Zrak dieťaťa

zlatkavav
10. dec 2015
Používateľ zlatkavav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zlatkavav.

Prosím vás bola som so synom na vyšetrení u očného a namerali mu až 0,75 dioptrie, je to vôbec možné, nikdy sa nesťažoval na problémy s očami. Som prekvapená, je teraz v prvom ročníku a nechápem, že sa to mohlo tak rapídne zhoršiť. Stalo sa vám to tiež niekomu?

siska53
10. dec 2015

@zlatkavav mne ako dietatu. Tiez som sa nestazovala. Az raz som nevidela v dialke pismenka,ktore nasi videli. Tak sup k ocnemu a dioptrie. A to som uz mala 10rokov. Takze nie je to nic vynimocne. Dieta si vobec nemusi uvedomit,ze horsie vidi.

kakaovyrez
10. dec 2015

Jedna sa o kratkozrakost alebo dalekozrakost? Pretoze ak sa jedna o dalekozrakost, tak mozes byt v klude, ta sa vekom zlepsuje, deti sa rodia dalekozrake a asi mu ani okuliare nepredpisali. Ak je to kratkozrakost, tak uz sa to nezlepsi a potrebuje okuliare. Dalsia vec je aj to, ci ma dioptriu na oboch ociach rovnaku, pretoze ak by mal rozdielne, mohol by zacat skulit, vtedy treba oko prelepovat.... Nuz vsetko je mozne, deti dokazu kompenzovat aj dioptrie 6 a viac...

kacena4
10. dec 2015

0,75 nie je "rapidne zhorsenie zraku". a je to relativne "normale". nechcem to nadlahcovat, ale keby mal dioptrie 3 alebo 5 ci 10 potom by to boli problemy s ockami. treba davat pozor ako cita, pise kolko je pri telke, pri pc.. nepises ci ich ma na citanie ci do dialky... neboj, nestresuj. niekedy nie je potrebne nosit okuliarky s takouto dioptriou, zavisi to od dietata ci ma problemy alebo nie. moja jedna dcerka ma 0,5 a ani nam nepredpisal okuliare, takze tych 0,75 je hranicne pre nosenie. vekom sa mu to moze upravit a nebude ich musiet nosit vobec, alebo aj zhorsit. neboj nie je to nic tragicke, nosenie okuliarov.

ovaaa
10. dec 2015

I

andrejka1974
10. dec 2015

@zlatkavav 0,75 dioptrie, to su sice dioptrie ale slabsie, mojej nahodne zistili, ze potrebuje okuliare a to v 21 mesiacoch, lenze ona s tou vadou narodila a tak sa sama prisposobila tomu, vobec nenarazala, vobec nepadala a pritom dostala dioptrie -6 lave a -8 prave oko a ver mi teraz sme boli na kontrole a sa jej to krasne zlepsuje uz mame prave -5 a lave -3

babulina
10. dec 2015

My sme nahodne zistili,ze ma 2,75 a astigmatizmus k tomu.mala 5 rokov,odvtedy ma okuliarky a je s nimi uplne stotoznena,nerob si starosti,detuse to zvladnu.

cicimon
10. dec 2015

@zlatkavav je celkom normalne ze ak ma dieta nejaky problem so zrakom a nema k tomu nejaku predispoziciu a pod ze to vyskoci prave v skole kde deti musia citat z tabule, knihy a pod....ved bezne pri hre v skolke, na dvore to nemas ako zistit a pokial ste predtym nejako pravidelne nechodili k ocnemu tak ako aj...

