Aké auto je vhodné, keď budeme mať dvojičky?

fachta
28. apr 2015

Dozvedeli sme sa s manželom že čakám dvojičky. Chcem sa preto opýtať aké auto by ste doporučili kúpiť a kde? Vieme že asi niečo väčšie, premýšlame s manželom nad VW multivan.

Ďakujem za rady 🙂

jurly
28. apr 2015

@tilly 😀 presne. my sme velmi spokojni. dobra spotreba, velky kufor, intergovana sedacka, moznost dalsich 2 miest, pohodlne nastupovanie, pohodlne sedenie 😎

acer11
28. apr 2015

červené 😀

fachta
autor
28. apr 2015

@tilly máš pravdu asi 🙂 ale ja sa strašne bojím tých predajcov nemeckých áut, mne to pripadá ako mafia, neverím im, príde mi bezpečnejšie nakupovať cez bazár, aspoň istá garancia...

jurly
28. apr 2015

@fachta z autobazaru. manzel sa v tom trochu vyzna

fachta
autor
28. apr 2015

@jurly vieš mi odporučiť nejaký autobazar? zatial tu bolo spomenuté len aaa, maš s nimi nejaké skúsenosti ? pri nich je celkom výhoda že môžeš vymeniť staré auto za nové, rodičia nám chcú pomôcť tak oni by nám poskytli svoje VW polo to by nám mohlo znížiť trochu cenu 🙂 ďakujem za radu

viera77
28. apr 2015

@tilly veru, velmi sa nam pozdava, aj ked ho este nemame kupene, momentalne sa rozhodujeme, ci nejake doviezt alebo kupit uz jazdene cez bazar, samozrejme financie su u nas najviac rozhodujuce......

lenka_21
28. apr 2015

@fachta uprimne...dvojickovsky kocik a dve autosedacky narves uz skoro do kazdeho rozumneho auta. Kociky sa daju skladat a dve autosedacky das vsade... Ja mam dvojickovsky kocik a spolu s vecami sa mi zmestil skoro do kazdeho auta, ktore som na ten ucel vyuzivala... 😉 Prv si treba premysliet na ake ucely budes pouzivat auto, ci budete casto chodit na dlhsie cesty kde budes potrebovat viac batoziny, alebo to bude sluzit hlavne na presun po meste....

gabikkas
28. apr 2015

@fachta tak to ja by som zase netvrdila, ze bazar je bezpecnejsi...ze su stocene km na slovensku je viac nez iste a jeden nemenovany autobazar si robil kopie klucov a papierov dali ich do spatneho zrkadla a po mesiaci od kupy auto ukradli...

zaneta123
28. apr 2015

@fachta za nás peugeot 5008 😉

popelka5000
28. apr 2015

Urcite kupte väcsie auticko ,radsej väcsie ako za par rokov menit ... my mame Kia Carnival ,ale to je stare 🙂 ale nieco na ten styl urcite ,velke ,priestranne ,sedis ako na kresle 😉 decka maju miesta aj my na nohy a odvezieme aj mensi stav.naklad 🙂

petkaa28
28. apr 2015

@fachta myslim, ze multivan uz je moc velky :D ale samozrejme je to na vas 🙂 my mame ford smax a uuplna pohoda - aj vzadu na nohy miesta habadej...nemame sice dvojicky, ale pravidelne vozime 2 deticky v autosedackach, ja msm vzadu pri nich pohodlne sedenie, do kufra sa vodu 2 rozlozene kociky bez problemov. Teraz sme boli v zoo - v kufri jeden kocik rozlozeny, jeden zlozeny, 2 odrazadla, kopa veci a kufor bol vyuzity na 50% 🙂 v bazare zozenies do 10-12000 v super stave (odporucam autodonau.sk, mali sme od nich auto, aj asi 5 kamarati a ziadne problemy)

kochanka
28. apr 2015

Ahoj ak ti ide o velky a vysoky kufor urcite seat alahambra, ford galaxy a podobne. Ja ti z vlastnej skusenosti môžem odporučiť my mame fiat multiwagon 1,9Jtd a spotreba cca 6Litrov. Hladala som auto s velkym kufrom rozhodovala som sa medzi ford mondeo combi ten som vyradila lebo rychlo hrdzaveju renault megane grantour kazove auta atd proste s touto znackou mam dobru skusenosť. Najlepšie od sukromnika ktorý ti bol odporúčaný lebo bazare si dost prihadzuju v žiadnom pripade nie od AAA klamari a podvodnici poznam vela ludi co si nabili hubu ked si od nich kupili auto. My mame dovezene s komplet servisnou historiou a kedže musi dovezene auto prejst kontrolou originality je to super lebo tam sa krasne ukaže ci nebolo burane prestriekane

gabikkas
28. apr 2015

@fachta my mame ford Smax a velka spokojnost....velky kufor, pohodlne sedenie, zadne sedacky su polohovatelne kazda zvlast, a nieje to taka opacha...

jurly
28. apr 2015

@fachta ktory bazar konkretne Ti neporadim, lebo vzdy a vsade je to riziko. co Ti mozem odporucit je vziat si so sebou niekoho, kto sa vyzna v autach a vie posudit napr., ze ak mas na tachomeri 10 000km a pedale zosliapane a zosuchane tak, ze je zrejme, ze to auto ma za sebou viac ako 100 000 a dalsie veci.
my sme to tiez pri predaj a kupe riesili tak, ze sme poskytli nas WV passat a od nich sme si vzali ford doplatili rozdiel, ano toto by mohol byt dobry tah ako neplatit velke looove 😀

marissenka
28. apr 2015

@fachta touran je taky akurat,..

