Mám obúvať 14 mesačné dieťatko na pieskovej pláži?

stella33
7. máj 2015

Chystáme sa na dovolenku do Talianska. Sú tam pieskové pláže, ktoré sú niekedy tak horúce, že je problém po nich prejsť naboso. Tiež nemusia byť vždy super čisté 😒 Viem, že je chodenie po piesku zdravé, ale my chodievame v "žabkách", alebo v crocsy, ale čo s drobcom? ☹ Má 14 mesiacov.

prasiatko30
7. máj 2015

normalne mu cup take tie gumove sandalky co sa zapinaju okolo noziciek a moze s nimi behat aj po piesku aj do vody moze vbehnut - tie su asi najlahsie na obuvanie pre take male deti. potom su este aj take co su ako keby latkove s gumovou podrazkou - tie sa tiez daju vopchat do vody. ale v podstate mi to robime asi tak ze ked prideme a je piesok velmi horuci tak idu v slapkach alebo takychto gumovych sandalkach az na miesto kde zapichneme slnecnik - snazime sa byt v prvej linii a tam je uz potom ten piesok ochladzovany morom cize nie je potrebne mat slapky na nohach.

gangulienka
7. máj 2015

moje baby mavali take topanocky do vody a ked bol horuci piesok dali si tie

adinam
7. máj 2015

chodíme len na pieskové pláže a nikdy nič neobúvame.Piesok v crocsoch a v šlapkách je horší pocit,ako byť bosý... 😉

sissy27
7. máj 2015

@stella33 sandálky, v ktorých môže aj do vody... napr. adidas také robí, hoď si do googlu adidas akwah

gangulienka
7. máj 2015

@adinam len my sme davali take ako neoprenove topanocky tam sa im piesok nedostal ....niekedy bol ten piesok fakt horuci ale pokial sa dalo chodili sme bosi

stella33
autor
7. máj 2015

@gangulienka tiez uvazujem skor nad tymi neoprenmi. Su ako cvicky, lepsie drzia na nozicke. Maly iba zacina chodit, tak aby ho to neodradilo, ked sa bude brodit pieskom 🙂

prasiatko30
7. máj 2015

@stella33 tiez ten kusok kym doojdete k brehu ho mozes niest na rukach a 😉

bamb27
7. máj 2015

podla mna zbytocne nejaku speci obuv,, aj tak v tom piesku okolo slnecnika bude vacsinou sediet, chodit po kolienkach,, k vode ho odnesiete a tam horuci nie je,, a najlepsie co pre neho mozte urobit je nehat ho v tom piesku bezkat na boso,,, v tom case ked uz nebude taki zeravi 😉

simca06022011
7. máj 2015

speci topanky do vody 🙂 ked uz.... ale sam tam este behat nebude asi... tak neviem ;) mozno nie je nutne nic, ale ja by som brala aj tie do vody.. minimalne trosku ochrana ak by bolo nieco na dne alebo v piesku. Aj tak to budete vyzuvat hore dole a piesok budete mat aj za zubami :D

ivett1
7. máj 2015

@stella33 ahoj, určite odporúčam nejaké sandálky...veľmi dobre si pamätám ako sme boli v Turecku a malý nám práve kvôli tomu horúcemu piesku odmietol chodiť na pláž ... a to bol väčší (mal 21 mesiacov) ...len si skrátka vyzul crosy, lebo sa "vééééľmi ponáhľal" a potom sme ho museli prenášať na rukách ...lebo nie a nie stúpiť na ten piesok, aj keď mal na nohách obuv ... inak doteraz má rešpekt (už bude mať 7r.) a chodí buď v neoprénových topkách do vody, alebo prejde v crocsách, či sandáloch a pri vstupe do mora sa vyzuje ... 🙂 paradoxne mu ten piesok v sandáloch alebo v topkách do vody nevadí ... zato dcérka v pohode prehopsá aj po horúcom piesku🙂

nanka3
7. máj 2015

@stella33 ahoj, no uvidis, ako bude, ak nebude "velka spina" tak kludne naboso, ale bud zrana, alebo az vecer, aby piesok nepalil 😉

maslenka47
7. máj 2015

@stella33 urcite obuvat, a aj do vody. Piesok je sice super ale ludia su vsade svine a zahodia do vody aj co tam nepatri 😠 Nieco s pevnejsou podrazkou, co vydrzi, aj ked dieta stupi na ostry predmet...

