Jak jste vybírali jméno pro miminko?

lidka_hipp
30. okt 2015

Vzpomínáte si na dobu, kdy jste vybíraly jméno pro miminko? Nebo právě teď řešíte, jak se váš brouček bude jmenovat? Právě pro vás je tato diskuse 🙂 U nás to bylo docela jednoduché, protože jsme se s manželem rychle shodli na tom, jaké jméno bude to pravé. Anička nakonec dostala jméno po svých prababičkách a jmenuje se Anna Marie. Líbilo se nám, že jí dáváme jména s rodinnou tradicí, a přitom bude pro ní v budoucnu snadné představovat se v zahraničí 🙂 Jak to bylo u vás? Pomáhala vám rodina s výběrem? Došlo u vás u na hádky kvůli jménu?

zlaticko118
30. okt 2015

My s priatelom prave vyberame (po dnesnej kontrole uz zjavne iba tie dievcenske) ja by som chcela Elišku a priatel chce Lili :-/ a zatial kedze sa nevieme dohodnut sme nasli mierny kompromis a mozno to bude Elizabet/h

fazulka17
30. okt 2015

My sme si s manželom napísali po 10 mien na papieriky a dali do čiapky a potom sme každý vyberali a nakoniec ostali 2 mená. Chceli sme ju najprv vidieť a že až potom jej dáme jedno s tých 2 mien. No pri prvom pohľade na ňu sme spolu povedali úplne iné meno ako boli tie dve ale sme sa zhodli. 🙂

wandie
30. okt 2015

My sme chceli take nedradicnejsie meno, dlho sme rozmyslali, a nakoniec sme to vymysleli takto: Kedze sme zili v Anglicku, tam som aj rodila a manzel je Tomáš, tak sme dali malemu meno Thomas...u nas netradicne a este aj veeelmi podobne tatinovmu, takze sme zabili 2 muchy jednou rano 😀 A druhemu syncekovi sme dali meno Thobias....Tiez take ine, netradicne...pridali sme do mena pismeno H .....takze mame doma Thomaska a Thobiaska (bez dlznov a bez makcenov) 🙂

foolie
30. okt 2015

My sme asi sto krat prelistovali kalendar uz sme boli presvedceny ze meno nevyberieme ze bude bez mena noname ;) az jeden vecer sme lezali v posteli tatik sa rozpraval s bruskom a povedal ty nasa mala bublinka budes Samko a tak mame nasho milovaneho Samka 🙂

renaatka
30. okt 2015

My sme to mali tiež jednoduché 🙂 strašne sa mi páči meno Alexandra, vždy som vravela, že ak jedného dňa budem mať dievčatko, bude Saška. Prišiel deň, kedy mne a manželovi dr oznámil, že čakám chlapčeka, tak to bola úplná bleskovka a je Po mm Patrik 🙂

moni73
30. okt 2015

Este ako dievca som chcela Vandu. Drzalo ma to dost dlho... Ked som zostala tehotna a presvedcena, ze to bude dievcatko (do porodu sa neukazala😊) vyberala som medzi makkymi menami: Zoja, Soňa, Naďa a Vlaďa. Vladimira by bola k dlhemu priezvisku pridlha, zoja... neviem a tak ostali 2. V rocniku 2006, teda v roku Ema, Sofia a Sara sa teda narodila Naďa. Som velmi spokojna, meno sa jej hodi, ma milion obmien, je v podstate medzinarodne. A kedze druhe uz nebude, pripravujem naďku na ulohu mamy malej soničky😄
Inak by som privitala aj viac monik a martin, neviem preco zmizli...

