Chorvátsky ostrov Pag

larouxx
19. jún 2015

Ahojte, potrebovala by som prebrat so skusenejsimi a scestovanejsimi ubytovanie na Pagu 🙂
Chodievali sme do Chorvatska cez agentury aj na blind ale vzdy skor na Istriu alebo Makarsku rivieru. A nikdy nebol problem. Vzdy sme si v pohodicke nasli apartman na mieste za dobru cenu, v podstate maximalne do hodinky. tento rok ale cestujeme aj s nasim 9mesacnym pampusikom a kedze zvazujem vsetky pre a proti, chcela by som vediet, ci sa na aj na Pagu da najst dobry apartman na mieste. Bol/bola z Vas niekto/ra spokojny/a? Viete mi dat pripadne dobru recenziu/kontakt?
Dufam, ze sa niekto taky najde 🙂
Dovolenku planujeme v auguste na cca 7noci, takze vsetko ma este cas, ale uz nie vela 🙂

rena40
20. jún 2015

@katrinka8
...ale kúsok dalej je pláž s so sprchami aj barom,nie?myslím pláž pri kostolíku...tam ste neboli?

ollski
20. jún 2015

🙂 @katrinka8 fuuha no tak uvidime tad, bez kocika si to veru predstavit neviem 😕 ?! my sme boli min rok len tak kuknut v povljane ked bolo skaredo, na tej plazi maly dubrovnik nebolo skoro nikoho a bolo tam fakt velmi pekne, ale to asi pre tych absentujucich ludi 🙂) my budema mat tiez ten ap. s prackou a obyvackou...dufam, ze si oddychneme ...sak ako nas poznam, zbehneme (autom) isto aj na ine plaze 😀 ak nam drobec dovoli....foto je z vyletu do povljany..

rena40
20. jún 2015

@ollski
...pekný záber 🙂

katrinka8
20. jún 2015

@rena40 - nie veru, my sme nemali moc chuť sa ťahať s deťmi autom každý deň niekam, keďže malinký bol ozaj malinký, ešte nám 2x do dňa spával, a keďže sme bývali "na konci sveta", nedalo sa to riešiť inak, len že spával dnu v apartmáne a medzitým sme s manželom na striedačku chodili na pláž s dcérkou, kým on spal. So synčekom sme chodili na pláž až poobede, keď sa zobudil alebo skoro doobedu, kým nebol ešte úpek.
Ono možno keby sme bývali priamo v Povljane, v meste, zas by to bolo iné, na pláži Maly Dubrovnik sme asi neboli, len na tej mestskej pláži (to asi nie je ono).

rena40
20. jún 2015

@katrinka8
...to chápem...ved uvidíme.My budeme bývať hned pri tej pieskovej pláži,kde je kostolík (cca 30m).Ako som pozerala na google street wiew,je tam niekolko barov,kebab aj zmrzka a na pláži sú sprchy...snád to nebude také zlé

katrinka8
20. jún 2015

@ollski - ono kočíkovať sa tam dá, cesta nižšie od domu je už normálne asfaltka, aj vo dvore majú úplný tieň, vybetónované. Len na tú pláž si to s kočiarom neviem predstaviť cez to pole ísť... Či teda porast, či čo to je, tam sa Ti nohy zabárajú do toho. My sme práve preto chodili ovešaní na tú pláž, lebo sme všetky veci vždy museli nosiť v rukách hore-dole a malý tam bol len v čase, keď bdel, pretože sa tam nedal odstaviť kočiar (to mi dosť teda vadilo, keďže spával vtedy ešte 2x), čiže jeden z nás musel byť s ním v apartmáne, kým spal - pritom on v kočiari v pohode spáva - doteraz spí každý deň vonku. Len ten kočiar tam nebolo kde odstaviť a ani tam s ním prejsť po tom poraste. Jedine ho asi preniesť alebo čo...

ollski
20. jún 2015

@katrinka8 do dedinky to je kocikom moc daleko?? ci sa to bude dat zvladnut vramci prechadzky?

katrinka8
20. jún 2015

@rena40 - to je super, škoda, že my sme to mali od apartmánu akurát tak na cestu autom... ☹ My sme tam nemali vôbec nič, ani WC, ani sprchu, ani zmrzku, bar, jedlo, nič... Taká príroda, no... 😀 Niežeby som bola proti prírode, ale zase keď ide človek s deťmi, tak trochu pohodlia a uľahčenia života by nezaškodilo 😀 My sme ani na obede nikde neboli, ani na večernej prechádzke, pretože keď sme si predstavili, že máme 2 krpcov nakladať do auta v tom úpeku, hľadať parkovanie, reštiku, vykladať a nakladať kočiar... tak sme radšej jedli doma. Večer sa ísť prejsť sme sa mohli leda ak do poľa 😀 4-ročná dcérka by nezvládla po takmer celodennom kúpaní ísť peši do mesta (cca 20 minút), prechádzať sa po meste a potom ísť naspäť do apartmánu (za tmy, či s baterkou by sme šli či ako 😀 ) A zase ísť na večernú prechádzku autom... to by bolo trochu od veci 😀 Tak sme sa prešli po meste len v rámci toho nášho kúpacieho výletu - ja som tam šla peši s kočiarom, keď synček spal, a muž s dcérkou viezli veci autom. Mestečko je pekné inak. Zdá sa mi, že sa aj celkom rozrastá 🙂

katrinka8
20. jún 2015

@ollski - akurát som písala @rena40 😀 Ale kukám, že Tvoje deti sú už väčšie, tak oni by to zvládli 🙂

rena40
20. jún 2015

@katrinka8
ano,pozerala som na google,že Váš apartman bol naozaj "od ruky " 😖 My budeme na Put sv.Nikole 58...

