icon

Balíte na dovolenku viac oblečenia, než nosíte?

23. jún 2026

Kazdy rok balim "pre istotu" a polovicu veci ani nevybalim. 😅

Vzdy mam pocit, ze sa mi to este zide, a potom nosim dokola tych istych par kuskov.

Mate to podobne, alebo sa vam dari zbalit naozaj len to, co realne vyuzijete?

Strana
z2
anonym_086bb5
23. jún 2026

ked som bola mladsia a chodili sme len raz rocne na dovolenku tak ano balila som vela a tiez niektore veci ani nevybalene, odkedy cestujeme casto tak zalezi od letenky ale vacsinou len do malych ruksakov, teraz v lete k moru traja jeden stredny kufor aj to len kvoli snorchlu , AI mi vysklada outfity aby som mala par kuskov a vzdy bola inak oblecena. ALe Rim sme v pohode vo februari dali do malych ruksakov a to som mala dvojo topanok

avatar
pe_mi
23. jún 2026

@anonym_autor balím veľa a reálne aj vynosím, decká tiež

anonym_ee3cbb
23. jún 2026

Tak posnazime sa len po 5ks triciek,5ks kratasov a snad to bude stacit na 11dni.

anonym_ee3cbb
23. jún 2026

A ak bude treba kupime tam.Minule sme museli kupit aj plavky,lebo odleteli.

anonym_c58c5e
23. jún 2026

@anonym_autor mam to uplne rovnako

avatar
deti95060810
Autor odpoveď zmazal
avatar
maca1984
23. jún 2026

Doma si vyskladám outfity tak, aby som bola na každú večeru slušne, čisto oblečená. Niečo do mesta, čisté oblečenie na cestu domov a vždy niečo navyše pre istotu. Nenesiem to na chrbte tak je to jedno 😁

avatar
catherin4
23. jún 2026

Mám to tak isto. Vždy zbalím viac ako potom vynosím

anonym_594733
23. jún 2026

Ja nosím takto na týždeň 3 podprsenky 3 ponožky 14 gatiek 4 tričká 3 kraťasy 3 šaty 3 topánky 🙈 keď treba preperiem niečo narýchlo

avatar
thirstymonk
23. jún 2026

@anonym_autor Nesranduj. V skautingu sme mali porekadlo:

Skaut sa zaobíde s dvakrát menej vecami ako si myslí a so štyrikrát menej vecami ako si myslí jeho matka.

A fakt :D Potvrdzujem z vlastnej skusenosti.

avatar
biba_18
23. jún 2026

nie, to sa mi nestávalo. k moru som nosila vždy presne + 1 rezerva, do mesta nosím presne s tým že keď bude treba dokúpim…

avatar
kvietok1233
23. jún 2026

Áno celá ja 🤣🤣🤣

anonym_1c40ce
23. jún 2026

Nie, uz nebalim, beriem tolko co potrebujem a niekedy aj menej, kludne si nieco preperiem ak treba. Keby ma na dovolenke prekvapili mrazy a nemala by som sveter a hrube teplaky, tak si ich kupim ale zatial som dokupovala len slapky, ktore som zabudla doma

avatar
marsmykkok
23. jún 2026

@anonym_autor Už nie, ak mám málo tričko preperiem alebo prípadne nejdem na koniec sveta a kúpim si. Napríklad na tohtoročnej dovolenke som nevyužila len jednu dlhú košeľu tenkú ktorú som si zobrala pre istotu že ak ma veľmi spáli nech si večer viem dať niečo čo ma celú zakryje...

avatar
ivik4
23. jún 2026

Doma sa prezliekam ustavicne no na dovolenku si beriem velmi malinko veci. Fakt ze minimum . Menej nez moj chlap

avatar
petamich
23. jún 2026

Zvykla som vela a zbytocne, dnes uz sa balim velmi efektivne 🙂 napriek tomu sa mi stane, ze 1 kus nevyuzijem 😂 ale je to lepsie a lepsie.

