Môžete si voziť jedlo z all inclusive?
Zvyknete si niečo zobrať do ruky na jedenie a vyniesť von? Je to taký problém? Nechápem toto obmedzenie. Však je to jedno, či nad tým dieťa bude sedieť, alebo si to zoberie do ruky a o 5 minút zje. Aj v školskej jedálni dostanú niečo k obedu a nemusia to zjesť tam na mieste.
Stručné zhrnutie
- V praxi hotely s all inclusive väčšinou povoľujú deťom vziať si malé kusy ovocia ako jablko alebo banán na cestu, ale pravidlá sa líšia podľa konkrétneho rezortu a destinácie.
- Hotely často zakazujú vynášanie väčších porcií alebo balenie jedla “na neskôr” z hygienických dôvodov, z obáv z pokazeného jedla, prilákania hmyzu či myší a z možných sťažností hostí.
- Niektoré rezorty majú nonstop alebo rozšírené all inclusive služby (uvádzaný príklad: rezort Delphin v Turecku), zatiaľ čo v iných destináciách (Španielsko, Grécko, Tatry) personál vynášanie jedla striktne kontroluje alebo zakazuje.
Najčastejšie otázky
Q: Je dovolené vynášať jedlo z bufetu all inclusive?
A: Záleží na hotelovej politike; bežná prax podľa diskusie je dovoliť malé kusy ovocia (jablko, banán) do ruky, ale vynášanie väčších porcií, dóz alebo balenia pečiva do tašiek hotely často zakazujú.
Q: Prečo hotely zakazujú brať jedlo na izbu alebo na pláž?
A: Hotely uvádzajú hygienické dôvody: riziko otravy z dlhšie stojaceho jedla, prilákanie hmyzu a myší a následné sťažnosti hostí, čo môže viesť k požiadavkám na odškodné.
Q: Aké množstvo jedla je typicky považované za prijateľné pre dieťa?
A: Hostia v diskusii uvádzali, že akceptovateľné sú 1–2 kusy ovocia (jablko, banán) alebo malý suchý koláčik; brať väčšie množstvá (bagety, dózy s pečivom, večere) hotely označujú za nevhodné.
Q: Ako sa pravidlá líšia podľa krajiny alebo typu hotela?
A: V niektorých destináciách (Bulharsko, Turecko, Rhodos, Simi) personál nerieši vynášanie menších snackov, zatiaľ čo v iných (Španielsko, Grécko, horské rezorty/Tatry) je vynášanie jedla prísnejšie zakázané; ultra all inclusive hotely môžu mať širšiu nonstop ponuku.
Q: Čo robiť, ak dieťa ochorie a musí jesť na izbe?
A: Viacerí hostia píšu, že pri chorobe dieťaťa personál často umožní vziať malé jedlo v dóze alebo porciu pre izbu po predchádzajúcom oznámení personálu.
Q: Dá sa verhindert, aby si ľudia “nabalili” jedlo na výlet (bagety, toasty)?
A: Niektoré rezorty povoľujú brať si bagety alebo toasty na výlet (príklad: hostia brali bagety z neskorého bufetu pred celodenným výletom), iné hotely majú pravidlá zakazujúce podávanie jedla do fliaš alebo jeho vynášanie.
Závery z diskusie
Zhoda
- Väčšina diskutujúcich považuje za prijateľné vziať dieťaťu malé kusy ovocia (jablko, banán) alebo drobnú suchú pochúťku na cestu.
Sporné názory
- Možnosti pre čitateľa: buď dodržiavať princíp „jesť pri bufete“ a nebrať jedlo na izbu, alebo brať malé množstvá pre praktické potreby dieťaťa; druhá skupina poukazuje na situácie, keď dieťa pri bufete nechce jesť.
- Možnosti pre čitateľa: niektorí hostia tvrdia, že kvalitný all inclusive poskytuje jedlo nonstop a vynášanie nie je potrebné, iní uvádzajú reálne hotely, kde sú medzichodové snacky obmedzené a vynášanie kontrolované.
Otvorené otázky
- Kde je hranica medzi „malým snackom pre dieťa“ a „nevhodným vynášaním“ podľa konkrétnej hotelovej politiky?
- Ktoré hotely verejne zverejňujú pravidlá o vynášaní jedla v ich internal policies alebo na webstránke?
