SÚŤAŽ: Drink vašich snov...

matus_bazant
10. máj 2017

Predstavte si, že ste po vzdialenom rodinnom príbuznom zdedili maličkú sódovkáreň. 🙂 Rozhodnete sa nechať si toto dedičstvo a ponoriť sa do "alchýmie" spojenej s výrobou nealkoholických nápojov, limonád a malinoviek. 😎

Čo by bol váš prvý výrobok, ktorý by ste "priviedli na svet"? 🙂
Ako by vyzeral? Bol by číry? Prirodzený? Alebo pestrofarebný?
Ako by chutil? Chutil by za ovocím? Alebo by ste doň radšej dali bylinky?
A čo bublinky? Sýtený, jemne perlivý alebo radšej tichý?
S cukrom, bez cukru? Alebo všetkého s mierou? 😉 Alebo radšej s nejakým "alternatívnym" sladidlom?
Alebo by sa vám páčila dospelejšia, horkejšia chuť ako má tonic? Alebo radšej niečo riadne korenené ako napr. zázvorové pivo?
Do fľašiek? Do plastu alebo do praktického plechu?

Neobmedzujte sa ničím - je to predsa drink vašich snov. ❤

Tri najzaujímavejšie nápady odmeníme 6-dielnou sadou hipsterských "zaváraninových" pohárov s logom Zlatý Bažant Radler.

slunce3
10. máj 2017

@matus_bazant egres je perfektny, uz som dlho nejedla dobre egrese. 😥

vevesh
10. máj 2017

@matus_bazant urcite sklenena flasa a v nej radler mierne perlivy a mam rada exotiku- takze nejaka kaktus-agave alebo jahodovo -figova ci marhulovo- matova kombinacia...

matus_bazant
autor
10. máj 2017

@vevesh A ochutnala si už našu novinku Broskyňa - Bazalka? Ak máš rada netradičné kombinácie, tak táto by ti mohla ulahodiť... 🙂

slunce3
10. máj 2017

@matus_bazant ako vsetky su dobre ale topka je ribezla levandula, to je najvacsi brutal. Mnam, to ste perfektne namixovali veru.

pekkka
10. máj 2017

@matus_bazant rozprávkový poník z rozprávky my little pony. Modrý pegas s dúhovým chvostom. 🙂 naj hrdina 4 ročných slečien 😀

mart1na26
10. máj 2017

Mne by sa pacilo nieco ine. Ine ako bolo doteraz. Jedinecne a zaujimave co sa flasky tyka. Napr uzka priesvitna a vysoka plechovka. Aj skladne , lahko balitelne a zaujimave na oko.
Prichute by som brala sezonne aby mozno tym dokazovali cerstvost.
Ja by som si dala urcite jahodove 😉 napr s matou.

janettan
10. máj 2017

ak by mal byť jedinečný , tak potom s chuťou a vôňou z detstva - pedro žuvačiek 🙂 jemné ružové bublinky a bolo by mi jedno, či je balené v plechovke alebo v sklenenej fľaške, ja by som ho pila z pohára ozdobeného kreatívne jahodami 🙂🙂🙂 ... a výnimočne so slamkou počas oddychových teplých letných dní 🙂

chorucka
10. máj 2017

@matus_bazant Co tak urobit vianocnu ediciu Zlaty bazant caj na zahriatie Zo zazvora citrona skorice s troskou medu a kvapkou rumu Na Lomnickom by islo na dracku v tomto pocasi ❄

matus_bazant
autor
10. máj 2017

@pekkka Hehe, tak to bude dôvod prečo ho nemám v merku 😉 🌈

matus_bazant
autor
10. máj 2017

@chorucka No veru, vianočný radler, to by mohlo byť zaujímavé... 😎

lienkaviva
10. máj 2017

@matus_bazant bola som minule so synom na nákupe a zastavili sme sa pri radleroch v plechu a môj syn mi hovorí "prečo neurobia aj pre deti pivo keď už aj pre ženy robia?" 😂
Takže "Detské pivo" (myslím malinovku 😀) a co sa týka príchute tak za mňa aj tak vyhráva radler citrón ale milujem príchuť melóna a višní .
A keďže dosť často robíme opekacky tak my ženy chceme prichut fernet-tonic v plechu (vychladiť a rovno piť) 😉