katka708
10. dec 2015

mne ako 9 ročnej tak zistili, a okrem toho aj 3 ďalším spolužiačkam. Všetky sme z ničoho nič vyfasovali 0,75 a pri každej ďalšej kontrole sa to zhoršovalo o 0,5 (krátkozrakosť) s odstupom času vyním očnú dr. že mi dávala silnejšie dioptrie ako bolo treba, lebo vždy ma z nových okuliarov 2 týždne bolela hlava, potom si na to oči zvykli a o pol roka/rok som dostala zas silnejšie. až som sa dostala na 6 dioptrie v dospelosti a už nikdy som si nedala predpísať silnejšie aj ke´d očná tvrdila že by som potrebovala o 0,25 vyššie. ale stálo, a nezhoršovalo sa to............potom som šla na operáciu laserom....

eva2809
10. dec 2015

@zlatkavav No viem o čom hovoríš, mám syna, ktorému zo dna na den zacalo "utekat" ocko....bezala som k doktorivi..... a jemu namerali dioptrie 5....takže šok ...tiež pred tým nič nebolo, čo by tomu nasvedcovalo a nechapala som tomu.... ☹

katulienkax
10. dec 2015

Poviem len toľko ze vačšinou sa to vzdy zisti až v škole . Sak to dieta nevie ako to ma byt ako ma vidieť ono s tým žije od narodenia. Takze nevie ze zle vidí. Lenže najhoršie je ze ked si rodičia nechcú pripustiť ze dieta zle vidí. Môj bratranec od mala kukal telku len zblízka a jeho rodičia nic a moja babka stále vravela ze on musí zle vidiet ale rodičia nic . Až v skole ked nevidel na tabuľu začali behať k doktorom a mal tam nakoniec zákal operovali ho a je OK. A druhý podobne tiez až v skole nevidel. Dokonca behal k tabuli a ucka mu stále dávala poznámky ze je zlý a behá k tabuli a on chudáčik nevidel dobre. Ja mam okuliare od troch rokov lebo som skúlila ale tiez babka vravela ze musela našim niekoľko krat zdôrazňovať ze skulim lebo oni to nevideli.

janinah
10. dec 2015

Ak sa dieťa prisúva bližšie k tv,je to signál pre očné vyš.,veľa rodičov si to nevšimne resp. nerieši a potom to vyskočí v prvej triede

zemko99
10. dec 2015

aj môjmu bratovi sa to stalo, ako predškolak bol na preventívke a nič a zrazu v druhom ročníku hneď dioptie 2,5... teraz má 5,5 a má 18 rokov, ale už sa mu zrak nezhoršuje a bez okuliarov si ho ani neviem predstaviť :D

barla5
10. dec 2015

Moj takisto ako druhak na preventivke nevidel precitat ten spodny riadok. Na ocnom zrazu 1,5 dioptrie. Okuliare dostal len polovicne 0,75 a ma ich nosit len v skole a na televizor a citanie. Inak nemusi. Nikdy sa nesťažoval ze zle vidi ale ako ma okuliare tvrdi ze s nimi vidi ovela lepsie. Teraz ma vela deti problem s ocami, napr v synovej triede ma az 8 deti okuliare a ostatni este neboli na ocnom

kakaovyrez
11. dec 2015

Mne v 33 rokoch zistili astigmatizmus 0,75 a bola som uplne v soku, ked mi dr nasadila sklicka s tymito cylindrami, videla som vsetko uplne cisto. 33 rokov som si myslela,ze vidim bez problemov, obcas sa mi mylila z dialky 8/ 3 / B , M/N a ine, dokonca v skole sa ucitelka mame obcas stazovala, ze si nepozorne odpisujem priklady z tabule, ale nikto to neriesil. Asi to bolo tymto...

bibistec
12. dec 2015

a to ti lekar nevysvetlil? to s amoze zmenit oko dietata sa vyvija, aj my sme toto absolvovali dcerka ma 6 rokov ale astigmatizmus sa dedi ak je toto problem, takze aspon vies na com si ale u takeho maleho sa to moze zlepsit, lekar by ti mal vysvetlit ako to funguje my sme mali celu prednasku

vi_py
15. dec 2015
Používateľ vi_py je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vi_py.

