Vysoký cholesterol u detí. Ako ho znížiť?

Dnes synovi (5 ročnému) zistili vysoký cholesterol 5,8 mol
Vôbec neviem prečo, veď on je väčšinou detskú stravu ako puding, jogurt, kuk. guličky v mlieku, chlebík so syrom alebo nátierkou a ľúbi hlavne polievky. Máte niekto takéto skúsenosti?
Patrik pritom pri svojich 115 cm má myslím si dobru váhu a to 22 kg. Je to take hyperaktívne dieťa, takže aj pohybu ma dosť. Skúste niečo poradiť, čím sa dá ten cholesterol znížiť, aby nemusel brať lieky
mamamima
21. máj 2013
My mame od dnes ten isty problem s dcerkou...je sportovkyna, 8 rokov, snazime sa celkom zdravo jest...len skoda, ze nikto neporadil...je toho na googli dost, ale lepsie su info od mamiciek z prvej ruky...ale povedala nam doki, ze to je dedicne a ze stravou sa to da min ovplyvnit...to je hrozna doba toto, ale mozno, keby zacali doradu merat, zistili by sme, ze vsetci, vratane deti mame zvyseny chol. a to co teraz dr povazuju za vysoky, v minulosti ani neriesili...biznis je biznis...
olejka
21. máj 2013
myslim ze to nemusi byt o zlej strave, kolegyna mala tento problem zvyseny cholesterol..a udajne dost s dospievajucou dcerou a zistili jej poruchu stitnej zlazy..teda nechcela som strasit :-|
beethoven
21. máj 2013
ahoj, casto sa stava, ze deti zdedia po svojich rodicoch vysoky cholesterol. Lieky na znizenie sa im nepodavaju, inak to je u dospelych, a jedinym riesenim je preto upravit stravu. Na nete som nasiel jeden clanok, kde pisu o vhodnej strave pre deti s vysokym cholesterolom, napriklad davat im co najviac ovocia, zeleniny, celozrnnych vyrobkov, ryby a hydinu, obmedzit sladkosti a sladke napoje, obmedzit pocet vajec, obmedzit vyprazane jedla a pod., viac o tom je tu
http://zena.sme.sk/c/2541243/preco-maju-nase-de... Ak si potrebujete zmerat cholesterol, pripadne hladinu cukru alebo tukov, tieto merania robia aj v lekarni, co je casovo vyhodnejsie oproti cakaniu u lekara, tu som o tom nasiel video http://www.sunpharma.sk/poradna/video-vase-srdc...
kapitanmarko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikol955
2. jún 2017
bez liekov je dobry na znizenie prasok Ashwagandha , je to prirodny produkt