tilly
28. apr 2015

@fachta ano, nie je bazár ako bazar, musis dat pozor, nerataj, ze hned nayrafis natrafis na dobre auto, musis si vsetko preverit, uz sme videli aj auta ako cukrik aj auta na grc.
o aaa najdes par clankov, vystrah a blogov, ale su aj seriozni dovozci, ja som si svoje auto preverovala a vsetko sedelo, mam ho z bazaru v ba

tilly
28. apr 2015

@viera77
@petkaa28
@gabikkas skoda, ze ich nerobia 4x4

peneloppe
28. apr 2015

@tilly
vies prosim ta odporucit dobry bazar v BA? dakujem

tilly
28. apr 2015

@peneloppe finecars na starej vajnorskej alebo na pristavnej autouni

peneloppe
28. apr 2015

@tilly
dakujem

ukulela
28. apr 2015

@fachta pre boha, len nekupujte v AAAauto ... najdi si aj tu na fore nejake recenzie - a na 1 spokojneho mas 40 nespokojnych. my sme kupovali jazdene auta na inzerat od majitela. popalit sa mozes rovnako v bazare aj od sukromnika, dolezite je, aby sa bud muz vyznal v autach, alebo bol s vami niekto, kto sa vyzna.
co sa tyka velkosti - my mame ford mondeo a teda je to lod, tam by sa dvjkovy kocik urcite zmestil a k tomu aj kopa veci navyse ...
toto nie je najlepsie forum na takuto diskusiu, skor sa skus spytat na nejakych automobilovych forach, ide o to, co od auta cakas. vzadu budu musiet byt dve sedacky - ale ty chces sediet medzi nimi? alebo bude ty vzadu s jednym vajickom a manzel vpredu s druhym vajickom? ten multivan asi zvazujete prave preto, aby si mala obe deti ako spolujazdec "pod rukou", ze? to viem pochopit ... aj ked pre 4 clennu rodinu sa mi zda prilis velky, a tiez - ak to ma byt jedine auto v rodine, tak trebars pre jazdu v meste aj dost neprakticky.

lololo12
28. apr 2015

ukulela vies ako to byva, ked sa ti nieco nepaci hned sa postazujes ale ked sa ti paci, nikde to nenapises ;) tak to mas so staznostami na autobazare, restauracie, elektroniku atd.. ja osobne mam s AAA dobru skusenost..aj predaj aj kupa

katrinka8
28. apr 2015

@lololo12 - ja som tiež čítala kopec sťažností na AAAauto obvykle to boli tie isté veci dookola, praktiky, ktoré robia a tak. Preto myslím, že na tom niečo bude.

My máme focus combi a ideme meniť za novšie. Znovu chceme focus combi 😀 Kvôli veľkému kufru, okrem iného teda. Neskôr, keď budeme musieť kúpiť aj druhé auto, asi pôjdeme do C-maxu.

shania31
28. apr 2015

@lololo12
V AAA auto ani zadarmo by som im auto neodniesla. Jedna skusenost bohate stacila.

shania31
28. apr 2015

U mna Toyota Corolla Verso a muz Ford Mondeo Combi.

petkaa28
28. apr 2015

@tilly muz mi prave vravi, ze sa mu zda, ze nove uz su.. Ale neviem to iste 🙂 ale zmakne toho veeeela

sissy27
28. apr 2015

@drobcek526 preboha, z aaa-čka kúpi auto len úplný... kto autám nerozumie... Dať si radiť od niekoho, kto predáva kradnuté autá, havarované, stáča km, vykupuje autá po záplavách? A samozrejme toto pri predaji zatají? Nie, ďakujem.
@fachta 7miestny multivan vám ozaj netreba, postačí combi... Sústredila by som sa aj na výsledky crash testov, aby bolo nie len komfortné ale hlavne bezpečné

liebling98
28. apr 2015

@fachta konkrétne značku Ti neporadim, sto ľudí, sto chutí. Ja osobne inklinujem k nemeckým autám. Určite niečo s väčším kufrom, dajte pozor, aby v ňom bola nízka, najlepšie žiadna nakladacia hrana, lebo pri nakladaní a vykladaní kočíka dojdete o kríže.

tilly
29. apr 2015

ozaj este jedno k tomu fordu (galaxy), super je jedna vec, ktoru som velakrat vyuzila, pocas jazdy som v pohode preliezla z prednych sedadiel na zadne a v pohode aj do kufra 😀 a to meriam skoro 180cm, nie je to zrovna bezpecne, ale ked musis, tak musis, ked bolo treba obsluzit deti na zadnych sedadlach, tak mi to dost pomohlo...

bubinko1506
29. apr 2015

za mna zatial najlepsie auto ford s-max. mali sme 1.8 diesel v plnej vybave - auto sedelo v pohode na ceste, nizka spotreba, komfortne a hlavne ten velky kufor. napchali sme tam, co sme chceli. kupovali sme ho z aaa (nasa chyba) a po troch rokoch sme ho museli predat, lebo zostalo nepojazdne.
osobne by som si uz z aaa nekupila ziadne auto, radsej budem investovat do noveho. teraz mame sice sedan, ale ak by sme v buducnosti mali cakat dvojicky, tak sa urcite vratim zasa k s-maxu 🙂