Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
15. okt 2009

mne vlasy nepadaju, prave naopak....zhustli a su ovela zdravsie...ale naozaj po porode opat telo prechadza hormonalnymi zmenami a je uplne normalne, ked zene padaju vlasy......ono sa to samoizrejme upravy, u kazdej mamicky inak - kazda sme predsa ina

deny32
15. okt 2009

Minkak, blahozelam k babulkam 🙂 prajem vsetko naj, nech rastu a robia len radost 🙂

Mauzi, nieco na tej teorii bude, tiez som to uz citala. A tak isto ako Katrin mozem potvrdit, ze mi teraz vlasy zhustlz, su nejake zdravsie, nelamu sa a hlacne sa mi prestali premastovat... takze po porode cakam sok a pojdem asi nakratko 😉
Bobicek, co som pocula od viacerych mamiciek, tak vlasy padaju asi vacsine... vela kamaratok sa po porode dalo ostrihat, alebo aspon vyrazne skratit...

taella
15. okt 2009

minkak , gratulujem k dievčatkám 😉

dracik1
15. okt 2009

minka, gratulujem k babatkam, vela zdravicka, nech ste co najskor, doma 🙂

bobicek, krpci su fakt zlati, riadsni buckovia 🙂

mauzi, trosku oneskorene, ale predsa, vsetko NAJ k polrociku, hlavne vela zdravicka 🙂 a s tymi bundami, asi ich mali minuly rok nejako vela a za dobre ceny 😀 , ved uvidis, male babo, ziadne starosti a peniaze, vacsie babo, kopec starosti a straaaaasne vela penazi, napr. jedna bunda na zimu ma vysla 900 sk - nezohnala som ziadnu na nete, tak som musela kupit novu, asponze som kupila vacsie cisla, ze budu aj na buduci rok 😀 😀 😀

dracik1
15. okt 2009

taella, som si pozerala tvoj album, deti su kraaaasne, dobre ste si to podelili, karolinka na teba, oliverko na muza, vobec nevyzeraju, ze sa narodili tak skoro 🙂

ajka72
15. okt 2009

aj ja môžem potvrdiť že počas tehu sa mi vlasy upravili zhustli bola som s nimi spokojná ale upravila sa mi aj pokožka, nechty sa mi nelámali, hlava ma nebolela, cítila som sa super, mala som veľa energie, však som stíhala robotu do 7 mesiaca, školu dokonca som prve tri mesiace tak rekreačne cvičila, chodila na prechádzky,až na to bruško na konci, a každonočné čurkanie by som chcela byť stále tehotná 😀 proste som mala veľmi dobre namiešané hormony 😵

taella
15. okt 2009

ďakujeme dracik 😉

deny32
15. okt 2009

Ajka, tak to chce dalsi pokus.. 🙂))
Ale mas pravdu, vsetko co si menovala sa zatail podarilo aj mne, nechty som svoje nikdy take nemala ako teraz... ale to nocne curkani ezle znasam...
Ako sa pacia dievcatram nove nausnice? 🙂

mauzos
15. okt 2009

Minkak kraaasne su babulky, este raz gratulujem 😵
Fotky su na FB, tak kto ju mate v priateloch, mrknite 😉

ajka72
16. okt 2009

deny myslím že sa dievčatám páčia naušnice ke´d ich mali prvý deň tak sa stále chodili pozerať do zrkadla čo robia vždy ke´d maju nejakú novu vec je vidieť že su to baby 🙂 ja by som im však chcela kupiť ešte také guličky len sa v tomto počasí neviem dostať do mesta no a čo sa týka ďalšieho baby mala som stavy hlavne po ich narodení že ešte chcem ďalšie baby, ktoré by som si poriadne vychutnala lebo pri dvojkách som končila VŠ a boli dve to aj ke´d sa neviem ako snažíš nikdy sa jednému nevenuješ na 100% aby to druhé nebolo ukrátené ale čím ďalej si uvedomujem že dve nám stačia keď im do dnešného sveta chceme dať niečo lebo mať veľa detí je krásne ale dnešná doba je zlá a ke´d im chceš zabezpečiť určitý štandart tak je to ťažké a je tu riziko že by boli znova dvojky a to by som už asi nepredýchala 😅

