Kúpa použitej autosedačky verzus kúpa novej

tinka_21
10. okt 2013

Maminy, kupovali ste niektorá autosedačku cez bazár, na inzerát, či už tu alebo niekde inde, to znamená, nie novú ale použitú?
Boli ste si ju osobne pozrieť? Čo ste si všímali na nej?
Viete, váham totiž nad tým, pretože síce by mi to ušetrilo dosť peňazí ( som s dcérkou sama), ale niektorí vravia, že tam nemám záruku, že tá autosedačka nebola napr. havarovaná, poškodená... a je pravda, že to ja nezistím. Môžem kúpiť lacnejšiu, nejakú "no name" alebo lacnejšiu značku, ktorá sa mi vojde do peňažného limitu, ale nebudem vedieť či je dostatočne bezpečná, alebo použitú značkovú, u ktorej zas neviem či jej už dačo nie je. Ďakujem za rady, názory.

vroni
10. okt 2013

@monhla, ano, to je vynimocny pripad, ked sedacka prezije aj dlhsie 😉

zazalienka
10. okt 2013

@tinka_21 ja som kupovala tu cez bazár, Maxi Cosi Priori XP 9-18 kg, manžel bol pre ňu, popozeral, akurát poťah trošku do slnka, poškodenia nemala absolútne žiadne.. na novú sme bohužiaľ nemali, prežili sme, a to jazdíme denne niekoľkokrát, aj dovolenku sme s ňou absolvovali.. používalis me ju asi rok a 5 mesiacov, potom sme museli kúpiť 15-36 kg ( malý mal dva roky), lebo sa už nezmestil.. tú sme už kúpili novú , lebo je s odopínacím podsedákom , isofixom.. aj vajíčko som mala požičané od švagrinej, v 6-tich mesiacoch z neho proste vyrástol..

tilly
10. okt 2013

@tinka_21 skus po zahranicnych eshopoch popozerat... niektore sedacky, co maju u nas za 200, oni mavaju za 130 a postovne okolo 10-15€

zazalienka
10. okt 2013

@gretocka presne tak, kto si môže dovoliť zaplatiť testy, ten vyhrá..

inak ma napadá jedna vec.. prečo keď použité sedačky stoja za nič, tak nie sú plné zberné dvory a kontajnery autosedačiek, ale maminy tu predávajú Romerky a neviem aké všelijaké cez bazár? chcú zabiť iné deti, alebo chcú nejakú návratnosť peňazí?

sisaka
10. okt 2013

@tinka_21 jedine novu a ked uz pouzitu, tak od niekoho, koho poznas, kto sa ti zaruci, ze nebola sedacka pri ziadnej dopravnej nehode.
BTW - tu v Kanade je predaj pouzitych autosedaciek zakazany

anjelicek26
10. okt 2013

@maribell - testy a normy davane na autosedacku su nizke. Prejde nimi vela sedaciek, co by podla mojho nazoru vobec nemalo. Ale tak novela sa pripravuje, hadam prijde coskoro. Ja za nas - skutocne kvalitnu autosedacku - jazdime denne vyse hodiny, burali sme len za minuly rok dva krat a ani to nebola nasa vina... preto pre deti maximalna ochrana, aka je len mozna. Pozriet si treba crasch testy renomovanych vyrobcov, ako to uz s dietatom hodi a to je len rychlost 60km/h, pri ktorych sa tie testy robia, ale my predsa jazdime neporovnatelne rychlejsie. Takze isofixove kotvy, poriadne priputanie, maximalna protekcia proti bocnemu narazu, pre Benjiho budeme kupovat cybex s pultikom, momentalne vyhrava vsetky testy uz treti rok... a to po Maxovi este 9-18kg mame, ale tak doba ide dopredu a bezpenost s nou.

