Drahé - lacné letenky

31. jan 2024

Ahojte. Vcera sme s muzom len tak spontanne pozerali letenky do Londyna pre nas 4. Pozerali sme Pelikan a potom a konkretnu letecku spolocnost. Z letenky ktorej cena vyzerala lakavo (240€ pre 4 aj s poplatkami) sme sa po zaklikani batoziny (maly kufrik nad hlavu) dostali zrazu na cenu 420€.Naposledy som letela na jar 2022, ale batozina prirucna (okrem kabelky ci ruksaka ) bola v cene. Aaaaaa....Pozrieme booking a najlacnejsie ubytovanie s priemernym hodnotenim bez ranajok 10km od centra - 660€/3noci. Asi som zaspala dobu aj vplyv inflacie ale to ozaj metropola na 3dni znamena minut 1100 € a to sme nejedli, nepili, nevozili sa, nekupili vstupenky ani magnetku😅
Ako teda Vy cestujete cenovo vyhodne, ked aj cela rodina?Dakujem za tipy.

blondiee83
31. jan 2024

@ivanakal jasne, ze zbalis. Do vaku tej velkosti toho zbalis habadej 🙂

tiezjedna
31. jan 2024

@autorka ak neplánujete ísť v zime, tak zbaliť sa do mäkkého ruksaku, prípadne iného príručáku nie je problém. Ja sa tak balím aj na týždeň k moru. A 1100 € cesta/ubytovanie pre 4 v jednej z najdrahších metropolí je skoro až lacné.
@ivanakal nie je pravda, v základnej cene letenky je príručná batožina v rámci Basic v cene (40x20x25 cm), ja k tomu mávam bežne ešte crossbody alebo kabelku alebo tašku s ntb a nikdy nie je problém, ani u Ryan ani u Wizz ani u Vueling... Nikde.

yoxinka
31. jan 2024

@zeldia
Ok, pozrieme to nabudúce. My už letenky na všetko, čo v tomto roku letíme, máme pokúpené, tak isto aj ubytko máme zabezpečené 🤣🤣🤣🤣. Mňa len tá batožina napadla, lebo tak sme leteli minulý rok, ale to bol taký spontánny nápad kvôli koncertu a tá príručná bola v cene, nedoplácali sme veru nič. My máme tri deti, takže my berieme na dovču vždy jeden veľký kufor a tam sa všetci napraceme, takže toto ja neriešim. Ale dík za tip, nabudúce pokukáme rôzne letecké spoločnosti.

marcellka32
31. jan 2024

Prosím kde kupujete tie lacné letenky už s prirucnou zdarma? Na také 3-5 dňové výlety sa chystám, Londýn, Berlín, Dubaj, Lisabon

mamina7070
31. jan 2024

nekupujem batozinu ani sedadla vtedy a samozrejme s predstihom ak tak kup priority len pre jedneho a on vezme maly kufrik ale my sa bezne balime len do ruksaku

ibrunova
31. jan 2024

ak hľadáš cez pelikan, najprv klikni hore na akciové letenky a tam hľadaj.

zeldia
31. jan 2024

@ivanakal aj ja by so sa zbalila. Ale bez vrieskajucich deti ktorým treba vsetko možné. Ďalšia vec všeobecne muži su väčší a teda majú aj väčšie veci napríklad jedny pánske rifle sú objemnejšie ako moje letné saty.

ivanakal
31. jan 2024

Tiez planujeme Blava - Londyn. Mam stiahnutu apku Kiwi a hlasi mi ked su lacne lety. V decembri som pozerala na Januar a tam nas vysli letenky 110 eur pre 4 osoby ale v Januari som nechcela ist.. teraz lutujem. Na februar mi dava takuto cenu, ale to zasa nemozeme.. daju sa aj lacnejsie, ale nie v hlavnej sezone.

ibrunova
31. jan 2024

Ja letím o týždeň do Paríža za 75€ spiatočný.