matafen
30. okt 2015

Ja som si prestudovala kalendare - najskor slovensky, potom cesky aj nemecky... velmi sa mi pacilo nemecke meno Ulrika, aj priezvisko mame nemecky znejuce, ale to by uz bolo prilis nemecke... Tak som ostala pri slovenskom... A hrozne sa mi nepacili sucasne moderne frekventovane mena, chcela som nieco tradicne a ktore by aj v zakladnom tvare znelo pekne a nemuselo by sa zdrobnovat a vyslo mi z toho Monika 🙂 Nepaci sa mi, ked dieta berie zakladny tvar svojho mena ako trest, ked je zle.

lulistek
30. okt 2015

My mame Evicku, meno vybrala nasa mala neterka vtedy mala 2 roky. Teraz cakame babatko. Nevieme este pohlavie. Ak bude chlapec asi Adamko - Adam a Eva 🙂 Alebo Filipko, Dominik ako tatino. ked dievcatko tak asi Anička, Anička a Evička. 🙂

mircalla
30. okt 2015

Podla toho, co sa mi pacilo. Kedze mame anglicke priezvisko, chcela som nieco medzinarodne
Filip a Tereza, zneju podobne v slovencine aj anglictine

zuzvoj003
30. okt 2015

S manželom sme sa vtedy dohodli, že meno pre chlapca vyberám ja , pre dievča zas on. Každý predložil 3 mená, z ktorých sme vybrali. Dievča - Andrejka, syn - Michal.

guiseppinka
30. okt 2015

manzel chcel, aby dievcatko bolo valeria. mne sa viac pacilo valentina (fakt, ze mame dlhe priezvisko som ignorovala). ked som ostala tehotna, tak mi vobec nepasovala ani valeria ani valentina. mm stale ale trval na tom, aby to bolo na v. ja som vravela, ze dieta si vyberie meno samo. vsetci mi vraveli, ze budem mat chlapca, dr. povedal, ze dievcatko a aj ja som tak od zaciatku citila, ze dievcatko. vymyslala som rozne mena, ale ziadne mi nepasovali. nakoniec sa mi snivalo, ze snivalo, ze vypisujem papiere a pisem veronika. chceli sme aj take medzinarodne, je to na v a paci sa nam obidvom a dokonca uplne pasuje aj k priezvisku 😵 a vyzera to tak, ze malu mame ako suvenir z dovolenky, ked sme boli vo verone a milane 😀

ciusinka
30. okt 2015

U nas to bolo tak, ze sme spolu este iba par mesiacov chodili a moj dnes uz manzel mi povedal, ze ak raz budeme mat syna, on by velmi chcel, aby sa volal Marco 🙂 a ja som povedala dobre 🙂 Je pravda, ze si ani neviem predstavit krstne meno, ktore by sa k nasmu priezvisku hodilo viac 🙂 No a kedze manzel vybral meno pre chlapca, tak ja som vyberala pre dievca a to som za tie roky teda vela mien prestriedala 😀 Cez Viktoriu, Nataliu, Emu, az som sa dopracovala k tomu, ze by som chcela, aby mala nasa dcera inicialy po mne, kedze syn bude mat po manzelovi 🙂 Takze som vyberala uz len meno zacinajuce sa na L a mala to byt Laura 🙂 Ale ja som aj tak vzdy vedela, ze budeme mat syna a bude to manzelov vysnivany Marco a tak aj je 😉

haidi
30. okt 2015

Ja som vzdy chcela aby ked to bude dievcatko bude Lenka po mne ,ale ked som ostala tehotna a zistili sme ,ze cakame dievcatko plany sa trocha zmenili kedze mi v tom krasnom obdobi odisla moja milovana starka ☹ vedela som ,ze meno dam dcerke na zaklade toho ako mi na starkej velmi zalezalo a vybrala som meno na L ,starka sa zacinala tiez tymto pismenok a rozhodla som sa pre Lilien ( v preklade Lalia- symbol cistoty ) Lalia ,oblubena kvetina mojej starkej ,viem ,ze krajsie meno som vybrat nemohla a je mi uplne jedno ci je otrepane ,ci ho ma dalsich 10 deti ,pre nas je najkrajsie a vzdy bude 🙂

dadica
30. okt 2015

Keď sa nám išla narodiť malá, tak syn mal necelé 2 roky a strašne chcel Púpavu. Stále hovoril, že ideme mať Púpavu. Tak nakoniec máme Kvetku. V poslednom výbere bola ešte aj Terezka, ale Kvetka vyhrala ... Nebude mať menovkyňu v triede.

