Podľa čoho si vyberáte čaj??

marton_popradske
Moderátor
27. nov 2019

Krásne ráno milé dievčatá. Podľa čoho si vyberáte čaj? Mistral prichádza prvý krát s trojicou nových bylinno - ovocných čajov. Fantastické funkčné zmesi sú vyvinuté tak, aby ste si v nich našli aj vy ten svoj benefit. Čo na ne poviete? Krásnu stredu.

rozalia89
27. nov 2019

@marton_popradske dobre ranko, u nás v rodine pijeme radi veľmi caj. Niekedy len pre chuť, inokedy ako prevencia, a hlavne keď je choroba další člen rodiny 🙁
Mame veľmi radi ovocné čaje, a aj bylinkové. Vždy vyberám hlavne “ktorý mi príde prvy do oči”, keď sme chorí, zameriavam sa hlavne na bylinkové. Lipa - výborný na prechladnutie, tak isto aj zázvor, je to hotová prírodná lekáreň. Šípky sú skvelým zdrojom vitamínu C. A brusnice hlavne pre ženy.
Preto vidím ako veľmi dobrý nápad spojenie bylinkoveho čaju s ovocím. Tá vôňa musí byt neskutočná 😊🥰

erickatt
27. nov 2019

@marton_popradske podla , choroby" u nás caj ide malo, ked na mna niečo leze , a podľa toho kdo mi ho uvarí, ak ja tak ovocný ak polovička skor zázvor. Ale vždy s medom a ,,dezinfekciou" bacili zabiť....

lucyluv
27. nov 2019

Podla zlozenia, pripadne hladam konkretne bylinky, ked prichadza zima, mam rada sipky a echinaceu... A ked najdem nejaky caj s kompostovatelmi vreckami, som nadsena, lebo sypane nerada robim 🙂

jane1989
27. nov 2019

Podla okolnosti. V case chorobu pijem predovsetkym bulinne cake. Ocenujem velmi spojenie byliniek s ovocim. Ked vsetko klape ako ma a choroba neuraduje svoj cajik volim podla momentalne chuti. Preto mam vzdy v zasobe vacsi vyber cajov

poleva
27. nov 2019

podľa potreby 🙂 na denné pitie zelený, kamilka s medom, bylinkové.. bylinky máme radšej ako ovocné čaje / Pri kašli prieduškový a na nachladnutie...Ak sme na chalupe zbierame si aj žihľavu 🙂 čiže aj podľa okolností

danicka27
27. nov 2019

@marton_popradske u nas???? My sme vyberavi....ja zacinam rano urologickym, dieta miluje materinu dusku, ja si neskor do termohrnceka beriem repikovy caj...vyberam podla toho nam chuti a u nas je naozaj vsehochut...od ovoc po bylinkove, s cukrom i bez, medom, niekedy aj rumom 🙂

8dominika4
27. nov 2019

@marton_popradske Dobré ránko. Často krát si vyberám čaj podľa obalu 😀 Viem, smiešne ale keď ma zaujme obal tak si ma čaj získal a je mi jedno či je ovocný, bylinkový alebo čierny. Naozaj. A ak nejdem podľa obalu vyberám si podľa môjho stavu, či už som nachladená, unavená alebo len tak pre chuť. 🙂 Pekný deň.

ivkazba
27. nov 2019

Podľa chuti. V podstate to je jediné kritérium. Takže hlavne zelené čaje, čaje s arómou jazmínu či levandule. Ovocné čaje mám rada také ktoré sú chuťovo plné, nie sú len ako zafarbená voda. No a bylinkové čaje môžem tie, ktoré nechutia trpko a ako "lekáreň". Tak dobré ráno, práve mám zaliaty popradský zelený Matcha. 😉

86488648
27. nov 2019

Jednoznacne podla chuti,aj ked som chora,inak by sa mohlo stat,ze mi bude este horsie...

weisovameggy4444
27. nov 2019

Podľa zloženia, chuti a aj podľa obalu?

chocolate_cake
27. nov 2019

Ja vyberam len podla chuti. Caj pijem neochuteny, takze vyrazna prijemna chut je zaklad.