kristinaanna
10. okt 2013

@vroni to asi nebola veľmi kvalitná sedačka keď sa rozpadla 😉

uhnakova
10. okt 2013

Plasty postupne degraduju, nepouzivala by som autosedacku starsiu nez 5-7 rokov. V pripade, ze si mozes sedacku pozriet a predajca ma povodny doklad o kupe (kvoli datumu, aby si vedela vek sedacky), kludne kup jazdenu autosedacku z druhej ruky. My sme nasu prvu autosedacku - vajicko posunuli kamaratom a nevidim na tom nic nebezpecne, my sme ju pouzivali 8 mesiacov a kratko na to si ju oni zobrali pre svoje dietatko, ktoremu najskor tiez vydrzi maximalne do roka. Kludne by sa mohla pouzit este pre dalsie babo. Myslim ze radsej autosedacku lepsej znacky jazdenu, nez lacny smejd.

maca_p
10. okt 2013

vsetky moje autosedacky boli pouzivane. moj nazor zasa je, ze radsej pouzivanu lepsej kvality, ako novu, lacnu, menej kvalitnu. pri kupe som pozerala ako bol osuntely potah, kedy bola kupena a preco ju predavaju.

tinushka13
10. okt 2013

Tiež sa prikláňam k názoru , že radšej kvalitnú aj keď použitú ako novú lacnú NO NAME 😉 My sme pred mesiacom kupovali novú. Aj keď sme mali Concord Trimax ale malá v nej ani za svet neobsedela. Dokonca som si dala ušiť aj nový poťah. Sedačka bola používaná pár mesiacov , len neviem kto vymyslel čierny koženkový poťah. V lete to bolo peklo 😠 Teraz ju predávam a zaručujem , že nebola nikdy búraná. Ale presne ako si písala. Nemáš záruku a nemáš si to kde overiť. Len sa spoliehať na mamičku, že ti dá svoje slovo. 😒 Najlepšie je ísť osobne pozrieť na tú sedačku. Ja som to robila tak, že som nabehla do obchodu, a s malou sme skúšali viacero sedačiek. Môj favorit bola Cybex Isis. Vyskúšali sme a kúpili. odporúčam ísťť vyskúšať osobne a potom skús pohľadať v inzerátoch za prijateľnú cenu. 😉

dadulienka
11. okt 2013

Ahoj Ja som kupovala vsetky autosedačky nové, Všetky využije moj syn takže pohoda...
Ale kupila som si kvoli zdravotnym problemom kočík do auta. (lahší ako som mala, lebo používam denne).. nakoniec som kupila golfáč Peg perego.. zvažovala som kupu noveho, ale nakoniec som kupila v bazare a som velmi spokojna, Nastal problem co s autosedačkou, kedže ta moja nešla na ten nový nakliknúť.... Napokon som zvažila všetko a kupila si autosedačku Peg perego aj s bázou za 15 eur... povodne by ma to vyslo 200 eur...
Ako nič jej nie je a som velmi spokojna s touto kúpou.... Ale pozerala som ju poriadne...Kamoška takto kupila a mala zlomeny bok... Ja som tiež tu na konovi chcela najskor inu a ked som ju videla osobne som si to rozmyslela, tiež mala mierne natrhnutý ten polystyrén za hlavičkou ( tu opierku)

Tak čo radím_:
Pozrieť si predtym na youtube, ako tá autosedačka čo chceš sa zapína, ako vyzerá, aké má súčasti , Potom si to môžeš lepšie porovnať s tou čo pozeráš
Vždy osobny odber
Pozerať: datum vyroby, po kolkom dieťaťi autosedačka je,
Ked ju už budeš pozerať : či má všetky časti , čo má mať,
Zvliecť celý obal autosedačky ( ten návlek) a pozerať či nieje niekde puknutá, alebo inak poškodená...
Skriabance na rúčke a pod. nevadia...

Na tejto za 15 eur chýbala napr. taká spona na uchytenie bázy...ale zvážila som cenu a skobu som si zadovážila inak....