zeldia
31. jan 2024

@ivanakal klikla si dalej aj na batožinu? Lebo o tom je tu debata 😉

marcellka32
31. jan 2024

Ja sa viem zbaliť na týždeň aj do tašky 30x30 CM, základ je rulickovat veci a nakombinovať outfity, vziať len to čo sa využije...kedysi som cestovala s kufrom ako svet, a teraz mám pár veci čo využijem, pozriem počasie a podľa toho, kozmetika v mini balení

mamina7070
31. jan 2024

my letime v marci BA do Londyna s Wizzair a spiatocne letenky pre styroch dospelych ma stali 100€ (cena za vsetkych ) len treba kupovat ked maju akcie (asi tri krat za rok)
batozinu a seat nedokupujem

domak2
31. jan 2024

Ja idem z Londýna na sk, traja platíme cez 500. A to len s jednou batožinou. Takže ste našli super cenu.

tiezjedna
31. jan 2024

@marcellka32 príručná je zdarma všade... Netreba sa toho báť. Ak máš tašku/batoh, ktorý zodpovedá rozmerom a k tomu klasickú malú kabelku alebo tašku s ntb a pod., tak je to úplne v pohode. Hlavne kupuj priamo od leteckých spoločností a nie od predajcov ako kiwi a pod. Cez tých si len vyhľadaj lety. Odporúčam aj stránku www.cestujlevne.com alebo www.honzovyletenky.cz. Sú to skvelé vyhľadávače aj praktickými informáciami o jednotlivých destináciách.

blondiee83
31. jan 2024

Uprimne? Mne to pride ako super cena, na dnesnu dobu. Na tu minulu, s lacnymi letenkami a ubytkom, je to samozrejme vela. Ale ta uz davno skoncila, letenky sli hore zavratnou rychlostou a tak isto aj ubytovanie. Na druhej strane, Londyn bol vzdy drahsi. Ocinovi sme kupovali pobyt na 60ku, Januar 2020, sli dvaja s mojim manzelom a uz vtedy sa do tvojej sumy nezmestili.
Ale taky tip, ako chodievame my - aj na letnu dovolenku, aj na pobyty s manzelom. Ak ideme dvaja na par dni, dokupujeme 1 kufor 10kg - nie preto, ze by sme sa nezmestili do dvoch ruksakov predpisanej velkosti, ale preto, ze si vzdy musime z danej krajiny doniest nejake veci - naposledy z Talianska 2kg mortadelly, vyse 2kg parmezanu, skoro kilo pistaciovej pasty - no vsetci z rodiny nieco chcu. Takto mam 10kg k dobru, nemusim sa obmedzovat v nakupoch 😀 😀
Ak ideme 4 aj s detmi - cize kazda jedna nasa letna dovolenka na 9 noci, tak mame 4 batohy predpisanej velkosti (ryanair) a jeden 20kg kufor. Vsetko sa nam vzdy zmestilo, Takze ak idete na 3 noci, jeden 10kg kufor vam musi k batohom stacit.

ivanakal
31. jan 2024

@zeldia je tu debata o cenach letenky.. batozinu sa oplati zadavat az pri checkine... Ale ked chces, zadala som to s batozinou, pre kazdeho prirucny kufor 10kg, aby sa nepovedalo..cenu mi dalo 270 😊

marcellka32
31. jan 2024

@tiezjedna nikde nepíšem že sa bojím 🙂
Pýtala som sa priamo kde kupujete letenky, viem že pelikan nie

tiezjedna
31. jan 2024

@marcellka32 nemyslela som to tak, že sa bojíš🌷😀 Ono záleží hlavne ako veľmi si flexibilná. Ak si, tak vyhľadávače napríklad na tých stránkach, čo som písala alebo priamo v appkách leteckých spoločností (zrovna včera mi začal Wizz ponúkať akciové letenky a Ryan tiež), sú ideál. Pozrieš, nájdeš, kúpiš, letíš. Ak ale potrebuješ ísť v konkrétnom termíne, tak to je len o šťastí, že sa zrovna trafíš do nejakej akcie. Inak dobrý vyhľadávač je aj esky. Ja som včera náhodu natrafila na dobré ceny letenky na Mallorcu, tak v apríli s manželom letíme na predĺžený víkend👍 A tiež hrozne záleží na tom, čo je si predstavuješ pod pojmom "lacná letenka". Pretože takým tým 20 € už odzvonilo. Tie sa objavia len v chybových tarifách atď. A tam je zas riziko, že ten let bude zrušený (majú to v podmienkach).

