• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

4. januára 2017 
preto chodíme kym su malí do Chorvátska, ja by šla aj do Itálie, ale manžel nechce,. s talianmi pracoval, nemá ich rád :confused:
2. jún 2008 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já nemam severní Itálii vůbec ráda, párkrát jsem tam byla a už nikdy. Všude strašně komárů, moře špinavý :unamused:
Když Itálie tak západní pobřeží, třeba v San Remu je stejně písčitá pláž jako na severu a přitom nádherně čistá voda. Ale spíš tam bývá kamenitá pláž než ten písek :slight_smile:
Ae zase mam v Itálii radši noční život, zmzlinu mají dle mého nejlepší na světě, pizza taky bezkonkurenční :grinning:
2. jún 2008 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sasanka, co je to plážová mušla? Takže slunečník neberete?
2. jún 2008 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sasenka :grinning: môj muž má talianov rád, ale ja s nimi trošku spolupracujem a tvojho muža chápem :grinning:

a zmrzku majú najlepšiu v biograde!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: až z nej páli jazyk

juj ale už by som išla na dovču :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. jún 2008 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Peige, plážová mušla je taký polstan, kupili sme to min. rok v Bille a je to lepšie ako slnečník, väčší tienik, aj závetrie. A je to dosť velké, zmestíme sa všetci 4.
2. jún 2008 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a fakt si myslíte, že budú chorváti prehľadávať batožinu? ak budú mať nejaké podozrenie, uvidia chladničku alebo tak, tak vás možno otvoria, ale myslíte, že by každé auto s turistami otvárali? to čo by potom bolo v sobotu za šóry, keby to robili? :astonished:
2. jún 2008 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tily řikali, že dělaj jen namátkový kontroly :wink:
2. jún 2008 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tili, tiez sa na to spolieham, ze neexistuje, aby kontrolovali kazde jedno auto ci dokonca bus :wink: Asi naozaj len take namatkove kontroly.
2. jún 2008 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sasenka, díky, už mám asi představu, co to je :slight_smile: . Díky za tip. :slight_smile: :wink:
3. jún 2008 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky teraz ráno som počula, že ten zákaz dovozu mäsa a mliečnych výrobkov bude pravdepodobne zrušený...takže by malo byť po problémoch :wink:
3. jún 2008 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, dakujem za rady, niektoé veci ma fakt ani nenapadli :unamused: ale včera som kupila v lidli topánky do mora, maju ich za dobru cenu a kedže ako rodinka sme ešte pri mori neboli, tak musím pre všetkcýh. ale deťom som ešte nezohnala- stačia aj nejaké také plátenky s hrubšou podrážkou?
a inak- ja tiež pochybujem že budu kontrolovať každé auto, aj ked veľa toho na jedenie sa nechystáme brať, ved nejdeme do divočiny :wink: a rezne tam teda vyprážať neplánujem :grinning:
skôr teraz musíme vybaviť to povolenie čo je potrebné pre cudzie dieťa, asi berieme naše krsňa, tak musíme naklusať k notárke :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. jún 2008 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak, včera mi muž hovoril, že to platí už dobre dlho, nechápem prečo sa s tým robí tento rok také haló :grinning:
3. jún 2008 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Matar u nás mají v Tescu ty boty do vody i pro děti myslim za 120kč už od velikosti 20, tak u vás by mohli být taky :wink:

Tilly máš pravdu, že už s tím jednou strašili, ale nebylo to v takový míře. Housku ze salámem si mít mohla, zrovna tak smažený řízek. Jednalo se o maso a masový výrobky, když jsi toho měla prostě víc. A na mléčný výrobky to nebylo :slight_smile: Tenkrát jsme taky všechno vezli a normáně projeli :slight_smile: A kontrolovali namátkově :slight_smile:
3. jún 2008 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Matar, ak tie topánky nezoženieš, žiadna dráma, predavaju aj tam - všetky velkosti - su sice o par korun drahšie, ale nie nejako predražené. Ja som tiež kupovala, malemu som zohnala v sekáči za 70,- a mne a Henke som v TESCO, manžel ma - ten si kupil pri mori ešte pred par rokmi a držia. Ja mam radšej tie cele gumene, ako take neoprenove, lebo tie ostanu mokre a robia mi ptoom otlaky :cry:
4. jún 2008 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky,

tak teď na netu píšou, že to asi zrušený nebude a že si Chorvatsko uvědomuje, že bude letos slabší sezóna, prostě je to kvůli EU a politika je politika :angry:
4. jún 2008 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved práve, ako náhle budú v EU bude o kopa starostí menej...ale neviem, či to práve takto chcú urýchliť :confused:
4. jún 2008 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
už to zrušili :wink: :slight_smile:
4. jún 2008 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
JJ, právě jsem to četa, paráda :dizzy_face:
4. jún 2008 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
môžete hodiť link, kde sa píše, že je ten zákaz zrušený? nemôžem to nájsť :stuck_out_tongue_closed_eyes: dík
5. jún 2008 o 11:30  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dúfam, že s tým už nebudú šaškovať a nechajú to zrušené

