Poznáte Kúzelné čítanie?

iva_kuzelnecitanie
Moderátor
3. aug 2020

Poznáte Kúzelné čítanie?
Tento týždeň sa nesie v znamení radosti z kníh. Že sú knihy nudné? S Kúzelným čítaním na nudu zabudnite!

Kúzelné čítanie je unikátny vzdelávací koncept, vďaka ktorému sa deti zábavnou a pútavou for-mou dozvedia množstvo zaujímavých a užitočných informácií. Je určené pre deti v predškolskom veku, ale aj pre staršie deti, no bezpochyby zaujme tiež dospelých. Záleží len na tom, akú knihu si práve vyberiete.

V čom sú teda knihy a iné produkty Kúzelného čítanie také jedinečné? Dokážu rozprávať roz-právky, príbehy, spievať, zahrať sa s deťmi hry, vedomostné kvízy rôznych stupňov náročnosti ba dokonca naučia deti cvičiť.

A ako je to možné?
Ľahko! :D Každá kniha Kúzelného čítania je plná obrázkov či textov. Vnútri však ukrýva i ikony, vďaka ktorým je knihu možné ovládať.

Zapnúť a ovládať knihu však dokáže len elektronická ceruzka, a preto ak sa rozhodnete svojim deťom Kúzelné čítanie zaobstarať, prvotný nákup by mal obsahovať Súpravu ALBI ceruzky a kni-hy. Aktuálne dostupné súpravy nájdete TU: https://www.kuzelnecitanie.sk/ponuka-produktov/...

Po rozbalení súpravy sa elektronická ceruzka zapne podržaním tlačidla. Stačí ju priložiť k prvej spúšťacej ikone a kniha prehovorí. Porozpráva vám, čo všetko s ňou môžete robiť. Takto si dieťa postupne vypočuje informácie z každej ikony a hotovo! Hra môže začať.
Dieťa pri hre ukazuje v knihe na rôzne obrázky, hračky, detské postavy, dospelých, zvieratká, tvary, predmety a oni rozprávajú, spievajú, či vyzvú dieťa k aktivite. Tak sa učí i zabáva naraz.

Knihám prepožičali hlasy mnohé známe osobnosti. A nie len v slovenskom jazyku. Dostupné sú i knihy, ktoré deťom pomôžu učiť sa prirodzenou hravou cestou až dva cudzie jazyky – anglický a nemecký.

Produktov Kúzelného čítania je viac na výber. Popri knihách sa však v koncepcii nachádza i pe-xeso, nástenný meter, Betlehem a tento rok pribudne i Adventný kalendár. A všetky tieto produk-ty sa ovládajú tou istou elektronickou ceruzkou. Ak pribudne novinka, ktorú deťom kúpite, jedno-ducho do ceruzky doplníte zvukový súbor a hra pokračuje. Všetky zvukové súbory sú dostupné k stiahnutiu TU: https://www.kuzelnecitanie.sk/prevziat-audiosub...

Zaujali vás knihy už z prvého popisu, no žiadne doma zatiaľ nemáte? Nevadí. Tento týždeň bude viac možností o knihy a ďalšie produkty súťažiť. Stačí sledovať Dni s Kúzelným čítaním a prispieť svojim komentárom. A pre tých, ktorí čakať nechcú máme unikátny zľavový kód "konik8" použi-teľný od dnes 3.8. do 9.8.2020.

ferihegy
3. aug 2020

Kuzelne citanie je TOP. Takmer kazdy den nam pero hra. Mame v nom stiahnuteho aj Mira Jarosa. Berieme ho vsade na cesty. Vzdy ked je prilezitost rozsirujeme zbierku kniziek

zuzki1
3. aug 2020

Mame od vás pár kníh , teraz v auguste bude ďalšia k narodeninám 👏

eduska
3. aug 2020

Kuzelne citanie okuzlilo aj mna 😂 syn ho tento rok dostane k narodeninam a uz sa tesim, ako budeme citat spolu 🙂

1kriosa1
3. aug 2020

Kúzelné čítanie je paráda 😊 moja dcérka sa s nim vie krásne zahrať 😊

abby11
3. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie Kúzelné čítanie zatiaľ doma nemáme, no počula som samé chvály. Ďakujem za skvelý typ na darček. Ponuka je bohatá, ani neviem čím začať. 🙂

montemotherone
3. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie poznáme ho doma aj v škôlke 😉 Doma už máme 9 kníh a točíme dookola 😊

iva_kuzelnecitanie
autorModerátor
3. aug 2020

@abby11 Ahoj Abby, určite by som odporučila vybrať knihu podľa veku dieťaťa a okruhu záujmov. Tak je veľká šanca, že dieťa zaujmeš a bude sa tešiť na každú novú knihu Kúzelného čítania. 🙂

iva_kuzelnecitanie
autorModerátor
3. aug 2020

@montemotherone Ahoj, veľmi sa teším, že Kúzelné čítanie si našlo uplatnenie aj vo vašej triede. I keď pri každej knihe uvádzame, že je vhodná pre 1 hráča, viem že viaceré učiteľky pomocou Kúzelka učia deti napr. o prírode, púšťajú zvuky zvierat, či sa hrajú kvízy. A deti to baví, pretože sa pri "ovládaní" knihy striedajú. Tento rok pribudne i pár kníh, ktoré by ste do škôlky mohli doplniť. Budem o nich písať v nadchádzajúcich dňoch. 🙂

majka813
3. aug 2020

Ešte nemame ale planujeme zakupit 🙂 tešíme sa

lolazmola
3. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie dobrý deň, doma máme už pár kníh kúzelného čítania ale teraz by sme nejakú knihu chceli kúpiť aj mladšej 2 ročnej akú by ste nám doporučili?

