Balíte na dovolenku viac oblečenia, než nosíte?
Kazdy rok balim "pre istotu" a polovicu veci ani nevybalim. 😅
Vzdy mam pocit, ze sa mi to este zide, a potom nosim dokola tych istych par kuskov.
Mate to podobne, alebo sa vam dari zbalit naozaj len to, co realne vyuzijete?
Tak posnazime sa len po 5ks triciek,5ks kratasov a snad to bude stacit na 11dni.
A ak bude treba kupime tam.Minule sme museli kupit aj plavky,lebo odleteli.
@anonym_autor mam to uplne rovnako
Doma si vyskladám outfity tak, aby som bola na každú večeru slušne, čisto oblečená. Niečo do mesta, čisté oblečenie na cestu domov a vždy niečo navyše pre istotu. Nenesiem to na chrbte tak je to jedno 😁
Ja nosím takto na týždeň 3 podprsenky 3 ponožky 14 gatiek 4 tričká 3 kraťasy 3 šaty 3 topánky 🙈 keď treba preperiem niečo narýchlo
@anonym_autor Nesranduj. V skautingu sme mali porekadlo:
Skaut sa zaobíde s dvakrát menej vecami ako si myslí a so štyrikrát menej vecami ako si myslí jeho matka.
A fakt :D Potvrdzujem z vlastnej skusenosti.
nie, to sa mi nestávalo. k moru som nosila vždy presne + 1 rezerva, do mesta nosím presne s tým že keď bude treba dokúpim…
Nie, uz nebalim, beriem tolko co potrebujem a niekedy aj menej, kludne si nieco preperiem ak treba. Keby ma na dovolenke prekvapili mrazy a nemala by som sveter a hrube teplaky, tak si ich kupim ale zatial som dokupovala len slapky, ktore som zabudla doma
@anonym_autor Už nie, ak mám málo tričko preperiem alebo prípadne nejdem na koniec sveta a kúpim si. Napríklad na tohtoročnej dovolenke som nevyužila len jednu dlhú košeľu tenkú ktorú som si zobrala pre istotu že ak ma veľmi spáli nech si večer viem dať niečo čo ma celú zakryje...
Doma sa prezliekam ustavicne no na dovolenku si beriem velmi malinko veci. Fakt ze minimum . Menej nez moj chlap
Zvykla som vela a zbytocne, dnes uz sa balim velmi efektivne 🙂 napriek tomu sa mi stane, ze 1 kus nevyuzijem 😂 ale je to lepsie a lepsie.
@anonym_autor Na dovolenky cestujeme autobusmi a vlakmi, k ubytovaniu potom musíme šlapať alebo si vziať taxík. To nás motivuje, aby sme si balili naozaj len to najnutnejšie, zvyčajne sa zbalíme do dvoch turistických ruksakov (vrátane jedla). Ja si beriem na každý deň čisté nohavičky a ponožky, jednu podprsenku (ak ju veľmi prepotím, večer operiem v rukách a ráno je suchá), nohavice s odzipsovateľnou dolnou časťou (čiže môžu byť dlhé aj kraťasy), zopár tričiek (tiež prepieram), mikinu a tenkú nepremokavú vetrovku, jeden pár pevných topánok a jedny sandále/šlapky. Dôležité je vedieť si správne poskladať oblečenie. Na YT je kopec tutoriálov, ako pomestiť čo najviac vecí do kufra/ruksaku.
Balím sa úsporne a stačilo to 🙂

ked som bola mladsia a chodili sme len raz rocne na dovolenku tak ano balila som vela a tiez niektore veci ani nevybalene, odkedy cestujeme casto tak zalezi od letenky ale vacsinou len do malych ruksakov, teraz v lete k moru traja jeden stredny kufor aj to len kvoli snorchlu , AI mi vysklada outfity aby som mala par kuskov a vzdy bola inak oblecena. ALe Rim sme v pohode vo februari dali do malych ruksakov a to som mala dvojo topanok