Ako často periete dámy? Máte v tom nejaký systém? Alebo ...

samsung_tomas
Moderátor
20. nov 2017

Ako často periete dámy? Máte v tom nejaký systém? Alebo to riešite núdzovo, podľa „zúfalstva“ v akom stave prišli decká zo škôlky alebo zo školy?

vroni
20. nov 2017

@sisaka, uz som sa bala, ze som tu jedina ujeta, co netusi, ako casto a kolko perie. Proste, ked je kos plny, operiem.

korunka1
20. nov 2017

@vroni
Svätá pravda 😝

ceresnovci
20. nov 2017

System - periem vtedy , ak je to potrebne, neperiem veci, ak stara varka prania uz nieje v skrini ...
popripade skladam staru varku, nova sa perie. Dost sa nam tak podarilo eliminovat kopy handier v byte.

viskupovaandrea
20. nov 2017

Ja periem pravidelne v stredu a v nedelu 😁

202
20. nov 2017

Periem podľa toho ako mám nazbierané oblečenie v koši na prádlo 🙂

vivian27
21. nov 2017

Pri deťoch? Mám pocit, že práčka ide nonstop.....a to máme 9kg.....

montemotherone
21. nov 2017

Ja periem zásadne v utorok. V stredu robíme iné veci....

hors
21. nov 2017

Tak mi sme doma 2 dospelaci a 2 deti a perem kazdy den aj 2 pracky niekedy 3 ako kedy.🙂

ema234
21. nov 2017

@samsung_tomas periem kazdy den, v priemere 2-3 pracky, niekedy viac , niekedy menej.

bambinka123
21. nov 2017

U nas su dni a dni, niekedy tvorime, ale mame jedlo,ktorym sa drobci krasne "zababru" , inokedy je tatino odcestovany. Ale v priemere je to kazdy den 1varka 🙂

ivana11155
21. nov 2017

Periem kazdy den, ked nahodou 1-2dni neperiem, potom periem po sebe 2-3 pracky, niekedy aj viac.

jameena
21. nov 2017

Ja triedim osobitne do košov: detské oblečenie (jemný prášok), uteráky a obliečky ( a iné veci nad 60 stupňov), spodné prádlo a pyžamá (tie periem bez aviváže), naše oblečenie tmavé, farebné a biele, no a ešte plienky, keďže používame látkové. Máme v dome práčovňu, na dvore obrovský sušiak, ktorý využívam keď je pekne, sušiak vnútri aj sušičku. Periem podľa toho ako sa jednotlivé koše naplnia, niekedy 2,3,5 krát do týždňa, inokedy 1 deň ale nonstop🙂 Nežehlím, lebo vonku veci krásne prefúka, zo sušičky tiež netreba, a keď veci hneď naskladám a navešiam do skríň, nie sú pokrčené. Takže hoci je prádla veľa, povaľujúce kopy nehrozia;)

sperka
21. nov 2017

Periem cez víkend. Sobota je prací deň. Od rána u nás práčka fičí na plné obrátky. Ak treba niečo súrne oprať, operiem hocikedy. Napr. keď Libuška mala nehodu v škôlke, potrebovali sme čisté a suché perinky, alebo ak sa Timuško v škôlke zablatí.

zuzana32
21. nov 2017

Ja periem každý deň, minimálne synove veci z tréningu na rýchlom programe, a cez víkend púšťam 2 - 3 práčky.
U nás sa manžel smeje že keby sa nám pokazila práčka tak to je normálne na rozvod. Práčka má oddych akurát cez letnú dovolenku cca 15 dní ale potom ide za deň aj 7 x.

kallanchoe
21. nov 2017

Periem podľa potreby. Ako vidim ze je kos plný pustim pracku.Neviem kolko krat za tyzden. Niekedy periem kazdy den. Niekedy cely tyzden nic. 😉

natalkasimonka
21. nov 2017

Každý den😒

kim_rossi_stuard
21. nov 2017

my perieme narazovo, cca. 5 davok tyzdenne, ked je plny kos, perieme, vacsinou 2-3 davky.

lenka_vi1
15. júl 2020

Mna by skor zaujimalo co tolko periete kazdy den lebo my sme traja a periem raz tyzdenne...

korunka1
15. júl 2020

@lenka_vi1 toto by zaujímalo aj mňa. Asi máme veľa oblečenia a nemusím dennodenne prať. Dať prať jedne nohavice alebo 2 tričká mi nepríde zrovna rentabilné. Za deň/dva nedokážem ušpiniť haldu prádla

lenka_vi1
15. júl 2020

@korunka1 presne, ja tomu nerozumiem, sme traja a periem raz do týždňa a aj keď budeme štyria nemyslím si že sa to nejak radikálne zmení. Periem výhradne keď je práčka plna! Presne ako píšeš žiadne 2 uteráky 2 tričká a pod. Ale vyprodukovať za deň plnu práčku to by sme museli byť min. 10 doma.