iva_kuzelnecitanie
autorModerátor
3. aug 2020

@lolazmola Dobrý deň, pre dvojročné deti odporúčame Miniknihy. V ponuke máme už tri a pripravujeme ďalšie. https://www.kuzelnecitanie.sk/vyhledavani/?sear...

lujzamisko
3. aug 2020

Máme a syn ich má rad. Už máme 8kniziek a každá obľúbená

montemotherone
3. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie veľa kníh som vedela nakombinovať k témam podľa Štátneho vzdelávacieho programu. Keby sme mali ku každej jednu, bola by to veľká pomoc 😉 Veľmi ma potešilo Slovensko, Vesmír ale deti veľmi baví tuším úplne prvá kniha ktorá vyšla, o zvieratkách. Deti potrebujú aj činnosti, keď si môžu v pokoji "čítať" sami, alebo vo dvojici, trojici. A toto zaujme aj tie, ktoré sa s knihami veľmi nekamarátia, ale postupne si nájdu cestu aj k tým "normálnym" 😊

danielyn
3. aug 2020

Mame od vas zatial 6knih 😁 a potesilo by nas zase nieco nove

blska381
3. aug 2020

Kuzelne citanie sme si oblubili vsetci, deti aj dospely, pero je len jedno, tak sa musime striedat, vyborna naucna kniha pre deti aj dospelych 👍

ivusik29
3. aug 2020

zopar knieziek uz mame a skusame ich 🙂 synovi sa pacia, a mame aj pexeso doprava co zozal tiez velky uspech 🙂 knizky si "citame" spolu, ale vie sa snimi zahrat aj sam a teda ja mozem spravit co potrebujem 🙂

mischel218
3. aug 2020

Poznáme a máme doma asi 13 kníh, postupne im kupujem ďalšie milujú ich a máme iba jednu ceruzku tak je vždy bitka o ňu 😆

lucka8491
3. aug 2020

Naši chalani milujú kúzelné čítanie od poslednej fotky nám pribudli ešte spievanky a každý musí mať samozrejme svoje pero ♥️

ludka140281
3. aug 2020

Zatiaľ žiadne z týchto kníh nemáme,ale nikdy nie je neskoro 👌

mummylina
3. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie u nás kúzelne čítanie frčí najmä na cestách v aute alebo v čase kedy sa nemôžem 100 % venovať dcérke a viem že je to aj tak skvelá náhrada pri ktorej sa niečo naučí. Momentálne u nás vedú Denné činnosti a plánujeme dokúpiť Spievanky a V ZOO ;)

etnatn
3. aug 2020

Miška dostala Kúzelné čítanie k posledným meninám a je to darček darčekov..

danielinaa
3. aug 2020

Bude dotlacena pernikova chalupka aj v slovencine ci mate iba cesku verziu?

nikiki29
3. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie ja som kúpila už niekoľko knižiek môjmu 7 ročnému bratovi. Jeho materinský jazyk je taliančina, slovensky vôbec nerozpráva, ale UŽ niečo rozumie... a to aj vďaka Kúzelnému čítaniu, ktoré ho tak zaujalo, že si sám káže kúpiť ďalšie a ďalšie knižky, podľa žánru, ktorý ho baví... posielame alebo nosíme mu ich vždy keď ideme zo SK do IT. Je krásne vidieť ako sedí na posteli a počúva a počúva... super. Dokonalý kontakt s našim jazykom.
A môj 1,5r syn za chvíľu dostane svoju prvú ❤️

05ada
3. aug 2020
Používateľ 05ada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 05ada.

Pozname kuzelne citanie ale knizku este nemame. Lenka miluje knizky tak mozno v buducnosti jej rada kupim aj takuto drahsiu knizku.

ivki7
3. aug 2020

Kuzelne citanie pozname z konika a uz mame aj 11knih a 3pexesa za chv. nam pride dalsia kniha a meter. Kuzelne citanie je super vsetkych nas zaujalo a da sa povedat ze kazdy den nam ceruzka spieva a rozprava 😊🥰

sona116
4. aug 2020

Knihy som objavila len nedávno na internete a veľmi ma zaujali, chystám sa kúpiť prvú synovi na meniny a preto by ma táto možnosť zasúťažiť si o ňu, veľmi potešila.

sprituska
4. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie my sme este nemali ani dieta a uz sme mali kuzelne citanie doma. Vypytala som si ho od manzela k vianociam spolu s hrou cesta okolo sveta. Ta je uplne top, hravali sme po veceroch s kamaratmi. Teraz uz si privlastnil pero nas 3 rocny syn a verim, ze postupom casu bude z toho rovnako nadseny ako ja😂 ❤️ Knihy miluje😍

sperka
4. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie Kúzelné čítanie nám doniesol Ježiško a od tej chvíle si ho naše deti zamilovali. Som rada, že tieto knihy nám spríjemňujú sviatky v rodine ale i bežné dni.

iva_kuzelnecitanie
autorModerátor
4. aug 2020

@danielinaa Dobrý deň, kniha O perníkovej chalúpke dotlačená nebude. Nahradila ju kniha Rozprávky na dobrú noc, v ktorej je až 8 rozprávok nahovorených Zuzanou Kronerovou a Borisom Farkašom.

iva_kuzelnecitanie
autorModerátor
4. aug 2020

@sprituska :D Perfektné! Tu asi ani nie je možné aby dieťa nemalo rado knihy, keď ich mamina takto miluje. 👏