petramaria
30. okt 2015

Ja som si vzala kalendár, v ktorom sú mená a čítala som. Zapáčila sa mi Tamara (hneď mi pred oči skočila Tamara Heribanová, ktorú pokladám za sympošku) a bolo to. Meno pre našu dcéru bolo na svete a manžel bez okolkov súhlasil 🙂

majka99999
30. okt 2015

Prvy sa vola ako sme sa zhodli po dlhej dobe, najskor mal byt dievcatko, aj ked ja som bola viacej za Mareka. Strasne sa mi to meno paci a hodi sa k priezvisku. Manzel ale velmi tuzil po synovi s jeho menom, tak som slubila, ze ked bude prvy Marek (vlastne po mojom), tak druhy bude Janko (po nom). A tajne som dufala, ze bude Kristinka alebo Lucka. 😀 Ale mame Janika. Snazila som sa ho presvedcit o inom mene, nevadil mi pomaly ani Cyril a Metod, ale nedal sa ukecat.

bibinka78
30. okt 2015

Neviem aky bol trend v roku 2003 uz vtedy sme si povedali ked budeme svoji a budeme mat niekedy deticky tak to budu Natalia a Lukasko.V roku 2006 sme sa zobrali predvsetkym povedali ze ak pridu deticky tak mena mame vybrane aj sme ich povedali a pekne poprosili nech nam nikto neradi ine ♡.Cas isiel prislo prve dievcatko Natalka 2011 prislo druhe chlapcek Lukasko 2015 tak ako sme si to slubili aj nam to vyslo 😉 nahradne mena sme nemali to by sa vyberalo tazko.

dadka_bb
30. okt 2015

Ja som cely zivot chcela mat andreu dceru,ale moj chlap ma nejaku divnu tetu na dedine andreu,tak mi to zavrhol.vraj by mu ju pripominala 😀 tak sme sa zhodli na viktorii, 8 mesiacov tehotenstva sme sa tesili na viki,az kym mu zase nepreplo ze viktoriu ma kazdy druhy cigan u nich v rodnom meste, tak to zmenil na vivien, co sa mne rozhodne absolutne nepacilo,
Ale ...dcerka sa narodila presne na den muzovych narodenin!!!!!! Obaja su 6.2. Tak to bolo jasne a dopriala som mu radost,a mala je vivka. A uz som si aj zvykla. Volam ju vivoň 😀(v kutiku duse ale dufam ze druhu dcerku dame uz viktoriu)

zukuvi
30. okt 2015

ja som od mala milovala meno Martin, brat bol Martin, bratranec, dobry kamarat,a tak to slo ze tych Matov pribudalo v mojom zivote a od mala som vravela ze ak raz budem mat syna bude Maťko, ze mi to nik nevybije z hlavy 😀. tak sa nam narodil aj Martin, a ked sme zistili ze druhe babo bude tiez chlapec, problem bol na svete, lebo mne sa ine mena nepacili 🙂 kedze dvoch Matkov sme mat nemohli, do porodu sme obracali kalendar a tesne pred porodom sme si povedali ked je Maťko, tak bude aj Kubko a bolo. a ked sa nas pytaju na tretie tak im vravim ze Maťkovi a Kubkovi chyba uz len Dunčo 😀.a daju pokoj.. a veru uz len ten Dunco chyba! 🙂

akiram
30. okt 2015

Klara, po priatelovej prababke...a ked Pan Boh a budeme mat niekedy este dietatko a ak bude dievcatko, bude to Terezie po mojej prababke. Boli to skvele osobky.

