Tri noci s ockom - odstavenie od kojenia

little_honeybee
11. feb 2018

Ahojte baby, bolo mi viackrat poradene, ze ak babo necham spat tri noci s ockom (ja nebudem v izbe), ocko utisi nocny plac , da cajik, atd. Ze sa mala nebude budit v noci uz na kojenie. Mame skoro rok a v v noci jedava snad kazdu hodinu. Ani nie ze jedqva, niekedy sa len upokojuje, som dudlik. Uz nevladzem.... zabralo to niekomu z vas ? Dakujem

little_honeybee
autor
11. feb 2018

Teda ze na stvrtu noc cca uz bude spinkat vkuse. Pride mi toto prilis idealne na to aby to bola pravda :D no topiaci sa aj slamky chyta, preto sa vas pytam 🙂

zapka21
11. feb 2018

to je akurat taky vek, dieta ta potrebuje prave v noci najviac. a nie, nie si pre nu dudlik, ale najdolezitejsia osoba na svete 🙂

331kikus
11. feb 2018

@zapka21 ale aj tá najdôležitejšia osoba na svete potrebuje spánok 🙂

little_honeybee
autor
11. feb 2018

@zapka21 ja to viem, spim s, nou v posteli, tulim sia ju, bozkavam, nijako sa od nej nechcem.odputavat ani ju odsuvat, ale denne spim max 5hodin a to tiez prerusovane, je mi velmi zle, tak ma chyta kazda choroba co okolo mna prejde... totalne vycerpanie :(

noname26
11. feb 2018

A cez den spis s nou? Ja som dohanala s malou cez obed ked tak bolo.

babulina
11. feb 2018

Na to aby dieta bolo stastne potrebuje spokojnu matku, ak sa na nocne kojenie uz necitis tak s tym sekni. U nas ta tvoja teoria troch noci fungovala sice to nebolo presne tri dni ale do tyzdna bola pohodicka,budila sa len raz za noc a to sme uz s muzom sa striedali. Asi po mesiaci prespala cely noc.syn velmi podobne.

mirage
11. feb 2018

aj my sme to tak urobili.Potrebovala som spat, muz to zvladol.Odvtedy prespavali celu noc.

ewell13
11. feb 2018

Aj nas maly sa budil v noci kazdu chvilku cim dalej viac a to mal14mesiacov nepotreboval ani jest len tak si podudkat a zaspal ja som bola nwvyspata bolel ma krk no hrozne raz som si povedala dost a v jeden vecer som mu nedala bol nervozny akosi sme ho uspali na rukach tak to bolo este jednu noc a odvtedy uz vzdy celu noc prespa

nadula01
11. feb 2018

Mojej stačilo namiesto mlieka ponúknuť čistu vodu a po 2 noci už sa nebudila, zistila, že sa jej neoplatí

marissenka
11. feb 2018

Naši tiež okolo roku boli ako pijavice.ja totálne vycerpana,mlieka už ani nebolo poriadne...ešte som to nejako pár mesiacov vydržala,ale keď to už bolo ozaj neúnosné...som s tým skončila....3 noci budú o hubu ale potom oohodaaa...a hned aj lepšie spali...ale boli pri mne stále behom odvykacky😂

little_honeybee
autor
11. feb 2018

@noname26 ano ale cez den spi maximalne hodinu a ja cim som nevyspatejsia tym dlhsie mi trva zaspat, co jeje cudne ale je to tak :/ cize zaspavam polhodinu a ta polhodina spanku je uplne nic :(
@babulina supeeer a potom sa to uz nezopakovalo to caste vstavanie ani ked isli zubky alebo ked spalatu len s tebou a nieaj s muzom?
@nadula01 mala nechce pit z flase, len poharik a to budeme mokre obe v noci :/ toto neviem ako vymysliet dokelu
@marissenka cize sa dal upokojit aj velky plac? Nosili ste na rukach?

