Dovolenka pri mori s ročným dieťatkom

lenkaa222
8. jan 2012

Dovolenka pri mori s ročným bábatkom?? Máte skúsenosti?? Ako to vyzeralo...hlavne ked pôjdeme sami traja (bez babiek, dedkov, proste bez niekoho kto sa o malého postaraa)

gumimaci
8. jan 2012

@lenkaa222 ahoj, vela zalezi od povahy dietata, kam a ako chcete ist. My sme boli v HR autom 2x s malym. najprv ked mal 9 mesiacov a potom ked mal presne rok. Pozor sme davali na striedacku, ked si isiel jeden zaplavat, druhy bol s malym. najedli sme sa v pohode na plazi, brali sme tam aj kocik tak sa tam aj vyspal. 🙂 voda a kamienky sa mu pacili, vacsinu cesty v aute prespal. poistenie sme samozrejme mali- ale nastastie nebolo treba pouzit. Byvali sme v apartmane, takze nebol problem mu pripravit jedlo zvlast, a my sme sa prestravovali v restikach, alebo sme grilovali. Niekedy ked sme grilovali, spal vonku v kociku, a potom sme ho len prelozili do postielky.
prva fotka je z juna, druha zo septembra ...

lenkaa222
autor
8. jan 2012

@gumimaci dakujem .. aj my by sme išli autom a tiež do HR...išli by sme možno koncom augusta..to by mal 13 mesiacov...tak by len tak tak vedel chodiť..

luciaalex
13. jan 2012

cauko, s prvym synom sme boli na prvej dovolenke autom (v taliansku), pohoda, tiez bez babiek, teraz s oboma (mladsi mal 11 mesiacov) sme boli na exotickej dovolenke - 9 hodin letu. ja mam dobre skusenosti, lebo mam sice zive deticky, ale daju sa nejak uputat. a o to ide - aby ti presla cesta. lebo na dovolenke si budete len uzivat a tesit sa zo slniecka a z vody. urcite chodte. aj ked to nebude az taka dovolenka ako ked si lezis dole bruchom a citas knizku, ale uvidis ake zazitky budete mat. ak by ta zaujimalo nieco viac, kludne napis do IP. a hlavne sa nedaj odhovorit-najmudrejsi byvaju ludia co nikde nikdy s detmi neboli. pa

mixalka27
30. jan 2012

aj ja sa chystam na dovolenku s malym v lete neviem este kedy ci v juni alebo zaciatkom septembra, kedze nechceme ist cez hlavnu sezonu, ked je vsade vela ludi, Maly ma rok az na konci septembra, takze chodit asi este nebude, no uvidime aj ja som velmi zvedava ako to zvladneme, tiez chceme ist do apartmanu do HR 🙂 , tesim sa uz ako blcha 😀 , no mozno pojdu s nami aj st. rodicia.

mixalka27
30. jan 2012

inak baby mohli by ste poradit nejake dobre miesto v HR , my sme rozmyslali nad Brelou , velmi pekne plaze male kamienky, len si to neviem predstavit s kocikom, kedze je to brutal v kopci 😀 , no aby mm zacal posilovat 😎

teddynko
30. jan 2012

Tak my sme boli v HR, vlani, malý mal pol roka.. 😎 . Boli sme nanho vlastne štyria, lebo staršie deti sú už schopné postrážiť.. a teraz gól - šli sme do stanu... 😀

mixalka27
30. jan 2012

@teddynko nooo dobrodruhovia, predpokladam , ze bolo super 🙂

mixalka27
30. jan 2012

@gumimaci dobry vecer , rozkosne fotky aj my sa chystame do HR a maly nebude mat ani rok, moyete poradit nejake dobre miesto popripade aj ubytko. dakujem

kinka555
31. jan 2012

aj my by sme sa radi dostali v lete k moru, dcerka bude mat vtedy 14-15mesiacov tak uvidime ako ju budeme zvladat ked zacne behat.

@mixalka27 my chodievame na blink, bez rezervacie na ostrov Rab, ide sa tam trajektom tak je to aj pekny zazitok, zaciakom ostrova su same skaly, mestecko zacina az 5-6kilometrov dalej. Su tam piesocne aj kamienkove plaze, a vzdy sme nasli vela musli. Mam kontakt na pani u ktorej sme boli ubytovani ak by si mala zaujem. ale vzdy sa tam da najst volny apartman a zjednat cena

domigb
1. feb 2012

Ahojte tiež sa chystáme k moru v lete..Dcéra bude mať vtedy asi 17 mesiacov..Viete poradiť nejaké miesto vhodne pre detičky?Velká vdaka 🙂

liv1
1. feb 2012

@kinka555 kde sa to prosim ta na Rabe nachadza take vhodne miesto pre deti? My sme chodili s mm na Rab, blizko Suha Punta, ale tam to nanestastie nie je vobec pre deti, takze hladame nejake miesto vhodne aj pre nasu malu. Vopred dakujem 😉 . Este ma na padlo, ze je vhodny pre deti Lopar, kde je veeeeelmi dlho plytka voda, ale tak zas odtial potial 😀 .

