Dominikánska republika s deťmi

majka11051990
27. máj 2017

Dobrý deň, chceli by sme ísť s manželom a dcérkou (19mesiacov) na dovolenku do Dominikánskej republiky. Chcela by som sa opýtať mamičiek ktoré už túto krajinu navštívili s detičkami ako to deti zvládali. Ako zvládli let, časový posun a či ste dávali pred cestou deti proti niečomu očkovať, ako to bolo s jedlom v hoteloch? S malou sa nechystáme na žiadne výlety, v podstate budeme len v rezorte (5*). Malá ešte neletela tak dúfam, že to bude v pohode, toho letu sa asi bojím najviac. Za odpovede ďakujem 🙂

oli18
28. máj 2017

To by si sa skôr mala opýtať pediatra svojej dcéry. Myslím, že tu nie je mnoho matiek, ktoré boli s maličkým dieťaťom v exotike.

sisisi1236
28. máj 2017

@majka11051990 ahoj, boli sme na dovolenke v Dom.Rep. minuly rok v novembri, syncek mal vtedy 16mes. Presne tieto iste obavy som mala aj ja ale nastastie vsetky neopodstatnene. Let tam sme maly cez den, zobrala som malemu nejake hracky, knizky, jedlo, mnamky, cas nejak zazracne rychlo prebehol lebo stale som okolo neho nieco riesila 🙂 Posledne dve hodky letu spal. Casovy posun sme nejak extra nepocitili, lebo sme prileteli vever a tak sme boli unaveny z letu ze sme isli hned spat a rano sme normalne vstali a hned fungovali.. Ak mate all inclusiv jedlo si vzdy vies nejake vybrat aj pre male dieta- ryza, zemiaky,estoviny, nejake masko k tomu.. Moj maly tam fical na ovoci, hlavne bananoch 🙂 Ziadne extra ockovanie sme neriesili..
Maly si to tam uzival a my s nim, super bolo ze more bolo teple takze donho mohol vbehnut kedy chcel 🙂 Ak mas este nejake orazky kludne sa pytaj 😉

tenerifka
28. máj 2017

@majka11051990 nebola som s tak malymi detmi, ale v hoteli, kde sme boli, bolo strasne vela malych deticiek z Europy, AI ma tak siroky vyber jedla, ze sa mala v pohode prestravuje. Nie je to az tak daleko, videli sme mensie deti letiet aj na Bali ci inam do exotiky, mala to zvladne ovela lepsie ako vy dospeli.
A ak neplanujete vylety, nemas co riesit, hlavne chranit cez deñ pred slnkom a vecer pred komarmi, hlavne sa nedaj odradit od tych, co boi max.za humnami a vidia bubaka za vedlajsou dedinou

auberggine
29. máj 2017

Uplne v pohodke, Dominikanska aj Kuba 😉 Ockovat sme nedavali , strava v rezorte je pestra, cize je z coho vybrat aj pre tych najmensich . Leteli sme vecer takze maly cestu skoro celu prespal a ked vstal pozrel si par rozpravok a uz sme tam aj boli.

majka11051990
autor
29. máj 2017

@sisisi1236 ahoj sisi, dakujem za odpoved 🙂 este mi prosím ta povedz ako to tam bolo s komarmi 🙂 brali ste malemu aj nejaky repelent? mam dost velke obavy lebo ludia naookolo mna nas od tej dovolenky odhovaraju :/

majka11051990
autor
29. máj 2017

@tenerifka dakujem za odpoved 🙂 presne kvoli tomu som na vazkach ze vsade naookolo pocuvam len nazory ze kde to s takym malym dietatom ideme... ale my sme viac menej rozhodnuti tak hadam vsetko bude ok 🙂

bluka2
29. máj 2017

Ake to ma presne vyhody trepat sa daleko, ak potom budete zavreti v nejakom rezorte a neprejdete ostrov? Bazeny, teplo a luxusne izby su aj blizsie.
Inak samozrejme niet coho sa obavat, deti s vecami ako let a casovy posun problem vobec nemaju, pokial su v pohode dospeli

auberggine
29. máj 2017

@bluka2 Dominikanska sa da kupit pomaly za tolko co 5* v Antalyi. A teda je dost velky rozdiel Karibske more a to v Turecku. Plus ludia a sluzby .. neporovnatelne