gabrielita3
30. okt 2015

My sme sa s priatelom tiez dohodli ze ked bude dievca vyberiem ja a ked chlapec tak on no nasa princezna sa nechcela ukazat do 27 tt 🙂 stale len ritku ukazovala ..priatel chcel meno Janko po nom a po jeho ocinovi aby bol treti junior 🙂 ... Ja som najskor rozmyslala o tradicnom mene pacilo sa mi Barbora ale kedze svokra mi ho trochu znechutila tak som vybrala meno Mia je to skratene od Marie a Maria bola moja starka zomrela velmi davno tak som vybrala modernejsi verziu mena 🙂

betunka39
30. okt 2015

Okrem poslednej dcerku.kde jednoznacne od chvile ked sme vedeli.ze bude dievcatko manzel vybral meno Alzbetka.lebo po tom tuzil uz davno.este pri prvej dcere ale ja som vtedy nechcela.Pre starsie deti sme nejak mena nevyberali dopredu.mali sme vybrate 1-2 mena.ale nakoniec ked sa male narodilo tak sme vybrali uplne ibe meno.Vyberali sme tak spontanne v tej chvili a bolo.

minulin
31. okt 2015

Meno sme chceli pekne slovenske... a nakoniec sme aj dedkovi radost spravili... mame Ondrejka 🙂

mijo53
31. okt 2015

@akiram pekné mena ja mám najstaršiu vnučku s dvomi menami Klára-Terézia

topier
31. okt 2015

Tomáška sme vybrali spolu z tehotenského preukazu, kým som čakala na sono obličiek 😀 Išli sme na to vylučovacou metódou, aby sa hodilo k priezvisku, chceli sme aby sa končilo na š.. No a to nám hneď zúžilo výber.. Ešte sme váhali nad Lukáškom a Tomáškom, ale Tomáško zvíťazil a Lukáško by bola Miška, keby bola chalan. Inak sa mi strašne páči meno Jakub, ale aj priezvisko začína na b, tak mi to prišlo také blbo vysloviteľné. No a Michaela sa nám páčila obom dávno, ale keď som prišla na to, že má meniny akurát na narodeniny môjho ocina, ktorý zomrel nečakane skôr, ako som sa vôbec stihla osamostatniť a strašne mi chýba každý jeden deň, bolo rozhodnuté 🙂

nikenzi
31. okt 2015

ja som bola cely cas rozhodnuta pre Karolínku. avsak oznamenie doktora ze to bude chlapec zmarilo moje plany 😀 takze som vzala kalendar a vylucovacia metoda. aj ked sa mi nieco pacilo, spomenula som si na nejakeho chalana co ho nemusim, popripade byvalych frajerov 😀 jedine meno JAKUB ostalo bez namietok, a hlavne, poznam dvoch chalanov stym menom a su uplne skvely. Mily, zdvorily, priatelsky...myslim a dufam ze moj Jakubko bude podobny ako oni. 🙂

matka317
31. okt 2015

Ja som pozrela vsetky mena v kalendari,vypisala dievcenske a chlapcenske, ktore sa mi pacia, ukazala ich manzelovi a on ich redukoval podla toho ktore sa jemu pacili, pripadne vylucil tie ktore mali jeho znami a nepacili sa mu povahy tych ludi a tak az nam zostali 2 pre dievca a 2 pre chlapca a to uz bolo lahke :D

prada11
31. okt 2015

My sme moc velký problém z vyberom mena nemali. Pre chlapceka sme vybrali meno hned. To sme sa zhodli a pre dievcatko, ktoré nakoniec máme sme mali vybrate dve mena. Každé aby bolo buď české alebo slovenské. Nakoniec vyhralo to meno, ktoré nie je tak časté a aj význam mena.

magdicka111
31. okt 2015

Bolo to tazke ale nakoniec SME to zvladli. Ziadne knihy na spravne meno nepomoze music as dohodnut hlavne rodicia.