Čerstvá novinka Rozprávkové učenie

iva_kuzelnecitanie
Moderátor
4. aug 2020

Tento týždeň uzrela svetlo sveta nová kniha z koncepcie Kúzelného čítania Rozprávkové učenie.👏

Určená je deťom vo veku 3 – 7 rokov. V predajniach ju ale zatiaľ nehľadajte. Ako čerstvá novinka, je aktuálne dostupná výhradne na eshope Albi (https://eshop.albi.sk/) a to hneď v dvoch prevedeniach:
- Ako samostatná kniha, viac informácii o nej nájdete na: https://www.kuzelnecitanie.sk/rozpravkove-uceni...
- Ako súprava elektronickej ceruzky a samostatnej knihy, viac informácií o nej nájdete na: https://www.kuzelnecitanie.sk/rozpravkove-uceni...

Rozprávkové učenie je výbornou voľbou pre predškolákov, ktorí toho musia zvládnuť veľa. Naučiť sa farby, tvary, časti dňa, smery, časti tela, čísla alebo aj protiklady. V knihe im v tom pomáha škriatok Rarášok, ktorý navyše deti zavedie na rôzne zaujímavé miesta ako sú napr. Kuchyňa, kde maminka varí, Divadlo kde prebieha predstavenie, do Obchodu na nákup, do Škôlky za deťmi a pani učiteľkou ale i k Doktorovi a na ďalšie zaujímavé miesta.

Prvú skúsenosť maminky 3 ročného Mateja Dominiky s knihou Rozprávkové učenie si môžete prečítať v jej recenzii. https://www.modrykonik.sk/blog/iva_kuzelnecitanie/article/recenzia-novinky-rozpravkove-ucenie-xs97a8/

Rarášok má pre deti za odmenu na každej strane pripravenú tematickú pieseň a rozprávku.
Ja mám za odmenu pripravené 3 ❤ ❤ ❤ pre každú z vás, ktorá mi napíše do komentára, ktorá návšteva je pre vás s deťmi náročnejšia:
Návšteva škôlky alebo návšteva doktora?

ivec16
5. aug 2020

nastup do skolky bol velmi tazky ale postupne si ju oblubil a tesil sa tam hlavne za kamaratmi, doktor bol tiez vzdy velky strasiak ale cim je vacsi tym je to jednoduchsie, ale dr asi je narocnejsia navsteva, musime vela vysvetlovat a upokojovat ze mu nikto neublizi

eila88
5. aug 2020

Škôlky.
Doktorka ho už minule poslala z preventívky preč, lebo že len rozpráva stále. Ako vošiel nezavrel ústa kým nevyšiel a to ho aj ockovala. Len jej zabil vsaaaak to vôbec ani nebolelo a kývol rukou (má 4,5) 😁

anka2103
5. aug 2020

V našom prípade ani škôlka a ani doktor. Dokonca ani injekcie sa moji chlapci neboja, ale pavúka veru nechcú vidieť 😃 A táto kniha by bola super pre môjho menšieho

petus164
5. aug 2020

Tak u nás po pobyte v nemocnici boli návštevy u lekára náročné teda bál sa všetkých v bielom oblečení našťastie už je to lepšie. Do škôlky je ťažký prvý krok potom je už dobre.

16katka92
5. aug 2020

U nás návšteva dr s našou 1,5ročnou slečnou 🙈 chalani skoro 4 ročný a 5ročný návštevu dr zvládajú ukážkovo. No u ocnej býva problém boja sa doktorky obaja a aj 😱😁. So škôlkou skúsenosť nemáme ešte nechodili. Uvidíme od septembra pri staršom synovi 😁

kajkach
5. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie náročné je u doktora keď ideme brať krvičku, ale dcérka to zvláda už suprovo a synček ešte poplače.

amanta5
5. aug 2020

Škôlku veľmi ľúbia moje obe deti 🙂
Lekára tiež znášajú, pokiaľ nevytiahne ihlu....potom je už vážny problém 😀

najk
5. aug 2020

Teraz sme boli velmi izolovani, tak by do skolky siel s radostou. A zajtra ide na ockovanie. Moc sa netesi, ale povedal, ze to zvladne, tak uvidime aka bude realita 🙂

luchajda
5. aug 2020

Navsteva skolky u starsej bola pohoda. V septembri uvidime ako sa s touto vyzvou popasuje mladsi 😉 lekarou nastastie nenavstevujeme castejsie ako raz za rok, tak sa to da prezit za uplatok 😂

uriva
5. aug 2020

Musím povedať, že u nás je to narovnako. Do škôlky beží a k doktorke miluje chodiť. Našťastie, máme obe veci takto dobre zvládnuté, až sa čudujem. Ale myslím si, že ešte nevie, čo je to zubár :D

adka1122
5. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie do skolky syn este nechodí (2,5 rocny), ale navsteva lekara je väčšinou nocna mora, place a place...ale predpokladam, ze bez placu sa nezaobideme ani pri nastupe do skolky.

