Letná dovolenka - to fakt také ceny?

31. jan 2023

Ahojte, pár rokov sme neboli pri mori, naposledy 2019, cestovka, klasika Grécko 10-11dní, 4*hotel, allincl., vyšlo nás to 5000,-€ (4 dospelí).
Teraz ked hladám podobnú dovolenku tak nenájdem v tejto kvalite pod 8000,-€ 😲
To fakt takto išli ceny hore?
A keď som si uplne na začiatku dala že teda ideme s kvalitou a službami trochu, fak len trochu vyššie tak mi to vypluvlo 16tis. 😲
Ja viem že sa dá letenku osobitne, potom cez booking, prenajať auto... ale my sme vzdy ocenili ze pri letnej nemusime nic riesit. Asi zacnem dovolenku planovat takto. Ako ste na tom vy? Zlavite z narokov na sluzby/hotel/miesto, idete bez cestovky alebo pocitate s vyssimi cenami?

kiwi3
31. jan 2023

tak my s muzom cez cestovku vobec, za tu cenu ideme niekam aj 3x, nemusime sa nikomu prisposobovat, vidime, co chceme, kedy chceme a vacsinou chceme vidiet co najviac. tak ale treba na to mat samozrejme aj trochu casu aj chochmesu, aby clovek vedel vybavit vsetko, co treba.

kika2565
31. jan 2023

@kitycat Nam povedali v cestovke rozdiel medzi Gréckom a Tureckom... a je to pravda.. v turecku čašníci robia 250 až 300 e... na mesiac.. co sa s gréckom nedá porovnať

matkahelka
31. jan 2023

ja si prosim link na ten pobyt kde pre 4 dospelych stoji grecko 16 k.
a ano, pobyty sli hore. z mojho pohladu nie vsak tak dramaticky ako popisujes ty. inflaciu maju v kazdej krajine, nielen na SR, tak je zdrazovanie logicke.
a teda odpovedam k veci, na jul mame kupenu kalabriu a na august korfu. obe 4* hotely. obe nas vyjdu cca 3k 2dospeli+14rocna a rocna

elief
31. jan 2023

@matkahelka toto sa práve aj ja zamýšľam... Grécko za tie prachy 🤔🤔🤔...

matkahelka
31. jan 2023

@elief ja tomu hlavne neverim. cestujeme roky, zvacsa cez CK, mam slusny prehlad aj v oblastiach, aj hoteloch. a v grecku hotel za 4k na osobu som teda nevidela, preto sa necham poucit

elief
31. jan 2023

@matkahelka nápodobne 😉😉

1angelika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusyc
1. feb 2023

@sense a ako to plánujete?

petra8786
1. feb 2023

To na akých stránkach hľadáte 😅😅ja som našla Grécko,dom pre 6tich s bazenom za 800e😅😅

chovancova27
1. feb 2023

@anjelicek26 to Dánsko ma veľmi zaujalo, je tam to more teda vhodné na kúpanie? Do ktorej oblasti zvyčajne chodíte? ďakujem pekne za info

1angelika
1. feb 2023

@petra8786 ale zrejme bez stravy a dopravy, hm?

petra8786
1. feb 2023

A to chodíme stále cez VRBO nájdeš doma eho pošleš mu peniaze on tebe dokumenty potvrdenie a už len tam dorazíte...ja chodím cez nich už od roku 2011 na dovolenky ,necestujte preboha cez cestovky

petra8786
1. feb 2023

@1angelika strava 500 a cesta tiež tak 🙂 žiadnych 6000

sincerity
1. feb 2023

My ideme v auguste na 7 noci do grécka na Zakynthos. Za 3000. Dvaja dospelí a dve deti (2,5).

1angelika
1. feb 2023

@petra8786 cez CK je to strašne drahé, už vlani sme chceli ísť 2 dospelí + jedno dieťa a pod 3500 som nenašla nič na 10 dní..

annadan
1. feb 2023

@petra8786 tiež ako tak nejak nechápem, že aké zájazdy za také ceny? za 8000€ by som sa teda aspoň ja isto nevybrala do Grécka, ale vybrala by som si teda už nejakú exotiku

petra8786
1. feb 2023

@1angelika vždy máme dovolenku do 2000 so všetkým a niekedy aj 14 dní pri mori s bazénom ...nádherné miesta napr Sardínia,Nice,atď ...celá rodina

1angelika
1. feb 2023

@petra8786 ale ja hovorím o Grécku, aj autorka tú sumu písala o Grécku

petra8786
1. feb 2023

@annadan to sú strašne ceny,my sme boli na takých krásnych miestach s bazénmi pri mori napr na Malage v španielsku za 500 e 11dni...a to vážne plus 700 e cesta a strava 🙂

petra8786
1. feb 2023

@1angelika ja hovorím tiež aj o grécku ,čím je Grécko viac 😅😅našla som asi 25 domov,sukromnych s bazénom na stránke na týždeň pri mori za 800e

petra8786
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petra8786
1. feb 2023

