Práčka so sušičkou

lulupulu
29. okt 2022

Ahojte, dnes sa nám pokazila práčka, ale čakala som to už dlhšie keďže už má svoje roky. V elektre som videla práčku ktora ma program aj na sušenie. Myslite ze bude dobra? Nakoľko samostatné pracku a sušičku kupovať nechcem keďže ešte nebývame vo svojom a ta ktorá bola 2v1 bola v cene ako stoji len práčka sama. Ale teda či sa to oplatí. Prežijem aj bez sušičky keď som ju doteraz nemala len keď je takáto možnosť tak ci ísť do toho alebo nie. Ďakujem za rady 🙂

noami12
29. okt 2022

@lulupulu za mňa nie pred rokom sme kupovali 2v1 a akurát pred mesiacom sa pokazila za rok 4x, kúpili sme samostatné pracku aj susicku a teda aj susicka není ako susicka úplný rozdiel je ako keď bola 2v1, ale tak možno záleží aj od značky? Aká to je značka, ak CANDY tak neodporúčam.

stanulienkat
29. okt 2022

Je tu milion tem o tomto.

liljana
29. okt 2022

Vsetko co je dva v jednom, nakoniec nie je dobre ani v jednom. Preco sa ludia hrnu do susiciek, ked je to najvacsi zrut energie, ludia dnes placu nad cenou elektriky a ked susis normalne na susiaku, prevonia ti to byt.

tajnostkarka
29. okt 2022

@noami12 ja mam Candy 2v1 myslela som si ze to absolútne nic nevysuší ale ja som maximálne spokojná.. prádlo mam uplne suché a program mam pranie+susenie 3:40 takze uplne v pohode.

ildiko36
29. okt 2022

@lulupulu radsej samostatne pracku a sušičku. Po druhe co je spolu nema zbernu nadobu na vodu a všetko čo sa odparuje ide do bytu a potom sa može tvoriť plesen

lenuska9999
29. okt 2022

@lulupulu ja by som nikdy nekúpila pracku so sušičkou. A nepozeraj len na cenu, ale aj na energetickú triedu a hlavne triedu susenia. Možno ušetris za kúpu keď kúpiš lacnú, ale zasa preplatis na elektrike. Okrem toho musíš uvazit koľko napr peries. Taka pracka so susickou ma dlhé programy keď to má vyprať aj vysušiť. Ja by som na to nemala pri mojich 2 deťoch nervy, lebo periem naozaj veľa. Je pre mňa časovo lepšie hodiť vyprate oblecenie do susicky a medzi tým môcť dať ďalšie prať.

simsalabim
29. okt 2022

Ja mam Bosch 2v1 asi 6 rokov a nepokazila sa ani raz. 2v1 prave kvoli miestu. Susim vylucne v zime a iba nieco. Treba si uvedomit, ze vysusi iba polovicu toho, co operie - mne to nevadi, pradlo by som tak ci tak triedila. Samostatna susicka by mi vacsinu roka stala nevyuzita. Dnes som prala 3x - rifle, potom bundy a potom jemne pradlo. Ani jedno by som nikdy nadala do susicky (v starom bydlisku som nala samostatnu susicku). Precitaj si diskusie k tejto teme a uvidis.

lulupulu
autor
29. okt 2022

@liljana strašne mi to prevonia byt 😑 susim prádlo v kúpelke na susiaku keďže je veľká ako normálna izba a nemám ho kde inde sušiť a aj napriek tomu ze je tam vkuse okno otvorené tak veci kým sa vysušia tak len zatuchnú. A všetko potom smrdí, nielen veci ale aj celá kupelka a ja môžem prať znova. Periem tak cca 4x do týždňa čiže každý druhý deň akurát keď sa mi ususi na susiaku jedna várka tak periem až vtedy ďalšiu, aby som to mala kde dávať. A to som rada ze mi z toho ešte neplesne ta kupelka.

lulupulu
autor
29. okt 2022

@ildiko36 ako píšem, nebývame ešte vo svojom a do cudzieho nemienim investovať veľa peňazí. Keďže keď sa budeme sťahovať bude mi to trápne odtiaľto brať keďže tu nebývame sami

noami12
29. okt 2022

@tajnostkarka aj ja som mala taký program ja nehovorím ze nevysusi, vysusila aj mne uplne do sucha ale pradlo vôbec nevonalo, teraz pekne vonia keď susim v samostatnej aj program sa automaticky podľa potreby skracuje, ale vidím aj na veciach že sú zrazu také iné, jemnejšie, nemám toľko prachu doma. V tom filtri vidím koľko moc prachu bolo vo vybratých veciach. Co v tej 2v1 nie a nechápem kde ten prach išiel keď ten filter tam není.

horensky
29. okt 2022

@lulupulu za mna nie, uplna katastrofa, vybrala som si zabudovanu pracku so susickou AEG koli tomu ze na samostatnu susicku sme nemali miesto. Dnes lutujem, pradlo mi smrdi aj po samotnom vyprati🥲
Nedavno som tu citala podobnu diskusiu a rovnako som sa docitala, ze tento samotny problem ma viacero uzivatelov.

Susicka vysusi pradlo ano no je cele pokrcene a vsetko musim zehlit a nie vsetko viem rozzehlit po ususeni v susicke.
Takze ziadna vyhra v usetreni casu ako vyperies, ususis a poskladas. Pribuzny maju samostatnu susicku a uprimne to pradlo z nej je uplne svieze, jemnucke....

lulupulu
autor
30. okt 2022

@horensky ďakujem.
Aj všetkým ostatným ktorí sa vyjadrili, asi teda kúpim Len normálnu práčku