ebi88
11. feb 2018

Presne toto teraz riesim, akuraz ze moj muz by toto nedal, takze neviem co budem robit :/

little_honeybee
autor
11. feb 2018

Baby dakujem za povzbudenie, oh, snad tosa vyjde :( milujem ju spravim hocicoa pre nu ale budi sasi castejsie akoa ked mala mesiac a nevyspata znicena mama co je vecne nervozna a choraaj nie jeja ani prenu idealne. :/

babulina
11. feb 2018

@little_honeybee u nas bol potom pokoj, len pri chorobe sa to horsilo ale to je zrejme

ebi88
11. feb 2018

@little_honeybee ved rok kojenia to je dost, skusala si dat uz umele pred spanim? Nam to pomohlo aspon trochu, nadranom uz som zasa cumel, ale tak vydrzi dlhsie. Inak to je brutal, aj cez den, vkuse na prsu, ani nepije len dudka a ked ani to tak aspon cez vystrih drzi prso ale prso musi byt.

zeytin
11. feb 2018

Mala som podobné problémy s druhou dcérkou. Budila sa aj 8 krát za noc na kojenie. Detská lekárka mi povedala, že niektoré detičky sú vnímavejšie na vôňu materského mliečka. Cíti ho, tak sa budí. Tak som ju dala v pol roku spať do detskej izby. Už prvú noc to bolo omnoho lepšie, o pár dní prespala celú noc bez kojenia. Toľko moja skúsenosť 🙂

marissenka
11. feb 2018

@little_honeybee áno,dve noci som nosila,už som bola aj zúfalá z toho plaču.uz som chcela aj dať.ale to by všetka snaha,všetok plač bol zbytočný...toto isté sme mali potom neskôr s dudlom.a keď som odstavovala pomohla horčica😂 a tváriť sa ,z tá to strašne bolí...oni už majú rozum,vedia čo je Bobo...a v noci som im len čistú vodu (nie vo fľaši s cumlom!),a mama ma Bobo...a mijkali sme sa,nosili...ale zvládli sme,len netreba poľaviť.trba si povedať,deje to pre vaše dobro...to nočné cuckanie je taký zlozvyk,závislosť v podstate.neni im už treba v noci papat

naniatko172217
11. feb 2018

Ja som mala rovnaky problem. Ten spanok uz vazne chyba. Dcerku staci kojit cez den, nijako ju neukratis tym, ze ju nebudes kojit v noci kazdu hodinu. Spravili sme to tak, ze ocko spaval s malym a ked sa zobudil, tak nosil, utisoval, daval vodu. Ale netrvalo to vobec 3 dni. Ale 2 tyzdne. Kojila som pred spanim, potom az okolo 6 rano. Postupne sme zrusili aj to vecerne a ranne kojenie. Maly ma teraz 15 mesiacov a konecne prespi noc, budi sa max 1x na vodu a spi tak 12 hodin. A konecne som vyspata aj ja 🙂

marissenka
11. feb 2018

@naniatko172217 len dva týždne to bolo zrejme preto,lebo si neodstavila úplne...dieta nechápe prečo mama raz dá,potom zas nie...

naniatko172217
11. feb 2018

A este jedna vec 🙂 Uz je dost velka, daj ju do samostatnej izby. Nam to zlepsilo spanok o 100%. Ja sa uz nebudim na kazdy such a maly sa nebudi v noci, ze sa chce so mnou hrat 🙂

naniatko172217
11. feb 2018

@marissenka asi to bude tym 🙂 ja som to robila postupne, az som uplne prestala kojit

babu88
9. mar 2018

Presne toto som riesila aj ja pred mesiacom,len teda s tym, ze maly mal rok a chcela som ho aj odstavit od prsnika. Papal kazdu hodinu v noci, niekedy len dve minuty a tiez mi to prislo, ze sa chce len tak umojkat... Cez den som uz nekojila,lebo papa tuhu stravu,ale v noci ako keby si to vynahradzal... Uz som bola zufala. Nechcel ziadne ine mlieko iba moje.Uz som sa videla ze kojim ale do 5 rokov 😉Nakoniec mi pomohla Beba. Ta jedina mu chuti a to tak ze pred spanim mu dam flasu s Bebou,spinka az do druhej pol tretej, to mu dam zasa Bebu cucnut a spinka do pol osmej. Najskor velmi plakal alebo teda reval bez slz ked som mu nechcela dat prso,sapal sa po mne, ale nakoniec zaspinkal. A zabralo to 😉

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
little_honeybee
autor
9. mar 2018