bluka2
29. máj 2017

@auberggine Chapem, neviem, mna rezorty nezaujimaju, len mi to neslo do hlavy

auberggine
30. máj 2017

@majka11051990 odhovsraju vas taki ktori boli najdalej vo Viedni ..? 😂😂😂

yanni
30. máj 2017

@majka11051990 Nemas sa coho bat. Nasa najmladsia ma 22 mesiacov a lieta po svete prakticky od pocatia. Väcsina hlavne malych deti sa rychlo priposobia. let väcsinou nie je problem a strava sa da zo svedskeho stola vzdy nejak pokombinovat.
Nejake exra ockovania tez netreba. Repelent pre istotu zoberte, ci ho pouzijete alebo nie. ta jedna flasticka v kufri vas nezabije.
Len sa tiez priklanam k @bluka2. Naco sa trepete tak daleko (tu nejde o dieta), ked chcete trcat len v rezorte? Je to krasna krajina, treba to vyuzit, popozerat, pochodit, spoznavat.
Pravdupovediac, mna by svihlo trcat len niekde pri hoteli. my tiez letime teraz v juni na Seychelly a ani by ma nenapadlo trcat len v hoteli. A ano, mame tam tiez vsetko, stravu, bazeny, more na krok, hotel 5plus. Tam je tiez co obzerat, navstivit. Este si to rozmyslite DomRep nie je nebezpecna krajina, tam sa mozte vybrat aj na vlastnu päst na vylet. A hotel tiez urcite nieco ponuka.

majka11051990
autor
30. máj 2017

@auberggine presne tak, odhovaraju má najviac tí čo bolo Max. S dieťatkom na aute v Chorvátsku​. Pred mesiacom sme sa vrátili s manželom z Maurícia a malú sme nebrali presne pre názory takýchto ľudí. Strašne ma.to potom mrzelo lebo tam bolo super, nadherne a kopu malých detičiek. Tak som povedala že na ďalšiu dovolenku ideme všetci nech je to kdekoľvek.

auberggine
30. máj 2017

@majka11051990 ja myslim ze s detmi treba cestovat, ak ste cestovali ako bezdetni, netreba sa vzdavat konickov. Mna odhovaraju len taki, ktori by aj sli, keby mali financie na take dovolenky. Autom do chorvatska je urcite nebezpecnejsie a nepohodlnejsie ked mate presediet 9-10 hodin , s prestavkami to trva tolkoo ako let do exotiky. Pomer leteckych nestasti a havarii ani nehovorim. A nie je pre mna dovolenka v pravom slova zmysle, ak mam na nej este aj varit a upratovat. To nie je ziaden oddych. To je to iste, ako byt doma na zahrade pri bazene

auberggine
30. máj 2017

@majka11051990
Bez maleho sa chystame koncom roka do Moskvy. Ale len na vikend. Tam by som dieta nevzala ... ostane u babky. Ale co sa tyla letnych dovoleniek, urcite chodte vsetci spolu 🌞

yanni
30. máj 2017

@majka11051990 nepocuvaj inych, Rob si ajo ty chces, ako to citis.
My chodime vsade vsetci. Sme rodina a tak sa aj spravame. Deti rastu rychlo, v puberte uz same nebudu chciet ist s nami.
Mame presne takych susedovcov. On je letec a precestovali uz asi cely svet. Chlapcov tahali vsade so sebou. Teraz maju 17 a 15 rokov a idu so "starcami" len ked je to lakava destinacia. Naposledy Hawai.

tenerifka
30. máj 2017

@yanni no ale pravdepodobne chcu ist v obdobi, ked je uz v Europe chladno, aby si vychutnali aj s malou teplo. A inak-neda sa porovnat plaz, teplota a farba mora, farba piesku(v DR je biely), pohostinnost a pocit luxusu niekde v Grecku a v Caribe, prip.v Azii, nehovoriac o masach ludi na plazach v lete v Europe. Moje najkrajsie dovolenky boli prave v exotike-vacsinou hotel na plazi a k tomu vylety, ani Formentera sa nechyta(zaciatkom juna v strede tyzdña hlava na hlave-dakujem, neprosim), ak by som nezila pri mori, aj tak by som na plazovu dovolenku do Europy nikdy nesla

yanni
30. máj 2017

@auberggine preco nie? Pohoda. Ja by som deti nebrala len do cisto vojnovych oblasti. Ale inak vsade. My zijeme uz dva roky (nak je nas domov Nemecko) v Saudskej Arabii a hlavne Slovaci (neviem preco grrr) davaju priblble otazky.grrrr
Skor v EUrope sa clovek musi mat na pozore ci niekomu nepreskoci, neodpali sa, ta nezabile, neokradne. Tu je pohodicka, momentalne (uz vela rokov) najbezpecnejsia krajina sveta. A ano, aj tu behaju vojaci so samopalmi.

auberggine
30. máj 2017

@tenerifka v Eu bola naj dovolenka na Santorini ale mimo top sezony . Inak velke sklamanie. A celkovo Europania maju inu predstavu o tom co znamena all inclusive . Ale aj na kanaroch bolo dobre 🌺 Len sme si vybrali sezonu 'hlava na hlave'. Za mna top dovolenka Mexiko. Ale to sme boli este bez dietata

tenerifka
30. máj 2017

@auberggine decka ma lamu na Mexiko, ja im hovorim, ze tam z tej ich stravy priberieme, tak radsej nie, milujeme mexicku kuchyñu🙂
Kanare-ako kde, u nas na Fuerteventure nikdy nie je hlava na hlave, ani v najvacsej sezone, plaz mam 10 minut peso od domu, ale po case sa ti to uz zunuje a vzdy chceme vypadnut niekam, kde to nepozname, zazit nieco nove, ochutnat nove jedla...
Na Formentere(Baleary) sme boli nahodne-isli sme na tyzdeñ na Ibizu a odskocili sme si tam, a teda uz nikdy viac

tenerifka
30. máj 2017

@auberggine Santorini mimo sezony musi byt pekne, ale len na par dni, neviem si predstavit zobrat tam rodinu na 2-tyzdñovu dovolenku

yanni
30. máj 2017

@tenerifka no ved ano, ja to vsetko viem. Mne to vysvetlovat nemusis. My sme scestovani az az.
Ja len na margo, ze nikam z hotela nechcu ist. To by pre mna nebola dovolenka len sa vyvylovat na hotelovej plazi. Nejdu no vojnovej ano nebezpecnej oblasti. A 19 mesacne dieta nie je az tak male. Kludne si mozu pokukat aj krasy krajiny. Co im v tom brani? Prisli na tutto myslienku sami alebo sa dali ovplvnit nazormi susedov atd. je len pre boha ziveho, nezvdalujte sa od svedskeho stola grrrr

yanni
30. máj 2017

@tenerifka a kto chodi na dvojtyznovu dovolenku? My by sme dva tyzdne na jednom mieste nevydrzali. Asi by ma porazilo. Tyzden staci a bud presun alebo sa ide domov.

tenerifka
30. máj 2017

@yanni urcite ed tam pridu, tak zmenia nazor a pojdu aj niekam na vylety

tenerifka
30. máj 2017

@yanni my ideme 😉

tenerifka
30. máj 2017

@yanni ked uz musim letiet z ostrovov do Madridu, prenocovat tam,odtial do Caribe a naspat, tak nech z toho nieco mam....nam je praveze tyzdeñ -10 dni malo, vzdy mi je luto, ze uz musime domov, tak som to teraz predlzila a uvidime

yanni
30. máj 2017

@tenerifka Lanzarote som tiez nezazila plne. Ani v lete ani v zime. Ale tak mozno sme mali stastie. Inak ja juzne plaze Europy velmi nemusim. Ja ked Europa, tak uz len objavovat krasy severu.
Este Malta je taka moje europska srdcovka. Nie je to tam prepchate ani v lete a aj ked nie ten super luxus, ja milujem tu ich dobrosrdecnost. Maltezania su strasne zlati ludia.

yanni
30. máj 2017

@tenerifka fuuu prenocovat? No tak to uz hej. My lietame durch. Z Nemecka sa nam to da este lepsie skombinovat, teraz zo Saudi je to tiez tak "o drzku" ale tak da sa.

tenerifka
30. máj 2017

@yanni Lanzarote byva plnsie, lebo nema tak dlhe plaze ako Fuerteventura a ma aj viac hotelov, ale G.Canaria a Tenerife je uplna masovka

auberggine
30. máj 2017

@yanni vy to musite mat super , z Dubaja mate zaujimave lety na Maledivy a pod, aj celkom lacne

tenerifka
30. máj 2017

@yanni musime prenocovat, z Fuerteventury prileti lietadlo do Madridu az po obede a do Santo Domingo odlieta o 12,00
Ak by sme byvali na G.Canarii, tak by sa dalo vsetko v jeden deñ, lebo sa do Madridu lieta aj skoro rano
Inak Zanzibar sme dali minuly rok za jeden deñ, lebo Qatar airways odlietal z Madridu az o 22,00, v pohode sme stihali