majka813
5. aug 2020

Pre nás určite návšteva doktora. Nakoľko k nemu moc nechodíme a keď ideme tak je to riadny boj a plač

ckatka
5. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie ani jedno...

tessteress
6. aug 2020

Tak u nás ani jedno, dokonca aj keď ideme s mladším bračekom na poradne alebo očkovania /bude mať 5 mesiacov/ tak to pojmeme ako výlet... no a v škôlke bola len 5x, nakoľko vtedy vypukla ta pandémia, takže sme to brali ako takú adaptáciu 😂 dcéra si nechá všetko pekne vysvetliť, síce mi to dá sem tam zabrať, aby som sa naladila na jej vlnu a aby ma pochopila, čo jej vysvetlujem... no ale aj o tom je materstvo...

mirkaspi
6. aug 2020

Po materskej som musela nastúpiť do práce... Ako učiteľka v ms v jaslickovej triede... Malý mal vtedy 1r. 4 mes. Tým, že som ho mala v triede to bolo (podľa mňa) pre neho dost ťažké.... Deliť sa s ostatnými o svoju mamu... Nemohla som nikoho pohladiť, pomojkat, chytiť za ruku... Nieto ešte na ruky... A už vôbec nie... Odbehnúť na WC....🤦‍♀️ V septembri bude pre nás už druhý sk. Rok...uz to vyzerá lepšie.... (už sa zabehol) Čiže návšteva u detského lekára je pre nás med lízať (zatiaľ).... 😉🙋‍♀️

veronikadamianko
6. aug 2020

U nas urcite školka😔

biba95
6. aug 2020

Do škôlky zatiaľ nechodíme no u doktora zakaždým krásne precvici hlasivky 😄

ivusik29
6. aug 2020

kedze maly este nechodi do skolky, tak je to doktor, ako nema problem ist k nemu, ale otvorit pusinu uz je horsie, a napriklad u zubara pusu ani neotvoril :D

michmich
6. aug 2020

Mam 16 rocnu babu a 2 ročneho chalana. Syncek sa nastastie este doktorom vyhyba a škôlku este nenavstevuje. Dcera skolku milovala, nechcela ani domov chodit. Ale z doktorov ma paniku doteraz. Od zubarky mi minule skoro ušla 🙈🤣

miriskaz
6. aug 2020

Ooo,ja sa momentalne velmi obavam skolky,kedze nas caka po prvy raz.Teda synceka,a dceru zas prva trieda.😱
Ale urcite to bude doktor,ved ked je dietatko chore,vsetko je narocnejsie.

petrarac
7. aug 2020

navsteva doktora a este horsie, zubara.. pomoooc!

hen89
7. aug 2020

Do skolky ide od septembra, dufam ze to nebude take ako u dr...tam len vojdeme do cakarne a uz spusto velky plac...a vzdy cele vysetrenia preplakal 🙄😒

visi1006
7. aug 2020

Navsteva lekara a hlavne ked jej robia odbery

maruskaw
7. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie U nás je ťažšia návšteva doktora. 😒

iva_kuzelnecitanie
autorModerátor
7. aug 2020

V tejto chvíli ukončujem výzvu. Všetkým vám, ktoré ste na výzvu zareagovali a napísali mi ako je to so škôlkou a doktormi u vás doma, ďakujem. Do pondelka vám pošleme po tri ❤❤❤ 🙂

rude_baby
7. aug 2020

Ja len, že táto knižka môže byť fajn, ale tie ilustrácie sú tak nepekne 😔 malej sme na vianoce kúpili sadu s hravym učením a tam sú fakt krásne obrázky, aj v Rozmotaj si jazýček sú v pohode, ale tuto nič moc teda 😬

worm
8. aug 2020

U nás je náročnejšia návšteva u lekára, do škôlky sa malička teší stále. Ale možno je to tým, že sme prvý rok škôlke boli viac doma ako v škôlke. 😢 a od marca sme doma až doteraz. Už sa tešíme na september.

mircca
8. aug 2020

U nás rozhodne navsteva lekára, krik je už v čakárni 😅

nocky
9. aug 2020

U nas skor skolka pre dcerku a pre syna su oboje narocne