@lenkakravcova ahojclek priznam sa este sme neskusili, ide nam jeden zub za druhym :( ale snad uz v dohladnej dobe

zeytin
9. mar 2018

@little_honeybee ahoj, ja som moju druhorodenu odstahovala do detskej izby v 8 mesiacoch. Nie, nie som krkavcia matka, ale uz som nevladala vstavat kazdu hodinu... Zabralo to. Spinkala celu noc, max 1 prebudenie... Poradila mi to pediatricka, ze babatka citia mamkine mliecko a preto sa stale budia. Pomohlo to mne aj dcerke 😉

lolita555
9. mar 2018

Moja kamaradka ma dceru ma 3 roky a zaspava na prse a v noci obcas ceckosuje.ide jej to na nervy ale caka este ci sa neodstavi sama.ja som kojila 4 mesiace a dala by som vela keby mozem kojit aspon do 18mesiacov.tvoje dieta je male nechapem preco mu to chces odopierat.toto ja nepochopim mate deti a ked sa nevyspite mrncite nevladzete 😲co by ste poniektore robili kedy mate postihnute dieta a museli by ste vstavat v noci celu cast jeho zivota.toto je prechodne treba len vydrzat

peppita
9. mar 2018

ja som odstavila, isla som do nemocnice a mala si nepytala uz potom, ked som bola prec tri noci v nemocnici, prespala celu noc, ked som prisla,uz sa budila a budi sa doteraz aj ked sa nekoji

mima86
9. mar 2018

Ja starsieho v noci odstavila v 8mich mesiacoch - dala som vodu namiesto prsa a na tretiu noc uz prespal. Cez den sme sa kojili do 14 mesiacov postupne sme to znizovali, takze bez traumy. A to bolo take babo, ze zaspat vedel len na prse. V 10 mesiacoch spal v izbe sam, lebo rano sme ho budili nasim prehadzovanim a takto pospal este o 2 hodiny dlhsie.
Pri dvojickach som prestala kojit v 4 mesiacoch, kedze sme museli dokrmovat, same sa odstavili. Dovtedy som spala 3 hodiny denne aj to nie suvisle. Po odstaveni baba prespala celu noc a chalan sa budil uz len 2x. Ja som sa odstahovala z izby a chodila len nakrmit flasou, nebudil ma kazdy suchot, takze som sa lepsie vyspala. Potom sme aj dvojicky rozdelili, maju 11 mesiacov a uz dlhsie prespia celu noc.
@lolita555 pri jednom dietati mi tiez nevadilo, vstavat ked bolo treba, ale ked ich mas viac, cez den spat nemozes, tak je to dost problem, ze sa ti od unavy toci hlava, ze ides odpadnut. Lebo zivot okolo sa nezastavi, len preto, ze ma zena dieta. Treba aj nejako fungovat.

lolita555
9. mar 2018

@mima86 ano jasne ked mas viac deti ale myslim celkovo ze je este mala keby ma napriklad 3 to je ine na zvazenie ale jasne kazda podla seba

little_honeybee
autor
10. mar 2018

@lolita555 Kojit do troch rikov v noci podla mojho nazoru nie je normalne, ale kazdy ako uzna za vhodne. Cely tvoj komentar je negativne ladeny, nerozumiem preco komentujes ze chcem malej nieco upierat, ked absolutne nechapes o co ide.
Spravim pre nu prve posledne, ale ked sa budime rok kazdu hodinu maximalne 2,5h v noci, nemas sancu ani poriadne hlboko zaspat a si zasa hore. Vies co je to absolutne vycerpanie ? Ked rano odpadnes v kupelni, ked sa ti robia modriny po tele, ked ti padaju vlasy, ked od unavy zabudas mena, si dezorientovana, mas zavraty. Akos a moze taka matka postarat o dieta ked jej cez den nema kto pomoct ? Ako ma varit denne jemu sebe a starat sa o domacnost ked odpadava. Je nebezpecna nielen pre seba ale najma pre to male. Tak sa prosim zdrz komentara o upierani, najviac dietatu uprie ked skonci v nemocnici na infuzkach. Kazdy pozna svoje limity a toto nie je o egoizme. Dieta potrebuje matku! Potrebuje zdravu matku, ktora ho vezme do naruce do bezpecia. Papat dostava vzdy ked si zapyta, v noci ju rads ukludnim, dak vodicku, pritulim, ved spim s nou v naruci, no oazdy lekar ti povie ze v noci dieta v tomto veku uz nema potrebu jest, len je to zvyk dudlania. Mala neje, len cuca. Kazdu polhodinu niekedy.