Daju sa veci zohnať za bagatel povodnej ceny a kvalitné...Niektorí ludia sa proste vecí chcú zbaviť a nie na nich zarobiť...
Ja zase určite nešetrím na oblečení pre babatko...vždy nové.... pride mi to nehygienické....
Na autosedačku sa dajú dať rozne návleky, kt. si môžeš dokúpiť nové a autosedačka aj vyzerá super...

vroni
11. okt 2013

@kristinaanna, no, podla vysledkov testov veru bola, v rok, ked sme ju kupovali vyhrala vsetky testy, renomovana znacka, kupovana nova v certifikovanom obchode, draha ako slak - a napriek tomu. Zase treba povedat, ze jazdim velmi vela, parkujem takmer vyhradne vonku a mame len pristresok, nie garaz, takze u nas dostava zabrat sedacka riadne. Problem je v tom, ze vyzerala perfektne, pevne, potah neosuchany, svietivych farieb, cize podla vonkajsich znakov bolo vsetko ok (teda az na to prasknute zapinanie 😉 ) Jednoducho verim tomu, ze by vacsina starsich sedaciek aj pomerne mierny naraz nevydrzala. Stastie je, ze vacsina z nas sa nikdy nedozvie, v akych "srotoch" vlastne deti vozime.

tinka_21
autor
11. okt 2013

Maminy, ďakujem!

tilly
11. okt 2013

baby, to s tymi testami... jasne, verim tomu (a tiez som pocula, ze napr. maxi cosi bola roky prva, len kvoli uplatkom...), ze tie testy nie su uplne 1000% pravdive, ale to chce aj trosku sedliacky rozum... velke firmy si robia vyskumy, vyvoj a podobne, male firmy to len kopiruju, aj to nie uplne dobre... a treba si tu sedacku aj pozriet, je jasne, ze sedacka, ktora ma bocne ochrany, cez ktore pomaly dieta ani nevidi, bude asi bezpecnejsia ako nejaka s minimalnymi bocnymi ochranami...
a teda nikdy by som nekupila svojmu decku polsku sedacku...

ja osobne preferujem recaro... mam odskusanych viac sedaciek, od peg perego (vajicko) cez romer, maxi cosi, kiddy, stm/recaro, dokonca som mala chvilku aj cam sedacku (co nechapem, ako som sa dala nahovorit)...
moj nazor je, ze romer je sice super, ale lamu sa tam tie polystyreny, zlomilo sa mi to aj na king aj na king plus aj na kid a casto pocuvam, ze to maju ludia polamane... recaro robi dlhe roky sedacky do zavodnych aut, takze robia vsetko pre bezpecnost, sedacky maju fakt vymakane a kvalitne, teraz mam v aute romer kidfix a stm ipaifix/recaro monza s isofixom/ a ten rozdiel je vo vsetkom, v pohodli ovladania, lepsi isofix, lepsie polstrovanie, lepsia ochrana bokov aj trupu, lepsi potah... cena je cca. rovnaka....
maxi cosi je taky priemernejsi vyrobca, nic nepokazis, ale za tie ich ceny kupis aj lepsie sedacky...
kiddy ma hrozne potahy a male bocne ochrany

nemam odskusane cybexky, vraj su dobre... a tie nove concordacke sedacky tiez nepoznam, vraj tiez zamakali na novych modeloch...

