Už o 12 dní je Valentín!!!

marton_popradske
2. feb 2017

Milé žienky a dievčatá, máme pre Vás tip na blížiaceho sa Valentína: potešte svojich chlapov, mužíkov, frajerov, alebo milencov prekrásnym darčekom s originálnym nápisom: https://www.popradske.sk/bop/ostatne/hrncek-srd...
Objednajte si nádhernú šálku ešte dnes a ak tak urobíte do konca týždňa, pribalíme vám k nej akýkoľvek čajík z našej ponuky (ktorý napíšete do poznámky objednávky). Krásny deň 🙂

libawet
2. feb 2017

@marton_popradske tento sviatok neuznávam. Nie je náš tradičný slovenský, prišiel z
" Ameriky " a je čisto len komerčný.

marton_popradske
autor
2. feb 2017

@libawet presne toho názoru som aj ja. Nemal by som to možno písať, ale tak to cítim. Ale keď sa nad tým zamyslíme z historického hľadiska nemáme až takú pravdu 🙂 Všetky tie serepetičky, ovácie a iné výplne prišli z Ameriky. Studňa však nepustí:

Legenda hovorí, že cisár Claudius žijúci v 3. Storočí ženatých mužov nepovažoval za dobrých bojovníkov, a preto zakázal sobáše v celom Ríme. Rímsky kňaz Valentín však napriek cisárovmu zákazu tajne sobášil zamilovane pary. Keď to cisár zistil, uvaznil ho a odsúdil na trest smrti. Poprava sa konala 14.februára roku 296. Pred svojou smrťou napísal Valentín milostný list dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zaľúbil.
...
Takže predsa len LÁSKA 🙂 ... hrnček tým pádom môžete svojej polovičke objednať 🙂

libawet
2. feb 2017

@marton_popradske históriu " Valentína " poznám, to ešte neznamená, že by z toho, čo Valentín vykonal a robil, mal byť akýsi sviatok. Takýchto dobrodincov v histórii je veľa a nie sú z toho sviatky. Sviatok si z toho urobili Američania, tak nech si ho slávia. Ja svojmu mužovi svoju lásku ukazujem celkom iným spôsobom.

nyusika
2. feb 2017

ja neviem, ale ked vam takyto neskodny a veeeelmi mily sviatiok vadi, tak nieco nie je v poriadku.
OK, ved nikto vam nekaze nasilu si davat darceky, ale urcite je to menej iritujuce, ako ja neviem, nic mi teraz nenapada....

je to mile 🙂
A je mi jedno, odial to prislo...kebyze to pride , co ja viem, z Ruska, vadi vam to menej ?

marton_popradske
autor
2. feb 2017

@libawet Teraz vám už nemôžem oponovať. Vlastne tiež zase len súhlasím 🙂

jana_eyre
2. feb 2017

@libawet ani u nas to nie su sviatky, je to len den a spomenie si na neho ten, co chce.. Nikto nie je nuteny ho nejakym sposobom oslavovat, dokonca ani volno nemame 😁..

marton_popradske
autor
2. feb 2017

@nyusika Áno. Je to jedno 🙂 Niečo prijmem a niečo filtrujem. 🙂

muffinka8
2. feb 2017

@libawet žiadna Amerika, žiadna komercia ... je to história a ide o svätca sv. Valentína ...
http://www.danielarau.sk/historia-valentin/#.WJ...

To že ľudia zabudli na podstatu tohto sviatku a viac im ide o zisk z predaja hlúpostí je už druhá vec, ale sám sviatok má peknú podstatu.

lorela
2. feb 2017

@muffinka8 Presne tak! 🙂

pribinak
2. feb 2017

sice velmi pekne, ale preco je tam I love you, ved Poprad je na Slovensku, rovno pod nasou pychou - Tatrami, cize by som skor uvitala Lubim Ta, nez I love you

evittam
2. feb 2017

@pribinak No presne tak. A vlastne preto lebo je to komercia z Ameriky. Keby tam bolo
"ľúbim ťa" tak už by to nebolo také "in".....
My si s mužom prejavujeme lásku skoro stále, a na Valentína? Možno si otvoríme šampanské - a sme spolu ako aj každý iný deň. A máme sa radi tak isto ako aj v iné dni....😉

marton_popradske
autor
2. feb 2017

@pribinak dobrá poznámka. Budeme na tom pracovať.

vonava007
2. feb 2017

@marton_popradske super e-shop👍 urcite nieco objednam. Normalne ceny a pekne veci. No a Valentin.....čo ja viem. Nech si každy robi čo chce. Tiež nie som z toho uplne namäkko, ale keď niekto chce, nech slávi vo veľkom. Nikoho neodsudzujem pre jeho názor. Asi takto by som to zhrnula😇

evittam
2. feb 2017

@marton_popradske Inak je to pekné a sme "čajíčkári" a už dávnejšie som nad niečím takým rozmýšľala. Ale určite nie s týmto nápisom - keby tam bolo Ľúbim ťa" tak možno porozmýšľam - toto je čistý gýč.....

tajka1986
2. feb 2017

@marton_popradske by ma hnal s takymito srdieckovymi somarinami .....metlou. A mne sa to tiez nepaci. Pre mna den ako kazdy iny.

pribinak
2. feb 2017

@marton_popradske tak ked budete mat verziu s Lubim Ta, mozete mi ju poslat 😉

vanessska1606
2. feb 2017

Krasne 😍

shilou
3. feb 2017

Kuk čo som našla vo svojom zakladaci 🙂🙂Naša rodinka stále súťažila s cajmi 🙂🙂toto je z roku 2004. Vtedy sme si poctivo odkladali každú jednu krabicku 🙂🙂Prečo už nie su také súťaže?

marton_popradske
autor
4. feb 2017

@evittam 🙂

marton_popradske
autor
4. feb 2017

@shilou UAU

mirkulik
5. feb 2017

@marton_popradske... dobrý večer,tú konvičku za tou šáločkou na obrázku nemáte? Ďakujem pekný večer

marton_popradske
autor
5. feb 2017