Umývačka riadu, keď nemám peniaze navyše

dagmarovita
11. apr 2022

Ahojte, som celkom v núdzi, existecne problemy, zas ale dlhsie rozmýšlam, ze by bolo dobre mat umyvacku riadu. Umyvanie riadov mi berie čas, som aj ten typ, co fakt vela pouzije riadov.. dookola lyzicky, pohare, misky, taniere a potom, kedze som sama s dietatom nemam cas na dolezitejsie..byt s nim napriklad, ked mi mrncí za zadkom, alebo robit iné. Byvanie mám dočasné, nie vlastné, tak vas prosim o názor, ci si ju mám kúpiť. Nejaku lacnejsiu, len neviem kolko by stala montáž. To zapojenie treba volat vodára? Dakujem za rady a pripadne tipy na myčky.

evitka83
12. apr 2022

@dagmarovita skus skupiny na FB typu darujem, co nepotrebujem

dagmarovita
autor
12. apr 2022

@ouwecka ďakujem veľmi pekne, dobre si mi to vysvetlila. 😍

merlinja
12. apr 2022

@elementissa ??? nemám umývačku, ale to umývate riad 40x za 2 mesiace t.j. cca 60 dní?

ouwecka
12. apr 2022

@dagmarovita inak mi este napaa taka finta,robili to kedysi nase mamy,rad davaj do vody,bud si upchaj drez a omyvaj ruky alebo ai dak do nejakej misky vacsej,hrnca vodua riad davaj tam je velmi rychlo umyty, lebo je vymoceny uz

marsmykkok
12. apr 2022

Alergiu máš podľa mňa na chlad skôr nie na jar 😉 Po prvé máš priestor tých 60 cm a máš tam aj odpad a prívod vody? Ak nie napojenie môže byť zložitejšie, určite by som najprv zavolala toho kamoša vodára že nech príde a povie čo treba a koľko to bude stáť, radšej dáš jemu pár eur za konzultáciu na benzín ako kúpiť umývačku za 400 a 300 eur dať na napojenie. Aký riad máte? Treba minimalizovať, hrnček/pohár stačí jeden na osobu na deň, nemusíš čaj/kávu robiť stále do druhého, rovnako taniere, napríklad ak mám na ňom len suchý rožok opláchnem vodou a použijem ešte ten deň, rovnako ked varím cestoviny odsypem do taniera ktorý je čistý a do neho aj naberám,treba premýšlať a veľa riadu sa dá ušetriť.

lujza123
12. apr 2022

@dagmarovita umyvacka zas nieje taka draha aby si ju nemohol dovoliť každý, tie lacnejsie kúpiš aj do 250.
Ak máš novšiu kuchyni isto tam budu vývody na vodu aj odpad, zapojis si to aj sama (ak si dokážeš zapojiť pracku zvladnes aj umývačku).

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danulicek
12. apr 2022

Mam dvoch synov, fungujeme bez umývačky riadu - na počudovanie niektorých ľudí z mojho okolia. Nechýba mi, nepotrebujem ju, deti vyrástli, teraz sa zapájajú občas aj oni do umývania, čím sa vlastne učia, že sa to neurobí “samo”. a áno, boli situácie, keď som nestíhala cez den umývať (ked boli najmenší) a večer som umyla riadnu kopu, ked zaspali. Keď sme si vsak našli nejaky systém, tak mi robili spoločnosť pri umývaní alebo sa za tu chvilku hrali v obývačke.

Skôr ako tip na umývačku by som ti poradila možno minimalizovať pouzivanie riadu - napríklad netreba vytiahnuť nový hrncek zakaždým, ked sa ideš napiť vody. Lebo za den to robí slušný počet 🤷🏻‍♀️ A tak ďalej

ckatka
12. apr 2022

@dadanu5 kapsule soľ a lestidlo používam z DM. Vyjdú par centov🤷‍♀️

ckatka
12. apr 2022

@dagmarovita za mňa umývačka isto áno. Šetrí čas aj vodu aj energiu (nás výroba teplej vody co umývam riad ručne stoji viac ako.prevadzka umývačky)....navyše nikdy to tak hygienicky neumyjem ručne.
Navyše keď máš ruky z umývania (a posledne dva roky isto aj dezinfikovnia) zničené.. Tak rovnako.
Možno skus kúpiť bazarovu 🤷‍♀️

matkahelka
12. apr 2022

@merlinja a co je na tom cudne? ak sa cela rodina stravuje pocas dna mimo domu a vecere maju suche, sotva zaplnia mycku kazdy den. ja tiez zapinam mycku denne len ak je doma muz a robievam teple vecere, ak je muz pracovne mimo domu, tak pre mna a dceru veceru nevarim, staci nam varene jedlo na obed. a zo suchej vecere nemam sancu mycku naplnit kazdy den. moji svokrovci detto. dvaja ludia ak nevaria denne mycku nezaplnia. im bezne ide mycka 2, max.3x tyzdenne.

evaachesa
12. apr 2022

1. Ak máš finančné problémy, umývačku nekupuj
2. Jar vymeň za menej dráždivý prostriedok, napríklad FeelEco z DM, alebo iný eko prostriedok
3. Nauč sa nevyťahovať zbytočne veľa riadu a nebudeš ho musieť toľko umývať.
4. Možno by ti umývačku zadovážil prenajímateľ ak sa s ním o tom porozpravaš
5. V každom prípade najskôr konzultuj s prenajímateľom, či ti ju vôbec dovolí mať v jeho byte