Rivotril liek na upokojenie - skúsenosti

mirka2707
21. okt 2015

Ahojte mamičky. Som v nenormálnom strese. Syn ma päť rokov a je dosť nervózny, napätý, tak dostal od neurológičky rivotril, vraj ho to upokoji a nebude taký nervozny. Ma to brať tri mesiace a potom pauza a tak znova. Dala som mu to pondelok a vcera, no tie stavy, co mal po tom lieku, to bola jedna nočná mora. V škôlke bol vraj nervozný, doma plakal celé popoludnie až do večera, keď som sa ho niečo opýtala, bol úplne mimo a na otázku mi odpovedal až na tretí krát. Bol hrozne plačlivý a nervózny, pritom vyzeral byť unavený, no nedarilo sa mu večer zaspať. Mal vedľajšie účinky od rivotrilu, ktorý vraj ma upokojiť ☹ Potom som si o tom lieku prečítala na internete, že vzniká od toho závislosť, no mala som dosť, že také svinstvo deťom predpisujú. AKé máte vy skúsenosti s liekom RIVOTRIL? Rada by som našla niečo na upokojenie, keďže maly je dosť uzkostlivý, no nie takúto strašnú drogu, skôr niečo prírodné 😒

sisika
21. okt 2015

@mirka2707 mne osobne Persen pomaha-vzdy ked som bola v obrovskom strese(smrt v rodine,synove zachvaty,uzkosti),dala som si Persen a bolo mi lahsie. Vsetko som vnimala,reagovala som -len ma tak priserne netazil strach,stres. Reagovala som pokojnejsie,nevybuchla som hned od nahromadeneho stresu. Na mna Persen zabera vzdy ked potrebujem ziskat akoby odstup,byt nad vecou,najprv rozmyslat a az potom konat. Som taka dost temperamentna,az vybusna-hlavne ked mam stresy.
A Persen mi pomaha zvladat tu zataz.
Benosen je tiez bylinkovy,ten zase pomaha pokojne zaspat-ale ked treba,hned sa prebudis a nie si rozospata. A zase zaspis ked mozes. Vyskusane rokmi kojenia v noci,zachvatov v noci a chorob deti kedy som musela xkrat za noc fungovat na 100%.
Celkovo tieto lieky pomahaju najst vnutorny pokoj-teda aspon mne.
Poradila som ich aj zopar kamaratkam-mali podobne skusenosti.
Ale netvrdim ze je to pre kazdeho a vseliek-toto su len moje osobne skusenosti.
Este mi napadlo ze ak tvoj syncek ma problemy s ADHD a sustredenim-neskusila si Biofeedback? Je to metoda pri ktorej sa mozog akoby "uci" sustredit-a prebieha to tak ze dieta ma na usku a vo vlaskoch pripnute elektrody(neboli to,neboj),a pomocou svojej mysle hra jednoduche hry na pocitaci-riadi auticko aby islo rovno;snazi sa raketkou zostrelit gulicky atd. Cim viac sa sustredi;tym viac bodov ziska-a vlastne tym lepsie sa vytrenuje v sustredeni.
Mame v rodine dieta ktoremu tento Biofeedback umoznil zvladnut ADHD bez liekov a dokonca sa lepsie uci,lepsie citi...

letasi
21. okt 2015

@sardinka335 mam dieta s dmo tazkym postihnutim mozgu nemas ani paru cim sme si presli a ake lieky mala brat bez ktorych by ''neprezila'' no div sa svete priroda je mocna a moja dcera neberie ziadnu chemiu a zije dokonca bez epilepsie a kadejakych inych chorobe kt.mala mat bez uzivania liekov ktore dr.predpisovali

ljubavuska
21. okt 2015

Prikláňam sa k beatricer, strava je veľmi dôležitá, okrem toho by som mäso obmedzila na 1x týždenne vylúčila mäso hovädzie, bravčové zaradila morčacinu, kuracinu, ale nie napchatú hormónami z hypermarketu, ale domáceho chovu. /Mäso u hyperaktívnych detí môže pôsobiť dráždivo a stáva sa, že práve hyperaktívne deti ľúbia práve mäsko/. Tiež je treba pitný režim. V dnešnej dobe je veľmi veľa hyperaktívnych detí, ale myslím si, že utlmujúce lieky tu nepomôžu. /Volila by som ich už len v nevyhnutnom prípade. / Veľa hyperaktívnych detí je ako intelektuálne, tak aj mentálne na vysokej úrovni a vystrájajú preto, že nemajú dostatok podnetov z okolia. Potrebujú viac aktivít a zabezpečiť im deň takým harmonogramom, že únavou padnú do postieľky. Tieto detičky potrebujú pevne stanovený režim a obaja rodičia musia ťahať ako sa povie za jeden koniec. Nemôže jeden ľutovať a druhý od neho niečo žiadať. To fungovať nebude. Je to ťažké, ale treba sa dohodnúť na pravidlách. Hlavne tiež sa porozprávať so starými rodičmi, aby rešpektovali vaše rozhodnutia. Pomáha im plávanie, športy, pobyt v prírode, pomáhanie doma pri domácich prácach, patrí k tomu aj upratanie hračiek. Treba mu dať priestor pre svoju realizáciu. Skúste sa zamerať na to aké dostal do vienka vlohy a podporiť ho v tom. Rozprávajte sa s ním. Počúvajte čo vám rozpráva, možno má niečo čo ho dráždi. Všímajte si či nie je viac dráždivý hlavne vtedy ak vidí nejaké nezhody v okolí. Vtedy môže viac vymýšľať a upútava pozornosť, aby zabránil nezhodám. Detičky narodené po roku 2000 nemajú radi vo svojom okolí hádky, /nehovorím, že sa doma hádate, toto platí všeobecne pre všetky detičky/, nezhody, napätia v rodine. Zareagujú buď hnevaním, alebo keď už je toho moc, vojdu medzi hádajúcich sa a doslova ich oddelia, alebo povedia, že si neprajú, aby sa hádali. Potrebujú veľmi veľa lásky a pochopenia. Veľmi pomáha, keď sú nekľudné, napustiť im vaňu, dať tam 5 kvapiek levandule silice/ak nie je alergické na olejčeky/, mať ich pod dohľadom a nechať ich aj pohrať sa s vodou. Dať im nádobky, nech si vodu prelievajú. Levandula ich ukľudní a prelievanie vody ich zabaví, aby vo vani vydržali aspoň 20 minút. Potom ich vyutierajte teplým froté uterákom a pritúlte ich na chvíľku k sebe, pomaznajte sa s ním. Dajte mu nohavičky, musíme rešpektovať aj jeho stud, pokiaľ je už väčšie a tak ako pri vás sedí natierajte ho detským olejčekom a hladkajte celé telíčko, sem ,tam ho pritúľte. Možno sa najskôr bude brániť, no po viacerých takýchto sedeniach sa mu to zapáči a možno si to bude samo vyžadovať. To už bude veľký úspech. Odporúčala by som aj radu psychológa, ktorý by vás vedel usmerniť aj informovať ohľadom toho, že ide o predškoláka. Prajem veľa úspechov.
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

petka035
21. okt 2015

Rivotril nam predpisala neurologicka pre syna ked nemal asi ani rok. Teraz bude mat tri. Mali sme poruchy spanku. Ale nikdy som mu ho nedala. Je to navykovy liek na utlm mozgu. Som zdravotna sestra a teda kolegyna co robila na infekcnom mi sama rozpravala, zeby to dietatu nikdy nedala, ze to davaju u nich na oddeleni ludom ked maju tazke meningitidy aby utlmili cinnost mozgu.

mirka2707
autor
21. okt 2015

@ljubavuska To všetko robíme, radi sa kupeme, aj sa tulime k sebe, on je taky citlivy na vsetko aj z tej citlivosti ta nervozita vyplyva....tak zvykne sa hnevat napr preto, ze strati nejake auticko a nemoze ho najst a je schopny preto mat hystericky zachvat, lebo stratil auticko, a to je kazdy den toto, a tak hladame auticko spolu az kym ho nenajdeme, ked ho najdeme, tak je pokoj, ale ked ho nenajdeme, koniec sveta 😢 stale mu hovorim, nech sa tolko nezlosti, napr. sa oblieka a zlosti sa pritom, nevravim ze vzdy ale je todost casto. v rodine je v poriadku vsetko, on je od mala taky, je vecer a on sa nevie upokojit, posesdi pat minut a znova skace, ked ide spat, sto krat sa musi v posteli prehodit, a az poto m zaspi, viem si ho porovnat s mladsim synom, ktory je uplne iny- omnoho kludnejsi, a to k tomu spi na obed este.