wandie
10. máj 2017

Ja by som vyrobila nejaku jemne sytenu limonadu s prichutou tutti frutii. Milujem tu chut, a este som nic take nepila. ☺

matus_bazant
autor
10. máj 2017

@lienkaviva S tým fernetom a tonicom v plechovke sa treba asi obrátiť na inú firmu 🙂 Deti si musia počkať, na dobré veci sa predsa oplatí počkať... 😀

matus_bazant
autor
10. máj 2017

@wandie Tutti frutti si pamätám len zubnú pastu. Hehe 🙂

zaiaa
10. máj 2017

rozhodne neperlivý nesladený neprifarbovaný, svieži prírodný nápoj... príchuť by znamenala, že by bol ochutený originálom, nie náhradou, ovocie zelenina bylinky by mali zelenú.... med-citrón-zázvor, kiwi-biely čaj, álebo.... nealko verzie známych obľúbených koktajlov ako Sex on the beach, Bloody mary... a jasné, že obal by mal byť čo najekologickejší

wandie
10. máj 2017

@matus_bazant aj cukriky su take 😊

zuzin78
11. máj 2017

@matus_bazant
Predstavujem si to, juj to by bola pekna predstava 🙂
Ja by som vyrobila prvy napoj nesyteny, nakolko nemam rada bublinky, a prichut by bola bazová. Zboznujem bazu a uz sa tesim ,kedy zacne kvikut.
Napoj by bol nealkoholicky, len tak malinko osladeny. aby osviezil v letnych dnoch . takze tento napoj by mohli pit aj deti.
Zabalila by som ich do takych malych flasticiek, aby si ich aj deti vedeli zobrat, asi do 3 dcl bud by som ich dala do takych malych plechoviek,alebo do sklenej flase ale s takym uzaverom, aby sa flasa dala zatvorit.
Normalne citim tu bazovu vonu .

adoela
11. máj 2017

No ten prvý výrobok by bol taký skôr horký, dospelácky, pretože takú chuť uprednostňujem, s trochou alkoholu a minimom cukru. Chuť grapefruit, citron, limetka. Ale myslelaby som aj na ostatných, ktorí uprednostňujé citron, jakody alebo bylinky.
Zázvorové pivo som ešte, nepila, ale rada by som ochutnala. Kde sa dá kúpiť? Ďakujem.

saska1911
11. máj 2017

Pre mna by bolo najchutnejsie v sklenej flasi s prichutou lesneho ovocia a a ciermych ribezli. A dobre vychladene.

zdenkakarolina
11. máj 2017

Ja by som brala aj medoveho povodu,tiež niečo bilinkové😉

mamina_25
11. máj 2017

@matus_bazant brutal je od bazantu jahoda-rebarbora,neskutocny mix.skoda ze je to len limitovana edicia...ani ribezla-levandula nie je zla,ale pre mna prilis sladka...ja by som ochutnala prichut egres-baza,mohla by to byt zaujimava kombinacia,v peknej sklenenej flaske,ja mam radsej bublinkove napoje a dobre vychladene...

jarnicka
11. máj 2017

Moj drink snov by bol pre deti plny ovocia sladeny steviou a stajnou prísadou s ktorou by boli spokojní všetci rodičia - makový odvar 🙂 deti by potom neboli tak hyperaktívne 🙂

tina1992
11. máj 2017

Môj drink snov je jemne bublinkový, kyslý so sladkastou dochuťou a jemnou vôňou byliniek. Hľa môj návrh 😋. Už len do plaviek a na slniečko robiť, alebo oddychovať a popritom popíjať drinček. V podstate je jedno v čom bude naliata, pretože som poctivý recyklovač. No možno by som snáď vynechala plastovú variantu. 😎
Pekný deň.

