Moja mačka hryzie

12. jan 2024

Dobrý deň:D len by ma zaujímalo ak sa tu niekto vyzná v mačkách. Mám mačku domácu a hryzie. Samozrejme nezatne zuby, čiže len jemnucko zovrie. Robí to často a už odmalicka. Napríklad hľadkame ju a potom začne jemnucko hrýzť. Cudzích hryzie vždy. Idu sa naciahut že ju pohladkaju a to nedovoli. Vravím, nie je to cítiť, ona si asi uvedomuje že by to bolelo. Inak je veselá a pritulna. Zdravie a zuby ma podľa doktora úplne v poriadku. Máme ju odmalicka, čiže v živote jej žiadny človek ani zviera neublížilo

stanulienkat
12. jan 2024

Nie každá mačka je kontaktná. Drvivá väčšina mačiek sa rada mazná a hladká, ale poznám aj mačky, ku ktorým sa len priblížíš a sú protivné.

diewcatqoo
12. jan 2024

Aj nasa jedna hryzla. Ale nasa hryzla normalne, nie v ramci hry a hryzla iba mna. Ja jedina som sa o nu starala, davala jej jest, snazila sa s nou hrat nejako a ona ma nenavidela. Normalne na mna striehla spoza rohu, aby na mna mohla vyskocit a uhryznut ma. Alebo v noci, ked sme nahodou nezatvorili dvere do spalne, hned mi vliezla pod perinu a hryzla ma do nohy.
Toto, co popisujes ty, tak toto robi snad kazda macka v ramci hry. Ze akoze hryzie, ale neboli to. A este kope zadnymi nohami, alebo to nie?

limoncino
12. jan 2024

@diewcatqoo presne to iste mám s našou mačkou. Normálne ma terorizuje 😁

bloger
12. jan 2024

Ak jemne hryzká je to prejav lásky. Jednoducho mačky to takto vyjadrujú.

reanda
12. jan 2024

takymto sposobom hryzie obcas kazda macka, je to normalne

doris11
12. jan 2024

Mame 3 kocurov a každý je úplne iný 😂 jeden anjelik, rad sa pomojka, ako náhle si sadnem je na mne a Túli sa .. druhý ten sa nechá pohladkať, na chvíľu a dosť potom si ide po svojom 😂 a ten tretí ten musí mat vyložene náladu aby som ho mohla pohladkať .. a to tiež len na hlave medzi ušami .. keď ho pohladkam na chrbte hneď ho zvrtne a zakusne sa😂 ten posledny je strašný nervak 😂

micusa2222
12. jan 2024

hravé zlatíčko....a keď len jemne hryzká, je to v poriadku..keby driapala, hrýzla...to nie...

sense
12. jan 2024

Mame dve mačky, jedna nehryzie, druhá zahryzne, nie síce silno ale hryzne a to vtedy keď nechce byť hladkana, keď ma maznavu chvíľku tak to nerobi

majlo1234
12. jan 2024

Nas kocur obcas tiez uhryzne, ale ak je to do mna, dostane frcku spat, ja sa nenecham😂 lebo sa dojde hladkat, a ked uz nechce, uhryzne ma do ruky z nicohonic a ja infarkt

sense
12. jan 2024

@majlo1234 presne takto to robí ta naša keď už nechce, alebo nechce zrovna tam kde je hladkana tak hryzne ale teda nie silno

liusa82
12. jan 2024

my sme mali prvú mačku siamku a robila toto čo spomínaš iba ked bola mačiatko.Aj do krku sa mi jemne zahryzla ale ked už bola dospelá,samé od seba to prestalo.Teraz máme čiernu takú obyčajnú dedinskú tiež od malička a tá to nerobí.Tá by sa len maznala a túlila.Ale zase mi sem tam capne aj po ústach😀 to ako neviem čo má byť😀 a chodí sem ešte aj jeden susedov kocúr brit a ten je tiež v pohode ale toho sa bojím trošku lebo neni vykrastrovaný a proste je taký besnejší ale zatial nepohryzol.Ale s mačkami babami mám zatial lepšie skúsenosti ako s kocúrmi.Mne sa zas kocúri zdajú besnejší

majlo1234
12. jan 2024

@sense a ja sa mu stale snazim vysvetlit, ze ma nohy, nech odide, ked sa nechce hladkat. Ale asi na pochopenie nema dostatocnu kapacitu😂

annabelka
12. jan 2024

tiež som mala takú. Niekto mi hovoril, že je preto, lebo sme ju príliš skoro brali od mamy. Keby strávila viac času pri mame so súrodencami,vedela by,ako hryzenie bolí. Takto nemá osobnú skúsenosť a myslí si, že je to ok.

sense
12. jan 2024

@annabelka u nás to robí práve mačka ktorá bola pri mame prvé tri mesiace. Ta co vyrastala na ulici ta to nerobí, našli ju v zubozenom stave keď mala par mesiacov aj keď teda ťažko povedať dokedy bola s matkou

annabelka
12. jan 2024

@sense No a mala súrodencov? Ja som to pochopila tak, že ide práve o to klbcenie so súrodencami, nie o mamu mačku ako takú

sense
12. jan 2024

@annabelka to neviem. Našli ju opustenú, totálne podvyzivenu... A zachránili ju v hodine 12. Keď prišla k nám mala už prvé ošetrenie za nami ale bola stále podvyzivena. Ma už len 12 zubov pritom je to mladá mačka. Ale je to taky moj malý mazel. Ale len pri mne. K cudzím nejde vôbec a k dcére a chlapovi sa dá pohladkať ale na ruky len ku mne

autor
12. jan 2024

Diki za odpovede :D nam to nevadí že hryzie len ma zaujímalo aký môže byť dôvod a prečo to robí. Čo sa týka toho hryzenie, tak nemyslim pri hre ale napr ideš za ňou že ju ideš pohladkať a ona automaticky otvára už papulku :D alebo ju hladkas, ona je rada a zrazu z ničoho nič uhryzne:D je to sranda.

autor
12. jan 2024

@sense veľmi ušľachtilé od teba ujat sa takejto mačičkeya dať jej pekný život

sense
13. jan 2024

Ja sa priznám ja som nechcela doma žiadne zviera, pre hlasovali ma (chlap a dcéra) a následne aj na druhú macku, ale teda keď ju už doniesli bola to láska na tretí pohľad, len prvé dva dni sme ju len v noci počuli keďže cez deň bola zalezena. A vyšla len keď mala istotu ze ju nikto nevidí. Ale je to taky moj mazel, take vďačné.... a som rada ze ma pre hlasovali aj keď je to naše "sorge kind" vzhladom na to koľko nás už stalo ošetrenie a co všetko si už chúďa vytrpela