mirka2707
autor
21. okt 2015

@petka035 ja lutujem ze som mu ho dala ten jeden den, no netusila som, co to je za svinstvo, az ked som sama nezacala poto patrat...

mirka2707
autor
21. okt 2015

@letasi rada by som vedela, ake bylinky vam pomohli.

petka035
21. okt 2015

@mirka2707 tak jeden krat sa isto nic nestalo 😉 ale navykovy liek by som dietatu nedavala . Ozaj pyridoxin ste neskusali ? Ten davaju neurologovia na take skludnenie a je to vitamin

yukki
21. okt 2015

@mirka2707 u nás tá istá reakcia bola, ak nie horšia...vydržala som tuším 9 dní dokopy aj s vysádzaním.....

mirka2707
autor
21. okt 2015

@petka035 magne B6 som mu teraz kupila tak uvidime

ljubavuska
22. okt 2015

@petka035 Pyridoxin naopak bude robiť čulosť. Ten by som nevolila.

mirka2707
autor
22. okt 2015

@ljubavuska magnezium by mal upokojovať nie?

letasi
22. okt 2015

@mirka2707 je toho viac a nie vsetko je mozne kombinovat,my sme si nasli v nasom okoli naturopata a ten nam radil co a ako pouzivat,a malu sledoval...ak neberie mmt ziadne lieky na utlm alebo antiepileptika tak skuste lubovnik bodkovany,vo forme caju alebo aj oleja-kapsul je to prirodne antidepresivum,ale nesmie sa kombinovat s liekmi
http://zdravie.pravda.sk/zdrava-dusa/clanok/140...

letasi
22. okt 2015

@mirka2707 aj toto je vynikajuce http://www.bachovekvapky.sk/kategoria/rescue-re...

s nimi sa da aj skontaktovat a povedia vam presne ktore esencie by mohli zlepsit stav

tesss
22. okt 2015

Ja som mala Rivotril na panickú poruchu, tetániu + Ad, už za mesiac som bola na ňom závislá, a to som mala 5 kvapiek v priebehu dňa, ďalšie dva mesiace som znižovala po kvapke aby som sa ho dokázala zbaviť...

ljubavuska
22. okt 2015

Volila by som radšej ľubovnik bodkovaný- čaj, po stáročia sa používal na liečbu nespavosti a citlivých nervov./ Je rovnako účinný ako antidepresívum Prozac alebo Imipramin./ Čaj sa môže podávať už aj malým deťom v polovičnej dávke. Účinok by sa mal prejaviť tak do 14 dní, ale nemal by sa brať viac ako 6 týždňov, potom urobiť pauzu aspoň dva týždne. Ešte je dobrý harmančekový čaj, piť aj kúpať v ňom. Rozboľavenú psychiku ukľudňuje aj čaj z pamajoránu. Pri depresiách a úzkostných stavoch je potrebné zvýšiť serotonín, ktorý zodpovedá za dobrú náladu- hovorí sa mu aj hormón šťastia. Obsahujú ho hlavne banány, horká čokoláda , strukoviny, ovsené vločky, orechy, semená. Pri depresiách telesná námaha a pohyb v akejkoľvek forme sú tiež dobré antidepresíva. Treba chodiť často do prírody , napĺňa pokojom. Ešte oranžová farba rozjasňuje náladu. Obliekajte ho za čas do tejto farby. Do jedálnička zaraďte potraviny oranžovej farby- broskyne, marhule, pomaranče, mandarínky. Pekný deň.

mirka2707
autor
22. okt 2015

@ljubavuska ľubovnikový čaj mam doma, no je tam napisane, ze je vhodný až od 15 rokov, tak neviem či ho môže päť ročný?

ljubavuska
22. okt 2015

Je tinktúra Ľubovník, je to macerát z bylinných púčkov, ktorý sa môže dávať aj detičkám od 3 rokov v dávke 3-5 kv na deň+ pitný režim do toho. Dostaneš ho v predajni byliniek, u nás ho majú v Martine v ezoterickej predajni za 6.30euro. Dávkovanie som našla v jednej mojej knižke, kde sa hovorí, že všetky bylinky deti od 1 roku môžu brať bylinky v polovičnej dávke. Pozri si to aj na guogle- zadaj si -tinktury + kvapky z bylinných zmesí - Slniečková, tam to nájdeš.

