Selektívny mutizmus - rady, tipy

21. dec 2023

Ahojte syn bude mať 5 rokov vo februári a v skolke s nikým nekomunikuje, chodíme za psychologičkou, nevidím zmenu. Viete mi niečo poradiť ?

pribinak
21. dec 2023

Niečo take ako centrum dialóg? Alebo logopedicku poriadnu Asobi?

A miesto psychologicky by som hľadala skôr psychoterapeutku

kacena4
21. dec 2023

@pribinak a psychologicka je co? psychoterapeut...
drzim palceky, skuste ho motivovataby si nieco isiel kupit, napr. zmrzku, kolac, hracku, sladkost ... ale musi si ju vypytat popr. zaplatit sam, teda odkomunikovat to s predavackou. osmeli sa.

pribinak
21. dec 2023

@kacena4 netrep sprostoti ….. psychologicka aby bola označená za psychoterapeuta a mohla vykonávať terapie musí mat niekoľkoročný psychoterapeutisticky výcvik
Inak mize rovit len poradenstvo a iste typy diagnostiky

Si mýliš pojmy a dojmy, ale držkam ti palčeky

annm81
21. dec 2023

Minule tu bola podobná diskusia, tak som sa pýtala známych, čo mali podobný problém so svojim dieťaťom. Chodili k psychologičke, pracovali doma a spolupracovali aj učiteľky v škôlke. Problém sa rýchlo zlepšoval a dieťa nakoniec normálne nastúpilo do školy. Vraj perfektné účinné rady našli v tejto knihe
https://www.amazon.de/Selective-Resource-Speech...

mimikas
21. dec 2023

Kludne mi napis, mam syna so SM, teraz je prvak.

mimikas
21. dec 2023

@pribinak skor trepes ty, ten kto ma vystudovanu psychologii vie aj nejake postupy a terapie, ved nato tam chodia. Druha vec centra ktore si poradila sa venuju problemom s funkcnou recou. Pri SM nie je problem ze dieta nevie rozpravat, ale ze nedokaze rozpravat v urcitych situacia.

pribinak
21. dec 2023

@mimikas kľud, ak psychológ vykonáva terapiu bez výcviku tak poškodzuje klienta a je to na vylucenie
Takze trepeš Ty
Do týchto centier chodia aj deti s mutizmom