Dominikánska republika - očkovania pred odletom

mmt11
25. feb 2021

Ahojte, tie ktoré ste boli v Dominikanskej republike, davali ste si nejaké očkovania pred odletom?

mogaa
25. feb 2021

no Cibulková si dala proti Covidu

tenerifka
25. feb 2021

@mmt11 ak myslis mimo covidu, tak netreba, kedysi tam bola rozsirena Zika, ale proti nej nie je ockovanie

tenerifka
25. feb 2021

@mogaa 😂
ale ona je na Maldivoch

gubiko
25. feb 2021

ja som bola ešte ako pubertiačka s rodičmi a neočkovali sme sa proti ničomu. ale boli sme najmä v rezorte, netripovali sme po ostrove.

mmt11
autor
25. feb 2021

@tenerifka @gubiko ďakujem za odpoved 🙂 pýtam sa preto, že 2 roky dozadu tam bola moja bývala veduca v práci a viem, že sa dávala ockovat proti niečomu keď tam isla, no niesme už nejako spolu v kontakte a už spolu ani nepracujeme...tak mi to trosku vŕta hlavou

diewcatqoo
25. feb 2021

@mmt11 neviem ako teraz, ale pred covidom to bolo tak, ze pokial budes v rezorte, nemusis mat ockovania. Pokial sa planujes tulat krajinou, byt v kontakte s miestnymi a so zvieratami, odporuca sa ockovanie proti zltacke typu A a B, proti brusnemu tyfusu a besnote. Odporuca sa aj skontrolovat preockovanie proti tetanu a niektore zdroje uvadzaju, ze ak planujes casto vyuzivat MHD, nie je na skodu zvazit ockovanie proti pneumokokom a meningokokom.
Vsetko sa da vygooglit za par sekund.

mmt11
autor
25. feb 2021

@diewcatqoo ďakujem za odpoveď, pozerala som toho veľa na internete, viem že niektoré očkovania sa odporúčajú... no chcela som skôr reálne skúsenosti, či sa ľudia zaočkovali, alebo nie

tenerifka
25. feb 2021

@mmt11 tak ako napisala
@diewcatqoo
povinne nie je nic, ale zalezi, o aky typ dovolenky ide. Zltacka A je standard hocikde do exotiky (my sme sa dali zaockovat uz davno, nie kvoli DR), prenasa sa spinavymi rukami, nie je to sice nebezpecny virus, ale dokaze pokazit celu dovolenku. Ak zijes na Slovensku, mozes ju chytit hocikde v obchode, siri sa najma v osadach.
My sme absolvovali za posledne roky Dominikansku 2-krat, Indonezia, Thajsko, Maldivy 3-krat, Mauricius, Zanzibar.....a vsetko bez ockovania

gubiko
25. feb 2021

@mmt11 je tam veľká chudoba. my sme tam nechávali miestnym cez upratovačku oblečenie. je dobrým zvykom to takto robiť. no dozvedeli sme sa to až tam. tak možno ti osoží aj táto info popredu.

mmt11
autor
25. feb 2021

@tenerifka @gubiko ďakujem

annaanca
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinoismum
25. feb 2021

@mmt11 nie

len_nig
25. feb 2021

Nie, pokiaľ budeš väčšinou v rezorte to nemá ani význam 😊 ale dávali sme sa očkovať neskôr kvôli Zanzibaru 🤷🏻‍♀️

tenerifka
25. feb 2021

@len_nig a proti comu na Zanzibar? Ved tam jedine hrozi v obdobi dazdov malaria(riziko je sice minimalne, ale nie nulove), ale proti nej neexistuje ockovanie.

len_nig
25. feb 2021

@tenerifka my sme leteli cez Etiopiu takže museli sme mať proti žltej zimnici 😊

tenerifka
25. feb 2021

@len_nig tam je podmienka ak mate tusim viac ako 24h.na prestup, inak ked sa robi normalne transbordo, tak netreba. No neva, uz to je pase....mali ste nejaku reakciu po ockovani?

tenerifka
25. feb 2021

@len_nig a myslim, ze to ockovanie plati nejakych 10 rokov, tak ked pojdete nabuduce na safari, uz sa nemusite znovu davat ocovat🙂

len_nig
25. feb 2021

@tenerifka ale veru bolo treba, originál to kontrolovali každému preukaz pri vstupe z lietadla do letiska 😊 a prestup bol 4 hodiny
Vieš čo extra reakciu ani nie, ale bola som dosť slabá a ospala týždeň a fest ma bolela ruka mala som také jak svalovicu na tele e nič hrozné 😊

len_nig
25. feb 2021

@tenerifka keby ideme cez inú krajinu nebolo by treba e tým že sme šli cez Etiopiu museli sme mať 😊

tenerifka
25. feb 2021

@len_nig
https://seychely.orbion.cz/diskuse/seychely-ock...
Toto su komentare z roku 2016, takze ako som pisala, pri tranzite po prilete na Zanzibar ukazes letenku, ze prestup nebol dlhsi ako 12 hodin a neopustila si letisko v Addis Ababa, , tym padom sa na teba ockovanie proti zltej zimnici nevztahuje, skusim este pozriet na oficialne stranky Min.zahranicia

tenerifka
25. feb 2021

@len_nig tu je to z oficialnej stranky, ockovanie nie je povinne, ale odporuca sa preto, lebo moze na letisku napr.v Etiopii vzniknut meskanie letu a limit 12 hodin sa moze predlzit.
https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info...

09041986
25. feb 2021

@mmt11 žiadne ocko netreba, nikde do karibiku