Letná dovolenka - to fakt také ceny?

31. jan 2023

Ahojte, pár rokov sme neboli pri mori, naposledy 2019, cestovka, klasika Grécko 10-11dní, 4*hotel, allincl., vyšlo nás to 5000,-€ (4 dospelí).
Teraz ked hladám podobnú dovolenku tak nenájdem v tejto kvalite pod 8000,-€ 😲
To fakt takto išli ceny hore?
A keď som si uplne na začiatku dala že teda ideme s kvalitou a službami trochu, fak len trochu vyššie tak mi to vypluvlo 16tis. 😲
Ja viem že sa dá letenku osobitne, potom cez booking, prenajať auto... ale my sme vzdy ocenili ze pri letnej nemusime nic riesit. Asi zacnem dovolenku planovat takto. Ako ste na tom vy? Zlavite z narokov na sluzby/hotel/miesto, idete bez cestovky alebo pocitate s vyssimi cenami?

chovancova27
1. feb 2023

@petra8786 na akej stránke prosím pozeráte tie ubytovania? predpokladám, že na pláž treba chodiť autom? chodíte v hlavnej sezóne? lebo je neporovnateľné kupovať dovolenku na jún/september a júl/august. ja som kúpila letenky na mallorcu za 600 € na júl, v júni by nás vyšli 250🙂 ale chcem teplé more, nie aby ráno musel najskôr ladoborec prejsť. varili sme si pri mori 20 rokov v kuse, mám 40, a na toto už som stará si variť na dovolenke🙂 ráno utekať pre rožky, než sa vytrepeme na pláž je 12 hodín. tie ceny čo píšete niesú pre hlavnú sezónu nikde, možno na Domaši, aj to pochybujem. alebo tú spred 10 rokov. pozerala som tento mesiac aj Sardíniu, pod 3 tis bez stravy sa nedá spraviť pre 4 osoby, ani autom,ani lietadlom, ak chce človek pekné ubytko. samozrejme sú aj otrasné a staré ubytovania za polovicu, ale na to som už tiež stará.

number19
1. feb 2023

@chovancova27 "Grécko je také nijaké." A okrem Krety si este niekde inde v Grecku bola?

autor
1. feb 2023

@matkahelka paci sa, chceli sme nieco o kusok lepsie ako sme boli zvyknuti (cena je pre dvoch)

chovancova27
1. feb 2023

@number19 nie, iba na Kréte. ale pracovala som 4 roky v rakúskej cestovke, tak skúsenosti z predaja, reklamácií, počutia od klientov. nešla by som tam. Určite by som napr išla na Mykonos, Pharos, ale Rhodos, Thassos a pod, to vôbec. ale každý má rád niečo iné, takže pohoda🙂 my moc niesme na pamiatky, mna skôr zaujíma príroda, krásne more, hory, pláže... Ale tiež by som išla na plavbu loďou po gréckych ostrovoch - tých malých, to musí byť nádhera. ale na štandardnú dovolenku Grécko pre mňa nie.

petra8786
1. feb 2023

@matkahelka s výhľadom na more do 500 metrov od mora s bazénom ..no my sme sa najedli za 500 e...každý má iné nároky možno 🙂

number19
1. feb 2023

@chovancova27 OK tak uz tvoj koment chapem.

mery333
1. feb 2023

Takže my takto ... Marsa Alam - SATAYA - tie isté parametre - drahší tento rok o 1500€??? WTF ??? Kartago a Fischer kúpil nemecký Der Touristik - ceny si vyrovnali, všetko sa stáva jedna fajta. Ceny katastrofa.

Minulý rok - stred júla, platili sme 2+2 presne 3 tisícky. Preto ideme tento rok cez českú cestovku znova do Marsy, to isté zloženie rodiny a opäť za 3 tisícky.
Prečo napr. v ČR platíme 4 poistenie necelých 100€ a na Slovensku 172€ ???

Kupovali sme v decembri s najlepšími First minute zľavami, pretože pre nás je všetko x4 a máme skúsenosť, že nielen minulý rok Last minute nebol, ale ešte predtým boli v lete drahšie zájazdy ako v januári. Plus sme neplatili palivové príplatky a máme garanciu, že už platiť nebudeme. Sestre z Hydrotouru prišlo ešte doplácať mesiac pred dovolenkou 80€.

Tento rok (a možno už nikdy) nepodporím nenažrané slovenské CK
To sú ceny už mimo rozpočet bežnej slovenskej domácnosti.

petra8786
1. feb 2023

Tak my zase očakávame dom pripravený s bazénom a more do 500 metrov od domu ...jedlo si chceme vždy zaobstarať sami...a výlety tiež 🙂

matkahelka
1. feb 2023

@petra8786 vy nemate naroky, clovek s narokmi sa nebude drbat 500 m k moru a nebude ani varit, ani jest street food.lebo v grecku som bola presne 6x a viem kolko tam stoji vecera. tych tvojich 500€ by som tam v restauracii nechala len za 4 vecere. a kde su ranajky, obedy, pitny rezim, snacky, zmrzka. fakt nemam rada taketo typy na lacnu dovolenku, pricom sa o kvalitnej dovolenke hovorit neda ani zdaleka

autor
1. feb 2023

@petra8786 ved to, ze my si chceme fakt raz v roku odpocinut od vsetkeho, hlavne muz, on este aj podmienku ma ze lehatka a slnecniky za poplatok, nech sa nemusi o 6 rano hnat na plaz hadzat uteraky 😂