petka035
22. okt 2015

@ljubavuska pyridoxin sa predpisuje aj predcasniatkam na skludnenie nervovej sustavy. Nervy by mal akoby obalit. Neurologovia ho predpisuju detom. Prvykrat sa stretavam s tym, ze by mal posobit opacne 🙂

petka035
22. okt 2015

@ljubavuska ten macerat lubovnika kde v Mt kupim prosim ?

kibuk
22. okt 2015

Moja skusenost s Rivotrilom... Beriem ho od cca 11rokov..mne velmi pomohol liecim sa mavala som epi.zachvaty... aj pomaha.. Beriem ho stale.. Aj s prestavkami ,mam tri deti a v pohode vedl.ucinky ziadne len raz musel dr. dat silnejsiu davku a prespala som cely den ale hned sme to zrusili..

ljubavuska
23. okt 2015

@petka035 Musím to poopraviť, prepáčte, nevyjadrila som sa celkom dobre. Ak sa podá ráno, tak áno ale na večer môže robiť čulosť, dieťatko môže mať bdelejší spánok, mám s ním takúto skúsenosť. Sory....

ljubavuska
23. okt 2015

@petka035 Macerát ľubovníka majú v ezoterickej predajni pri vegetariánskej reštaurácii. /Blízko je lekáreň Caritas, ezoterická predajňa je rovno cez križovatku asi 30 m./

sintra
23. okt 2015

mna velmi hneva sucasna "moda", kedy lekari rpedpisuju lieky typu Rivotril, Haloperidol, Tiapridal a pod. detom, casto uz uplne malym babetkam. Nehovorim, ze liek aky taky je apriori zly, urcite ma v pripade niektorych diagnoz opodstatnenie. No sokuje ma, ze sa predpisuje aj malym detom na problemy s hyperaktivitou. Synovi predpisala detska psychiatricka Tiapridal prvykrat ako dvojrocnemu, kvoli nespavosti a hyperaktivite. Nevedela som, co to je, ked som precitala pribalovy letak, vedela som, ze mu to nikdy nedam.

tina981
23. okt 2015

Ahoj, presne kvoli tomuto lieku som sa dnes pohadala s neurologickou. Predpisala ho mojej mamine
( 63). Dostala ho na upokojenie nervoveho systemu ( ma taky tik v oku ako ked skace sval) Postupne ma zvysovat davku, dnes uz berie 1-2-2. Cele dni spi, je malatna, nevie sa sustredit, tazko mi odpoveda na otazky... Vcera aj dnes bola na kontrolu no nezobrali ju, lieky jej dochadzaju. Tak som volala dr. co s tym, ked jej to nerobi dobre, tak ma ich vysadit ale postupne, kedze su navykove, Musi postupne uberat. Tiez som bola nahnevana, co za hnus jej to dali.

bibika8
29. okt 2015

moj to ma na nocne mory a uziva kazdy den uz sme sa dostali na 8 kvapiek ja som najprv nesuhlasila 4 a pol roka sme sa trapili bez kvapiek kazdodenne stavy a v noci .ako sa narodila dcerka museli sme.momentalne ideme dole na 5 kvapiek uz 3rok uzivania a nic nepocituje ziadne abstaky alebo podobne na navykove su ale keby ich uzivate 10 rokov my sme boli nuteny lebo na tu diagnozu sa zatial liek nenasiel

mirka2707
autor
29. okt 2015

@bibika8 a nie je po tych kvapkach podrazdeny, ci velmi malatny? moj uz po prvej dávke bol uplne mimo ☹ a to az natolko ze som sa neodvazila viacej mu to davat

mirka2707
autor
29. okt 2015

@amy2408 uz tyzden davam synovi ten persen, len jednu tabletku denne a nemozem si to vynachvalit, je omnoho pokojnejsi, nerozculuje sa tak, som prekvapena. dakujem ze ste mi poradili tento prirodny a zazracny liek :D

mirka2707
autor
29. okt 2015

@sisika vyskusane, syn je po persene omnoho kludnejsi, no nie zdrogovany ako bol po rivotrile :D a to davame len jednu tabletku denne.

amy2408
29. okt 2015

@mirka2707 super! Som rada ze zabralo...mne to tiez poradila jedna znama, a tiez zabral dost skoro. Asi aj pri bylinkach treba natrafit na tu spravnu kombinaciu aby pomohli 😵