marton_popradske
autorModerátor
27. nov 2019

@rozalia89 dobré ránko, ďakujeme za tip.

lauritkatesty
27. nov 2019

ja si vyberam aj podla gramáže a čo uz mam overene 🙂 zazvorový mi velmi chuti ten od Mistral:
CITRON a ZAZVOR. A teda aspon teda nech su v sačku 2g zmesi. 1,5g sa mi zda u niektorych malo. najidealnejšie by bolo 2,5g, mam rada intenzivnu chut čaju🙂 nie len "zafarbenu" vodu

lauritkatesty
27. nov 2019

@marton_popradske ten urologický ž maju v predaji v obchodoch ?

anka2103
27. nov 2019

Krasne ránko. Vždy podľa toho, čo v danom čaji milujem. Cize chuť a vôňa je prvoradá 😊

ikabu
27. nov 2019

Ja si vyberám podľa toho na čo mám chuť, ale zázvor s citrónom môžem stále a takisto všetky čaje, kde sú maliny, jahody a brusnice... A občas sa stane, že ma zaujme krabička, v ktorej je čaj zabalený resp. čo je na nej nakreslené a tak si ho kúpim 🙂

smolinka024
27. nov 2019

My zväčša vyberáme cajiky podľa zloženia a účinku: presne také typy, aké sú na obrázku u nás frcia...samotných ovocných máme menej, to pre deti len tak na zahriatie 😉

nada789
27. nov 2019

@marton_popradske ten prieduskovy je genialny!

sperka
27. nov 2019

@marton_popradske čaj si vyberám podľa chuti, aký mi chutí, taký si kúpim, ale nebránim sa aj novým chutiam, alebo si bylinky idem aj zbierať.

miiichala
27. nov 2019

Podla okolnosti, ci sme chori alebo je nam len zima a chceme sa zohriat ci len mame chut nan. Vdaka bohu ze vyuzivame len to, ze mame nan chut. Ja mam rada skor bylinne a zelene caje moji chlapi ovocne, ale zasa kazdy si vybera ten svoj ovocny. Nikdy si nezhodnu na jednom

marton_popradske
autorModerátor
27. nov 2019

@lucyluv ĎAKUJEME za tip.

marton_popradske
autorModerátor
27. nov 2019

@smolinka024 skúste aj on-line na www.popradske.sk

marton_popradske
autorModerátor
27. nov 2019

@ikabu 🙂

marton_popradske
autorModerátor
27. nov 2019

@anka2103 úplný súhlas, áno. vôňa je veľmi dôležitá.

marton_popradske
autorModerátor
27. nov 2019

@lauritkatesty áno, samozrejme je v predajoch.

marton_popradske
autorModerátor
27. nov 2019

@lauritkatesty áno, čaj by mal byť intenzívny. Súhlasím s Vami.

jankakocanova
27. nov 2019

u nas ide hlavne o dobry kvalitny cajik a tym je jednoznacne POPRADSKE
🙂
mame radi rozne chute ,vone a tak striedame ich konzumaciu ..🙂
my sme vsetci cajikovi ....❤

mskorica
27. nov 2019

Určite podľa aktuálneho stavu, veľkým pomocníkom je kniha bylinkarky Mária Treben. Keďže mám doma deti často choré cajikujeme hodne,u detí rozhodne zaberá chuť,tam budete ťažko presviedčať o účinku 🙂.

macik45
27. nov 2019

Vyberám podla toho na čo mám chuť, mám rada hlavne bylinné čaje, ale kedže dcérka im moc neholduje, vždy kúpim aj nejaký ovocný čaj.

kikuska555
27. nov 2019

Ja si napriklad vyberam caj rôzne. To znamena ze ak mam nejaky problem idem priamo na konkretny caj ako su napr mocove cesty. Pripadne konkrrtne po nejakej bylinke. Ak pre chut tak vacsinou je to nieco s jahodou, melonom, lesne plody. Ale stava sa mi a to dost casto ze kupim caj podla krabicky a obalu 🙂