Spomenuté značky a firmy
Delphin
Spomenuté produkty a metódy
all inclusive, ultra all inclusive, all you can eat, švédske stoly, plážový bufet, neskoré raňajky, doobedné/poobedné snacky, brať ovocie do ruky (jablko, banán), croissant, pečivo, buchta, bagety, toasty, dózy na jedlo, sáčky, ruksaky, čapovanie nápojov do fliaš (zakázané), balenie jedla na výlet, hygienické opatrenia, otrava jedlom, odškodné
Miesta a osoby
Rakúsko, Bulharsko, Španielsko, Grécko, Taliansko, Cyprus, Turecko, Rhodos, Simi, Maldives, Tatry
Raz som bola na prednáške, kde rozprával vojak zážitky zo svojej misie v Iraku alebo Afganistane (už si nepamätám presne). A keď došla reč na stravovanie, tak rozprával, že mali jedáleň formou švédskych stolov. Do tej jedálne chodili vojaci z viacerých krajín a všetci si vždy nabrali toľko jedla, koľko zjedli na mieste, len jediní Slováci odchádzali vždy s plnými vreckami a dózami.
To oobmedzenie je skor kvoli tomu,ze ludia vynasaju plne taniere a aj tak to nezjedia a nechaju bordel kade tade. Ci uz na izbe,balkone,plazi. Keby kazdy vynasal ako by to vyzeralo. Ale pokial vezmes ovocie do ruky alebo nejaku drobnost,co zjes,to sa este da. My si zvykneme brat ovocie. Ale videla som uz aj ako ludia pchali do sackov kopu jedla a natlacili to do kabelky. Comu nerozumiem. Ved all inclusive mas neustale prisun jedla vsade kam sa pohnes.
Raz som bola na prednáške, kde rozprával vojak zážitky zo svojej misie v Iraku alebo Afganistane (už si nepamätám presne). A keď došla reč na stravovanie, tak rozprával, že mali jedáleň formou švédskych stolov. Do tej jedálne chodili vojaci z viacerých krajín a všetci si vždy nabrali toľko jedla, koľko zjedli na mieste, len jediní Slováci odchádzali vždy s plnými vreckami a dózami.
@anonym_5ebd7c to je blbosť. Muž bol na turnuse a nie je to pravda. Nikto nebral nič v dóze.
Mne sa nechce ani verit, ze sa vobec bavime o all in, kde mas cely den k dispozicii jedlo.
@anonym_autor zvykneme zobrat max banan broskynu pre dcerky na ranajky chodime o siedmej ona zje max gulicky z mliekom tsk je o hodinu hladna a obed zvykne byt az o pol 1. Terazv turecku ludia brali vajickaplre korytnacky nikto problem nemal
My nezerieme. Jeme malé porcie a často. Komu sa chce celý deň niekde chodiť po jedlo? Chceš mať kľud. Vývaliť sa a mať všetko po ruke a nie vkuse sa obliekal, jeden chce jesť, o 5 minút druhý a 15 ďalší. Čo nemáte deti? Nechodíme sa nažrať trikrát do dňa plne taniere, ale užívame si dovolenku každý podľa svojich predstáv a pre nás je predstava natiehnuť ruku a najesť sa súčasť dovolenky. Nie aby sme my vkuse chodili za jedlom.
Ja som mala ultra all inclusive, kde bol dokonca Alkohol na izbe v tom, tam boli tri flase vina na den plus jeden sekt ( za celu dovcu sme otvorili jeden sekt), rozne veci ponukaju tie hotely, ale to neznamena, ze clovek musi denne vyliapat styri flase, alebo ich zasit do kufra. Ja tiez mavam za den mensie porcie. Kto potrebuje tento system, tak si to objedna a hotovo.
Mne sa páči, ako to každý berie “max banán pre dieťa”. A potom človek na raňajkách stretáva ľudí napakovaných ako keby mala prísť vojna 🤣. A zaujímavé, že často žiadne deti pri nich nie sú...
Z raňajok neberieme NIKDY NIC, ak niečo potrebujem, dokúpim si za pochodu.
