SÚŤAŽ: Vianočné upratovanie aj s pomocníkmi 🙂

sisa_dm
Moderátor
13. dec 2018

Ako prebieha u vás Vianočné upratovanie? Zapájate do toho aj svoje deti?
Máte nejaké upratovacie tipy, triky alebo obľúbené čistiace prostriedky, ktorými vyčistíte všetko a vždy? 🙂
Podeľte sa s nami s vaším obľúbeným čistiacim prostriedkom, tipmi a radami na upratovanie alebo ukážte, ako vám pomáhajú vaši malý pomocníci a ja v sobotu na obed vyberiem 4 z vás, ktorým pošleme dm balíček!

many123
13. dec 2018

Tak pre mna je najvacsi pomocnik vlhcene na prach a na zem hlavne pri detoch. A mladsi syn mi velmi rad pomaha 😊

livizi
13. dec 2018

My používame Denkmit vlhčené utierky na ošetrenie nábytku v interiéri, neviem si ho vynachváliť, je supeeer a toto baví aj naše deti, utierajú čo sa dá, podlahu, elektroniku atď. A mám rada aj čistiaci prostriedok s vôňou jari, ten je výborný, odstráni špinu, nezanechá žiadne šmuhy a krásne všetko prevonia 🙂 A aj prostriedok na zjednodušenie žehlenia či mydlo na fľaky sú super vynálezy, doporučujem 🙂

lu17
13. dec 2018

Upratovanie mi zlahcuju vlhcene utierky s krasnou vonou granatoveho jablka. Aj moj pomocnik rad cisti nabytok vlhcenymi utierkami 😉 Pouzivam ich aj na sporak takze suuniverzalnym pomocnikom v domacnosti. Taktiez Denkmit cerveny na kachlicky maximalna spokojnost.

lulistek
13. dec 2018

Vidim ze vsade decka najradsej vysavaju. U nas tiez. Na prvej foto si upratuju po hrani sa s plastelinou nie je tomu tak stale samozrejme lebo mladsi beha od jednej veci k druhej. Tatino vzdy hovori ze upracte si lego po sebe ale co ked sa s nim hrame asi 50x za den a mame tri velke bedne dupla. Takze velmi nepravdepodobne. Decka pomahaju radi aj pri vareni peceni ale ako kazde ze ryhlo rychlo to co chcem pomoct a potom zdrhnu. Tuto robime buchty. Ja nepatrim medzi zeny co drhnu od svitu do mrku radsej venujem cas dolezitejsim veciam detom sebe priatelovi a pri detoch to je fakt ako umyvat zuby a jest makovnik zaroven. Ale pomahaju mi papierove rolky, okena, vlhcene servitky, jar, ocot, soda bikarbona a sanytol.

anickai
13. dec 2018

Babylove vlhčené utierky. U nás sa využívajú nielen na zadok, ruky...ale aj na topánky, na prach, keď sa na stole niečo vyleje, dokonca aj ked malá sa udrie, ako prvú pomoc berie práve tuto vychytávku.

martina374
13. dec 2018

Mojim oblubenym cistiacim prostriedkom je cif 🙂 vyuzijem ho ci v kuchyni ci v kupelni, je univerzalny 🙂 a samozrejme ze mam aj jednu pomocnicu pri upratovani,ale nemam foto 🙂

zuzanar2
13. dec 2018

U nás je to tak....že z roka na rok je to horšie. Deti rastú a upratovať sa im chce menej a menej. Keď boli maličký, boli do upratovania žhavý, upratovali aj upratané, utierali aj utreté, no teraz je ho horšie...takže je to na mne. Upratujem síce rada, ale ešte radšej trávim čas s deťmi. Takže moje upratovanie odkedy máme deti, je veľmi rýchle. Pomáha mi pri tom Sanytol v tekutej forme, aj utierky. A aj cif býva nápomocný.