to je celkom normálne zhoršenie, nosením okuliarov sa to u dieťaťa celkom ľahko dokáže napraviť 🙂

katka1981
15. dec 2015

@zlatkavav, ale ved to su slabucke. V skolskom veku je normalne ze sa zhorsi zrak, zial.

zlatkavav
autor
16. dec 2015
Používateľ zlatkavav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zlatkavav.

ok, ja som nikdy nenosila okuliare tak som nevedela, uz sme mu aj nejake vybrali, aby sa to mohlo zlepsit a nezhorsovalo sa to zbytocne 🙂

albao
16. dec 2015

@katka708 ty blaho ... to fakt ti davala silnejsie ako namerala? Robi sa to totiz presne naopak, davaju sa o malilinko slabsie aby sa oko trenovalo. To by som sa jej teda pekne podakovala. To je presne priklad ked mala mozno dobry umysel a poskodila ta :(

katka708
16. dec 2015

@albao nie som si tým istá, ona nikdy nepovedala koľko namerala, vtedy nemala taký ten automatický merač ale skúšala sklíčka v špeci okuliaroch. a potom povedala kolkatky mi dá. ale vždy s novými okuliarmi som videla ako orol a vedlajší účinok bola bolesť hlavy na 1-2t. tak som neskôr vydedukovala, že vždy boli o niečo silnejšie. akonáhle som dosiahla 18, tak som k nej prestala chodiť..... to som už používala dávno šošovky a mala som ich vždy nakúpené na rok, tak som vždy odmietla silnejšie, lebo trebalo minúť zakúpené šošovky 🙂 a tak zhruba od 16-17r som bola stále na rovnakých dioptriách až kým som nešla na operáciu 🙂

terinka015
22. dec 2015
Používateľ terinka015 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od terinka015.

@zlatkavav ja som bola nedávno na vyšetrení priamo v optike, dnes už nie je také náročné prísť ku kvalitným odborníkom, lebo veľa optik priamo spolupracuje s lekármi, keď sme tam boli aj s dcérou tak tá si hneď po zmeraní zraku ohla vybrať okuliare, čo je pre ňu super a nemusím ju znovu nútiť chodiť aj tam aj tam. Decká sú také, keď si niečo vyberú hneď chcú, toto zhoršenie nie je tragické a ešte má dosť času na to, aby sa mu zrak mohol napraviť 🙂

lenkanovakkova
29. dec 2015
Používateľ lenkanovakkova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenkanovakkova.

ja chodím tiež do optiky na ruzinovskej, tusim queensoptik a tam ti aj zmerajú zrak a mne aj pomohli s aplikáciou šošoviek, čoho som sa hrozne bála, ale chcela som to skúsiť a teraz si to neviem vynachváliť

margaretka818
30. dec 2015
Používateľ margaretka818 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od margaretka818.

@lenkanovakkova hej to je pravda, ze v tych optikach to ide rychlejsie a nebyva tam tolko ludi... maju tam dobry vyber okuliarov pre deti?

albao
30. dec 2015

@margaretka818 vyber detskych okuliarov je vsade strasny. Ked clovek trafi spravnu velkost, tak maju 2-3 farby a ked je polovica z toho urcena pre ine pohlavie ako je dieta, tak nakoniec ma clovek na vyber az z 1 kusa. Takto sme obehli asi 5 optik, az sme nasli v Petrzalke detsku optiku (priamo v poliklinike) a tam sme si vyberali bez problemov. Aj sluzby boli fajn, prijemni ludia a pod.

hanickaticha
31. dec 2015
Používateľ hanickaticha je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hanickaticha.

@albao skus v tom queensoptik, ja som bola tiež spokojna ked sme tam boli 🙂

alexska
31. dec 2015

@zlatkavav "o,75"? 😀 syncek ma od 4r 1,5 momentalne 2jky,a dcerka od 18m 5kya 7micky dioptria..takze 0,75 to by som za latastrofu nepovazovala....