ajka72
16. okt 2009

no ja na FB nafičím tak verím že fotečky babuliek minkak budu aj tu pridané nech sa nimi pokocháme a zaspomíname si 😵

murkaa
16. okt 2009

Doublemmca, minkak gratulujem k babatkam a zelam vela zdravicka pre vsetkych.
s tym vypadavanim vlasov je to zmenami hormonov. Asi ste nepostrehli, ze pocas tehotensta vam naopak vypadavali tie vlasy menej. No a po porode sa hormoni zasa zacnu normalizovat, tak preto je to vypadavanie. Do pol roka sa to ma normalizovat. Ja som to mala po prvom porode a teda vsimla som si to tiez so strachom. Nebojte je to normalne.

murkaa
16. okt 2009

Este jedna teoreticka otazka pre mna. Tie maminy, ktore mate rovnake dvojcata. Ako ste ich v prvych chvilach rozlisovali? Ja mam velke obavy, ze sa to prve dni musi pliest. ved sa s nimi neustale pracuje, prebaluje, krmi kym si zvykneme na ne. Clovek ma co robit, aby to stihol. VSAK. Nejak ste si ich oznacili ?????????

ell
16. okt 2009

Ahojte dievcata mozem sa tak nesmelo pridat ? 😉 dnes som sa dozvedela ze cakame 2 babatka 😉

mauzos
16. okt 2009

Ell gratulujem k dvojtehulkovaniu 🙂 Samozrejme pridaj sa, treba nam tu nove tehulky, lebo pomaly sme tu uz vsetky maminy 😀

Murkaa ja som sa toho najviac bala, ze budu jednovajecne a nebudem ich vediet rozoznat 😝 Vravi sa, ze kazda matka rozozna svoje deti, ale kolegyna ma identicke dvojicky, absolutne nicim sa neodlisovali a davala im do pol roka stuzku na rucicku, aby vedela ktory je ktory 😉

murkaa
16. okt 2009

to som si aj ja tak myslela. Ja teda cakam dvojvajecne, ale pohlavie nechcem dopredu vediet (moj manzel to nevie pochopit, ze preco nie). On by moc chcel aspon jedno dievca a ja sa asi bojim toho, ze to budu zasa chalani. Uz pri prvom tehu som povedal, ze druhe si nedam povedat a teraz ma to drzi aj ked su dvojicky. Ved v porodnici ich nevymenim.

murkaa
16. okt 2009

mauzos, no a ty mas chlapcou tak ako to bolo tie prve dni? ved aj rodina ich musi odlisovat?

mauzos
16. okt 2009

murkaa nasi su uplne odlisni, takze nebol vobec ziadny problem. Moj otec s tym mal sice zo zaciatku problem, ale aspon bola sranda 😀 Teraz ich uz kazdy bez problemu rozozna, jeden je na mna a jeden na tatika 😉
Tak drzim palce, aby to bolo aspon jedno dievcatko, ked nie rovno dve 🙂

zofa
16. okt 2009

Ahojte kocky,
blahozelam k novym babatkam a tiez k dvojtehulkovaniu 😉
Murkaa ja mam jednovajecne babule a rozoznam ich bez problemov. Aj ked su vo svojej izbicke a zacne jedna z nich plakat, tak hned viem ktora 😀 Maju ine hlasky. No my s manzelom sme jedini co ich rozoznaju 😀 ☹ Vzdy ked som na skype s nasimi alebo s bratom a svagrinou, tak prva otazka je ktora je ktora. Ale oni ich aj preto nevedia hned rozoznat , lebo su neni s nimi casto.
Ja ich vidim uplne odlisne ale niekedy by som ich chcela vidiet ocami inych ludi, aby som vedela ci su naozaj take rovnake 😀 - mne sa nepodobaju 😝

fedra
16. okt 2009

ahojte babulky co cakate dvojicky,
pozrite do albumu, darujem niektorej dva uplne nove overalceky velkost 50 a tiez dupky s ciapockami vel.50-tie boli oblecene iba raz na ceste z porodnice 😉
Ak mate zaujem, ozvite sa di IP

