Dovolenka v Turecku 2013

luy
30. dec 2012

Ahojte.Viem,že je tu veľa popísané o dovolenke v Turecku, ale myslím si,že všetko sa mení a ja by som chcela informácie od tých čo boli v roku 2012 dovolenkovať v Turecku.Hĺadám hotel,priamo na pláži,stredne veľký,bazénov viac /mám dve deti rozdielného veku,takže potrebujem niekde ,,čvachtať " malú,ale aj 12 ročného plavca,nechcem však veľa tobogánov,detské ihrisko.Strava all ,ale dobrá,animácie,ale nie tak ,že v celej budove po 22,00 to bude počuť.Nie pri ceste,a letisko nech je blízko.Viem,že mám dosť požiadaviek,ale väčšinou sa mi to podarí,preto skúšam hľadať niečo už teraz.Ďakujem za odpovede.

lauraa
31. dec 2012

@adulikacik ked kuknes cez settour.sk ako napisala @chovancova27 hned su tam casy letou tak si mozes vybrat denny alebo nocny....my sme leteli ani nie s rocnym dietatom do spanielska a bolo to v pohode, kocik nam nechali az po schodiky do lietadla, dokonca nas nechali nastupit skor ako ostatnych ......

pralinka25
31. dec 2012

@adulikacik my sme boli s rocnym v turecku a vydrzal cestu v pohode dokonca vobec nespal ale premotal sa bezproblemov ono to zas tak dlho netrva chvilu sme pozerali z okna ked sme boli este nizsie chvilu citali kreslili jedli pili a tak. bolo to v pohode

pralinka25
31. dec 2012

@luy my sme boli v side hotel alba resort a hned vedla ma ten isty majitel hotel alba queen. oby su super pre decka. ten prvy je pre mensie deti ten druhy trosku pre vacsie lebo je tam viac toboganov a zabyvy ale aj male v pohode sa tam prehra a premota. strava bola perfektna voda super plaze cistunke s pieskom dokonca tam maju aj zvieratka. nam sa velmi pacilo. jeden z mala hotelov kam by sme sli znova.

katuliakb
1. jan 2013

@peta1510
ahoj... máme rodinných známych BA, pracovne pôsobia vo Wiedni, vždy im dôverujeme, čo vyberú, my len zacashujeme a letíme spoločne 🙂 Rozdiel je v cene (lacnejšie oproti SK CK!), ešte sa nám nestalo, že lety meškali, pri platení vieme už časy odletov/príletov, na hotely sa nám zatiaľ ani raz nestalo, že by sme museli čakať na izbu - stále sú voľné ako prídeme na hotel a v poslednom rade, nás berie personál pri ubytovávaní na recepciách lepšie ako cez SK CK, to máme skúseností fakt vlastné!!! Všetko dobré v novom roku a ľahký výber pri dovolenke 🙂))

zuuzka
2. jan 2013

@adulikacik ahoj 🙂 Aj my ideme s 15- mesacnym v juni a myslim, ze to v pohode zvladne. Zvladol uz ako 6-mesacny Cyprus, tak myslim, ze to bude ok. Skor mu treba porozmyslat nad nejakym programom v lietadle, aby sa nenudil. U nas to budu asi knizky, hracky a mozno dvd.

zuuzka
2. jan 2013

Ahojte, neboli ste niekto v hoteli Ela quality resort & spa? My ideme tento rok a vraj je skvely pre deti, su nan dobre recenzie, ale predsa by ma potesilo vediet aj nejaku osobnu skusenost.

katuliakb
3. jan 2013

@zuuzka
Ahoj, boli sme vlani, môžeme len odporučiť 🙂 detský kútik veľký, starostlivosť aj animátori úžasní, my sme vlani zažili aj MDD... perfektné akcie, budete určite spokojní!

katuliakb
3. jan 2013

@zuuzka
na izbe deti čakali hračky, ceruzky, pastelky, omaľovánky, tuším aj nafukovacia lopta tam bola, papučky čisto nové, župany (použité, ale voňavé, čisté)

zuuzka
4. jan 2013

@katuliakb Jeeej, dakujem za odpoved. To sa teda tesim. Nas maly bude mat v tom case 15 mesiacov, tak som sa trosku bala, co sa tyka stravy, pohodlia a pod.

zuuzka
4. jan 2013

@katuliakb My ideme od 1.6. tak mozno tiez stihneme MDD. Vy ste tiez boli zaciatkom juna? Nebolo este prilis teplo?

katuliakb
4. jan 2013

@zuuzka
My chodievame na prelome maj/jún už 5 rokov za sebou - Turecko/Belek, Lara... sme max spokojní, teploty max 32-34´C, pre mňa je to málo, pre manžela príliš a deťom úplne stačí... strava, pohodlie, personál 1*
Je možné, že sa stretneme 🙂 Ešte neviem termín dovolenky môjho manžela, ale zhruba tak isto, tento rok nás láka hotel Calista v Beleku, len my vieme presne termíny od - do asi tak mesiac pred začatím, skôr si nemôžem nič zaplatiť dopredu. Odkiaľ letíte?

zuuzka
5. jan 2013

@katuliakb
No tak som kludnejsia, uz len prezit let 😉 My letime z Varsavy a ideme cez Tui. Este sme v Turecku neboli, ale vsetci si to chvalia prave kvoli detom a kedze sme uz aj my rodina, tak sme chceli vyskusat 🙂

zuuzka
5. jan 2013

@katuliakb Vy letite z Bratislavy? No my tentokrat planujeme trosku viac dopredu, minuly rok sme sli na poslednu chvilu, nevedeli sme ako to maly bude zvladat, tak sme sa rozhodovali do poslednej chvile, ale nakoniec bolo super, hoci len tyzden.

katuliakb
5. jan 2013

@zuuzka Zuzka, my lietavame z Viedne, tiez s TUI...sme z BB, rada by som skúsila niečo bližšie, najideálnejšie by bol od nás Sliač, kôli času, ale manžela nenahovorím cez SK CK..., s TUI sme max spokojní. Ak si dobre pamätám, Tvoj malý bude mať 15m? Ak môžem poradiť, na checkingu buďte medzi prvými a pýtajte si miesta hneď v prvom rade, je tam viac priestoru na nohy a maličký môže tam behať. Skúste! Prečo letíte z Varsavy? Pôsobíte tam alebo to máte najbližšie?

zuuzka
6. jan 2013

@katuliakb Ano,teraz docasne zijeme vo Varsave, tak je to pre nas najpohodlnejsie. Chodievali sme cez Neckermann, ale Tui teraz lieta z Polska so spolocnostou, u ktorej je moznost zarezervovat miesta v lietadle, tak aj preto sme sa rozhodli pre tui. Zial uplne prve miesta nie je mozne, tak sme rezervovali tie druhe, je tam tiez o trosku viac priestoru. No ja mam teda sama strach z lietania a teraz este s malym 🙂 Ale predpokladam, ze maly nas bude tak zabavat, ze nebudem mat cas bat sa 🙂 No hej, zo Sliaca by ste to mali pohodlnejsie, ale zase nase cestovky sa s tymi zahranicnymi zatial nedaju porovnat....a asi sa ani nebudu dat, vzhladom na to, ze sme predsa len maly trh. Ale boli sme uz aj cez hydrotour a celkom fajn. A chodite vzdy do ineho hotela? Som rada, ze ste boli spokojni v Ele 🙂

zuuzka
6. jan 2013

@katuliakb Kati pozeram, ze vy uz mate vacsie deticky, tak to uz je take pokojnejsie cestovanie nie? Cestovali ste aj ked boli mensi? My sme boli minuly rok, ked mal maly sest mesiacov, vsetci nas odhovarali, tak som aj mala strach, ale bolo to fajn, maly tam strasne dobre spal, papal, tesil sa z vody, vzduchu a nas 🙂

ivabena
6. jan 2013

Ahojte, tiež by ma zaujímalo či máte niekto skúsenosti čo sa týka dovolenky s 8 mesačným babatkom? Chceli by sme ist so synom v Juni do Turecka do hotela Q Premium Resort. 🙂

strihalka
6. jan 2013

Porsim, pres kterou cestovku ste boli spokojne co se tyce dovolenky v tureckou, jakou destinaci misto odporucite?a pokud mate aj tip na hotel...tak sem snim, mala bude mit v case dovolenky 15mesicu.Velke DAKUJEM

zuuzka
6. jan 2013

@ivabena Ahoj,my sme boli so 6-mesacnym na Cypre a myslim, ze si to z nas uzil najviac. Tesil sa z vody, ze bol cely den vonku, dobre tam spinkal a papal. A cestu zvladol tiez velmi dobre.

peta1510
6. jan 2013

@zuuzka Ahoj,a cez aku cestovku idete?

zuuzka
6. jan 2013

@peta1510 ahoj, cez tui

adulikacik
13. jan 2013

@pralinka25
@lauraa
@zuuzka
dievcata dakujem pekne za odpoved, potesili ste ma. A ako ste to riesili so stravou? Brali ste vlastnu alebo ste vyberali z hotelovej ponuky? Dakujem 🙂

pralinka25
13. jan 2013

@adulikacik my sme mali z casti vlastnu stravu pre maleho nejake vyzivky ovocne aj zeleninove a kombinovali to s ich stravou. maly jedol vtedy este tie svoje instatne nestle kasicky tak to sme brali a aj mlieko umele. inak my mame pomerne male kufre maly vtedy nemal narok na batozinu a zmestili sme sa aj s jeho jedlom a dokonca aj s nocnikom 😀

zuuzka
13. jan 2013

@adulikacik Ahoj 🙂 No maly mal vtedy 6 mesiacov, uz papal nejake tie prikrmy tak som sa ho predtym trochu snazila zvyknut si aj na hippky. Brali sme ich so sebou, ovocne aj obedove, a tiez mlieko. A kedze to bola nasa prva dovolenka s nim a nechcela som, aby nam nieco chybalo brala som aj skladaciu vanicku a plienky 😝 No sialenec, ale prekvapivo sme nemali nadvahu.... asi to islo na ukor mojich topanok a kniziek 🙂 No kazdopadne uplne v pohode sa tam dalo vsetko kupit, dokonca aj specialna dojcenska voda. Myslim vsak, ze v Turecku su hotely este viac prisposobene detom, takze to bude este lepsie. Maly bude mat v rom case 15 mesiacov a to sa ho uz chystam stravovat z hotelovej kuchyne, takze vezmem len nieco na cestu a mlieko. Takze myslim, ze rocne a stvorrocne uz v pohode prestravujes z hotelovej stravy....

strihalka
14. jan 2013

Ahojte, tak my se tez chystam do turecka...ale teeda mam zmatek v hotelech , uz je jich tolik v top, ze nevim ktory...
dajte jeste nejake tipy, at jeste vetsi zmatek🙂 alebo treba mi rozhodnete v rozhodovani, kdyt date ten co mam ja na seznamu

kvietok23
15. jan 2013

ahojte, v juni ideme do turecka - evren beach v side, mate niektora skusenost s tymto hotelom? rozmyslame, ci pojdeme s AT cestovkou, kedze schwechat mame blizko...

zeytin
15. jan 2013

@kvietok23 Ahoj, hotel velmi pekny, ale pri hoteli sa do mora vlieva nejaky potok... Nam to vadilo...

nelly3
27. jan 2013

baby poradte mi, je lepsie teraz si kupit first moment nejaku dovolenku, urcite turecko, boli sme uz 2x alebo skor last minute, preto sa pytam lebo sme chodili sami s manzelom a last minute sme v pohode zohnali pre dve osoby, tento rok ideme 4 dospeli a neviem ci najdeme nieco last minute pre 4 alebo skor teraz cez first moment? co si o tom myslite?

lauraa
27. jan 2013

@nelly3 ja by som skor pozerala teraz aspon budes si moct nieco este vybrat....
@strihalka co si vybrala, ja som tiez mala cely zoznam ale uz som sa rozhodla.....

strihalka
27. jan 2013

@lauraa side grand prestige...