Stalo sa vám, že sa súrodenec nenakazil kiahňami?

22. mar 2024

Stalo sa vam ze sa surodenec nenakazil kiahnami? Dneska 17ty deň a nic (viem ze inkubacna doba je az 21 ale myslela som si ze do 2 tyzdnov to uz chytí).

tamtumdo
22. mar 2024

Keď viete takto fungovať a vyhýbať sa vonku deťom je to super....ja som si myslela,že ozaj sedíte doma...😉ja mám opačne garde...staršieho vyzdvihujem/nosím do školy, a čo s tým mladším...kde ho dať nooo...segin musím ho zamknúť na chvíľu v aute...lebo prelezie a otvorí si predné dvere ...ale zvládol to...počkal bez placu...Ráno je pohoda...staršieho len ,,vyhodím" pred školou...Ale poobede musím vstúpiť do školy...lebo dovolať sa druzinarkam....nula bodov...

karmen118
22. mar 2024

U nás najprv dcéra dostala kiahne a syn na cca 25 deň sa začal vyhadzovať - tiež som si už myslela, že ich nedostane - moji to mali máj/jún minulý rok, a aby mi nebolo ľúto ja som ich chytila od syna 🙈 -a to my všetci tvrdili, že ja ich už nedostanem lebo som ich ako dieťa prekonala - našťastie som mala len pár tých kiahní ale svrbeli dosť. Ale napr. sesternicini chlapci, keď sa jej starší syn nakazil, tak mladší to nechytil od neho vôbec.

janickacrazy
22. mar 2024

Môj najstarší syn dostal kiahne až ako 15-rocny, kiahne pritom boli v škôlke/škole x-krát aj jeho súrodenci mali a on nič. Ale priebeh mal úplne v pohode.

kacena2022
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavipredam
22. mar 2024

Ja len dodám že môj muž nedostal kiahne taktiež doteraz ani od brata ani od nikoho z rodiny čo mal bratrancov a sesternice 😃 takže ho úprimne ľutujem ak dostane od našich detí. Ak teda tiež nemal dáke vyrážky ktoré si vtedy svokrovci ani nevšimli 🙂 ...

autor
22. mar 2024

@kacena2022 pridaj

autor
22. mar 2024

@anavipredam je to sranda no, ze niekto dostane a niekto nie.

kacena2022
22. mar 2024

Neide mi pridať foto,dala som to do diskusie.

lutsy
22. mar 2024

u nas dostal kiahne starsi syn, za nim 2 tyzdne dokonca manzel(ktory kiahne asi nemal predtym), mladsi syn aj ked stale s nimi doma, v kontakte, kiahne od nich vobec nedostal, mal ich o par rokov neskor az, co chytil v skole od spoluziakov, tiez zvlastne.

anda2
25. mar 2024

Stalo,brat mal a ja nie,spolu v jednej izbe sme spali...

dtinuskad
25. mar 2024

Moj syn mal min.leto kiahne a mladsia mala akurat na 3 den teplotu, ale okrem toho absolutne nic, ani jedna vyrazka. Tiez tomu nerozumiem, som si myslela, ze to budeme mat naraz a bude pokoj

poziarnicka77
25. mar 2024

starší mal ako 3 ročný, mladší mal vtedy 2 roky, menili si cumle, lyžičky všetko čo sa dalo 🙂 mladší dostal kiahne až v škole ako 7 ročný.

lily39
25. mar 2024

Veru stalo sa nam to. Dcera mala kiahne a syn nic. A to sa spolu stale hrali, nalepeni boli na sebe a proste nic. Dostal ich az ked mal 17 rokov a ani netusime odkial,od koho.... v skole nikto,z rodiny tiez nikto....

ludmila73
25. mar 2024

Ano stalo. Kamarát lekár mi povedal že je to ok, že dcéra ma super imunitu. Mala ich neskôr , v dvanástich , pár vyrážok a beh teploty . A Ano , nebýva vôbec chorá

lucopeda
25. mar 2024

Neberie nejake lieky kt mozu potlacit prejav? Pripadne mozno aj tie kiahne ma no, nema vysev na povrchu tela.

autor
25. mar 2024

@lucopeda neberie ziadne lieky. dneska je to 19ty den myslim ze to uz nedostane. to som fakt necakala 😅

autor
25. mar 2024

@ludmila73 budem to tak brat,ze ma dobru imunitu no, skoda len tych tyzdnov stravenych v izolacii ale co sa da robiť

elviku11
25. mar 2024

;

elviku11
25. mar 2024

najstaršia mala, mladšie dve deti s ňou boli celý čas, aj spali v jednej izbe, aj sa hrali, všetko... To bolo pred rokom. Odvtedy mali kiahne aj v škôlke aj na jednej detskej oslave a tie dve mladšie deti stále kiahne nedostali

elviku11
25. mar 2024

snad nenechavas toho zdraveho surodenca v izolacii? Zbytocne podla mna.....

petka552
25. mar 2024

Ano. 5 mesacna chytila od starsej 5 rocnej dcery. Dostala kch presne na 21. Den.

petrusa87
25. mar 2024

Ked mala mladsia 10 mesiacov, tak starsia ich vtedy mala a vobec ich nechytila, dostala ich az ked mala sest rokov na zaver skolky

snowflakenel
25. mar 2024

Ja mam 4 tyzdnove babo. Starsie dieta ma kiahne, uz opadavaju chrasty. Ja som na nervy, hadam to babatko nedsatane. ...starsiu som poslala.na 2.tyzdne k babke, no spavala doma v noci.....

autor
25. mar 2024

@elviku11 uz som to hore pisala. on este nechodi so skolky a izolaciou myslim to ze sa s nikym nestretavame, chlodime len vonku sami mimo ihriska alebo sme doma.
tak zase musim byt ohladuplna voci susedom/kamosom co mame na ihrisku napr - oni vedia ze starsi mal kiahne a mladsi je v inkubacnej dobe a maju male deti tak nebudem tam s nim chodit medzi nich ked neviem ci sa vyhadze alebo nie,ked prejde 21 dni tak potom…

snowflakenel
25. mar 2024

@petka552 a priebeh? Ja mam.mesacne babo

autor
25. mar 2024

@petka552 na 21. hej? tak este mam nadej🙌🏻🤣

autor
25. mar 2024

@snowflakenel verim ze ma este ochranu od teba a nedostane to 🙌🏻🙌🏻🙌🏻

myrusiatko
25. mar 2024

Dcéra mala kiahne, od nej sa nakazila moja sestra, no syn sa nenekazil vôbec

danci95
25. mar 2024

Ja mám 28rokov a s toľkými deťmi som bola v kontakte čo mali kiahne a ja som ich nechytila do dnes🤷‍♀️ mám ďalších 3surodencov a keď mali kiahne, kúpali sme sa spolu aj v bazéne a nič som nechytila. Sama neviem ako to je možné 😂 dala som si spraviť vyšetrenie aj z krvi a bolo potvrdené, že som ich neprekonala 😁

rakahaka
25. mar 2024

Zvacsa byva zvykom ze prve dieta ma malinko lebo chyti malinku naloz len niekde to skolky alebo skoly a surodenec od neho doma ma brutal horsi priebeh, lebo chyti plnu naloz lebo su stale spolu. U nas to presne tak bolo. Dcera mala tri vyrazky, co som si uplnou nahodou vsimla pri sprchovani. Keby neviem ze su koahne v skole, urcite ju poslem. Skumala som to dlho kym sme zistili ze je to ozaj ono. Nebolo to aj u vas tak? Ze uz dieta malo?