@1angelika v grécku 😜

1angelika
1. feb 2023

@petra8786 reč je o pobytoch v hoteli so stravou a tie sú fest drahé,stačí pozrieť ponuky CK, nechápem Vaše komentáre, veď nikto netvrdí, že Grécko je niečo viac len že je drahé. Môj komentár: " cez CK je to strašne drahé, už vlani sme chceli ísť 2 dospelí + jedno dieťa a pod 3500 som nenašla nič na 10 dní.." bol tiež o dovolenke v Grécku v hoteli, keby som chcela apartmánový dom tak samozrejme nájdem lacnejšie, už sme tak aj boli pred pár rokmi.

petra8786
1. feb 2023

@1angelika tak v živote by som nešla do hotela ,kde máte malé izby a ziadny dom s bazénom s výhľadom na more,my máme radi skôr súkromné domy a nie dať toľko peniaze za hotel ,to jak být v paneláku,..stravu si vieme snáď aj samy pripraviť a navyše na dovolenke chodíme jesť do reštaurácií..

chovancova27
1. feb 2023

no ani mi nehovor. my sme boli s deťmi vlani v Turecku za 2100€ all incl 5* hotel pre 4, tento rok stojí tento hotel v rovnakom termíne 3000🙂 ale tento rok už nechcem Turecko, boli sme tam viackrát po sebe, už nás to tam vlani až tak nebavilo. Grécko určite nie, predražené a nevidím dôvod. Bola som teda len na Kréte, ale už by som tam viac nešla. A to som bola v Magic Life hoteli. Grécko je také nijaké. Všetko pre nás vychádza vyše 4 tis, starší syn bude mať v lete 12, mladší 8. Tak som si povedala, že kašlem na to a ideme na vlastnú päsť. z nárokov moc uberať nechcem, chcem byť blízko pri mori, chcem ubytko min 4*, chcem polpenziu. Ideme na Mallorcu, odlet 11.7, 10 dní, ubytko Aparthotel, krásny, na nádhernom mieste - Alcudia, 300m od pláže, polpenzia, na letisku prenajímame auto. Precestujeme celý ostrov, všetky pekné pláže chcem vidieť🙂 no a aktuálne som s týmto všetkým na cene 3100€ vrátane prenájmu auta. Takže som spokojná. pre 4 osoby, na 10 dní, vrátane stravy, lebo tí mojii chlapci neskutočne zožerú🙂 ešte by sa dalo mega ušetriť, keby že ideme na konci augusta, alebo v júni, septembri, lebo za letenky sme dali 600€, ale povedala som si, že chcem normálne letnú dovolenku cez prázdniny a hotovo, kašlať na to. a nechce sa mi celé leto čakať na dovolenku do konca augusta, kedy už je jesen pomaly🙂 Prvotný plán bol Sardínia autom+ trajektom, ale je neskutočne drahá pre 4 osoby, tam pôjdeme radšej sami dvaja niekedy v medzisezóne.

chiara_elle
1. feb 2023

@petra8786 vies mi prosim napisat, na akych strankach mam hladat tie domy s bazenom v Grecku za tych 800€ na tyzden?

matkahelka
1. feb 2023

@petra8786 zas neprehanaj. za 500€ sa rodina tyzden v grecku neprestravuje a v sezone za 500€ pre rodinu vratane batoziny nezozenies ani letenky. a za 800€ dom s bazenom je kolko m od mora? lebo ludia chodia k moru kvoli moru, nie kvoli domu s bazenom. ano, da sa dovolenka aj za smiesne €, ale to je o standarde. nie kazdy ma chut drbat sa na dovolenku autom 22 hodin, stat tyzden za sporakom a varit, alebo jest lacny fastfood a uz vobec nie byt 500m od plaze. zrataj kolko stoji letenka s batozinou v sezone, kvalitny AI hotel na plazi v sezone, transfery a usetris oproti CK kolko? 100 ci 200€? treba porovnavat porovnatelne.

autor
1. feb 2023

@petra8786 tak kym pre @matkahelka vyklikam to 16tis. Grecko tak poprosim linky na dovolenku letecky AI v Grecku na 10-11 noci prelom jul-august za tych 2000€, lebo prenajať dom si viem aj letenky kupit ale nam ide o to aby sme sa o nic nemuseli starat, max aky drink si dame a ci ideme kuknut aj nejaky vylet 😀

ankare
1. feb 2023

A to Vám sa páči turecké more? S greckym sa nedá ani porovnať.

maribell
1. feb 2023

Áno, ceny išli neskutočne hore 👀 my sme boli minulý rok v Egypte (2dosp. + 3 deti). Na začiatku roka sme si dali naceniť ten istý hotel a cena stúpla o 900€. Teraz to trochu kleslo, ale stále je to o 700€ viac. 👀