barcelona94901
11. okt 2013

@tinka_21 ja som kupovala romerku,v predajni,cca 9000,-sk sme vtedy platili,to sme ešte nemali internet ..v rodine deti mladšie mali autosedačky ,tá naša bola v perfektnom stave ,ako nová,tak dala som ju do aukcie ,čo s tým..vydražila sa a maminka si pre nu prišla,boli uplne happy ako ušetrili,peniažky na zvyš pre mladé rodinky vačšinou nie su..a boli nadšení ,tu sedačku využilo aj ich druhé dieťa ,takže toľko k nášmu výberu sedačky a terajšiemu rozhodovaniu..vtedy to nášmu okoliu prišlo praštené,toľko dať za sedačku..niekto radšej investuje do kočíka,či oblečenia,nám tá bezpečnosť prišla ako numero uno..
a ja tie peniaze za sedačku neľutujem a bola to dobrá voľba ,teraz pri druhom dieťaťi by som si tiež vybrala lepšiu sedačku,kľudne aj používanu ,teraz su super možnosti,výber,svet je gombička ,všetko je dostupné ,su akcie..
a sedačka ktorá má za sebou dobré výsledky v testoch,predsa len to je jedno či ideš na 1000km trasu,alebo vedľa do dediny,dementa za volantom možeš stretnuť kdekoľvek..nikdy nevieš,,aj keby si najlepší šofer na svete,nevieš kto ide oproti a v akom stave..a to by som ja s deťmi neriskovala

brumka
11. okt 2013

podla mna kazda mamina nech si zvazi aku sedacku potrebuje financie, ci si dako na nu nasetri alebo nie, a ako vela a ako daleko cestuje ci ma dost bezpecne auto alebo nie. ja preferujem novu a aj crash testy som sledovala podla toho som usudila ze chcem sedacku co najdlhsie nie podsedak ze ten nechrani bocnu stranu a tie pisete ze maminy davaju sedacky do bazaru ano davaju lebo dufaju ze sa im par koruniek vrati, jasom po prvej dcerke dala do bazaru po 2-5€ ortopedicke topanky aj znackove nike a sante a protetiku a kazde ma vysly 25€ a len preto ze mozno dakej maminke co nato nema urobia sluzbu este a ja ich druhe dcerke davat nechccem lebo kazde dieta ma mat svoje a nove koli nozickam
@tilly s tou romerkou mas pravdu nam sa sto stalo ale misme ten polystyren kupili nahradny a k tomu nam pribalili vsetky co su n a sedacke takze mame nahradne. nam sa to podarilo zlomit lebo muz zle chytil sedacku ta ten polystyren tak sa nmu to ulomilo. vsetky tie nahradne polystyreny sme kupili za 12€ a je ich tam dost. nas nova 9-18 vysla 180€ s dopravou(pouzivame ju skoro 3roky). sme s no u spokojny, za 4mesiace ju dostane druha dcerka a teraz riesime inu romerku pre starsiu do 36kg len dufam ze sa nam do nasho maleho auta smati lebo podsedak moc nechem.

quaxi
11. okt 2013

@vroni ak sa sedacka rozpadne pri naraze, tak to este vobec nemusi byt zle. Hlavne naraz o dno smetiaku je nieco, na co nie je stavana (zatazenie z uplne inej strany a o tvrdy predmet), takze mozno este bola dobra. Pri crashtestoch sa pozaduje, aby sedacka vydrzala bez zlomenia prvy naraz - kvoli tomu, ze pri nehode moze nastat aj sekundarny naraz a ma poskytovat ochranu aj vtedy. Lenze prave tym, ze sa sedacka zlomi, sa minie velka cast deformacnej energie na sedacku a len malo sa prenesie na dieta. Pri crashtestoch to pekne vidno, sedacky dostanu nedostatocnu, lebo sa zlomili, ale ked si pozries zataz dietata, tak su to omnoho nizsie hodnoty ako pri nezlomenych sedackach. Takze v praxi ti prave taka sedacka moze posluzit lepsie. Samozrejme vsetko zavisi od okolnosti nehody a nesmie to byt sedacka, ktora sa rozpadne len ked na nu clovek skaredo pozrie.

brumka
11. okt 2013

@vroni neviem aku si mala romerku ale mi sme burali do zadu do mna naburala dodavka sice to nebolo velkej rychlosti ale jasom ten naraz takcitila ze ma neskutocne bolela hlava a krk a dcerka v zadu si ani nic nevsimla ako mam e ju 3 roky alen edam na nu dopustit.