petra8786
1. feb 2023

@matkahelka my nemáme nároky 😅😅dom súkromný s bazénom,prenajaté auto ..sú nároky ..každý má iné ..a my zase nezjeme hocičo ..my si chceme pripraviť stravu práve preto sami,lebo tie nároky máme ..vy ste len rozmaznaní a to je veľký rozdiel 😜my si prenájme auto a ideme kam chceme a nie že 100 metrov okolo hotela a nikam inam ,..my si chceme to tak aj pobehat a spoznať

sense
1. feb 2023

@lusyc autom po genovu, potom trajekt, a hotel, konkrétne Sardínia tento rok. Inak si vždy bookneme hotel, a podla vzdialenosti bud auto alebo lietadlo, pripadne podľa dĺžky vlak

simca06022011
1. feb 2023

@anjelicek26 no pockaj, natrepeme sa ti tam polka MK... :DD ja sice zvery mam aj doma, ale tie prazdne plaze ach... studene more je pre mna aj v chorvatsku :D cize ziadna novina... uz davnejsie som spekulovala nad tymi severskymi krajinami, priroda, fjordy atd. Hodime len psa do auta a ide sa... len realne nikoho nepoznam kto by tam bol :D

evulienkaslx
1. feb 2023

my sme boli posledne roky v Grecku, Rodos, Kreta, tento rok su strasne sumy.... vybrali sme Turecko, ale cez Rakusku CK - First Moment, videla som potom ten isty hotel v SVK CK o tretinu drahsie... pozerala som exotiku a vychadza velmi podobne ako Grecko tento rok

matkahelka
1. feb 2023

ach, to si ako dlho hladala takyto hotel? v grecku mas kopu kvalitnych hotelov, napr.siet mitsis a zdaleka nie s takymito cenami

matkahelka
1. feb 2023

@petra8786 nie som rozmaznana, ale na dovolenku idem oddychovat a nie behat po obchodoch za lacnymi potravinani a stat nad sporakom.to totiz robim doma po cely rok. dovolenka je pre mna odvodena od slova dovolit si, nie od slova robit to iste, co doma.

luliu
1. feb 2023

.

autor
1. feb 2023

@matkahelka ...tak si das nejake podmienky a vypadnu ti hotely, teraz pozeram ze ani pieskovu plaz nema, cize ani nie je pre nas. Ja fakt nechcem ist k moru len aby som tam bola, chceme si oddychnut, na peknom mieste s dobrymi sluzbami.

sense
1. feb 2023

@matkahelka toto som povedala aj ja keď idem na dovolenku, tak na dovolenku neupratujem, nevarim, a ne ležím v piesku.... A k moru čím bližšie tým lepšie max 5 min a nejem sendwich zo supermarketu 🙈

petra8786
1. feb 2023

@matkahelka my chodíme jesť do restiky väčšinou a jesť keď chceme si pripravíme...myslím,že vavcsi luxus je súkromie a nie bazen osídlení ďalšími 100 ľuďmi 🙂 naposledy sme mali aj súkromnu pláž hneď z dvora 😜takže pre nás určite luxus

autor
1. feb 2023

@matkahelka nase podmienky
- Grecko
- letecky
- pieskova plaz pri hoteli
- AI
- prelom jul-august 10-11 noci
- 2 izby
a tam to proste vypadnu taketo ceny
Hotel kde sme predtym chodili uz v ponuke nemaju, skoda isli by sme znovu.

autor
1. feb 2023

@evulienkaslx asi pozriem aj rakuske cestovky, my sme vzdy chodili cez satur a boli sme spokojni ale teraz sa mi fakt prieci dat tolko za dovolenku

matkahelka
1. feb 2023

ak ti nevadi milion deti, tak my sme vlani boli na korfu v labranda sendy beach, strava a drinky super, more ako na cypre, pieskova plaz ocenena modrou vlajkou. vies si zaplatit aj cast only adult, tam s detmi neprides do styku (cast plaze vyhradena, restauracia vyhradena). alebo aldemar knossos royal na krete, tam sme boli spokojni tiez. nas dominikanska, dubaj, ci teraz v marci oman nestali tolko, co ty chces dat za grecko.

autor
1. feb 2023

@matkahelka hej len my sme limitovani terminom ako pisem, diky za tipy pozriem, ta cast only adult je od kolko rokov? jedno dieta ma 17r.

dankanka
1. feb 2023

@anjelicek26 nadhera 🙂. To je dovolenka podla mojho gusta. Horucavy nenavidim 🙂

veronicka1901
1. feb 2023

@petra8786 neviem, či máte deti, ale s deťmi treba dovolenku plánovať trošku inak 😉

terina25
1. feb 2023

@petra8786 mozes mi napisat kde ste boli ibytovani v malage?

lusyc
1. feb 2023

@sense aj s deťmi? Ak áno, v akom veku?

anjelicek26
1. feb 2023

@chovancova27 boli sme Uz viac krat a teda lepsie ostrova Ako pevnina,lepsie pocasie a menej ludi,lebo Tam da preplavi lodou s autom Len ten,co Tam je aj ubytovany...ostrov fano sme boli minuly a Uz mame zabookovany aj tento Rok. Deti chceli ist Len a Len tam.Domceky Su pekne,Cena prijatelna,Len strava Tam je drahsia No.Moji boli v Mori niekolko hodin denne vdaka neoprenom.. ja Len Par krat,proste to neni cajicek..slbko sme Mali kazdy jeden den, v noci poprsalo a rano sa zas rozjasnilo.