Mám obliecť štvorročnému pri 13 - 18 stupňoch pančuchy?

siska53
18. mar 2014

Ahoj,chcem sa poradit,ci obliekate pri tejto teplote,co teraz panuje,3r.-4 r.,ci 5 r.. dietatu pancuchy..nemyslim rano,ked deti idu do skolky,(moj nechodi,nedostal sa). Ale mam,na mysli prechadzky tieto doobedne,ci podvecerne s navratom do 18:00.
Maly je dost horkokrvny,lahko sa spoti.
Pytam sa preto,lebo ja som,zimomrivejsi typ a pancuchy uz nenosim.A on je vonku stale v pohybe,chodime na slnecnejsie miesta i do tiena.
dakujem za rady/nazory

sorciera24
18. mar 2014

ja davam pancuchy, ked teplota klesne pod 5 stupnov....cize pancuchy tuto zimu moc moj nenosil🙂......a ked je 15stupnov?...preboha, co date, ked je vonku -15?

iinuska
18. mar 2014

ja davam take tenke spodky, su tensie ako pancuchy. Rano ich znesie a poobede sa nepoti. Toto pocasie je este zradne

brumka
18. mar 2014

ja davam tenke pancusky alebo zateplene nohavice, kako uz bolo spomeute pocasie je zradne a u nas skoro kazdy den fuka vietor, vonku vidim deti lahko oblecene tym aj plnu cakaren u pediatricky, ja som prvy krat dala dolu zimnu bundu

gretocka
18. mar 2014

uz som sa tento tyzden dvakrat rozhodla stvorrocneho pustit von bez pancuch a v oboch pripadoch som do 5 minut lutovala... jedna vec je teplota na teplomeri (obzvlast ak nan zasvieti slnko) a druha vec je skutocna pocitova teplota ked z tretieho poschodia zbehnem von. Takze stvorrocny chodi v tenkych pancuskach pod teplaky pripadne pod rifle.
Je pravda, ze nemam moc pohybliveho syna a teda spotenie unho nehrozi kym nie je 30 stupnov 🙂
Ale chory bol za styri roky zivota raz.... oblecenie vrstvime, keby mu bolo teplo, tak zhodim vrstvu z vrchu, ale nohy a chrbat musia byt v teple - to je moja zasada

Co sa tyka toho co mu davam ked je -15, tak vtedy chodi von v hrubych pancuchac a kombineze... ...

hameeda
18. mar 2014

moji nenosia pančuchy ani keď mrzne,,to by boli do dvoch minut celý mokry 😀

beruska.zuzanka
18. mar 2014

Naša Emka nosí pančuchy, ale so sukňou, takže nie, netreba 😉

virivka
18. mar 2014

Moje deti nemali pancuchy ani nepametaju. Teda dcera mala ale len k sukni🙂

elilly
18. mar 2014

Tak to ja som tiez na pochybach .. syn ma dva roky, lieta ako blazon, ale puncosky mu tiez este davam .. kedze je atopik, tak tenke 100% bavlnene, a ked je veeelmi teplo, tak mu tie teplacky vyzleciem a beha len v nich. Pretoze staci, aby slniecko zaslo, alebo sa zacal hrat v tieni a tam je este zima ... dcera 6 rocna uz chodi bez (vlastne ako pisu dievcata, skoro puncosky tuto "zimu" nenosila)

adka12
18. mar 2014

Jednoznačne nie, deti treba otužovať a netreba zabúdať nato, že tie staršie sú stále v pohybe. Ja dávam pančušky len ked je chladnejšie ako 5-7 stupňov, inak nie. Malej (11mesiacov) dávam pančušky stále, nakoľko sedí len v kočíku a nehýbe sa, resp. spí, jej môže byť chladno, ale staršia pančušky nenosí už asi 3 týždne 😉

ava11
18. mar 2014

Maly ma 2 roky a pancuchy uz nedavam, dnes bol u nas (BA) naozaj teply slnecny den, mal len teplaky, tricko, tenku bundu a tenisky. Ciapku som mu dala az ked zaslo slnko po piatej.

sisaka
18. mar 2014

moj syn ma 5 pancuchy nenosi, lebo ziadne nema (tu v Kanade nosia pancuchy len dievcata k sukni/satam) a pri 18 stupnoch chodi von v tricku a nohaviciach.

katrinka8
18. mar 2014

No ja neviem, u nas je rano cca 5-7 stupnov, ked ideme do skolky. Ked idu von na dvor, tak tam im slnko veru nesvieti a maju tam taketo pocasie + ked fuka, je este chladnejsie. Dokonca sa niekedy aj postazuje, ze jej jej v tej jarnej bunde chladno na ruky, najma ked vecer zajde slnko. Nasa nosi do skolky rifle, tie veru nehreju teda! Cize ano, zatial pancuchy nosi, spotena nebyva, nosi botasky a jarnu bundu a pod nu mikinu hrubsiu. Ked ide cez obed domov, tak to tie 3 minuty cesty v pancuchach vydrzi, ak nahodou svieti slnko. Ja osobne ked chodim kocikovat synceka a mam len rifle, tak mi je veru po 15 minutach chladno na nohy a zniesla by som veru pod riflami aj tie silonky. A to nehovorim, ked zafuka vietor poriadne (u nas fuka dost a casto v tychto dnoch).

anuska74
19. mar 2014

Je to na každej ako uzná, čo potrebuje tvoje dieťa, či babušíš menej aj v zime atak. Ja som nedávala občas ani v zime máme podšité gate.
Nerobím otužovanie ale boli sme na lyžovačke celý den už som vedela, že má premočené boty syn a mal pančušky mokré až po kolená, nohy studené a čo mu bolo nič. Môj neochorie pri každom ofúknutí, takže ja bez pančušiek.

valy
19. mar 2014

ja uz pancusky pri takejto teplote by som urcite nedala, ved na prechadzke sa hybe. ked zasvieti na obed slnko, tak pri 18 stupnoch deti behaju v tricku

ivet1371
19. mar 2014

ja pančuchy davam a je mi jedno kto nedava.jedna tu mamička piše že potom sa čudujeme že deti su chore.moj ma 3,5 roka a nevie čo je choroba.dieta sa posadi ale sedi v kočiku a zapal mechura može lahko dostat.ja si vždy skusim ako by bolo mne sediet niekde a viem čo mu obliect.vrch ma tričko a prechodnu bundu.každu chvilku je ine počasie a telo sa tažko vyrovnava s tou zmenou.ale každa by sme si mala poznat svoje dieta

monhla
19. mar 2014

Záleží na rôznych okolnostiach a dieťati.
Moja staršia minulý rok už pančušky pri takomto počasí nenosila a bola zdravá. Tento rok je "vďaka" nosným mandliam stále chorá a tak pančušky nosí. Ani to však nepomohla a dnes nám dokoncy doktorka naordinovala antibiotiká ☹
Mladšia ešte nosí, lebo ráno sedáva po ceste do škôlky v kočíku a po obede keď chodíme na ihrisko sa dosť "váľa" po zemi. No ak má po obede 2 vrstvy tak iba tenučké.

ivett1
19. mar 2014

môj názor ...máme 5 a pol ročného...tiež sa rýchlo spotí, ale pančuchy dávam, síce tenšie , ale dávam... a čuduj sa svete, tiež nebol chorý ... v zime... ale teraz - od minulého týždňa - začal sopliť a v škôlke chýba polovica jeho spolužiakov, lebo sa nám všetkým zdalo, že tých "18°C" je už ok...tak šup do tričiek a je tu skrytý zápal pľúc a chrípka (alebo čo to je ...) a kýchame a kašleme, ale to asi nikomu nevadí 😝 ... veď treba "otužovať" (hlavne, keď sme doteraz neotužovali...)...
ja by skôr ako "dať, či nedať pančuchy" riešila oblečko hore - vrstvy, aby si mohla vyzliekať a obliekať - podľa pocitu ... a potreby😉

dumamcelyden
9. nov 2015

Tak zevraj ma byt velmi teple pocasie najblizise dva tyzdne, tak pancuchy ci bez nich?

sense
9. nov 2015

Bez...co potom ked bude pid nulou?

moni244
9. nov 2015

Tieto otazky su za 100 bodov 😀 nesvojpravnost mamiciek v ere internetu 😀

tinka.binka
9. nov 2015

Presne ako u nás, Adelka je horkokrvná a maminka zimomravec 🙂 Pančušky jej ale dávam, ale je pravda, že zväčša iba tie, keďže nosí šatky do školky. Podla mňa netreba viac 🙂