eeffka
1. feb 2012

Urcite chodte, sak sa prestriedate s manzelom pri strazeni, ja sa chystam s 6-7m ak bude taka kludnejsia :D este je dnuka takze neviem, ale chystat sa chystam :D manzel este nevie 😀
My sme chodili s prvorodenou na dovolenku od 4m, najdolezitejsie je nejak prespat cestu ( teda dieta 🙂 ) tam to uz bude brnkacka.
A napadlo ma ze taka detska osada je na Krku, dedina Nivice, klidek pohoda ziadne diskomesto, asi 20km je mesto KRK kto zatuzi po zurovani. Je to hned na severe takze od nas z KE bol dojazd 8h, z BA takych 6 co je uplne v pohode.

kinka555
2. feb 2012

@liv1 ahoj, tak zalezi ci chces piesocnu alebo kamienkovu plaz, ved tie kamienky su tam neni nejake ostre. My sme byvali zakazdym v Barbate u jednej pani, bolo to asi 50m od mora, nebolo tam az tak vela ludi a dal sa najst aj tien, asi 20m bola voda len po plecia, potom uz bolo hlboke more, jezkovia neboli.. po mole sme sa chodili kupat do Banjolu a Rabu, alebo autom sme boli v Supetarska Draga ale tam je to dost skalnate ale cistucke. na Lopari sa nam nepacilo, bola sice piesocna plaz ale toooooooooolko ludi 😠

liv1
2. feb 2012

@kinka555 no presne, ten Lopar je fakt brutal 😀 . Tak som rada a dakujem Ti za tipy, Popozeram aj tie ostatne miesta ktore si pisala 😉 .no a na tej plazi mi nezalezi ci je piesocna alebo kamienkova, v chorvatsku predpokladam ze je vacsina kamienkovych

kinka555
2. feb 2012

@liv1 http://web.me.com/pension.percinic/Pension_Perc... tu sme byvali, na cene sa dalo este dohodnut tak ak by ti to pomohlo posielam link 😉 my sme boli spokojni... a nemas za co dakovat

mirkadena
16. feb 2012

POPROSÍM RADU.Baby,my sme toho už pochodili dosť. Mám syna roky 4 roky-ten s nami dovolenkoval a lietal už odkedy bol v brušku. Nemali sme problém a to je riadny živan od mala. Potom máme dcérku 1 rok. a chystáme sa na dovolenku. Len Vás chcem poprosíť, alebo či niekoré z Vás, alebo Vaše kamarátky máte skúsenosti ísť na dovolenku na výletné lode.Trasa po stredomorí. Neboli ste niektorá? Volajú nás priatelia, len sa neviem rozhodnúť.Myslíte si, žeby sa to dalo. Ide o luxusnú velikánsku loď. Kde sú aj animačné programy atď. Všetko som si zisťovala, len ešte pýtam rady tu na MK 🙂))

katrinka8
16. feb 2012

@mirkadena - no, ja som sice nikdy nebola na takej lodi, ale podla mojich bujarych predstav aj ja tuzim raz ist na taku lod 😀 Myslim, ze je to celkom OK, zrejme su tam aj nejake moznosti zabavy pre deticky, animacne programy a pod., taktiez by tam zrejme mal byt lekar, takze toto vyzera byt v pohodicke 😉
Ale zase by som asi zvazila, ci by taketo nieco deti bavilo niekolko dni ci - predsa len je to len jeden priestor, nemozes si odist, ked sa Ti bude chciet. Dalej aj to, ze kajuty asi nebudu velmi velke, takze tam asi moc casu travit nebudes, co s prechadzkou, napr.? No a este by som zvazila, co sa tam da robit s detickami - myslim teraz, ci by sme si aj my ako dospeli dokazali vychutnat takuto plavbu s detmi (lebo asi na take vychutnavanie moc cas nebude - ale tak zavisi od povahy deti) a ci by nebolo pre nas pohodlnejsie travit s detmi cas radsej na klasickej dovolenke pri mori. Toto su vlastne veci, ktore by som zvazovala 😉

monihany
27. jún 2012

@gumimaci ahoj. pozerala som si tie dve fotky hore. vyzera to tam krasne. by som sa chcela spytat, ze kde ste to presne boli? lebo aj ta plaz je taka mensia, rodinnejsia. my sa chystame s malou tento rok posledny augustovy a prvy septembrovy tyzden do chorvatska. mala bude mat akurat 11,5 mesiaca. rozhodli sme sa, ze pojdeme na dva tyzdne, tak hadam to tam zvladneme 🙂 zatial mame naplanovane vodice, lebo tie pozname. len viem, ze je to velmi rusne stredisko a aj vela ludi na plazi. tak neviem, ci to bude vhodne aj pre take male dieta. spolieham sa na to, ze to uz je koniec augusta, ze by tam nemuselo byt tolko ludi. ale ta vasa plaz vyzera skvele...