsia vyroba nez klasicky na kuracich embriach
- haemophilus influenzae typus b polysaccharidum (polyribosylribitoli phosphas) - adsorbovany na hydroxid hlinity hydratovany
- conjugata cum tetani anatoxinum jako nosným proteinem

dalsie:
- aluminium hydroxide - hydroxid hlinitý - kov ktory ma neg. vplyv na CNS, v ockov. latke ma nakopnut im. system (u mojho syna ho nakopol teda riadne az tak ze mu zlyhal)
- aluminium phosphate - fosforečnan hlinitý - podobne
- formaldehyde - formaldehyd - ORTUT - vyrazny neurotoxin! to snad nemusim rozpisovat ake ma na organizmus ucinky
- chlorid sodny
- glycine - glycín
- lactose - laktóza
- neomycin sulphate - síran neomycínu (ATB) je pre cloveka toxicky, mnoho ludi ma nan alergiu, poskodzuje ladviny, vo vakcinach sa pouziva ako konzervant
- 2-phenoxyethanol - fenoxyetanol (jed ktorý vážne poškodzuje nervy a obličky)
- polymyxin B sulphate - síran polymyxínu B
- polysorbate 80 - polysorbát 80 !!! (emulgator)
- polysorbate 20 - polysorbát 20 !!! (emulgator)
- sodium chloride - chlorid sodný (NaCl)
- sodium phosphate dibasic dihydrate - dihydrát fosforečnanu sodného (Na2HPO4·2H2O) (drazdi oci, pokozku, dychacie cesty, ma vazne nez. ucinky - vo vakcine ako konzervant)
- potassium chloride - chlorid draselný (KCl)
- potassium phosphate monobasic - fosforečnan draselný (KH2PO4) !!! (emulgator, stabilizator)
- hydrooxid hlinity (z toho hlinik 500 µg)
- fosforecnan hlinity ( z toho hlinik 320 µg)
- formaldehyd (toxicky a podozrivy z karcinogenity)
- laktoza
- zivna poda M199
- polymyxin ( neurotoxicky a nefrotoxicky, sposobuje akutnu nekrozu tubularnych buniek obliciek)
- glycin
water - voda

zdroje, pribalove letaky k vakcine:
http://www.gsk.com.au/products_vaccines_detail....
http://www.gskkompendium.cz/spc-infanrix-hexa-i...
http://gsk.com.au/products_vaccines_detail.aspx...
http://gsk.com.au/resources.ashx/vaccineproduct...

takze, ako si spominala, choroba je neskodna, ale latky obsiahnute vo vakcine nimi rozhodne nie su, je dokazane, ze tvorba protilatok cez ockovanie meni povahu lymfy a meni aj sposob, akym potom bunky navzajom komunikuju, dokazom a vysledkom su nespocetne choroby spustene prave ockovanim.
Vakcinou vyvolany proces (simulacia choroby) nam nevytvori imnutu voci danej chorobe, vzdy ide len o slabu nahradu imunity (ak vobec nejaky vytvori, lebo mnozstvo protilatok nikto po ockovani nesleduje a protilatky sa ne= imunita), nie je ucinnym sposobom prevencie chorob - na danu chorobu moze organizmus stale ochoriet. Aka potom ochrana??? Aka prevencia? Ochrana nie je 100% a nie je ani celozivotna.

"Ulohou ockovani nie je nakazit ale ziskat imunitnu odpoved"

ano. to by malo, ale ako potom vysvetlis (a to samotny vyrobca uvadza), ze vakcinacia moze spustis samotne ochorenie proti ktoremu ma chranit????