bazar_luci
13. dec 2018

V rámci šetrenia životného prostredia preferujem DIY čistiace výrobky obsahujúce obyčajný ocot, resp. sódu bikarbónu 🙂

kittyjuliette
13. dec 2018

Co sa tyka vyrobkov-jednoznacne iniverzalne vlhcene vreckovky na prach a rychle pretretie linky. pod
📌na podlahy odporucam dezinfekciu denk mit spolu so stuplikom avivaze kvoli voni
📌na kupelne,kachlicky,spary urcite denk mit na kupelne
📌A na trubu,sklokeramiku a pod urcite spray na mastnotu denk mit
Toto su moji pomocnici,s ktorymi vyupratujem cely dom a som s nimi naozaj velmi spokojna.Ako s kvalitou,tak s cenou-ta je bezkonkurencna.

lelusa
13. dec 2018

Toto je môj najväčší pomocník, čistí práve krb.. Inak aj rád zameta a vysáva, samozrejme vyberá rád práčku a umývačku 👍😊

majah212
13. dec 2018

najlepsim cistiacim prostriedkom su vlhcene utierky :D ako vsetky vieme su vyuzitelne vo viacerych zivotnych obalstiach a sferach :D tento rok nejak s urpatovanim neprehanam, deti zatial zapojit nemozem, i ked syn (4r) pomaha vysavat, vykladat mycku, ci pustit pracku (zatial nezistil, ze su to povinnosti, tak ho to bavi :D) tento rok sa mi nejak nechce pustit do okien (minuly rok som sa tomu vyhla, pretoze som bola tehotna a bola to super vyhovorka :D ale tento rok sa nemam na co vyhovorit :D

hodanka38
13. dec 2018

Maleho sup do nosica a maminka upratuje a moj maly Matusko medzitym zaspi. Ako aj dievcata nado mnou pisali, na vhlcene obrusky pri upratovani nedam dopustit.

foolie
13. dec 2018

drobca sa snažím zapájať aj ked občas márne ;) ale má len necelých 5. rokov tak ho nesekírujem ráno si ustlie posteľ ... hračky si tiež sam ukladá a pri upratovaní pomáha, najviac sa mu páči vysávanie

ludka140281
13. dec 2018

čo pohltí pachy v chladničke?-vložte prekrojene jablko,alebo nasypte mletu kávu
ako očistit muchami ošpinene svetlá?-do vody trošku octu a hravo to zvládnu deti
prirodný osviežovač?-šupky mandarínky a pomaranča na radiátor
čo pri nádche?-na radiator nakrajanu cibulu
čo osvieži vzduch?-prekrojte citron a zasypte solou-nehat na stole 🙂

etnatn
13. dec 2018

Dcérka má 15 mesiacov, čiže pre mňa je najväčšia pomoc pri upratovaní, keď si ju niekto vezme na prechádzku..Inak neviem dopustiť na malinový Frosh na vodný kameň a Oxi power na škvrny na oblečenie a Sanitol na dlážku.

barbara24
13. dec 2018

Mne veľmi rád pomáha môj 22mesačný syn , najmä robiť neporiadok ... ale veľmi ho baví aj upratovanie, najmä vysavanie, zmyvanie podlahy a utieranie prachu ... Všetko potom samozrejme trvá 3 krát dlhšie ... ale ako sa hovori: " Keď ho miluješ, nie je čo riešiť ..."
A môj novoobjaveny pomocnik v kuchyni je tiež super, najmä omnoho radšej čistím sporák, s ním to ide ľahko a nepotrebujem milion špeciálnych prípravkov ❤

katarina414
13. dec 2018

Môj syn je ešte v štádiu, keď ho do upratovania nemusím zapájať, robí to sám a dobrovoľne. Výsledok je niekedy rozpačitý, keďže má len dva roky, ale snaha sa cení. Je pedant. Neznáša, keď je niekde nejaký papierik alebo smeť. Hneď to nesie do koša. Raz mi vyhodil 10€, prišli sme na to neskoro, to už sme kývli smetiarom z okna.
Čo sa týka trikov - žlčové mydlo ma nejeden raz zachránilo, je to naozaj odborník na škvrny od všetkého, sóda bikarbóna vyčisti upchatý odtok, stačí ju zaliať octom, šampón je perfektný na okná a čo je také nevšedné, ak potrebujete odstrániť nálepky, spréj proti lezúcemu hmyzu je top, aj keď je pravda, že hľadám nejaký ekologický spôsob.