lucinocka
11. okt 2013

@tinka_21 keby som sedacku vyuzivala len po meste a na kratke vzialenosti, vzala by som s bazaru... ale kedze my cestujeme 1200 km, rychlostou 160-170 po dialnici a najblizsie mesto mame 130 km, tak som vzala novu...ale sediet v sedacke je u nas utrpenie..

simca06022011
11. okt 2013

@gretocka nechcela som sa ta dotknut, mne je jasne, ze nie kazdy ma na to dat tolko penazi za sedacku, ale ja som to napisala konkretne na moj pripad, neviem kolko stoja ine a kvalitne sedacky. Pravdupovediac, nikdy som sa o cenu nezaujimala, dokonca testujem ich zasade tak, ze malu v obchode do nej normalne pozapinam :P Nastastie u nas v BB maju v obchode aj sedacku z auta :P (Teda aspon mali ked som kupovala) a kupovala som aj tu lacnu verziu a teda, miesto nej by som radsej kupila pouzitu ale kvalitnejsiu (pretoze ta ma tiez nejaku "zvucnu" znacku, ale teda je o nicom)

maca_p
11. okt 2013

@lucinocka na dialnici je povolena 120-130 aj v madarsku, aj v chorvatsku a aj u nas 😀

brumka
11. okt 2013

@maca_p pokial viem v nemecku su casti dialnic s vadsou rychlostou

lucinocka
11. okt 2013

@maca_p keby si mala v aute decko co ti 12 hodin v sedacke jaci jak sibnute isla by si aj 200 len aby ste cim skor dosli:D

lucinocka
11. okt 2013

@maca_p minule na nasu velku radost zaspala, tak sme isli kym nam aj lampa ze uz nemame benzin prestala svietit, len aby sme vyuzili ze spi:D ona je absolutne hrozne dieta na cestovanie:D

zuzimia
11. okt 2013

Odsudte ma, ale ja si myslim, ze nehavarovanej sedacke nic nie je! Kazda sa pouzivanim trocha obderie, ale kvalitna sedacka inu chybu nemoze mat. A je teda sakra rozdiel medzi kvalitnou aj pouzivanou a lacnou smejdackou, aj ked novou. Len treba dobre vybrat, od koho tu pouzivanu kupujem, aby to nebol podvod.

linda81
11. okt 2013

@tinka_21 ahoj...my sme kupovali 0+ recarro pouzitu...len novy potah som kupila...mm objednal cez ebay...a v pohode bola, a teraz mame skupina 1 do 18 kg tiez od znameho maxi cosi...tiez som len novy potah objednala...ako kocky pisu...radsej pouzitu dobru znacku kupit, ako novu nejaku nekvalitnu....
inak tiez sa vozime na 1000 km vzdialenosti...

veronicka1901
11. okt 2013

My sme objednali z Amazonu polohovatelnu znacky Britax, som velmi spokojna, ale potrebujeme este jednu do druheho auta, tu kupim z bazaru, peniaze naozaj nerastu na strome 😒.

veronicka1901
11. okt 2013

@brumka Tato znacka je super, my ju tiez mame, aj ked z Anglicka a tam sa vola Britax, vrelo odporucam, da sa objednat za prijatelnu cenu.

maca_p
11. okt 2013

@brumka viem, ze @lucinocka je z chorvatska, tak som to tak schvalne sprtla 😀. inac v nemecku som minule mala 5 hodinove spozdeni v zapche na dialnici, cize priemerna rychlost neviem aka by mi vysla 🙂 ...

inac lucka, to poznam, ked deti spia, treba tahaaaaat az skoro do pocurania, alebo vyvretia vody v chladici, ked je na dialnici poobede 40°C 😀

iva187
11. okt 2013

ahoj, my sme kupili Romer versafix..super sedacka pohodlna a lahko sa s nou manipuluje... objednali sme na autosedacky24.sk... maju super ceny a rychle dodanie....