čo z lekárničky beriete? my ideme s malým na dovolenku prvýkrát, tak aby som niečo nezabudla, a celkovo čo by sme namali zabudnúť pre dieťa. Viac hláv, viac kapusty... :wink: verím, že sú skúsenejšie maminky :slight_smile:
5. jún 2008 o 16:26  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, už sa to pisalo, na strane 6 to najdeš - tie lieky. :wink:
5. jún 2008 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sasenka, ďakujem nečítala som to celé :wink:
5. jún 2008 o 17:02  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som dnes bola kupovať tie probiotiká - tak mi nukali Nutrolin B - 20 tabl. , potom nejaké vrecúška na rozpustenie 10ks (cenovo 120-150,-) no ale vzala som Bio Gaia kvapky, sice 300,- ale dava sa iba 5 kvapiek 1x denne, tak sa mi zda, že to ešte vyjde cenovo najlepšie, su od 3 mes. Aj maly mi lepšie zje kvapky na lyžičke ako nejké rozpustené vo vode, nie som si istá, že by mi to vypil všetko.
5. jún 2008 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak jako zkušená matka si moc nepřipadam, ale ptala jsemse na to dr. tak si to přečti :wink:

Už se nám to pomalu krátí, přesně za měsíc už se touhle dobou budem válet poprvé na pláži :dizzy_face: Malej snad už konečně může taky čerstvé ovoce nejenom přesnídávky a už 3. den snědl jogurt bez žádných potíží, takže nakonec toho nebudu muset tolik tahnout. Aktivie tam mají taky a banány nebo jablka snad člověk koupí úplně všude :slight_smile: Ještě mu musim zkusit dát melouna, jestli po něm nebude mít průjem a pak už to bude ideální, protože melouny my si tam kupujeme hodně často :slight_smile: Potahnu jen 16 skleniček se zavařenou zeleninkou, což už de. Kdyby nemohl to čerstvé ovoce, tak bych musela vést ještě 32 skleniček s přesnídávkou :sweat_smile: :grinning:
5. jún 2008 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu presnidávku som rozmýšlala tiež, že vemem, tu na ktorú je zvyknutý...no naš Alexo zje všetko v poho...ale aby tam nezačal vymýšlať :angry:
5. jún 2008 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já kupuju Nutrolin-B sirup, ale už si nepamatuju kolik stojí, je to už skoro půl roku, co je malej bral :slight_smile: Mě malej sní taky skoro všechno, ale bohužel ne všechno mu dělá dobře :frowning2: Já vemu max. 10 přesnídávek a budu kupovat ovoce :slight_smile: Když si bude vymýšlet ohledně jídla, tak bude o hladu :grinning:
5. jún 2008 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak môžete hodiť ešte najaké typy na rýchle jedlá na obed, my si ideme variť samy, tak pre inšpiráciu :slight_smile:
5. jún 2008 o 19:56  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronika...
my sme mali 1 deň špagety, potom sme navarili guláš tak na 2 dni, ďalší deň nejaké mäso na šťave s ryžou,
ja odporúčam cestoviny s brokolicou a kyslou smotanou...je to fajnota a máš to hotové raz-dva

uvaríš cestoviny - vrtulky :grinning: , v 2. hrnci ružičky brokolice
na oleji speníš 3-4 strúčiky cesnaku, pridáš brokolicu, trocha opražíš a popučíš na menšie kúsky, pridáš uvarené cestoviny, premiešaš, zaleješ kyslou smotanou, trochu posolíš a jedlo je hotové...podáva sa navrchu s postrúhaným syrom....mňaaaaaam
5. jún 2008 o 20:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak já vařim např. masou se zeleninou. Na cibulce osmažíš maso, přidáš nakrájenou mrkev, kukuřici, hrášek apod. zahustíš moukou a je to. Dále čínu - osmahneš maso a přidáš opět zeleninu - porek, mrkev, papriky, kukuřici, houby. Potom beru mražený ryby a nějakou si tam i koupíme čerstvou. Nebo kuřecí maso jen tak přírodně např. s grilovacím kořením to trvá 10 minut :wink:
5. jún 2008 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok