Kúpili by ste taký dom?

29. mar 2022

Kúpili by ste dom v ktorom niekto spáchal samovraždu/vraždu?

kiki68
29. mar 2022

Nie nekupila. Raz som bola s realitkou na obhliadke bytu v zidovskej stvrti vo Viedni, ja neviem co sa tam stalo v tom byte ( bol cca z 19 stor) , ale ja som mala dojem, ze tam ta tazoba na mna padne. Strasny pocit. Neviem ci a co sa tam stalo.

jaja20
29. mar 2022

@hiro Samozrejme,ale tu sa rieši násilná smrť,nie obyčajná, klasická.

h2
29. mar 2022

Pri kúpe domu by som brala do úvahy iné faktory než to, ako v ňom žili, či umreli bývalí obyvatelia. Ak by to bol dobrý dom, ktorý by mi vyhovoval a bol by kvôli tomu lacnejší, bolo by to len plus.

hiro
29. mar 2022

@jaja20 Tak opravujem - nie je metra kde by niekto nezomrel nasilnou smrtou. V minulosti to bola urcite castejsia pricina ako umretie na starobu...

jujala
29. mar 2022

ja som tak kupila, ale nastastie som sa to dozvedela, uz ked sme tam davno byvali /samovrazda/. a nic....

alanko20
29. mar 2022

Nie. Nikdy. Moja rodina byva v dome, kde umrel dedko (prirodzena smrt, ziadna vrazda, samovrazda, nasilie, proste stary dedko). Neznasam tam chodit. Obmedzujem navstevy na nutne minimum.

zuzanaam
29. mar 2022

@hiro ľudí za milióny rokov? Koľko miliónov rokov existujú ľudia ? Veľkosť ľudskej populácie po mnohé tisícročia bola niekoľkostotisíc jedicov na planéte.

zuzanka.zuzu
29. mar 2022

kde sa dom nachádza? v BA kraji? ako výhodná je jeho cena? 🙂

miadi
30. mar 2022

@hiro ale Snad je este kopec miest kde nikto neumrel nasilnou smrtou. Aj ked to clovek nezisti 😅

miadi
30. mar 2022

Ja osobne by som ho nekupia nie je to posledny dom na svete.., ale vzdy lepsie ako sa nasackovat k svokrovcom a snažit sa vyplatit svagrinu. Aspon to bude vas dom. 😁

jaja20
30. mar 2022

@hiro Nechcem sa hádať, ale tu sa jedná o konkrétny dom,kde sa niekto zabil. Nie miesto v otvorenom priestore. Nie som fanatik, ale tiež si myslím, že tam môže po tomto zostať nejaká negatívna energia. Niektorí ľudia sú schopní to cítiť.

autor
30. mar 2022

@hiro ale nie každý žije v dome kde niekoho zavraždili 🤔

autor
30. mar 2022

@miadi 🤣

buberova
30. mar 2022

U mňa by zavážilo ako by sme ho rekonštruovali. Ak by išlo všetko preč až po obvodové múry a pár priečok a aj na tých by boli nové stierky, nevadilo by mi to. Ale ak by som kdesi v špáre v podlahe našla krv alebo nejaké neumyteľné fľaky po tej smrti tak by mi to prekážalo

maribell
30. mar 2022

Podľa mňa je veľmi dôležité, ako ste sa cítili v dome, keď ste boli na obhliadke... 👍

marcellka32
30. mar 2022

Mŕtvi neublíži, len živý....neviem čo je horšie, nám sem príde pravidelne 2x do roka neohlásene ráno o 6.00 v nedeľu zvoní, že on tu býval, je opitý vždy, nie je s ním reč, my ho nepoznáme, manžel ho vždy pošle preč

kvetinka75
30. mar 2022

nie

miadi
30. mar 2022

Este sebevrazda ok ten clovek mal problem a nechcel dalej existovat to nema nic stym domom., ale vrazda citila by si sa tam bezpecne? Alebo zeby chlapovi preplo zabil tam zenu a deti potom seba ., to je moc drsne..

hiro
30. mar 2022

@zuzanaam Clovek sa tu prechadza zo 7 ci 5 ci 3 miliony rokov (podla roznych nalezov, tazko odhadnut a presne zaradit, tych starych nalezov je malo). Od nasich blizkych pribuznych (simpanzov) sme sa oddelili pred cca 10 milionmi rokov.
Jasne, populacia bola mala. Ale vojny v europe za poslednych 500 rokov zanechali mrtvych rozosiatych fakt vsade...

hiro
30. mar 2022

"ale nie každý žije v dome kde niekoho zavraždili" - ja by som sa skorej obaval aby sa tam ten vrah nevratil vrazdit znovu a nie toho mrtveho ci nebude strasit 🙂

mirka_a_hrasok
30. mar 2022

Tazko povedat, u mna by asi zavazilo hlavne to, aky by mal dom potencial. Nik nevie co sa v jeho dome dialo, pokial si ho nepostavil. No nevravim, ze by to cloveku nemohlo nejak v hlave vrtat

zuzanaam
30. mar 2022

@hiro tak pri Homo sapiens by sme sa pravdepodobne nedostali ďalej ako 400 000 rokov, ale keď to berieš už od hominidov... Aj tak sa mi také tvrdenie zdá značne prehnané. Určite "všade" niekto nezomrel, aj keď v husto osídlených oblastiach bude pravdepodobnosť väčšia.

mikadooo
30. mar 2022

😄 jaaaaj koľko je takých domov, bytov, akurát o tom noví majitelia netušia 😁. Ale súhlasím s názormi, závisí od tvojho nastavenia / viery v negatívne energie atď., od ničoho iného. Ja som realista, vôbec by som to neriešila. Ale skúsila by som vyhandlovať nižšiu cenu, ak vám to nepovedali pri obhliadke na rovinu 😉.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bozenka9532
30. mar 2022

My sme tak kúpili byt,kde sa obesil manžel predávajúcej,ale to sme sa dozvedeli až po kúpe,ale nám to nevadilo.Byt sme si prerobili, každoročne sa vysvetlil a žili sme tam spokojné skoro 12 rokov bez akýchkoľvek ťažkostí... potom sme ho predali,lebo sme zatúžili po dome....

akcul13
30. mar 2022

Nie

ambamamba
30. mar 2022

Uplne kludne. Ale interier by som uplne prerobila tak ci tak, aj keby tam nikto nic nespachal.

iveta1970
30. mar 2022

Vysvetila by som dom, aj by som dala za neho odslúžiť omšu, aby tá duša mohla odísť a nemotala sa tu. A potom už treba hľadieť dopredu a nie späť a žiť s tým, že si niekomu pomohla a urobila maximum a tak na to treba nahliadať a dom kúpiť.

sima1415
30. mar 2022

Áno , je to nehnuteľnosť ako každá iná

nadazdi
30. mar 2022

Kamošova mama spáchala samovraždu v kuchyni, doteraz ju tam takú majú, ani ju neprerobili len pretreli steny.. a v byte pri mojej mame spáchala samovraždu suseda, skocila z balkóna a teraz tam žije rodinka s malými deťmi a v pohode