katrinka8
20. jún 2015

@rena40 - my keď sme ho s mm hľadali s google maps, tak sme ho hneď ani nenašli 😀 Manžel, keď sme tam šli, len kukal, kukal, že preboha, to kam ideme? 😀 😀 😀

rena40
20. jún 2015

@katrinka8
...to verím 🙂 Ja som náš dom v pohode našla ...je to ten oranžový dom (neviem,či to pôjde otvoriť)
https://www.google.sk/maps/@44.342866,15.107431...
...a snád ho aj nájdeme na mieste ...

ollski
20. jún 2015

@katrinka8 tak nasi uz prechazku zvladnu snad, budu musiet 😉 som zvedava velmi teda ako to dame 😅 aj sa tesim aj bojim trosinku minule roky sme mali na plaz len kusocek- deti behali hore-dole same....foto je z Mandre

chjulia
22. jún 2015

@tomiholjubavi krásny opis Pagu 🙂 , ja ten ostrov zbožňujem, má takú úžasnú atmosféru..................... tento rok sme sa rozhodli pre zmenu ísť nižšie ku Makarskej, tak snáď sa nám bude páčiť ako na Pagu

mima595
22. jún 2015

my chodime na Pag ...už pojdeme 6x....v juli sa este da...ale v auguste je hlava na hlave...boli sme tak minuly rok..v Novalji sami Taliani a Slovinci...ale vazne...v juli takto nebyva....

mima595
22. jún 2015

ahojte a este sa chcem spýtať na Tobogan v meste Pag...fungoval minuly rok??
lebo my sme tam boli 2x..asi pred 6 rokmi a potom pred 3 a nefungoval.....

sedem
22. jún 2015

@mima595 fungoval 😉

mima595
22. jún 2015

@sedem - a plati sa zan?

ollski
22. jún 2015

@mima595 ano fungoval aj min aj predmin rok, on je v prevadzke len v urcite hodiny cez den... 😉 😉 a plati sa ☹

larouxx
autor
22. jún 2015

Takze nakoniec sme zarezervovali a priamo v Pagu, privat apartman a ked bude vela ludi na plazi, budeme behat autom na prazdnejsie plaze. Aspon bude viac vzruso 😀 a podla toho, co som si pozerala cez street view sa na Pagu nudit rozhodne nebudeme ...Juchuuu. Dakujem za vsetky Vase rady/komenty/diskusiu.. Opat som o nieco mudrejsia 😉

zajkka
9. júl 2015

Dobry vecer....prosím vas,da sa ísť na ostrov Pag aj cez most?

belllinka
9. júl 2015

@zajkka ano

zajkka
10. júl 2015

@belllinka dakujem velmi pekne

bbtina
11. júl 2015

Pred tyzdnom sme sa vratili z Mandre a totalna spokojnost, bola som nadsena. Klud, Pekna plaz Priamo pred apartmanom, ked sa nam zaziadalo ruchu isli sme do Pagu aj Novalje a absolvovali sme aj Zrce 🙂 ale len plaz

janetinka
25. nov 2018

@ollski prosim vas kupovali ste si pitnu vodu v Povljane?

ollski
25. nov 2018

@janetinka áno kupovali, tam bola, aspoň v tej časti co sme my boli, taka čudná mierne slaná voda, ja som z nej ani nevarila....kamoska co bola s nami áno...

katrinka8
26. nov 2018

@janetinka - na Pagu sa všade musí kupovať voda na pitie, tam sa používa vo vodovode odsolená morská. Tak nám povedali domáci.

kaja73
26. nov 2018

@katrinka8 to nie je pravda..chodime tam uz 13 rokov a vzdy sme pili vodu z vodovodu..aj deti. Konkretne mam skusenost s mestom Pag a dedinku Potocnica. Oba su v pohode s vodou z vodovodu.

janetinka
26. nov 2018

@kaja73 dakujem, neviete nam aj nejake ubytko
pre 4 poradit v Potocnici? Vdaka

kaja73
26. nov 2018

@janetinka pozrite aparmany Odorcic napriklad...ale je to fakt kludna dedinka-nemusi to vyhovat kazdemu. Nie je tam ani obchod-ten je 5 minut autom v jakisnici-taky maly,alebo velke centrum ruchu je Nova Novalije 10km od Potocnice. Nam vyhovu kombinacia uplneho kludu a prirpdy s moznou ist za ruchom.Ale byvat v ruchu neznasame.