lucymaud
13. dec 2018

Ja som si okrem dm znacky Denk mit oblubila v poslednom case Frosch..to použivam na vsetko podlahy kupelna kuchyna chladnicka..noa pomocnika mam rok aj polrocneho chlapceka ktoremu sme museli kupit detsky vysavac lebo ked sa vypne moj strasne vystraja 😀

lenkuliak
13. dec 2018

starší synovia už majú 7 a 5 rokov, tak tí pomáhajú viac, detskú izbu si upratujú sami, dokonca si ju už aj povysávajú..mladší tí zatiaľ len hračky vedia pratať..najväčším pomocníkom aj u nás sú vlhčené obrúsky a vysávač ten už ani neschovávame, lebo je využívaný denne 😀

dimbo
13. dec 2018

@sisa_dm Upratujeme a perieme s Froschom....ekologicky 🙂

evamajercak
13. dec 2018

Ja najradšej používam na umývanie a vyčistenie povrchov obyčajnú sódu bikarbónu s kyselinou citrónovou. Celá kúpelňa sa mi nádherne leskne a je čistulinká. A aj v kuchyni ich rada používam. Na nábytok mi stačí prachovka, prípadne navlhčená handrička. A čo moji malí pomocníci? Keď boli ozaj malí, radi vyťahovali vysávač, aj keď veľmi netrebalo. Teraz sú už väčší, takže chápu, že to už nie je hračka, ale povinnosť, tak to nadšenie z upratovania je menšie. Ale pomáhajú a ja ich k tomu aj vediem. 🙂

majik66
13. dec 2018

Jasnacka, ze drobci pomahaju. Ked upratujeme snazime sa im davat male ulohy a tak co sa da v ramci ,,upratovacej hry,, to robime spolu. Dcerka si zauzivala vkladat tablety na umyvanie do umyvacky riadu. Ked vidi, ze ju vyberam hned sa pripoji a niekedy moje ruky nestacia tomu ako mi riady rychlo podava 😉 😃 a to posledne a zaroven prve - nachystat dalsiu tabeletu na dalsie umyvanie je jej. Pekne pochysta, samozrejme umyje si rucky a je to. Syncek zase rad vysava...to ma asi po manzelovi 😃 ten je v tom perfektny. A za ten cas, co a manzelom doladujeme posledne veci nasi drobci este raz poumyvaju podlahy 😃 predsa ak by sa nejaka ta spina este nasla nech je to DOKONALE 😃 a ako? Presne tak ako je to na fotke 🙂

biance
14. dec 2018

Ja sa na Vianoce pripravujem už niekoľko týždňov dopredu, hlavne upratujem časti domu, ku ktorým som sa počas dlhej doby nedostala, ako sú skrine, skrinky v kúpeľni a v kuchyni, okná, dvere, triedenie hraciek... Pomáha mi pritom veľa čistiacich prostriedkov z DM, či sú to Vaše znacky Dent mit najviac univerzálne vlhčené utierky a univerzálny dezinfekčný čistič sú to moji každodenný pomocníci a Frosch ....

