Vyšetrenie na parazity inak ako zo stolice

22petruska
13. okt 2021

Ahojte poprosím vás ak máte niektorá skúsenosť dajú sa vyšetriť parazity u detí inak ako zo stolice, keďže tu máme vždy negatív a viditeľné boli okom v stolici? Ďakujem

petus998
13. okt 2021

@22petruska nam dr. Dala taku lepku zo sklickom tu lepku treba na konecnik kolo 4 rano mozno 3 tej zalepit a rano odlepit vraj nad ranom sa cerviky vyberaju von a kladu vajicka v okoli konecnika .

22petruska
autor
13. okt 2021

@petus998 ďakujem aj to sme mali už tiež negatív 2x povedala ze môžu byť iné parazity co to nezachyti

22petruska
autor
13. okt 2021

@22petruska mame časté dennodenne bolesti bruška bez ohľadu na to ci sa naje alebo nie, gastro vyšetrenie je možné až v januári... Taky termín 😏 tak patram co by za tým mohlo byt... Ú alergologa žiadne alergie nemá ani intolerancie iba reflux 4st no sme na antirefluxnej diéte už pol roka

ciernysokol
13. okt 2021

@22petruska ach jaj. Presne tak. Lekarska diagnostika parazitov je u nas tak zufala, ze hoci ich vidno volnym okom, z labaku pride negativ. K tomu sklicku-si to neviem predstavit, takto sa daju zachytit max mrle, parazitov mame v tele plno, rozne druhy, napr. Hadatka, pasomnice,aj male, motolice, a ine. Diagnostika parazitov jedine alternativne.

petus998
13. okt 2021

@22petruska jaaj tak to uz ma nic nenapada

22petruska
autor
13. okt 2021

@ciernysokol alternatívne dajte typ, biorezonancia napríklad? Ci to zbytočné

ciernysokol
13. okt 2021

@22petruska a kde v oblasti bruska? Zaludok? Tenke crevo, hrube crevo? Stale ta ista oblast? To je dolezite vediet.

22petruska
autor
13. okt 2021

@ciernysokol okolo pupka hlavne nad pupkom ukazuje, sono bruška robene v marci aj septembri ôk

ciernysokol
13. okt 2021

@22petruska biorezonancia dobra, ale na tom principe pracuje vela pristrojov, nemam skusenost so vsetkymi. Za bolestou brucha by som prioritne hladala aj ine priciny, nielen parazity. Okrem toho, liecba parazitov prebieha chemickymi, dost silnymi liekmi, ktore vacsinou nezabiju larvy, potom sa domnozia atd. Su dobre aj prirodne lieky proti parazitom. Ja osobne by som dietatu dala mastichu, ktora zabija helikobaktera, ale aj niektore parazity. Helikobakter robi bolesti brucha. Potom by som dala oresak, ktory je na parazity, ne viacere druhy, na pasomnice napr.nie,ale to asi ani nema. Okolo pupka je zaludok a tenke crevo, tak urcite masticha.

koliesko642
13. okt 2021

@22petruska 3x vzorka stolice - ano zvykne to byt negativne (zistuju sa vajicka parazitov), alebo perianalny zlep, tj.paska nalepena na sklicku, aj to zvykbe byt negat.je to tazko zachytit...avsak ked su parazity viditelne volnym okom, treba jedinca-parazita poslat do labaku na identifikaciu

zuzliq
13. okt 2021

@22petruska a ako vypadali tie parazity? Neskúšali ste dohľadať na internete? My sme raz našli, na druhý deň som išla k doktorke. Napísala nám lieky celej rodine, brali sme opakovane v rôznych rozostupoch, aby sa všetky zabily. Okrem toho prísna hygiena, vyumývala som všetky kľučky, uvarila uteráky. A každé ráno som umývala zadok teplotu vodou s mydlom.

loginexistuje
13. okt 2021

@22petruska viem ze to bude zniet divne ale skus vziat vzorku stolice a daj ju vysetrit u zverolekara za poplatok (alebo viem ze robili aj na prirodovedeckej v ramci vyskumu kedysi
a maly nech kaka do nocnika a sledujte

sona96
13. okt 2021

@ciernysokol žalúdok je hneď pod rebrami, nie okolo pupku

loginexistuje
13. okt 2021

@22petruska pozri co vsetko vedia najst a kolko je prenosme na cloveka vysetrenie mas okolo desat eur a je detailnejsie ako robia labaky u deti (tam hladaju par zakladnych co vidis aj v stolici len https://www.veterinarnaklinikazverland.sk/kopro...

koliesko642
13. okt 2021

@loginexistuje hladaju sa len zakladne parazity, na zaklade poziadavky od lekara, pretoze nebude sa vysetrovat napr.Giardia ked o to lekar nepoziada a vysetruje sa to inym sposobom

ciernysokol
13. okt 2021

@sona96 ano, je pod rebrami, ale ked pisala, ze najma nad pupkom boli, tak som napisala zaludok a tenke crevo. Lebo nad pupkom je zaludok a tenke crevo. Toto vsetko je len tipovanie a snaha pomoct, nik tu diagnostiku online urobit nevie. Moze to byt kludne nieco ine. Ale z takych najbeznejsich veci je to naozaj ten helikobakter, ktory robi bolesti brucha. Parazity bolesti brucha vacsinou nerobia. Parazity maju v povahe tvarit sa nenapadne a takmer bezpriznakovo. Dokonca dietatko toho moze mat viacero.

