Sušička mi zmenšuje prádlo

23. okt 2021

ahojte, kde robím chybu? mám sušičku krátko, elektrolux, a teda predstavovala som si že vyberiem prádlo zložím, netreba žehliť....prádlo hlavne teda postelne je jak keby ho krava žuvala, uteráky ok tie sú super, tričká ako ktoré a ešte mi aj 3/4 tričiek zmenší o dobré 2cm....dávam aj extra proti zmačkaniu....ako mám sušiť ako sušíte vy že ste spokojné? nie som náročná nežehlím všetko ale ked je to horšie ako keby som to prevesila na šnúru, je to hrôza.....dakujem za vsetky rady....

zuzulik27
23. okt 2021

Podobne som na tom. Prádlo som mala zo sušičky stále pokrčené a tiež sa mi takmer všetko skrátilo. Teraz jediné čo dávam do sušičky sú uteráky a posteľné prádlo. Tiež vankúše a paplóny. Nič viac.

evaachesa
23. okt 2021

@annale tiež sa divím, lebo z h&m mám polku šatníka a všetko je krásne, nerozťahané, bez žmolkov.

Reserved mi prišiel nekvalitný, tak odtiaľ nekupujem a z Tchibo a Bonprix nemám nič. Možno máš nejaký veľmi silný stupeň sušenia... prípadne vyskúšaj aj iné programy.

katie253
23. okt 2021

Posteľné obliečky suším na "bavlne na žehlenie", keď to vyberiem, tak je to ešte vlhké, rozložím ešte na sušiak a pekné rýchlo preschne, poskladám...
Ja som si všimla, že veci z Tesca F&F sa všetky môžu dávať do sušičky, z Pepca nič sa nemôže dávať.
Tiež pozerám na štítky na oblečení....

annale
23. okt 2021

@evaachesa reserved mám aj ja málo ale nám osvedčenu slovenku a kúpila som pyžamo pre dcéru v nkd a som spokojná tiež

hederamonstera
24. okt 2021

Ja mam 90% oblecenia z bonprix a vsetko je uplne v poriadku.

marianeta
24. okt 2021

Tiež sa mi zráža prádlo ak dám program bavlna. Začala som používať program syntetika.. Síce sa nezrazi lebo aj teplota je asi nižšia ako pri bavlne, ale napr.guma v teplákoch je ešte trochu mokrá po dosuseni.. Bavlnu dávam len na uteráky .. Prádlo skrcene nieje, ale ak ho tam nechám dlho po dosuseni tak áno.. A áno ničí oblečenie.. Nielen že je tenšie, ale nachádzam aj maličké dierky.

majulino
24. okt 2021

Vsetko susim na jednom programe extra suché do skrine. Neskratila mi susicka nic, ani veci z Pepca ci od vietnamcov. Pokrčené mam, len ako necham cez noc v susicke.

miriam11
24. okt 2021

Mam sušičku tiež a dopadlo to tak, že tam susim už len spodné prádlo.

lasona
24. okt 2021

@simca06022011 uteráky som kúpila minulý rok, síce lacné, ale po pár vysušení v susicke som ich vyhodila, úplne priesvitné vlákna... hrôza

zuvelyn
24. okt 2021

Ja budem za divnu ale mne sa v živote v sušičke nic nezrazilo, ani nemám oblečenie ako krave z pysku, ani nie je nijako zničené. Mám lacnú sušičku Philco, program dávam vždy rýchly (1hod20min), naplnená na 90% a susim všetko zaradom, nepozerám na štítky (okrem dvoch svetrov,muzovych dvich košieľ a jedných šiat) 🤷🏼‍♀️😅

hederamonstera
24. okt 2021

@zuvelyn nie si, mam to rovnako ;)

sashabb
24. okt 2021

Baby asi by bolo fajn napísať aj značku príp. model sušičky. Je možné, že niektoré sú lepšie a niektoré horšie, či?

moze
24. okt 2021

Pepco kupujem o 2-3 cisla vacsie, po suseni velkost sedi. 😀 Reserved, Lidl, Tchibo a F&F sa mi zraza minimalne, skor sa zrazi H&M. Susim vsetko okrem funkcneho pradla, svetrov, kosiel a bund. Tj. mikiny, rifle, bavlnene teplaky, tricka, ponozky, sukne, spodne pradlo, postelne pradlo, uteraky... A niekedy veru aj zimne bundy (nie paperove) dam do susicky na program pre spodne pradlo. Tiez mam Electrolux a susicka je moja laska.

martinoocka
24. okt 2021

Podľa mňa je to v nastavení teploty a stupňa sušenia. Keď sa to prádlo vysuší príliš a je veľmi horúce vtedy sa môže scvrknut aj je veľmi dokrcene . Ja keď to vyberám ešte je to také uplne jemne vlhke keď to povytriasam a zložím tak je to ok. Horúce vyberám len uteráky tie sušim na programe bavlna.

stary_ujco
24. okt 2021

Zakladne pravidla pouzivania susicky:
Kúpiť najvacsiu susicku aka je, zabudnúť na slim modely
Naplnat tak max 2-3 kila do 8 kilovej susicky. Veľké kusy ako posteľné sušiť samostatne
Pred nalozenim pradlo vytriast, nedavat dnu zhuzvane guce rovno z pracky.
Sušiť na najnizsiu teplotu a najjemnejsi rezim
Nedávať sušiť uplne dosucha
Vyberat okamzite po skončení cyklu

Viem, ze reklamne letaciky vyrobcov hovoria nieco iné. Ale to je dnesna ekoloby, cim viac megapixelov tym viac adidas a podobne inovativne zvasty.

annale
24. okt 2021

@moze aj ja tak kupujem pepco 😂

bubuzu
24. okt 2021

Môžem sa vás dámy spýtať, či pri kúpe takej veci,ako je sušička,vás aj napadne ekologický rozmer tejto veci?

autor
24. okt 2021

ako to myslis? rozhodla som sa kupit ju kvoli zdraviu, pretoze v zime veci na balkone neschnu, v byte susit je zle lebo vznika vlhkost a plesen na stenach.....kupila som ju len kvoli zime, od jari do jesene susim na balkone....

stary_ujco
24. okt 2021

@bubuzu samozrejme ze mi napadne ekologický rozmer... minimalne 7 miliard ľudí susicku nepouziva, 5 miliard nepouziva kondomy. Ja som sa rozhodol používať obe.

jankapepe
24. okt 2021

Ak zmenší tak:
- používaš nesprávny program
- dávaš do sušičky veci ktoré tam nepatria

Ak krčí
- veľa prádla
- nesprávny program