stella33
autor
7. máj 2015

@maslenka47 veru. Ja som to zatial nezazila, ale dcerka bola na sportovom sustredeni pri Rimini, a skoro rano o mali beh pri mori. Nikde este nikoho, takze psickari tam vtedy veselo vencili psov, a nechavali vsetko tak, ako to ich milacikovia nalozili (!) Teda my mame tiez psa, ale toto sa uz v kulturnom prostredi neakceptuje 😠

stella33
autor
7. máj 2015

@prasiatko30 ved to ano 🙂 , ale predpokladam, ze mi pod slnecnikom neobsedi a bude organizovat uniky 🙂

jasminet
7. máj 2015

pre istotu nejake topky zober, sandalky, crocsy... ten piesok naozaj pali aj dospelaka, do vody donesiete, vynesiete, ale ked sa budete chciet ist prejst. vsak ked chodi tak ci tak nejake na leto kupovat budes.

sorciera24
7. máj 2015

my chodime tiez do Talianska a na plaz som synovi kupovala take gumene sandalky....lebo ten piesok fakt pali, ked sa rozohreje...do vody netreba obuv.....aj rpeto oblubujeme pieskove plaze a IT, aby sme sa nemuseli do mora obuvat...

katrinka8
7. máj 2015

My máme dievčatko, mala origoš crocsy, ale také akoby balerínky, celé "gumené" z tej ich hmoty. V tom behala, keď bol piesok horúci. Pri vode si to vyzula a do mora už išla bosá. Keď nebol piesok priveľmi horúci, tak bosá. A aj keď behala po brehu, brodila sa vo vode, tak tiež bosá - mala ich len na kamienkovej pláži (v Chorvátsku) - tam aj vo vode, inak ozaj len kvôli horúcemu piesku. Výhoda bola, že v nich mohla chodiť aj normálne - keďže tieto origoš crocsy nie sú z gumy, a nemusela sa prezúvať do sandáliek, keď sme šli na pláž.
Inak, pred rokom som videla v CCC obuvi také gumené topánočky pre deti (neviem, či určené rovno do vody, mali aj normálnu textilnú vložku, ale keď sa vybrala, tak boli celé gumené).
Určite by som niečo drobcovi kúpila - kvôli tomu rozpálenému piesku - a asi iné ako normálne sandálky by som volila na pláž, lebo sandálky by sa na tom piesku asi doničili. Buď tie topánočky do vody, mávajú ich aj v obuvi už niekde, alebo gumené sandálky - pozri kľudne aj tuto v bazáriku, ak sa Ti nechce pre tých pár dní nové kupovať.

pribinak
7. máj 2015

My sme boli na Rodose a ta zmes piesku a kamienkov, bola taka horúca, ze sme mali problem prejsť aj my dospeli. Naštastie sme doma kúpili neoprénove botky v športovom obchode (myslím, ze to bol intersport) za pár EUR a boli super, chodil v tom aj do mora, aj po plazi, je to dobrá vec
Na to, ze bude sedieť pod slnečníkom by som sa nespoliehala

katrinka8
7. máj 2015

@pribinak - no to si neviem predstaviť, sedieť také dieťa pod slnečníkom veru 😀 Inak, tie neoprénové topánky majú teraz skoro v každom športovom obchode, aj v obuvi som ich videla. A určite ich budú mať aj v Lidli za chvíľu, zvyknú ich pred letnou sezónou mávať a aj na mieste ich určite zoženú 😉

pribinak
7. máj 2015

@katrinka8 fakt to stojí pár EUR a radšej mat a nevyužiť, ako riešiť pol dovolenky, ze krpec nechce ísť na plaz a hráte sa na ihrisku, však to môžete aj doma
Este kúp take co nemajú velmi tvrdú podrážku

katrinka8
7. máj 2015

@pribinak - veru, aj ja tak vravím 😉 Veď to neváži 5 kíl, to sa v pohode odnesie.

gretocka
7. máj 2015

urcite treba nejaku obuv pocitat, ale na druhej strane moze byt dietatku aj neprijemny pocit piesku medzi nohou a topankou. Takze topanky mat a ak bude teplota ok a dietatko bude chciet, nech beha bose.

Ja mam dve deti, dcerka mi ani v chorvatsku na kamenoch nechce mat nic obute, vsade chce behat bosa, syn zas nevyzuje kroksy za cely den.....

zavisi od podmienok a konkretneho dietata

janinah
7. máj 2015

penové sandálky na suchý zips...nič lepšie nepoznám pre taký vek