vlado818
31. jan 2024

@tiezjedna stym nesuhalasim ze odzvonilo letenkam za "20"€. A co sa tyka chybnych tarifov ani raz mi ho nezrusili. ( Napr Novy Zeland za 400€, alebo biznis trieda za 500€). Len treba byt rychly.

tiezjedna
31. jan 2024

@vlado818 odzvonilo v tom zmysle, že dva-tri roky nazad boli v podstate bežné, dnes sa objavujú veľmi sporadicky a kúpiť ich v presne danom termíne, ktorý vyhovuje človekum, je fakt o šťastí. Mne let s letenkou z chybnej tarify zrušili, takže deje sa to. Diaľkové lety lietame len s biznisom (ale máme hromadu míľ, takže upgrade nás stojí minimum). Ale inak kamarát bežne robí to, že si upgrade dokupuje pri odbavení za pár šupov, ak má šťastie a je voľno. To je tiež dobrá taktika👍

stanulienkat
31. jan 2024

Cena letenly je ok. Ked si pozriete, co stali letenky 20-30 rokov dozadu, tak su skoro zadarmo. A ocakavat, ze poletim za cenu autobusovej dopravy... Samozrejme ceny stupli-Covid, vojna na Ukrajine.. Tieto 2 veci ovplyvnili ceny vsetkeho na celom svete. A este: Londyn patri medzi najdrahsie mesta na svete.

lusyyy36
31. jan 2024

@zeldia tak neviem ako staré deti ma a čo potrebujú. Ja mám 9 ročnú a v pohode ju zbalim. A menšie veci nezaberu toľko miesta. Aj potrebuje brat nejaké plienky a speci kozmetiku, tak 1 prirucnu batozinu si doplatí, to im musí stačiť. Ja neviem, ja si kozmetiku dám do tých malých flasticiek, sprchac kúpim na mieste aj zubnú pastu, to sú není žiadne veľké výdavky. Plus ak by šli do apartmánu tak väčšinou je tam práčka a 1x oprat pár veci nieje problém, ved s tým nieje žiadna robota

marcellka32
31. jan 2024

@tiezjedna ja mám pod pojmom lacná letenka 1 os./kľudne 100 eur/spiatočná ...viem že za 20-30 eur sa už nikde nedostanem...chystáme sa na Berlín vlakom, vlak má vyjde 30 eur/ale vo vlaku sme 8 hodín.lenze môj syn miluje vlak 🙂

deedol
31. jan 2024

Tiez by potesil link na tu tasku
@lusyyy36

tiezjedna
31. jan 2024

@marcellka32 ja som kúpila teraz na tú Mallorcu 2 spiatočné letenky za 5500,- Kč, čo je v prepočte cca 110 € za jednu spiatočnú letenku. Podľa mňa výborná cena, vzhľadom na ďalšie ceny, ktoré mi ponúkalo +- v ďalších 10 dňoch okolo toho termínu👍

kaktusik007
31. jan 2024

no nemozes riesit kufor kazdemu, ked ides na vikend a idete styria. my sme dali v lete londyn a pariz, boli sme prec 12 dni a teda preto som nam brala jeden kufor - 55cm ze aby bol na kolieckach. Na vikend sa zbalis do tasiek - kupila som v decathlone presne rozmery 40x20x30 a este som dnu kazdemu zlozila ruksak --- lebo ved nebudem po oarizi a londyne chodit s taskami cez plece. Na vikend sa do tasky rozmeru 40x30x20 musis zmestit aj keby si nechcela

deedol
31. jan 2024

@kaktusik007 poprosim link na tasku z decathlonu 🙂

deedol
31. jan 2024

@kaktusik007 dakujem velmi pekne, to by som urcite nenasla 🙂

kaktusik007
31. jan 2024

@deedol verim - hladala som ju asi dva tyzdne vsade mozne, ked som pripravovala nas letny trip ;)