zdenka11081983
13. okt 2021

@22petruska z krvi. Ale byť tebou ak mas podozrenie daj vermox kúru. Moja dcera mala mrle. 5 dni hnačky, intenzivne. Dr brala stery, stolicu, zlepy... Nic vsetko negatívne. 5 den, uz mi vypisala listok na infekčné oddelenie.. A 5 den mrle v serbliku. Doktorka neverila. Cize 5 dni intenzivnych hnaciek(8 krat denne), tiekla z mej uz voda... Az vtedy vysli. Drzia sa v tenkom creve.. Dali sme vermox, bolo aj po hnackach.

sisa_s
13. okt 2021

@ciernysokol neviem, preco radis, ked zjavne sa nevyznas...kopec chybnych info, ze parazity nerobia bolesti brucha??? Samozrejme, ze robia...a biorezonancia je obrovska kravina, tam "zistia" parazity kazdemu, aby uzival ich produkty

22petruska
autor
13. okt 2021

@ciernysokol oresak mam doma dala mi ho jedna liečiteľka pre mňa na očistu celkovu, koľko by som jej mohla dat netuším

22petruska
autor
13. okt 2021

@zdenka11081983 no my naopak dcéra už 3den nekakala co u nej nie je zvykom už robím paniku... Vermox sme mali celá rodina pred pol rokom

cecilia29
13. okt 2021

Nám na parazity zabral pekne parazitex prírodný.

zdenka11081983
13. okt 2021

@22petruska v akych davkach? Ja som detom potom objednala pyrvinium z Nemecka. Kamoska mu doniesla. Tu n SK uz nie je. A co Zentel? Inak aj ten parazitex je fajn. Robím si nim kuru raz ročne

22petruska
autor
13. okt 2021

@zdenka11081983 tri dni po jednej tabletke potom o tri týždne po ďalšej tabletke a potom o dva mesiace po tabletke všetci

22petruska
autor
13. okt 2021

@zdenka11081983 zentel sa ako davkuje?

kiki68
13. okt 2021

@ciernysokol vsak to zaniest na veterinu priamo na koprologiu a hotovo. Ti najdu hned a nikde to neposielaju. Mimo kultivacii niektorych. Stoji to do 10-15 eur .

ciernysokol
13. okt 2021

@sisa_s ocividne principu biorezonancie nerozumies a zaroven si natrafila na nejakeho pracovnika, ktory nuti produkty. Ked nechapes, ako to funguje, netreba hned odsudzovat a utocit. To je tu na mk narodnym sportom. Bohuzial, ohladom parazitov mam dlhorocne skusenosti, na sebe odskusane takmer vsetky dostupne lieky, presne viem, co robi albendazol, ci praziquantel, ako funguju hierarchie parazitov, ako sa mnozia, cystia, schovavaju,premiestnuju.len nevedomy clovek moze nieco tvrdit s istotou takto online. Tak sa treba trochu ukludnit a neurazat, najma ked sama skusenosti nemas.

ciernysokol
13. okt 2021

@22petruska do chemickych liekov by som pre dieta nesla.navyse len tak, svojvolne, bez diagnostiky. Albendazol - v zenteli je velmi silna chemia, mne z neho bolo strasne na zvracanie. Parazitex, ako spominaju dievcata vyssie, ma fajn zlozenie, obsahuje oresak, klinceku, kurkumu, vsetko silne prirodne antiparazitika. Treba skuskt. Oresak samotny, ak mas doma, kludne jej daj, ak je to tinktura, musi vyprchat alkohol v horucom caji. A aj ked vidis parazity, samozrejme, ze ich ma, ale brucho ju z toho vobec nemusi boliet. Napriek vsetkym utokom tu stale tvrdim, ze ju pravdepodobne boli z ineho. Na pristroje typu biorezonancia chodim 20 rokov, parazitom som sa intenzivne venovala asi 10 a snazila sa ich vyhubit, samozrejme neuspesne. Potom som to vzdala, ked mi doslo, ze vzdy budu v nasom tele, zakazdym pricbadzaju, podanim ruky, slabo umytou zeleninou, najma od psov, maciek, spinavou vodou, atd. S parazitmi v nasich telach zijeme vsetci, problem nastava, ked sa premnozia a nasa imunita jch nedokaze zvladnut. Ja som casto riesila bolesti brucha maleho a moje, ak neratam virusovu nakazu, bol za tym vzdy helikobakter alebo histamin.

sisa_s
13. okt 2021

@ciernysokol 20r biorezonancie, tak to nebude problem v parazitoch, ale inde 😉 a neboj sa, mam skusky z biofyziky, mikrobiologie aj infekcneho na to, aby som ti napisala, ze pises sprostosti a viac si nemam co povedat s clovekom, ktory veri biorezonancii

ciernysokol
13. okt 2021

@sisa_s ved sa nemusime dohadovat, ty mas svoje presvedcenie, ja svoje, ja ti ho neberiem. Skuskami sa ohanat nemusis, rozum ani skusenost nikomu nezarucia. Aj ked nechapem, co je nejasne na frekvenciach virusov a bakterii. Ale nevadi, kazdy, nech sa diagnostikuje, ako uzna sam za vhodne. Ale v oblasti parazitologie sa na klasicku laboratornu diagnostiku u nas spoliehat rozhodne neda, staci sa popytat imunologov na zazitky,kto neveri.ja zas netvrdim, ze pises sprostosti, len mas malo skusenosti z tematiky a nie si velmi otvorena nicomu mimo tvoj obzor. Tymto tiez povazujem debatu za ukoncenu, naco sa budeme hadat.

jakubrianka
13. okt 2021

@zdenka11081983 koľko mâ dcéra rokov?