zuzanaweli
11. máj 2017

No myslim si, ze by to mala byt urcite plechovka 0,5 l nakolko, zlata stredna cesta....sice vsetky 3 obaly su recyklovatelne, ale mna ako spotrebitela odraza sklenna flaska, lebo objem je 0,33, co sa mi zda velmi malo a plast mi z hladiska ochrany zivot. prostredia pride ako ta horsia varianta.No a drink by mal byt hlavne bez umelych sladidiel, farbiv a konzervantov.Mal by byt ovocny, napr. chut hrusky spojenej so zelenou ringlotou a jemne perlivy.Uz si viem predstavit ako ho popijam vychladeny s kockou ladu na terase!

sklenarova
11. máj 2017

Ja by som mixla melón s jahodami a kvetinovou vôňou -->najlepšie levanduľa alebo orgován..Všetko čo milujem v jednom..A samozrejme by to bol jemne perlivy nápoj,aby neskriabal v krku,a naliaty v priesvitných malých sklenených fľašiach..A dala by som aj verziu pre dospelákov s alkoholom😉

nikola_bazant
11. máj 2017

@adoela Zazvorový variant v našom portfóliu zatiaľ nemáme, ale pokiaľ máš rada horkejšie chute určite odporúčam Radler Grep s prírodnou grapefruitovou limonádou, ktorá skvele osvieži. Na zázvorové pivko sa skús opýtať v potravinách, kde ti určite dobre poradia 🙂

nikola_bazant
11. máj 2017

@tina1992 Wow, vďaka za vizualizáciu tvojho drinku snov 😍 a oceňujem predovšetkým tvoj zelený pohľad na vec 👍

jabucko
11. máj 2017

Ja si v svojej sodovkarni vyrobim radlerovskeho chameleona ... preco chameleon?

Mas pocit, ze Ta uz nic neprekvapi, vsetko poznas a mas pod kontrolou?
Nech chameleon je prekvapivy, chutovo i vizualne. Cervenkavo zafarbeny mok, ocakavas jahody ci ceresne? ... ej veru nie, napriklad svieze kiwi. Fialkovy odtien a cakas levandulu? Tak si odpi a pocitis chut vonaveho stavnateho melona. Radler si pyta sviezost a sviezost si pyta styl. Svoje chameleony by som ponukala v twist off bachratych crpakoch. Otvoris, napeni spravnu penovu capicku a ochutnas. Sklenych bachracov si spatne vykupim. Alebo zberaci si mozu nechat fajny ulovok a zrecyklovat jeho osoh. Dolievat si svoje oblubene prichute, dotiahnut ho na jedneho capaka, ci zasadit bylinky. Kreativcami sa hmyri svet, medze sa nekladu ....

Tak co, prides na jedneho chameleona?

geokatka
11. máj 2017

aj ja by som vo svojej sódovkárni vyrábala nápoje podľa ročných období. nepoužívala by som žiadne exotické príchute. ale naše domáce slovenské bylinky, jedlé kvety a ovocie. fľaša sklenná vratná so zaujímavým tvarom. cukru len málinko, menej ako primerane. voda čistá, možno trošku sýtená. na jar by som volila hlavne púpavu, fialku, sedmokrásku, kvet bazy. v lete levanduľu, ružu, mätu, šalviu. na jeseň šípky a plod bazy a v zime jablko so škoricou, med s citrónom a možno aj medovník, aby pripomínal Vianoce...

daski
11. máj 2017

Bol by magický. Uplne rozpravkovy. Mal by jemne farby duhy, plavali by v nom drobne jedle kvietky a bol by jemne sladkasty po cukre z kokosovych kvetov. Baleny v priehladnom skle s farebnou slamkou a obrazkom jednorozca.

Som sa vratila do detskych cias 🙂 presne taky som chcela pit, ked som sa hrala na malu princeznu