Milujeme pexeso!

iva_kuzelnecitanie
Moderátor
6. aug 2020

Áno, u nás doma je to tak. Niekedy sa zamýšľam nad tým, či ho najradšej z rodiny nehrám ja, no deti ma nikdy nesklamú a vždy si zahrajú so mnou, za čo som im vďačná. 😊
Za oknami však máme leto a i keď schladenie v tieni má v lete svoje čaro, pobyt na slnku tiež. Preto si radi vystrieme deku na záhrade, či pri vode kde strávime niekedy i celý deň. Ako však deti zaujať, keď už im je voda chladná a začnú obzerať všetky "lákavé" stánky okolo? Na to som pripravená! Vďaka Kúzelnému čítaniu.

Kúzelné čítanie vyrobilo už tri skvelé pexesá (https://www.kuzelnecitanie.sk/vyhledavani/?sear...). Sú úžasné tým, že nie sú ľahké a papierové ako drvivá väčšina ostatných. Majú oválny tvar a každá kartička má i svoju váhu, čo ocením vždy keď hráme na deke a začne fúkať vietor. A keby aj vietor nefúkal, na mnohé deky je papierové pexeso veľmi ťažké poukladať tak aby dieťa so svojou motorikou dokázalo kartičku otočiť a vrátiť späť. Na tráve proste odskakujú. Poznáte to?

Keď deti vybehnú z vody s fialovými ústami, usušia sa a na chvíľu prezlečú do oblečenia, vytiahnem pexeso a poukladáme sa okolo neho. Elektronickú ceruzku zatiaľ nosím vo vlastnom vrecku, no pošuškáva sa, je v príprave je cestovné puzdro pre túto skvelú vecičku. 🙂

Hrať interaktívne pexeso zvykneme viacerými spôsobmi:
- Kartičky neotáčať, len hľadať pár podľa zvukov.
- Kartičky otáčať, keď nás zaujíma nie len to aký zvuk karta ukrýva ale i to, čo ten zvuk vydáva? Napr. ponorku sme teda neidentifikovali. :D
- A s mladšími deťmi z rodiny hráme i tak, že kartičky ostanú otočené obrázkami nahor a deti sa len snažia zopakovať názov predmetu či zvieratka z pexesa. Znie to banálne, ale ide o pexeso, ktoré rozpráva a vydáva zvuky, a preto hra drobcov baví a snažia sa slová opakovať. :D

V aktuálnej ponuke Kúzelného čítania sú dostupné 3 druhy pexesa – Zvieratká, Dopravné prostriedky a Hudobné nástroje. Za seba odporúčam zvuk hasičského auta, ten som počula asi len 349 krát. :D

Chcete deťom pexeso kúpiť? Do zajtra do 23:59h, vďaka Modrému koníkovi môžete so zľavou 15%. Stačí pri nákupe použiť unikátny zľavový kód "pexeso".

Máte ho už doma? Ktorý zvuk je ten Váš najobľúbenejší? Asi koľko krát ste ho počuli? :D

konvalinka30
6. aug 2020

my mame dopravne prostriedky a zvuk auta a traktora a smetiarskeho auta je pre syna top 🙂

sprituska
6. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie my mame doma zvieratka a asi najcastejsie pocujem vsetky😂Syna pexeso hrat nebavi, ale zvuky a rozpravanie o zvieratkach to ano, cize on si to len pootaca a pusta dookola

sperka
7. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie wau, u nás je pexeso veľmi obľúbené. Myslím, že je čas sa pripraviť na 24.12. 😉👍

kika1905
7. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie my mame klasicke ,ale toto je super ......

dadka_bb
7. aug 2020

My toto pexesko sice nemame.mame klasicke. Dcerka ho svojsky (krivo totalne na trojuholniky,a polovicky odstrihnute atd.) postrihala, lebo nevie pekne rovno strihat este. A časom si zapamatala ktore tvary su par,a uz ide na istotku a vzdy vyhra 😃😄😃😃😃😃

1kriosa1
7. aug 2020

Tie pexesa su fakt premakané 😊 máme zvieratká a dopr.prostriedky, dcérka sa vďaka nemu naučila všetkých 24 dopr.ptostriedkov, ktoré tam sú 😊 novinka o puzdre ma veľmi potešila,nakoľko ta krabička nieje na výlety veľmi praktická. Na puzdre by mohol byť aj kod pre načítanie pexesa perom, aby nebolo nutné nosiť tú veľkú kartičku 😊

bibyke
7. aug 2020

Jeej,to som ani nevedela,ze taketo nieco existuje,musime kupit🤗

luchajda
7. aug 2020

Mali sme moznost u znamych vyskusat a bolo skvele! Vsetky deti sa spolu super zabavili. Odporucam

iva_kuzelnecitanie
autorModerátor
7. aug 2020

@dadka_bb Úžasné sú tie deti, čo všetko sa dokážu naučiť. I tvar pexeska. :D Super!

sonia_wiener
7. aug 2020

Práve som objednala hudobné nástroje a dopr. Prostriedky, zľava potešila 🙂

lujzamisko
7. aug 2020

Nemáme doma ale pexeso miluje. Tak dúfam že raz bude aj takéto

ivec16
7. aug 2020

zatial pexeso nemame, starsieho syna pexeso ani puzzle nejak nechytili, obcas si zahral ale velmi malo, tak pocitam s tym ze druhoredena ak sa bude viac chytat tak kupime, mozno sa potom aj brat prida...

dulazh
7. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie vobec som o takom niecom nevedela,objednala som vsetky tri pre vnucku.Vedeli by ste mi poradit knizku pre 5rocnu-budem mat darcek pod stromcek.Byvaju aj zlavy?Dakujem za odpoved aj inspiraciu na darcek.

kajkach
8. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie ešte doma pexeso od vás nemáme ale zvieratká by zaujali obidvoch 🙂

iva_kuzelnecitanie
autorModerátor
14. aug 2020

@dulazh Dobrý deň, kníh Kúzelného čítania pre 5-ročné dievča nájdete v našej ponuke viacero. Dôležité je vedieť čo ju zaujíma. Za seba by som odporučila Moje prvé písmenká, Rozmotaj si jazýček, Rozprávky na dobrú noc či Svet zvierat. 🙂

A áno, zľavy na knihy bývajú. Napr. už od pondelka budete môcť využiť dopravu zdarma z nášho eshopu - https://eshop.albi.sk/.