• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

7. augusta 2017 
Ahojte,no ja som vcera zistila ze aj moja mala ma zlepenu cikulku,ma len malicky otvor na cikanie,ma 3 mesiace,ako to riesit?
7. okt 2011 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadulka20 ak mas blizko do at kup si v lekarni ovestin.... obsahuje sice nejaky hormon ale zabera na 100% ....v at ju predpisuju bezne pri tomto probleme
7. okt 2011 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauraa ďakujem
8. okt 2011 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som z toho jeleň :slight_smile: Sestra mi radí tak, lekárka inak a tu tiež každá píšete niečo iné. Ja maléj vždy ked vidím, že sa jej to v pišulke (tak to voláme) :slight_smile: hromadí, tak jej to vždy jemne vytriem namočenou vatou vode.
9. okt 2011 o 09:04  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alzbeta79 jedno je ked sa tam nieco hromadi a ine je ked to zrasta, zaco moze nedostatok hormonu v tele babätka, vtedy sa viac menej prilepia vonkajsie s vnutor. dohromady a vtedy ti uz pomoze len masticka alebo chirurgicky zakrok a nie vata s vodickou....s hygienou to mas velmi malo spolocneho....
9. okt 2011 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauraa Ja tomu rozumiem, len som reagovala na tému hygiena, ktorá sa tu tiež spomínlala...
10. okt 2011 o 07:51  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alzbeta79 aha :slight_smile: :slight_smile: , tak som ja nepochopila co myslis...prepac...
10. okt 2011 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauraa nič sa nedeje :slight_smile:
11. okt 2011 o 08:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denne73 ja som Ovestin kúpila na Slovensku
14. okt 2011 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denne73 ahoj, presne tuto vec som si vsimla aj ja u nasej, ze je to zrastene nie spolu, ale ako pises ty, akoby male s velkymi, teda do stran, nasa ma 20 mesiacov, normalne som dostala strach, ze co to je? vyriesil sa u vas tento problem? som si ista, ze este pred cca 4 mesiacmi to mala v poriadku, ale ja jej tam nejak casto nesmatram, lebo tiez nie som zastanca toho, ale na druhej strane, denno-denne ju kupeme - genitalie bez mydla, a vo vode sa macha 10-15 minut, cipku sme jej vzdy premyli povrchne vodou a viac som neriesila, nechcela som sa jej tam zbytocne babrat, aby som jej neuskodila. prosim ta, ako si dopadla s dcerkou?
16. okt 2011 o 00:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mandragora22 Áno moja pokoj, plany poplach, dokina to pozrela a povedala že tie pysky ma jednoducho take malinkate že to nevadi a je to v poriadku. prippadne sa aj ty popytaj a ukáž to svojej v poradni. :wink: :wink: :wink:
16. okt 2011 o 06:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denne73 dakujem, si ma ukludnila. skocim vsak pre istotu aj do poradne, este raz dik :dizzy_face:
16. okt 2011 o 07:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
16. okt 2011 o 07:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denne73 aj tak mam strach :sweat_smile: a tvoja to teda mala tiez tak dovonku zrastene? a ako to vyzera teraz? stale to ma zrastene? co ti na to lekarka povedala? to sa jej akoze "samo" da do poriadku, ci co? :sweat_smile:
16. okt 2011 o 07:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mandragora22 ano presne tak mi to pripadalo avšetko ok. má to aj teraz takto . Doki povedala že tragedia je ked je zrastene tá dierka odkial cikaju tak toje už problem .
16. okt 2011 o 07:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mandragora22 nie že sa nemá čo dať doporiadku proste to má ine ale nevadi je to malinke a preto sa my tie vonk.pysky zdaju ako keby prirastene ale n su len tak kratke
16. okt 2011 o 07:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denne73 hm, skusim s tym skocit zajtra, som zvedava, co sa dozviem :confounded:
16. okt 2011 o 07:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mandragora22 oki môžeš potom info . :wink:
16. okt 2011 o 07:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denne73 aha, lebo aj mne sa to zda byt prirastene :confused: dokonca mam pocit, akoby to v minulosti take nemala, par krat som jej tam cistila tycinkou a teraz si myslim, ze to ma ine, preto som v strese :fearful:
16. okt 2011 o 07:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denne73 ok, ozvem sa, ahoj!
16. okt 2011 o 07:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj naša malá to má, ideme sa objednať k detskej gyn. na Kramáre. Neboli ste tam niektorá? Je v pohode?Alebo máme ísť radšej niekam inam?
2. dec 2011 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahote,no my sme to mali zlepene ale asi pred mesiacom som bola s malou v poradni tak hned nas posllala k det.gynek. lebo ze je to nebezpecne a nikto o tom nerozprava....tam nam to z vrchu nadrezala a bolo a mala ani nepostrehla, ,teraz ma to uz dobre a hlavne to treba natierat mastnym kremom nam dala framykoin aby to bolo vzdy mastne...
15. dec 2011 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, aj my sme mali takyto problem u malej, tak som jej to po kazdom kupani natierala olejcekom a natahovala pekne do stran a samo to krasne asi po mesiaci povolilo a bez zbytocnych bolesti a krvy, ako tu niektore dievcata spominaju..teraz pravidelne kontrolujeme a mastime :wink:
16. dec 2011 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte aj ja som malej pozerala cikulku a všimla som si že má pysky zrastené, ona to má v strede zrastene neviem či mám s tým íst poradte
9. feb 2012 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my to mame u starsej 4 rocnej ani mi nenapadlo ze u takej velkej sa to stane kazala nam natierat framikoinom a ist k detskej gynekologicke nepoznate niektora dobru v KE normalne mam nervy z toho ani mi nenapadlo ju este v tomto veku kontrolovat sme boli dnes na preventivke skoro som odpadla ale sme dnes framikoinom a tamponikom - vatovou tycinkou cistili a uz sa to zvacsuje no je to jej neprijemne ale argument ze pojde do nemocnice zabera tak si to necha robit ale je mi jej luto malickej mojej
15. feb 2012 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lussy1 ako si dopadla nam pediatricka kazala vatovou tycinkou a framikoinom tu hrazdicku prechadzat a navstivit gynekologa
15. feb 2012 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak z tychto informacii som trochu zmatena. Ved kazdy hovori, ze sa ma umyvat iba zvonku a nezachadzat dnu - to mam na mysli pri babatkach. Samozrejme ine je ked sa babo pokaka a ma to aj dnu. No ale toto, to pocujem 1x, ze sa to moze zrast.
17. feb 2012 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez to pocujem prvykrat :fearful:
17. feb 2012 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som to tiež v živote nepočula :confused: ale od teraz na to budem u dcérky aj u druhej isto dávať pozor.... :pensive:
17. feb 2012 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka29 jani čitala som tvoj prispevok , no normalne som prekvapena. nam este v porodnici hovorili ze tam nemam vobec nic cistit ani roztahovat :confused: to treba uz tak skoro? alebo az neskôr? :fearful: musim sa ja opytat na poradni. :pensive:
17. feb 2012 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok