Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

sasenocka253
22. feb 2011

ahojte, letim prvy krat v juni lietadlom a beriem so sebou aj 10 mesacnu dcerku chcem sa spytat ake jedlo si mozem pre nu zobrat do lietadla cestujem az do ameriky prosim poradte mi cstujem so spolocnostou Lufthansa

lodgermaniacka
22. feb 2011

@dovenka nabuduce daj "odpovedz" aby som ťa videla 😉 ideme na hawaii, teraz v nedelu odlietame, viac ako radosť mam stres z cesty ☹ prideme v polke marca, vy idete kedy? ak stihneme prisť skôr ako vy odidete tak napíšem 😉

@julianna78 dakujem 😉 tak my budeme mať aspon tu postielku, s tackami si to radšej ani nechcem predstaviť 😀 aj tak sa vidim, ako ho mam cely den na rukach a zabavam ho, modlim sa aby aspon polku cesty prespal, no len tie prestupy.. 😒
@sasenocka253 my ideme tiež, tak ako som vyššie pisala 😉 naš maly ma teraz 10m vy budete mať 10m v juny? určite ti napíšem tiež ako sme zvladli cestu 😉 🙂

sasenocka253
22. feb 2011

trixi prosim porad mi aj ja letim v juni s lufthansou mala bude mat 10 mesiacov letim az do ameriky chcem sa spytat co vsetko si mozes pre dieta zobrat na jedenie do lietadla

sasenocka253
22. feb 2011

@lodgermaniacka ok daj mi vediet ako ste dopadli a co vsetko si mozes do lietadla zobrat na to jedenie

sasenocka253
22. feb 2011

@trixi prosim ta porad mi aj mi letime s lufthansou v juni mala bude mat 10 mesiacov vtedy a chcem vediet co si mozem do lietadla pre nu zobrat na jedenie a ci ma budu nejako kontrolovat a ci dostaneme aj postielku

sasenocka253
22. feb 2011

prosim vas je tu niekto ochotny poradit prosim letim s malou v juni do ameriky so spolocnostou lufthansa chcem vediet co vsetko si mozem zobrat pre malu do lietadla bude mat 10 mesiacov ked budeme letiet velmi prosim poradte mi ak ste niekto leteli s touto spolocnostou a dostane aj postielku

estterka
22. feb 2011

@sasenocka253 ja by som si v prvom rade pozrela stranku lufthansy a kludne tam aj zavolala,keby mi nie je nieco jasne. dostanes iste info 😉

sasenocka253
22. feb 2011

@estterka lenze neviem ci sa dorozumiem po slovensky

estterka
22. feb 2011

@sasenocka253 no to asi nie.

estterka
22. feb 2011

@sasenocka253
Flying with babies

* On Lufthansa long-haul flights special baby cots are available. Please be aware that the number of seats with cots is limited. The bassinets are suitable for babies up to 14 kg and up to 83 cm in length and are provided free of charge. Night flights are especially suitable for journeys with small children because children can then maintain their usual sleep pattern and get some rest.
* If you are travelling with smaller children, you may take a child restraint system with you.
* When booking your flight please inform our staff or the travel agent that you will be travelling with a baby
* Before takeoff and landing, give your child its dummy or its bottle to drink. That will help him or her to better balance the change in air pressure
* Lufthansa carries baby food on all its flights. But you shouldn't forget your baby's bottle and its favourite food! Water for the bottle is available on board. Our flight attendants will also warm the baby's bottle, and glasses, too. Just ask one of them - they’ll be glad to help you!
* There are changing tables in the washrooms on board

postielky su do 14 kg a 83 cm, pisu aj,ze maju baby jedlo(?) na palube,ale mala by si zobrat flasu a oblubene jedlo.vodu na UM maju a ze zohrievaju prinesene deske jedlo na palube. v podstate to,kolho coho si mozes zobrat,zalezi skor od letiska,lebo tam prechadzas cez check-ing kde kontroluju prirucnu batozinu. aspon u nas to vzdy tak bolo. a tam vacsinou plati,ze nerobia stresy ohladne detskeho jedla.

sasenocka253
22. feb 2011

@estterka o diky za radu teda a nevies ci si mozem dat mlieko do tej flase co udrzuje teplo uz urobene mlieko

sasenocka253
22. feb 2011

@estterka my letime z budapesti do mnichova a z mnichova do charlotte a to s lufthansou

estterka
22. feb 2011

@sasenocka253 netusim,to ti musia poradit ine baby. my flasku vobec nepouzivame.

julianna78
22. feb 2011

@lodgermaniacka neboj,nemaj stres deti to zvládajú omnoho lepšie jak my.My sme sa vrátili pred týždnom a na spiatočnom lete sme už dostali aj postielku,ale bola dost maličká,tak som malú dala spat na zem mala som hrubú deku a vypítala som si vela vankúšov,bolo to tak pre nu pohodlnejšie,naštastie bolo skoro prázdne lietadlo a mali sme dve štvorky len pre seba.Zober si pre krpca vankúšik a ja som mala ešte takú super deku z ikei dvojmo šitú,hrubú a tú si neviem vynachválit.
@sasenocka253 ja som brala termosku s teplou vodou a mlieko v dávkovači a ešte jednu celú krabicu nutrilonu.Pri ceste spet som mala v batohu ice tea,chceli nám to dat vyliat,ale ked sme povedali,že je to pre bábo nebol problém.Mala som príkrmy,keksíky,džúsiky,vodu a s ničím nebol problém.Akurát s kočíkom na ten sme pri tranzite čakali hodinu.

ichbinich
22. feb 2011

@sasenocka253:
Jedno su predpisy leteckej spolocnosti a druhe su predpisy (podla mna az paranoidne) pri cestovani do USA...
,
Letecke spolocnosti povoluju mat aj tekutiny aj jedlo (pohariky) pre dieta, na tie sa nevztahuju tie predpisy, ze max. 100ml a v uzatvaratelnom sacku a spol. Ake jedlo na palube maju, netusim. Svagrina mala pre jej deti horucu vodu a mliecko v davkovaci, leteli sme AUA bez problemov (ale v ramci Europy).
Zisti si to s tou postielkou, hlavne tie hranice hmotnosti/velkosti. Ja som postielku nemala, maleho sme drzali na striedacku s manzelom, spal mne v naruci.

Predpisy ohladom dovozu potravin do USA su velmi prisne. Ale napr. original zabalenu cokoladu/bonbonieru mozes mat. Takze neber prilis vela, lebo prinajhosrom to budes musiet po pristati vyhodit... Ale mozno robia vynimky, do USA som s malym neletela.

Vsetko dobre!

lodgermaniacka
22. feb 2011

@julianna78 prosím ťa, hodíš mi link na tu ikeacku deku 😉 🙂 to sa aj chystam zobrať, hrubšie blečko, deky, tenšiu čiapočku, ked tam vypeckuju klimu, nech mi neochorie, dakujem za ukludnenie 🙂
vodu budem brať aj ja, uvidim, či mi ju nedaju vyliať, skôr sa bojim sušeneho mlieka, zoberiem original zabalene, ale otvorim ho, a čo ptom, aby ma neupodozrievali z niečoho vdaka bielemu prašku 😀 a chcem zobrať aspon na ten den hippky, na dalšie dni už kupim tam..
@sasenocka253 ty letíš daleko po nas, neboj, budem ťa informovať, tiež mame 10 esiacov, berem vodu, suš.mlieko, jedlo, odlietame z viedne, las vegas a honolulu..

trixi
22. feb 2011

@sasenocka253 lufthansa ako taka problem nerobi, teda aspon ja som nikdy ziadne nemala. Pri lete so synom mi nikdy nic nezobrali, lenze som letela do Canady a tam nie su take prisne predpisy. Ked som videla na letisku, konkretne vo Frankfurte to co robia, tak som neverila. Ale to je zo strany americanov. Pri odlete lietadla do USA uzavreli cely priestor a do tej chodby z ktorej bolo x gate nepustili nikoho ineho len pasazierov toho jedneho letu. Ja to chapem, ze je dolezita bezpecnost, ale to mi pripominalo az ponizovanie ludi. Tak Ti neporadim, ci Ti nieco nevyhodia. Ale myslim, ze detske mlieko Ti urcite nevyhodia ani detske jedlo.
V lietadle Ti urcite vyjdu v ustrety. Vodu Ti prevaria, ohreju, nie je ziadny problem. Mozes hned pri nalodeni poziadat este o deku a vankus na viac. Pri check in ziadaj miesto hned za tym predelom, tam Ti po starte (cca 20 min) daju taku skladaciu postielku. Ale len na dlhom lete. Na kratkych letoch to nie je k dispozicii. Pred pristatim Ti letusky tu postielku zasa vezmu. Mozes poziadat o specialne jedlo pre dieta, daju Ti vybrat z Hippiek-zeleninove, ovocne.

sasenocka253
23. feb 2011

chcem sa spytat ci si mozem do lietadla vziat vlastne presnidavky pre malua ci si mozem zobrat aj urobene mlieko vo flaske

sasenocka253
23. feb 2011

@trixi chcem sa spytat ci si mozem do lietadla vziat vlastne presnidavky pre malua ci si mozem zobrat aj urobene mlieko vo flaske

trixi
23. feb 2011

@sasenocka253 ahoj, ako som pisala mozes si vziat co potrebujes pre dieta, vsetko zavisi od securitaka. Ja som nikdy nemala zarobene mlieko, ale v davkovaci praskove mlieko a vodu zvlast. To co Ti dovolia do lietadla nezalezi od leteckej spolocnosti. Moja posledna prihoda z letiska-uz som to tu aj niekde pisala-leteli sme cela rodina-ja so synom, sestra so synom ... ja som isla cez jednu security a segra cez vedlajsiu .... ja som mala pre syna v taske vsetko mozne - vodu, dzus, presnidavky, ovocie ...tekutiny vo vacsom mnozstve - vsetko som si mohla vziat do lietadla a moja segra mala len vodu pre syna a musela to vyhodit, vedlajsia security jej nic nedovolila vziat. V tom to je preto tazko radit. Ja do lietadla beriem vsetko pre maleho co si myslim, ze potrebujem a za tie 3 roky som nemusela nic otvarat, ochutnavat a nic mi nevzali. Vzdy som musela ukazat co to mam a ked videli, ze je to pre baby, tak to bolo OK. Ale to su moje skusenosti, citala som tu na MK, ze niektore maminy maju aj horsie skusenosti.

lucustek
23. feb 2011

ahojte maminky..tak ja som s malym tiez dost casto lietala do anglicka a zatial sme problemy nemali co sa tyka veci pre maleho...akurat sme museli vsetko ochutnavat aj ked to bolo original zabalene/ napr dzusik sme museli otvorit a napit sa / ale inak ziadny problem ...ani mlieko im nevadilo vo flasi ani vyzivy akurat z kazdeho bolo nutne ochutnat 🙂
ale podla mna je to presne tak ako pise trixi - zalezi od securitaka, ked raz je svina tak je svina a nedovoli ti zobrat nic lebo ti povie ze si to mozes kupit na palube alebo za zonou. drzim palce aby ste nenatrafili na ziadneho takeho blbeho securitaka a taktiez dufam ze ja na neho nenarazim ani ja kedze na druhy mesaic zas letim 😀

estterka
28. feb 2011

@endzi30 ahoj,mozem sa ta este opytat k tomu priority boardingu,ryanair,znamena to,ze pojdeme do lietadla prvi??ci len prejdeme kontrolou prvi,teda len predbehneme ostatnych? lebo ak ich len predbehnem a potom pojdeme vsetci do autobusu,tak je to o nicom,nie? lebo niekto mi spominal,ze sa to stalo,ze oni netvrdia,ze pojdeme prvy do lietadla,len nemusime stat v rade..tak neviem

briketa
28. feb 2011

@sasenocka253
-postielku si musis zajednat (bulkhead seat)
-jedlo pevne mozes mat, tekutiny nie. ak mas UM tak beries len prasok, vodu ti na palube bez problemov daju
ja normalne bravam ovocie vcelku, grilovane kura a ryzu, dobrotky ako susene ovocie, krekry. ziadne vyzivy, nic gelovite, ziadne tekutiny. jablkovu vyzivu zatial vzdy mali (apple sauce) aj pitie dostanes na palube.
pred vystupom z lietadla musis vsetko hotove jedlo zlikvidovat, ak ti nejako ostalo. okamzite ako vstupis na letisku chodia vsade prehladavaci psikovia specialzovani na jedlo.
vlhke utierky mozes mat. kozmetiku nie.

Predpisy co sa tyka bezpecnosti lietania do USA podla mna nie su paranoidne.
Radsej vsetko urobim co treba, necham sa cela prehliadnut bez problemov v zachovani zivota svojho a mojich deti, ako by mal nejaky psychopat zase vyhodit lietadlo do vzduchu. Tu su ludia rozni - rozne mentality, zaujmy, zmyslania. To sa s "dedinkovym" Slovenskom absolutne neda porovnavat.

prasiatko30
28. feb 2011

@estterka - pokial ides letiet z alicante - tak tam je to asi tak ze pri kontrole boarding passov a dokladov pred vstupom do lietadla zavolaju najprv tych co maju priority boarding - potom vas zavedu dole, a do busu vas tiez naladuju prvych a aj do lietadla vstupujete medzi prvymi - blbe je to ze ak mas male dieta a vlecies aj kocik tak kym zlozis kocik tak ta prevalcuju "zdvorili" spolucestujuci 😉 v bratislave tiez najprv vybavia priority boarding - dokonca ta nechaju cakat aparte a potom sme sa mi vidi isli peso k lietadlu - to ti uz teraz nepoviem nepamatam si to moc jasne a zase nastupujete medzi prvymi do lietadla - ak ides s malymi detmi a sama tak odporucujem doplatit ten priority lebo inaksie sa tam nahanat pripadne sa len modlit aby ste boli spolu tak to naozaj za usetrenie tych 8€ nestoji 🙂

estterka
28. feb 2011

@prasiatko30 nie,letim z kanarov. a ide so mnou muz,takze ja nesiem len dieta 😀 len neviem,ci to kupit dvakrat alebo trikrat,aj pre babatko,to som nikde nenasla.. budem si ziadat,ze chcem ist do lietadla prva hned pri tej kontrole a spytam sa,ze ak sa caka na bus,ako mi to zarucia..hoci mi vraveli,ze vpredu v ryanairi nemozem sediet s malou,zevraj bezpecnost,takze jedine dolezite je,aby sme sedeli s muzom spolu.pre mna je toto cele vacsi stres jak let 😀 letisko..ked uz budeme v lietadle,bude dobre..

prasiatko30
28. feb 2011

to poznam - to dieta ma ten priority boarding automaticky s tebou a neplatis to 3krat len 2krat - ono ked si to das tak ti to automaticky sfakturuje - neviem ci si uz kupovala tie listky alebo nie ale tebe tam ani nedava inu moznost. a pokial je mala malicka tak ja byt tebou tak zafakturujem aj kocik a malu nesiem len v satke alebo babybjorne - je to omnoho pohodlnejsie a rychlejsie - ja uz mam babenu vacsiu tak som brala aj kocik ak by zaspala v letistnej hale ale je to o drzku pred tym nastupom do lietadla. a oni ta uplne vpredu nenechaju sediet ani pri tych emergency exits ale ked si sadnes tak do 5-6 rady tak do pohody ;)

prasiatko30
28. feb 2011

@estterka som tam zabudla odpovedz

icejane
28. feb 2011

ahojte mamicky....mi budeme letiet buduci mesiac do finska cez CSA ..timurko bude mat az v maji 2 roky tak sme mu este kupili infant...je to sice len 2 h let ale ak ma niekto skusenosti s touto aerolinkou ako je to so sedenim v lietadle budem rada ak poradite...a co plienky, hracky a jedlo so sebou?

estterka
28. feb 2011

@prasiatko30 no mala bude v manduce na letisku,teda v nosici,ale kocik nechcem fakturovat,lebo nechcem aby mi ho znicili.ja ho aj balim predtym ako ho dam do lietadla do sacku velkeho 😀 len uvidime,ako to MM vsetko vezme,kocik a dva male kufre ako prirucna,ale vravel,ze s tym si nemam robit starosti,ze dolezite,nech ja som prva v lietadle a nie on,ze obsadim miesto a kto by bol taky blby,pri matku s malym dietatom si sadnut 😀 a teda prirucnu pre malu nemozem tiez ziadnu,ze? nema narok ani nahodou? takto pred odletom mi napadaju ale veci..ako vravim,ked uz budem v lietadle,bude dobre,to pred tym ma stresuje..a teraz pozeram,ze este je v ponuke let a je to na tento piatok,tak snad ani nebude plny a budeme mat celu trojku pre seba.letenky mame,ale ten priority boarding chcem kupit dnes dodatocne.

mimika4408
28. feb 2011

@estterka ahoj , k tomu prednostnemu nastupu od ryanair ty poviem len tolko, ze ja som cestovala teraz koncom januara z ba-rim a nemala som zakupeny prednostny nastup. tu v ba pristup ani nekomentujem....cestovala som sama s takmer 3rocnym synom, bez kocika, k tomu prirucna batozina, 2kabaty v ruke....kazdu chvilu pišať na zachod a ťahať všetko prislušenstvo so sebou...cestovali sme okolo obeda tak už bol aj unaveny, unudeny a upišťany ☹ , vystala som si cely ten rad a žiadny ohľad na mňa nikto nebral 😒 . úplne iná situacia bola v taliansku, tam ma pustili automaticky dopredu so všetkymi tymi ludmi co zaplateny prednostny nastup mali, oni stali tak bokom od radu a najprv pustili ich a rovno isli aj do lietadla, potom pustili mna s malym a este jednu tehotnu mamicku s malym aj s ockom. letuska nas dokonca k lietadlu osobne odprevadila 😉 proste zavisi od ludskosti personalu.