avatar
d_ivana
23. jún 2026

@anonym_autor Na dovolenky cestujeme autobusmi a vlakmi, k ubytovaniu potom musíme šlapať alebo si vziať taxík. To nás motivuje, aby sme si balili naozaj len to najnutnejšie, zvyčajne sa zbalíme do dvoch turistických ruksakov (vrátane jedla). Ja si beriem na každý deň čisté nohavičky a ponožky, jednu podprsenku (ak ju veľmi prepotím, večer operiem v rukách a ráno je suchá), nohavice s odzipsovateľnou dolnou časťou (čiže môžu byť dlhé aj kraťasy), zopár tričiek (tiež prepieram), mikinu a tenkú nepremokavú vetrovku, jeden pár pevných topánok a jedny sandále/šlapky. Dôležité je vedieť si správne poskladať oblečenie. Na YT je kopec tutoriálov, ako pomestiť čo najviac vecí do kufra/ruksaku.

anonym_97a32a
23. jún 2026

Balím sa úsporne a stačilo to 🙂

avatar
sisska96
23. jún 2026

áno, keby som plánovala každý deň sa posrať 😂😂😂😂

avatar
gab
23. jún 2026

ked som bola mladsia tak ano 😅, ale uz som sa naucila balit usporne, nechce sa mi vlacit vela veci a potom doma nasledne toho tolko prat. 😅🙉
Robim si kapsulovy satnik, niektore veci mam oblecene aj druhy x, ved tu pol hodinu co som na veceri ich ani nezaspinim ani nespotim. A nejdem na modnu prehliadku.

avatar
lasona
24. jún 2026

Na dovolenku do tepla chodim s prirucnou batožinou. Vacsinov mi stačia 2 plavky, 4 saty, nejaké spodné prádlo . Viacej nič. Preperiem si vždy v umývadle

avatar
sense
24. jún 2026

Nebalime pre istotu viac, ale aj tak vždy nosím to isté , čiže časť veci ostane nevyuzita

avatar
vroni
24. jún 2026

Balím sa na dovolenku minimalisticky. Na dva týždne sa úplne v pohode zmestime do jedného kufra (deti a ja. Chlap potrebuje druhý kufor) Bytostne neznášam balenie a necítim potrebu brat zbytočne veci. Este nikdy nám nič nechýbalo.

avatar
slavomira236
24. jún 2026

@anonym_autor ja so sunom vela.neberoeme zato 9rocna nabili vela a vsetko nevynosi

avatar
mmooly
24. jún 2026

balím málo - viem že to nebudem nosiť, tak na čo.. a po druhé, chcem si tam aj niečo kúpiť😀

avatar
wiwi28
24. jún 2026

Ja balím veľa ale aj to vynosím. Som zvyknutá sa denne 2až 3x prezliekať. Syn sa zas veľmi potí takže aj do ŠVP som mu na 5 dní balila 10 tričiek. Tento rok máme všetci traja 20kg batožiny takže polka synovho kufra je moja :D

avatar
veselo_neveselo
24. jún 2026

Ja si balim tak, aby som nemusela nic prat. To sa mi na dovci fakt nechce. Radsej si vezmem o jeden par ponoziek naviac.

avatar
mk1111111111
24. jún 2026
@veselo_neveselo

Ja si balim tak, aby som nemusela nic prat. To sa mi na dovci fakt nechce. Radsej si vezmem o jeden par ponoziek naviac.

@veselo_neveselo aj ja tak, aby som nemusela prat. Kto by uz pral na dovolenke? Tam treba nicnerobit 🍹🏖

avatar
zeldia
24. jún 2026

@anonym_autor zbalím vzdy oveľa viac ako potrebujem lebo stále mám pocit že treba niečo teple na večer (netreba) a viac topánok, dazdnik… mňa by zaujímalo koľko beriete plaviek na 7dni k vode.

avatar
biba_18
24. jún 2026
@zeldia

@anonym_autor zbalím vzdy oveľa viac ako potrebujem lebo stále mám pocit že treba niečo teple na večer (netreba) a viac topánok, dazdnik… mňa by zaujímalo koľko beriete plaviek na 7dni k vode.

@zeldia 2-3

Strana
z2