Spomalený rast u detí alebo zastavenie rastu

petrahy
8. jan 2009

Ahojte mám takú otázku je tu niekto kto má dieta so spomaleným rastom a chodí s tým na vysetrenie na Endokrinologiu? Nas momentalne posielaju na genetiku a neviem co to obnasa, nema niekto skusenosti? prosím poradte kazda rada dobrá.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tortelinka
14. aug 2014

@majamat ja mám tých 150 cm, keď si dám hrubé ponožky 😀 , ide to občas na nervy, ale nijako hendikepovane sa necítim

majamat
14. aug 2014

@tortelinka 😀
tak akoze slovo hendikep je trosku silne pre nizky vzrast. toto by som teda urcite netvrdila. len je to nevyhoda v urcitych situaciach, ako som pisala.

tortelinka
14. aug 2014

@majamat jasné, ale má to občas výhody..nečítala som ešte veľa z diskusie, ty máš podobne staré dieťa, tiež je menšie? riešite niečo?

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tortelinka
14. aug 2014

@majamat a koľko meria? išli ste sami, alebo vás poslal pediater?

tortelinka
14. aug 2014

@majamat v novembri bude mať tri

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tortelinka
14. aug 2014

@majamat mám syna, má tých 90-91 cm, ale do troch rokov ešte niečo potiahne, uvidíme

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tortelinka
14. aug 2014

@majamat vďaka, no nepredpokladám, že bude vysoký...len nechápem kde sa do neho vprace všetko čo spapá 🙂

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tortelinka
14. aug 2014

@majamat náš nemá problém s jedlom, zje všetko, pomerne veľa, tak uvidíme

kubasa2005
1. okt 2014

baby ma vase dieta aj niake vedlajsie ucinky?aku znacku rastoveho hormonu prosim berete?dakujem

abika26
12. apr 2015

Maminy nie celkom chapem tie rastove krivky....viete mi to niekto vysvetlit?Napriklad ak dieta-dievca rastie na 3 percentile tak podla grafu bude mat v dospelosti cca 157 cm( to je minimum vysky zdravej zeny)je to take hrozne ze je potrebne vyhladat ebdokrinologa a podobne?! Ved kopa zien co poznam ma aj 150cm a nikto ich nepovazuje za ,,postihnute" a pritom su hlboko pod 3. percentilom 😉

ericenka07
16. júl 2015

Aj my mame nizky kostny vek. Dcerka ma 9 a kostny vek na 6,5. Preco maju niektore deti nizsi kostny vek? Ostatne (aj rastovy hormon) je ok. 😕

abika26
18. júl 2015

@ericenka07 nizsi kostny vek je dobre nie?horsie je opak.a kolko cm ma na 9 rokov?

ericenka07
18. júl 2015

120 cm

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericenka07
20. júl 2015

Narodila sa v termine, mala 52 cm a 3650 g, ale od malicka malo priberala a rastla...pravidelne, ale malicko... Chodime aj na endokrinologiu, ale nic nezistili...iba ju sleduju... pises o slabom svalstve, ma slabu chrbticu a brusne svaly...cvicime na skoliozu, ale tiez to nie je uplna katastrofa... Myslim, ze vysoka nebude, lebo nema byt po kom... Skor ma trapi ten kostny vek, ze to ma tak posunute..2,5 roka, to je dost... Detska lekarka vzdy skonstatovala, ze je drobna, ale nema ziadne problemy, super imunita...nakoniec nas vsak poslala na endokrinologiu, kde nas sleduju... Mozno je to blbost, ale nemoze to suvisiet s tym, ze neje ryby? Predsa len obsahuju latky dolezite pre vyvoj kosti...

abika26
20. júl 2015

@majamat a tvoja dcerka berie rastovy hormon?alebo ju nejako zvlast liecia ci len dodrzuje dietu kvoli celiakii?

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz