Dovolenka s deťmi v Dominikánskej republike

matka0322
2. aug 2014

žienky, plánujeme dovolenku do Dominikánskej republiky, mám dve deti vo veku 8 a 5 rokov, máte nejaké skúsenosti a ako to zvládli vaše ratolesti? Hlavne teda tá neskutočne dlhá cesta, myslím že 12 hodín v lietadle a tiež ma zaujíma očkovanie, dakujem za rady pekný večer prajem

elvira12
2. aug 2014

@matka0322 ockovania ziadne, cesta trva 10 1/2 az 12 h, spat je kratsia. Idealne je letiet na noc.
Byvali sme v hoteli v Punta Cana... Deti mali vtedy 8 a 2 roky...

tenerifka
2. aug 2014

@matka0322 My sme boli tento rok v marci, mam uz starsie deti, ale boli tam rodiny s detmi vsetkych vekovych kategorii. Cestu zvladnu deti lepsie ako dospeli, je to non-stop let, preto to nie je vobec narocne (my sme ale leteli len 9 hodin z Madridu). Vsetky rezorty maju pocas celeho dna aj vecer animacne programy a miniclub, tak aj v tomto smere je o deti dobre postarane.
Co sa tyka ockovania, ak ides na typicku plazovu dovolenku typu hotel-plaz a k tomu nejaky organizovany vylet, nepotrebujes nijake ockovanie, v niektorych miestach sa zvykne vyskytnut dengue(virus podobny malarii), ale proti tomu nie je ockovanie, treba sa chranit proti komarom repelentmi. My sme tam ale komarov vobec nemali, ani sme sa nenatierali, asi to zavisi od rocneho obdobia

elvira12
2. aug 2014

@matka0322 este aby som nezabudla, u nas 50 faktor bola malo, esteze sme mali od biodermy mineral, ale castejsie sme natierali...
Hotel sa volal Natura Park ecoresort, doporucujem, len neboli tobogany a detsky klub, inak vsetko super, zvierata v resorte, a par bazenov.. ale spokojnost velka...
Boli sme Mexiko nedavno, je to o 2- 3 triedy lepsie ako Dominikanska, vela zazitkov, naozaj uzita dovca...lepsie ako domina
obe dovci boli na prelome februar az marec

matka0322
autor
2. aug 2014

Dakujem pekne za užitočné info 🙂 ste zlatíčka, fakt 🙂 my by sme chceli ísť koncom novembra, do oblasti Bayahibe, máte skúsenost? vyzerá to tam perfektne! rada by som vedela aj o nejakých miestach, ktoré sa oplatí vidieť, navštíviť 😝

matka0322
autor
2. aug 2014

a ešte by ma zaujímalo, cez akú spoločnosť ste si objednávali letenky?

puffu
2. aug 2014

@matka0322 letu sa nemusis bat, lietadla su vacsie, pohodlnejsie, vacsinou mas elku pred sebou kde pozeras film a mas tam aj nejake hry takze detom to nudu zabije, nie su az take male aby nechapali, dostovala som uz aj dlhsie trate a deti vzdy boli roznych vekovych kategorii, dokonca aj uplne babatka a ziadne problem nikdy neboli s nimi, nech si vezmu nejaky prehravac, pripadne tomu mladsiemu dietatu nejake omalovanky ale cesta ak je priamy let zbehne rychlo...
ockovanie nie su potrebne, hlavne netreba pit vody z vodovodu pre istotu a vyhybat sa jednal ktore nie su uplne tepelne spracovane, pripadne syry ktore vyzeraju uz staro atd aby ste nechytili nejaku virozu ale inak pohoda...

tenerifka
3. aug 2014

@matka0322 Bayahibe je malicke, plaz pekna, more teple, ale z hotelov ti doporucujem jedine Iberostar. Takisto v La Romana zastavuju velke vyletne lode a tito vyletnici zvyknu stravit v niektorych hoteloch v Bayahibe cely den v bazenoch a na plazi, no nie je to sranda, ked sa ti tam zrazu na plazi objavi o 200 ludi viacej.
Co sa tyka vyletov, z Bayahibe je ostrov Saona velmi blizko(vygoogli si, je nadherny), ale pozor!, nie je jedno, cez koho si ten vylet objednas, totizto vylety co organizuju agentury ci hotel su pomalymi katamaranmi v style "fiesta a chlastacka", okrem toho sa plavia strasne dlho. Doporucujem ti objednat si cez internet s niekym, kto to robi v malej skupine ludi a rychlolodou, tak si Saonu uzijete lepsie. My sme boli s Pepe el lanchero, organizuje to jeho zena Sara, je Spanielka, ale rozprava snad vsetkymi jazykmi, tiez maju webstranku. Klientov zavezu najprv do dedinky Mano Juan(boli sme v skupine 12-ti a jedini turisti v tej dedinke), tam robia obed (langosty, ryby a tusim aj maso), a potom sme isli este dalej na nadhernu plaz, kde zasa nebolo takmer nikoho, fakt doporucujem