• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vysoký cholesterol u detí. Ako ho znížiť?

Dnes synovi (5 ročnému) zistili vysoký cholesterol 5,8 mol
Vôbec neviem prečo, veď on je väčšinou detskú stravu ako puding, jogurt, kuk. guličky v mlieku, chlebík so syrom alebo nátierkou a ľúbi hlavne polievky. Máte niekto takéto skúsenosti?
Patrik pritom pri svojich 115 cm má myslím si dobru váhu a to 22 kg. Je to take hyperaktívne dieťa, takže aj pohybu ma dosť. Skúste niečo poradiť, čím sa dá ten cholesterol znížiť, aby nemusel brať lieky
18. mar 2009 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My mame od dnes ten isty problem s dcerkou...je sportovkyna, 8 rokov, snazime sa celkom zdravo jest...len skoda, ze nikto neporadil...je toho na googli dost, ale lepsie su info od mamiciek z prvej ruky...ale povedala nam doki, ze to je dedicne a ze stravou sa to da min ovplyvnit...to je hrozna doba toto, ale mozno, keby zacali doradu merat, zistili by sme, ze vsetci, vratane deti mame zvyseny chol. a to co teraz dr povazuju za vysoky, v minulosti ani neriesili...biznis je biznis...
21. máj 2013 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslim ze to nemusi byt o zlej strave, kolegyna mala tento problem zvyseny cholesterol..a udajne dost s dospievajucou dcerou a zistili jej poruchu stitnej zlazy..teda nechcela som strasit :unamused:
21. máj 2013 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, casto sa stava, ze deti zdedia po svojich rodicoch vysoky cholesterol. Lieky na znizenie sa im nepodavaju, inak to je u dospelych, a jedinym riesenim je preto upravit stravu. Na nete som nasiel jeden clanok, kde pisu o vhodnej strave pre deti s vysokym cholesterolom, napriklad davat im co najviac ovocia, zeleniny, celozrnnych vyrobkov, ryby a hydinu, obmedzit sladkosti a sladke napoje, obmedzit pocet vajec, obmedzit vyprazane jedla a pod., viac o tom je tu
http://zena.sme.sk/c/2541243/preco-maju-nase-deti-vysoky-cholesterol.html Ak si potrebujete zmerat cholesterol, pripadne hladinu cukru alebo tukov, tieto merania robia aj v lekarni, co je casovo vyhodnejsie oproti cakaniu u lekara, tu som o tom nasiel video http://www.sunpharma.sk/poradna/video-vase-srdce-meranie-parametrov-zdravia
21. máj 2013 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nevkladaj kontaktné údaje firiem". Dôvod: “reklama”
23. nov 2016 o 10:37 • kapitanmarko
bez liekov je dobry na znizenie prasok Ashwagandha , je to prirodny produkt
2. jún o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok