Chodia vaše deti spať v pravidelne v rovnaký čas? Máte režim?

radka_pribinacek
Moderátor
3. nov 2017

Priznám sa, že nie vždy sa mi podarí Malvínku dostať do postele v rovnakú dobu. Niekedy sa nám napríklad predĺži popoludňajší spánok a tým pádom sa nám posúva I večerné uspávanie. Myslíte si, že je pravidelný režim dôležitý? Alebo to nie je podstatné?

simca06022011
3. nov 2017

Ako pre koho je to dolezite, kedze som pracovala z domu, bolo pre mna velmi podstatne mat s malou rezim.. a bola v posteli na cas, okrem vynimiek ako bola choroba/vylet atd. A takto sme mali doma klud, vsetko urobene, vedelo sa kedy sa co ide robit a este som si stihla aj pracu urobit :D

kupcovci
3. nov 2017

Ahoj moje deti chodia spat kazdy den o 8 večer prečítame si rrozprávku a spia az do rana 🙂

jana_eyre
3. nov 2017

Pre nas je rezim.dolezity a iba malokedy sa stane, ze z neho nejako vyrazne vybocime.. Cez zimu su deti v posteli o 20tej, cez leto o 21.. Keby sa mi to nedarilo dodrziavat, davno som v blazninci - vecer je to jediny cas co som bez deti..

erikaemkina
3. nov 2017

Moja Ema spinká cez den a áno , pravidelne chodí 🙂 taktiež aj večer 😉

siska53
3. nov 2017

@radka_pribinacek urcite ano.
Nasi sice su do 20:20 v posteli,ale v poslednej dobz zaspoa tak 21:30-22..skor nejak to nejde.. Ked boli mensi,zaspavali do 21. (v posteli tiez tak medzi 20-20:20.

sestricka2108
3. nov 2017

Určite ano. Deti potrebuju režim spania. Mam 9rocneho syna, ktory ma vypestovane, ze pocas tyzdna do osmej lezime v posteli a citame. Donedavna som citala ja, teraz cita on mne. Po zhasnuti spime do 5 min a hlavne spokojne😊

candii
3. nov 2017

Kazdy den ide do postele v rovnaky cas o 20.00 vecer a aj poobrd3 v rovnaky cas spi..ma 2r, nie vzdy sa podari ze aj hned zaspi napr. vcera az o 22.00 zaspal

matricia
3. nov 2017

Nam sa to tiez nie vzdy podari, dat deti poobede spat a vecer tiez nechcu ist spat, zaspavaju neskoro, niekedy az o desiatej.

13mika1313
3. nov 2017

Nie my sme režim nejak neriešili a prislo to samé .. Co sa týka škôlkarov, syn ked v skolke nespí tak zaspí o osmej led spi tak zaspí cca o desiatej.. Dcérka 10mes veľmi rada spinka tak viem ze ked ju cez den natiahnem len na dve doby spánku tak mi krásne zaspinka o cca pol deviatej....

majocka24
3. nov 2017

ano máme režim o 20:00 musia byť v posteli a to aj cez leto aj cez víkendy stále možno 2 x sa stalo že sa dostali do postele neskôr 🙂

kondaska1
3. nov 2017

Aj my mame režim, ale ako pozeram ostatne maminky tak taky posunutý . kedže este nechodi malý do skolky tak rano potiahne spanok do tej 8,30, mne je luto ho budit a rada si pospim dlhsie aj ja, tým padom sa aj poobedný spanok posunie medzi 14-16 a vecer zaspava okolo 22,00. Niekedy sa tiež uz stane že poobede spat nechce, zaspi okolo 20,00 a aj tak spi rano do 8,30-9,00, nezobudi sa skor. On je taky nočny vtak po nas, nikdy skoro rano nevstaval a ja som ho do toho ani nenutila, pokial som nemala dovod. ale ako zacne chodit do skolky tak to už budeme musiet riesit a zacat trenovat. Ale režim teda mame.

jantato
3. nov 2017

moj 2 rocny chodi spavat o 18:30 a vstavame o 6. Sme uz tan navyknuty od narodenia, neviem si predstavit ,ze by mi maly behal este okolo 21hodine , este sa to nikdy nestalo. Mame svoj klud s manzelom,pozrieme vecerny program a debatime .
9 rocny ten uz chodi o 21.00 spavat ale ten je uz prevazne vo svojej izbe,cita knihy,hra sa hru alebo si kresli...

180519816
3. nov 2017

Dcerka bude mat 4r v decembri áno mame rezim obcas sa to predĺžení o 10 min zalezi ako spinká v skolke prípadne doma ale vecer od 21.30 hod uz spinká aj moje starsie deti 16r ten spi uz od 20hod s 13r dcérkou tiez únava skola ich muci..

cadulka2908
3. nov 2017

Tiez sa snazime zaspavat v rovnakom case ci uz obedny spanok alebo vecerny u dcerky. Clovek sa uz akosi tak nadstavi... u syna je to trosku tazsie,nakolko v skolke si pospi a potom vecer nie a nie zaspat.