irenaliza
14. dec 2018

@sisa_dm Krásne dni NO my to s upratovaním nepreháňame, ako vraví naša najstaršia 13 ročná dcérka, Mami veď je tu poriadok. Aj keď ja mám iný názor, lebo keď otvorím izbu dvoch starší dcér /13,10/ tak .... A musím povedať, že s upratovaním mi pomáhajú skôr mladšie dcérky, aj keď niekedy idú, že si upracujú svoje vecičky- poklady v poličkách a zrazu 7 ročná kričí mami, ale veď mne sa to tam naspäť nezmestí a tak uporatujeme tak, že všetko dcérkam treba a do poličky dajú ešte viacej. Tak niekedy po upratovaní ani nevidieť, že sme upratovali, ale snažia sa a staršie, tých už to prešlo, keď im teraz poviem ako mi pomáhali s vysávím, keď mali 5-7, tak to vraj nie je pravda, lebo načo upratovať...
Takže u nás upratujeme, snažíme sa, ale....a aký prostriedok na upratovanie je u nás naj, tak u malých dcér, prachovka na dlhej rúčke a utierajú steny, skrine, občas niečo zhodia a tak vysávame a tak dokolečka... NO proste so 4 dcérkami je to kolobeh, ale snáď keď budú mať vlastné rodinky pochopia, ale hlavne, že sa zabavíme a zo srdca prajeme krásny advent a nepreháňajme to s čistením, skôr s úsmevom a dobrou náladou.

evamajercak
14. dec 2018

@irenaliza som sa úprimne pobavila, môj syn to isté... Nič nesmiem vyhodiť, lebo keď mu vyhodím jeho "poklady" bez jeho vedomia, on aj po pol roku si spomenie a hľadá a hľadá.. To je potom, keď zistí, že to už nemá.. On by si najradšej aj vysmrkanú vreckovku nechal 😅 takže upratovanie je niekedy riadne zdĺhavé a toľko vysvetľovania okolo toho, že to naozaj nepotrebuje, že to môžeme vyhodiť 🙂

sisus23
14. dec 2018

moj Dominulik mi pomaha so vsetkym. velmi chce pomahat, chyti sa vsetkeho. najradsej vsak vysava a polieva kvietky 😊 vianocne upratovanie u nas vyzera tak, ze sa vsetko vysava, umyje, prach utre vsade, nepotrebne veci sa odlozia, pozdobi sa domacnost, postavi sa stromcek a potom uz citit tu pravu vianocnu atmosferu 😊 moj jeden zauzivany trik je to, ze zrkadlo najlepsie vycistia noviny.

irenaliza
14. dec 2018

@evamajercak Ahoj máš pravdu, moje dcérky všetko, ešte aj postrihané kúsky papiera, lebo čo keď náhodou bude treba a zídu sa, takže niekedy fakt keď otvorím krabičky, poličky, tak neviem čo povedať, a ešte staršie tvrdia, že keď som ich raz donútila upratať písací stol a poličky, potom nemohli nič nájsť a teraz tak majú organizovaný chaos, ale ony vedia čo kde je, tak... čo už, krásny advent prajem aj celej rodinke

evamajercak
14. dec 2018

@irenaliza úplne presne je to takto aj u nás 🙂 a jasné, ja som na vine, keď niečo nevedia nájsť, lebo museli upratovať.. Prajem tiež celej rodinke krásne adventné obdobie a pevné nervy pri upratovaní 🙂 ale hlavne predvianočnú pohodu, veď keď nejde o život, nejde o nič 😉

siska20
14. dec 2018

My nerobime špeciálne vianočné upratovanie. Upratujem celý rok a nemusim mať toľko roboty len cez sviatky 🎄... Mam obľúbený čistiaci prostriedok do kúpeľne, na nábytok, okna a na podlahy. Moj malý dvojrocny drobec najradsej vysáva a zameta.

keena
14. dec 2018

@sisa_dm ja sa prave idem pustit do boja s wc. Syn by samozrejme najradsej pomohol ale tuto cinnost radsej s nim vynecham. Pomaha rad pri umyvani zrkadiel a utierani prachu s vlhcenymi utierkami 😊👌🏻