Vigantol kvapky

drobcek26l
2. apr 2013

Prosím Vás je tu niektorá, ktorá dieťaťu vôbec nedáva tieto kvapky - teda vitamín D? Mám taký pocit že náš malý z neho mával kŕče v brušku, tak som ho prestala dávať. No a terz keď je väčší tak neviem či mám začať opäť, alebo mu už stačí že ho prikrmujem. Ďakujem za Vaše názory

lilac
31. jan 2015

@lentilka230514 tak to aj moja lekarka je hlupa lebo mi dovolila vymenit vigantol za jamiesona? Vies vobec ako sa vigantol vyraba?

trgypadl
31. jan 2015

@lilac ahoj.ako sa vyraba??

ahja
8. feb 2015

@lucus83 ďakujem za Tvoj prípevok, aj za príspevok ostatných farmaceutiek , ktoré sa tu rozhodli napísať. beriem to ako profesionálne informácie z prvej ruky , veľmi ste mi teraz pomohli 🙂 : Som lekárka, mám už staršie deti / 6 a 9 ročnú, občas a sporadicky som im v zimných mesiacoh dávala D - vitamín / teraz sme sa k Vigantolu vrátili vyslovene na ordináciu endokrinologičky . A kamarátka , ktorá má malinké deti , ma trochu zneistila, že treba dávať radšej prírodné D-čko od Jamiesonu alebo Swansonu alebo pod, že Vigantol je svinstvo... Aj vdaka Vašim v podstate odborným komentárom som sa rozhodla pri Vigantole ostať. .....Ad " farmabiznys" - aj pri výživových doplnkoch a firmách, ktoré ich produkujú, ide o tvrdý biznys ...... A ľahko sa píše, ako všade vládne farmabiznys, ale nech skúsi niektorá maminka Vám konkrétne povedať, že to neviete, a že ste podplatené nejakými farmafirmami...tam už to také jednoduché nie je , že 🙂 ... Ad " príspevky typu : ...moje dieťa vyzerá krásne, nič mu nie je a ja doňho cpať žiadne D-čko nebudem" : Následok sa predsa nemusí prejaviť hneď , ide o kostný metabolizmus a dieťa sa Vám predsa vyvíja a rastie minimálne do 15-rokov...V našej populácii - aj detskej, sú hladiny D-vitamínu celkovo pod normu ... Či v USA užívajú alebo nie D-vitamín deti neviem, ale - viem, že už pred rokmi bol D- vitamín súčasťou preparátov - aj výživových doplnkov s vápnikom, ktoré užívali starší ľudia ako prevenciu osteoporózy , boli o ten D-vitamín pred nami vtedy....

x_shushu_x
27. mar 2015

http://www.badatel.net/davkujete-deti-vigantolom/

v roku 2010 sa stopol ten "hnusny" vigantol....

preco sa odporucaju miesto neho KONKRETNE znacky? :D

momoka85
29. mar 2015

Ja som určite za prirodne Dčko, my berieme (cela rodina, nie len deti) rybí tuk Mollers, už od 4 tyzdnov sa moze pouzivat. Je to Norsky vyrobok.

x_shushu_x
29. mar 2015

@momoka85 prirodne je vzdy lepsie, ale z vigantolu urobili vraha pomaly :D...

lorela
29. mar 2015

@x_shushu_x Reagujem na uvedeny link: Tie pripady otrav z roku 1939 a pouzita literatura z roku 1928 a 1929 proste nema chybu 😀

leishmania
4. apr 2015

@momoka85 kolko si prosim davala z toho mollers tran rybieho tuku 4 -tyzdnovemu denne?

momoka85
4. apr 2015

@leishmania my mame 2 mesacnu dcerku a davame jej zopar kvapiek. A 3,5 rocnemu syncekovi davame za lyzicku.

leishmania
4. apr 2015

@momoka85 v ofic davkovani som nasla ze od 4-6t 2,5ml a do pol roka zvysit na 5 ml. ale pride i vela dat hned 2,5 ml asi tiez acnem po kvapkach. syn uz dlho uziva ae on uz je 4 rocny a u nho som zacala az v 2r tak nemam skuasenost v takomyo veku. ako inajk mala zvlada ollej na zaludok?

vitd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka___
18. sep 2015

Mne ostala zatvorena flastička Vitaminu D3 - kvapky - od Swansonu. Dam vam ju za 13€ aj s postovnym.

vitd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinka1991
1. nov 2016

ak by bol zaujem,mam k dispozicii este 3 neotvorene balenia s expiraciou do 2018

karolinka1991
1. nov 2016

Ahojte, ak by bol zaujem,mam k dispozicii este 3 neotvorene balenia Oleovitu s expiraciou do 2018 - je to rakusky vyrobok, ktory pediatri dost odporucaju namiesto Vigantolu

anulkaba
12. máj 2017

👍👍👍👍