sense
3. nov 2017

u nas sa chodi pravidelne o 19.00 najneskor 19.15 je v posteli a najneskor do polhodiny spi...cez obed uz nespava , ma 4,5 roka

emi16
3. nov 2017

U nas rezim u oboch
A je dolezity
Hlavne u starsej
Ak nespi na cas, tak lieta ako poplasena, ziadne sustredenie, no des

agy111111
3. nov 2017

ja som jednoznacne za rezim, dieta vie co kedy nasleduje. Nemyslim si ze musi byt rovnaky na minutu. 10-15 minut hore dole. Ale urcite je podla mna veeelmi dolezity.
Teraz ma moja mala uz 3 roky a nechce uz cez den spinkat. Ale vecer chodi v rovnaky cas a sama, comu som strasne rada, ze pri nej nemusim hodiny sediet alebo ju uspavat.. Cen den ked spinkavala tak tiez v priblizne rovnaky cas a tiez nastasie sama. Poznam z okolia deti co rezim nemaju a musim povedat ze je to hroza. Dieta hoci kedy zaspi potom nie a nie zaspat vecer. Je nespokojne a uplakane. Takze urcite treba zaviest rezim. Rezim, ritualy pred spanim napr. , pravidelne papanie, to vsetko je pre deti si myslim velmi dolezite aby boli pokojne a vyrovnane. Aspon u nas to funguje na 100%

radka_pribinacek
autorModerátor
3. nov 2017

Já to většinou nechávám na malé, už poznám, kdy je čas jít do hajan, jak přes den, tak večer.. I když se někdy tváří, že by proflámovala celou noc, jak si lehneme do postele, je většinou do 10 minut tuhá.. 🙂

kallanchoe
3. nov 2017

Syn 1,5r. spi na obed okolo 12: OO a spi 1-1,5 hod.Vecer Okolo 20:30- 21:00 niekedy zaspi az pred 10.Spi do tej 7 rano. Uspavanie je v poslednej dobe katastrofa uspavame sa najmenej hodinu🙄 niekedy aj dve. Do roka spal - nespal (2x pol hodku denne) kedy bol unaveny vtedy sme sli. Rezim si postupne vytvoril sam da sa povedat po roku spi uz len raz😒 aspon za tu hodinu teraz stihnem navarit a co to doma porobit😉😅.

marion09
3. nov 2017

moja mala spi od narodenia ci cez den alebo v noci dobrovolne-nasilu takze uz vyse roka neviem ci je suvisly spanok trvajuci aspon 2h......

radka_pribinacek
autorModerátor
3. nov 2017

@kallanchoe malá spí taky už jen jednou za den, ty dva spánky byly fajn, že jsem něco stihla udělat a nebo si taky sama pospat 😀 Teď je to větší honička 😁
Možná malý není dost unavený, když to uspávání trvá tak dlouho? Taky jsem někde četla, že je lepší už odpoledne / navečer nedávat cukr, který ty děti tak nakopává. 😀

zankaj
3. nov 2017

Aj my mame rezim kazdy den o 20:00 v posteli. Vynimka je niekedy ale inak pravidelne. Treba mat rezim aby aj dietatko si zvyklo. Nad nami bolo dievcatko asi 3 rocne a to este o 23:30 behalo na motorke tak kazdy inak.

vroni
3. nov 2017

ja som rezim nezavadzala nikdy. Pri dcere sa nedalo, ona zaspavala, kedy chcela a nikdy inak (v noci spala vzdy, len niekedy jej noc zacala o deviatej, niekedy o polnoci), nezmenilo sa to dodnes, niekedy zalomi o osmej, niekedy o jedenastej, ale ufrflana vstava rovnako - aj cez vikend, ked drichme do desiatej. Syn je priserna konzerva. Medzi osmou a deviatou odkvacne aj keby traktory padali a spi zasadne len v posteli. Nespaval v kociku, nespi v aute a ak sme nahodou na cestach a on nie je v posteli, do hodiny vstane a ruci ako sirena az do rana.... (denny spanok v aute toleruje. Ale tiez nie dva dni po sebe)

radka_pribinacek
autorModerátor
3. nov 2017

@vroni je to stejně vtipné, jak je každé dítě jiné.. ☺

googlinqa
3. nov 2017

Ano mame rezim ktory sa pocas soboty a nedele nemusi dodrziavat a v zime je to ine ako v lete pocas prazdnin a horucav...

googlinqa
3. nov 2017

Inak aj teraz mame iny rezim tzv chorobny a spime kedy sa nam chce aj teraz po antibiotikach prikladam dokaz aktualnu foto😉

kallanchoe
3. nov 2017

@radka_pribinacek Noo on aj je unaveny. Len nerád sedí nerád leží😒 ako vstane celý čas beží, chodi, je na nohách nonstop. Ako pol ročný sa sám postavil a od vtedy je na nohách 😕 mám pocit. Priviazať som ho nemohla 🙂 je veľmi živý od mala.Aj ja som bola taká istá v škôlke som nespala už vobec. Asi je po mne 😉 Posledný mesiac takto dlho sa uspavame len. Dúfam že to čoskoro prejde ...... ináč super témy sem dávaš. Musím ta pochváliť👍

radka_pribinacek
autorModerátor
3. nov 2017

@googlinqa ať se drobek brzy uzdraví! ✊🏻😘

radka_pribinacek
autorModerátor
3. nov 2017

@kallanchoe jéé, děkuju moc! 😘
Tak asi to bude jen období, aspoň já se tak vždy utěšuju, když je malá náročnější, že je to jen fáze a přejde to 😁😄 Ale teda v půl roce už stál? Tak to je něco, to jste si toho miminka moc neužili! 😅

betina1984
3. nov 2017

Dvojcata chodia spat kazdy den o 20:30 a zaspia behom 10 minut. Maju 6 rokov. Starsia ma 9,5 a chodi spat 21:15 kazdy den.