"Treba si uvedomit ze urcite choroby nie su mozno pre dospeleho cloveka tak nebezpecne aby hrozila smrt pripadne trvaly nasledok a to je zmyslom ockovania deti. Aby sa na ich ochranu (ochranu zivota) urobilo maximum a prave pocas tejto citlivej doby boli chranene co najviac. "

Omyl. Tieto choroby su prave pre dospeleho cloveka nebezpecnejsie, nie pre male dieta. Male ich prekona velmi rychlo a v pripadne dobrych hyg. podmienok a stravovania, podpordnej liecby zvladne rychlo a rychlo sa aj zotavi. Ockovanie deti vsak tieto choroby praveze odsuva do vyssieho veku, kedy uz ucinnost davno vyprchala a tak tym ohrozuje prave nas dospelych. (ak sa vobec niekde s takymito chorobami stretnu).

sisiska
4. júl 2012

@alla24 a co konkretne ste s tym lekarom preberali? myslim v tej rodinnej anamneze vseobecne a potom individualne pri tvojom dietati? chcem urobit maximum pre to, aby som sa dobre a spravne rozhodla...tak zhanam info, kde sa da...inak, viem, ze aj hexa ma vedlajsie ucinky, ale hadam tato MMR vakcina je este o cosi kontroverznejsia a diskutabilnejsia kvoli svojim neziaducim ucinkom...nasa pediatricka nechala rozhodnutie o ockovani uplne na nas s tym, ze nas ale musi nahlasit socialke, ak odmietneme...a dalsia detska dr. nam odporucala neockovat kedze je nasa mala velmi casto chora, teda opakujuce sa sopliky, infekcie dychacich ciest, atd., ale ja mam z tychto chorob dost velku hrozu, preto to stale riesim dokola...my mame toto ockovanie posunute uz o cely rok, dcerka ma uz skoro dva a pol roka...ale uz nas lekarka tlacila do toho, ze sa musime rozhodnut, lebo ze uz ju kontaktovala socialka, preco nie sme este zaockovani...tak ale ked je mala stale chora, kedy sme ju mali zaockovat?

sisiska
4. júl 2012

@alla24 a este...objednali sme sa vcera k imunologovi na vysetrenie imunity, ale termin mame az v novembri, tak dufam, ze to mala dovtedy nechyti niekde a ze nam tento dr. pomoze sa lepsie rozhodnut....aj ked vcera sme podpisali nesuhlas s ockovanim, lebo uz sme boli trochu tlaceni zo strany pediatra...

mikymiky
4. júl 2012

@sisiska ahoj, ja len tolko, ze socialka rozhodne tvoju lekarku nekontaktovala, pretoze socialka s tym absolutne nic nema. Bud si to zle pochopila, alebo ta lekarka (dost nemiestne) strasi. Ak vobec niekto tvoju lekarku kontaktoval, tak RUVZ, to je vsetko. Rozhodni sa ako chces, je to na tebe, ja by som vecne soplave dieta rozhodne MMR vakcinou zaockovat nedala, ale vobec sa mi to tu nechce rozoberat, lebo zas citat komentare niektorych mamiciek, ze ako sa poradili s lekarom a ten im povedal, ze lepsie je zaockovat v kazdom pripade...ach jaaaj, no bodaj by im to nepovedal, ked priznanie, ze ockovanie je potencialne nebezpecna zalezitost sa rovna v drvivej vacsine profesnej samovrazde...o financnom profite, ktory z toho urcite skupiny lekarov maju, ani nehovorim...a o obrovskom natlaku zo strany niektorych organov na lekarov radsej pomlcim...je to bohuzial tak, ze toto rozhodnutie za teba nikto nespravi, je to tvoje dieta, nie lekarovo, tak vela stastia a hlavne zdravia, nech uz sa rozhodnes akokolvek.

