Môžem použiť kanadskú autosedačku do auta na Slovensku?

monika15
25. mar 2012

Ahojte baby, ako je to doma so sedackami ??

Mozem doniest z kanady a pouzivat doma???

Napriklad u nas sa nemoze nic ine len tu v kanade kupene..... !!!!

PORADTE PROSTIM>>> dakujem.....

wewe22
25. mar 2012

neviem o tom ze by vo vyhlaske bolo nieco o povode sedaciek sestranica chodi z nemecka na prazdniny a nikdy neriesila povod sedacky malo by to byt OK

ikke
25. mar 2012

pokial viem, autosedacka musi mat certifikat podla europskych noriem na to, aby si ju mohla pouzivat k krajinach europskej unie. na sedacke mas niekde z boku alebo vzadu napisane, akym normam ci certifikatom zodpoveda, tak si to skus podla toho vyhladat

anjelicek26
25. mar 2012

jj musi splnat ISO 44/04 pokial viem ako minimum.. byva to na strane sedacky.. ale fakt vzdy sleduju len to, ci je dieta priputane, nie co je to za sedacku, teda ak to nie je nejaka dotrhana sto rocna zvlastnost (co u vas asi nebude 😅 ) Ja by som ju brala a viac neriesila...
@monika15

monika15
autor
25. mar 2012

@anjelicek26
@ikke
Diki baby takze to plati aj doma... ze nemozem kanadske.. porazi ma :(
teraz mozem kupovat sedacku na 3 tyzdne :(((

chcela som aj do lietadla.... no ale teraz musim inak rozmyslat....

monika15
autor
25. mar 2012

@anjelicek26
myslis ze mam brat ;) ona ma vele nalepky kanadske bo tu to kontroluju...... 🙂 hihih

anjelicek26
25. mar 2012

@monika15 - kedy letite? Ja mam na slovensku sedacky, len by ich museli vyzdvihnut pol hodinu od BA... my sme na slovensku 3-14.4. ak letite mimo toho tak su ti k dispozicii....

hoogy
25. mar 2012

@monika15 pozri pokial je to normalna sedacka tak sa tym vobec nemusis zaoberat. naozaj ked nahodou sa stane ze vas zastavia maximalne skontroluju ci je dieta v sedacke. pozri ci nesplna nahodou tu normu. ved aku to mas sedacku?

anjelicek26
25. mar 2012

@monika15 - podla mna tu to nekontroluju ani nahodou, vzdy len kukli dozadu, ci tam sedacky su, ci su drobce priputane a to bolo vsetko... na normu nikto nepozeral...

monika15
autor
25. mar 2012

@hoogy hmm pravdupovedat neviem, chcela som brat svoju britax ale kamoska ma lahsie lebo ta moj ama 11 kil hehe 🙂

@anjelicek26 super... tak to risknem.... nam treba na 5 jun do 26 juna. a letime priamo do Kosic.....

chcela som pozicat 3 som nasla obchody ale mobili v kuse vypnute a nikto neodpisuje tak asi uz dosli hehehehe

ikke
25. mar 2012

@monika15 teraz som nasla, ze musi mat ECE 44/03 alebo 44/04 (jednu z nich) a su to medzinarodne normy (united nations) , takze ak mas na sedacke taketo napisane, urcite ju mozes pouzivat aj v europe 😉
napr. http://auto.sme.sk/c/2894409/ako-kupovat-detsku...

monika15
autor
25. mar 2012

@ikke

DIKI MOC !!!!!

petkajanka
28. apr 2012

kludne mozes mat aj autosedačku kupenu v kanade,ide len o to aby dieta bolo v nej. ked sa niekedy pozeram ake autosedačky maju niektorý ludia v autach ,až sa mi rozum zastavuje,akokeby ich našli na smetisku,Prave včera som jednu taku videla,potah otrhany tak ,ze bolo vidiet konštrukciu,zaplatana hore dole...pochybujem ze u tej sa da zistit kde bola vyrobena či kúpena 🙂 🙂 tu ked ta zastavia policajti,tak im ide len o to či dieta v tej autosedačke je,a nie odkial je alebo či splna nejaké normy 😉

babymarket_sk
28. apr 2012

@ikke
@monika15
podľa nového musí spĺňať normu ECE 44/04 , osobne som nezažila, že by policajt kontroloval normy 😉

monika15
autor
28. apr 2012

@babymarket_sk
dakujem....
teraz riesim dilemu ze austrian airlines ma 3 druhy ktore zoberu a ine nie..... :(
tak neviem ze sa mi oplati dalsich 350$ na tretiu sedacku :(