@anonym_autor dnes po polnoci sme sa vrátili z Rhodosu, a ak je kvalitný All inclusive, nikto to tam nerieši....času pri stole sa najesť je bohate, tam sa predsa najes kedykoľvek celý deň....končili neskoré raňajky, začínala pizza, kebaby, tie si nosili decká von bežne. Z reštaurácie sme si zobrali ovocie, keď sme išli na výlety, a keď sme išli na celodenný bez stravy, zobrali sme si aj bagety z neskorého bufetu večer predtým (ten bol 22-23), raz som robila na raňajkách vlastne toasty obložené na výlet, ani raz sa nad tým nepozastavili. Na výletoch sme riešili pitie, v našom rezorte bolo zakázané čapovať nápoje do fľašiek. Ale aj v centre historického Rhodosu či na Simi sme hľadali supermarkety, kde sme platili 1,15 za pollitrovu fľašku Coly, na hlavnej promenáde samozrejme stala 3a viac
U nas bol taky pako jeden casnik. Zomlela sa suhra okolnosti: isli sme na ranajky neskor ako sme zvykli a dcerka viac vymyslala a vlastne dokopy nic nezjedla. Boli sme uz posledni a vlastne vsetky stoly okrem nasho uz mali spravene. Tak sme z toho nieco zobrali, ze si to doje, fakt len nieco male co dojedla este cestou na izbu, tusim nejake sladke pecivo ... dcerka s manzelkou isli von a ja som sa tusim este isel napit ... ma zastavil taky "mudry" casnik a zacal mi vysvetlovat, ze sa jedlo nesmie brat z jedalne ... len som mu vravel ze OK a som sa zaprisahal, ze nabuduce bude na nas cakat aj keby to este dojedala hodinu. Bol to inac obycajny casnik, ziaden veduci. Ostatni boli vsetci v pohode, len tento mal vzdy k vsetkemu pripomienky. Raz som ho videl riesit jeden stol, kde nechali nedojedene take vacsie porcie (zo svedskych stolov) ze nech si tolko nenaberaju. Ale riesil aj uplne hovadiny, ze niekto presiel z jedalne cez take zasteny a nesiel naokolo cez "oficialny" vstup a podobne. Maval problemy aj nosit nam cistu vodu do dzbana, ini nam doniesli automaticky, ked sme si sadli, lebo vedeli, ze ju pijeme.
Ako ano, mal pravdu, nemali sme brat ale fakt to bola drobnost a iba kvoli tomu, ze koncili ...
@aalt ale toto je tiež blbé, keď mas švédske stoly a nevieš co si dat, tak naberieš vsthko možné na jeden tanier a 3/4 veci ti ani nechuti, len vyzerá dobre.
Preto si vždy naberam len jeden druh jeden kúsok a otočím sa aj 5x keď nestačí, ale nenechám všetko na tanieri.
A naco to chces brat? All inc znamena, ze pocas celeho dna je jedlo a pitie k dispozicii. Odides od ranajok, ides na plaz a na plazi je bufet, po ceste na plaz je nejake jedlo cerstvo robene... tam si vezmes co chces. Naco to vynasat z jedalne? Ja toto nepochopim - to branie jedla do tasiek. Naco? 🙄🙈
@mk1111111111 my sme boli V Grécku all inc. A teda zďaleka nebolo jdlo celý čas k dispozícii. Hodinka a pol a koniec - raňajky, obed a večera od pol siedmej (pre mňa veľmi neskoro).
@mk1111111111 my sme boli V Grécku all inc. A teda zďaleka nebolo jdlo celý čas k dispozícii. Hodinka a pol a koniec - raňajky, obed a večera od pol siedmej (pre mňa veľmi neskoro).
@catherinah my sme v takom nikdy neboli, vzdy bolo nieco k dispozicii, az do polnoci, niekedy aj po, samozrejme, jedlo myslim, o piti sa ani nebavim. V noci a nadranom aj kvoli odlietajucim a prilietajucim, aby nahodou niekto nebodaj nezomrel od hladu.. 🤣
@mk1111111111 my sme boli V Grécku all inc. A teda zďaleka nebolo jdlo celý čas k dispozícii. Hodinka a pol a koniec - raňajky, obed a večera od pol siedmej (pre mňa veľmi neskoro).
@catherinah ja tiež mám skusenost z Grecka aj Španielska, že pomedzi chody boli k dispozícii v plážovom bare len sušienky, max.hranolky s nugetkami, čo nepovažujem za jedlo
@catherinah ja tiež mám skusenost z Grecka aj Španielska, že pomedzi chody boli k dispozícii v plážovom bare len sušienky, max.hranolky s nugetkami, čo nepovažujem za jedlo
@kaca222 u nas nebolo k dispozicii nic.
@catherinah my sme v takom nikdy neboli, vzdy bolo nieco k dispozicii, az do polnoci, niekedy aj po, samozrejme, jedlo myslim, o piti sa ani nebavim. V noci a nadranom aj kvoli odlietajucim a prilietajucim, aby nahodou niekto nebodaj nezomrel od hladu.. 🤣
@mk1111111111 toto vobec. Vymedzeny cas a cau.

A naco to chces brat? All inc znamena, ze pocas celeho dna je jedlo a pitie k dispozicii. Odides od ranajok, ides na plaz a na plazi je bufet, po ceste na plaz je nejake jedlo cerstvo robene... tam si vezmes co chces. Naco to vynasat z jedalne? Ja toto nepochopim - to branie jedla do tasiek. Naco? 🙄🙈