eaka
4. júl 2012

@alla24 Fúú..na veľa vecí Ti tu bolo odpovedaných, ktoré ma napadli pri čítaní Tvojich príspevkov, ale jedna základná vec, áno, aj dovolenky a potraviny a všetko v dnešnom svete je biznis, ale cituj prosím zákon, podľa ktorého musím ísť každý rok na 1000e dovolenku k moru a ak nepôjdem, dostanem 331e pokutu a takisto taký zákon, podľa ktorého musím povinne nakupovať práve v tomto a nie inom obchode, alebo sa musím každú nedeľu vyskytovať v kostole, nebodaj ešte presne určené, v ktorom...
Zmyslom iniciatívy pre uvedomenie si rizík aj stránky sloboda v očkovaní a všetkých ich aktivít je SLOBODA v rozhodovaní, prístup k informáciám, možnosť rozhodnúť sa bez toho, aby sme boli strašení a zavádzaní. Už len tie bludy, ktorými Dr. strašia váhajúcich rodičov, by zaplnili knihu (od neprijatia do škôlky po nahlasovanie na sociálku a odoberanie detí).

hajanka
4. júl 2012

@sisiska socialka nema absolutne nic s odmietnutim ockovania, na ziadnu socialku ta hlasit nemusi, asi mas vsak na mysli RUVZ nie socialku, nezmylila si sa? A zaroven RUVZ ani socialka ked uz tak kontaktovat lekarku kvoli vam z dovodu neockovania nemoze, odkial by o tom a o vas asi vedeli????

sisiska
5. júl 2012

@hajanka ja neviem, urcite som sa nezmylila, dr. mi jasne povedala, ze ju uz viackrat kontaktovala socialka kvoli tomu, preco nie sme zaockovani...a takisto nam povedala, ze nas musi nahlasit socialke...ziaden RUVZ urcite nespominala...

hajanka
5. júl 2012

@sisiska som si ista, ze socialka sa nema co do toho starat 😲 😲 naozaj socialka s tymto nic nema, odkial to nabrali???? Bud ta strasi alebo naozaj neviem o co im ide...
predsa ockovanie je len preventivne opatrenie, nejde o ziadne zanedbavanie dietata ani starostlivosti, socialka tam nema co hladat! ohladom coho vlastne tu dr. kontaktovali??? ohladom ockovania??? odkial ma socialka informacie o udajnom neockovani (od dr. jedine)??? a na co jej vlastne su??? ide o porusenie zakona o ochrane osobnych udajov! to je na zalobu!

kvacka
5. júl 2012

Moj syn je momentalne v stadiu exantemu, netusim, ci su to osypky, alebo ruzienke, ale tipujem ruzienku pre lahsi priebeh. Syn nie je ockovany, mal komplikacie uz po prvej hexavakcine, dlho som sa rozhodovala a vela studovala, nakoniec som sa rozhodla napriek rizikam ockovania odmietnut. Nedavno som citala v internetovych novinach varovanie, ze je epidemia osypok. Som prave tehotna, zajtra syna beriem k lekarke a som zvedava, co mi povie... Netusim, ci som v detstve prekonala ruzienku alebo nie... a ak to bude ruzienka, tak musim upozornit svoju zensku lekarku. Kazdopadne, ochorenie trva uz dost dlho, dva tyzdne, a zahrna horucku (dva dni), zapal spojiviek (asi styri dni), zapal nosnych dutin, zapal hrtana, suchy drazdivy kasel.... a nakoniec vysev - v takomto poradi u syna. Nie je to ziadna hroza... maly to znasa dobre, najhorsia bola mozno ta horucka, lebo plakal, ze ho velmi boli hlava a vobec sa nevladal hybat, a potom mozno este ten kasel, tri noci sme poriadne nespali. Ale inak ako vsetky ostatne bezne prechladnutia. Nechapem, ako sa syn nakazil (ked su vsetci zaockovani), ale na druhej strane je mi jasne, ze je viac ohrozeny (lebo nie je ockovany). Vzhladom na to, ze sa mi choroba nezda byt velmi VAZNA, nechapem dovod, preco sa vsetci plosne ockuju. Okrem toho som sa dozvedela, ze aj keby som bola zaockovana, moze sa u mna choroba objavit znova. Uvidime, aky to bude mat dopad na dietatko, co je este velmi malicke v mojom brusku.

piiiipiii
5. júl 2012

ja poznam chalana , mal mumps a zial je neplodny :(