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

fedra
16. okt 2009

zabudla som .. overalky su Next a dupky kupovane v UK

ell
16. okt 2009

Dakujem za mile privitanie 🙂 prvotny sok som uz spracpvala a strasne sa tesiiiim 😵 budem vas pozorne citat lebo zda sa ze kazda rada nad zlato 😀 drzim vsetkym palceky ktore tiez dvojtehulkuju a tiez gratulujem dvojbabatkam 😎

deny32
16. okt 2009

Ell, blahozelam 🙂 vitaj medzi nami dvojtehulkami... tiez som bola prve dni "stratena", vyplasena a pod., ale teraz sa uz tesim... maminky, ktore su tu fakt dodaju odvahu, neboj, bude dobre 😉 Strach mame z neznameho a ked to troska spoznas, tak bude lepsie.. budes vediet do coho ides. A rady mamiciek su na nezaplatenie 🙂

Ajka, dievcata musia byt perfektne, ked sa obzeraju v zrkadle.. si ich viem predstavit.. 🙂 Katrin to tiez caka a MInkakine 3, tak tie budu musiet na striedacku 🙂
Uplne s tebou suhlasim, co sa tyka dalsieho deculka... a aj ztrachu z dalsich dvojiciek.. ale ber to tak, ze uz by si mala riadne skusenosti z praxe 🙂

Mauzi, Ty ako? DIevcatko by ste nechceli? 😉

ell
16. okt 2009

Deny dakujem a presne tak, vobec neviem do coho idem a celkovo sa bojim rizik spojenych s dvojjtehu. 😅 Ozaj, do ktoreho tyzdna ste to dotiahli ked sa narodili? dr mi vravela ze casto sa rodia dvojicky skor 😒

katrinb
16. okt 2009

ell - vitaj u nas....sme radi, ze mame dalsiu dvojtehulku. A presne viem, ako sa citis,...je to sok....ale ver, ze casom si zvyknes na 2 bublinky...a budes sa na nich cim dalej tym viac tesim.

A neboj sa ziadnych rizik....ked si ich nebudes velmi pripustat....minu ta.....ze deny a loginka? my sa mame fajn...a ani ziadne extremne problemy nemame oproti maminkam, co cakaju jedno babo.....len si proste na seba davaj pozor

vranka4
16. okt 2009

ahojte 🙂 ,ell,vitaj u nás 😀 😀 v téme,prajem ti bezproblémové tehuľkovanie,aby si to potiahla čo najdlhšie,najlepšie do 38.tt+,to by asi všetci chceli 🙂 minkak,ktorá porodila tento týždeň 2 dievčatká,tiež mala predpokladám 38.tt,keď sa tu rozhliadneš,zistíš,že sme to v priemere slušne potiahli,môj pôrod bol v ukončenom 39.tt,a to som si od 30.tt. stále hovorila,ešte aspoň týždeň vydržať a vidíš!predsa lekári ti povedia,aj riziká a všetko,čo súvisí s dvojtehuľkovaním,ale neboj,zvládneš to,tak ako aj my ostatné 🙂
k tej podobnosti dvojičiek,naši sú dvojvaječní a úplne výzorovo odlišní,Marek blonďák,Ivka hnedovláska,povahovo tiež úplne rozdielni 🙂

ell
16. okt 2009

katrinb diky za povzbudenie 🙂 som trocha vyplasena 😕 ale dr povedala, ze zatial vsetko v pohode, ze sa nemam bat, ze jedine co budem chodit viac na kontroly 😉

eviska83
16. okt 2009

ell- len sa SMELO pridaj a gratulko k dvojkam 😉
Murkaa- v tom neporadim kedze mame parik ,ale sranda bola ked tu bol dedo na velku noc tak v pondelok najprv polial Adama- az potom si vsimol ze to je chalan.Ja to nechapem ,ale aj ked volame cez skype tak sa kazdy pyta kto je kto a to sa vobec nepodobaju a obliekam ich do modreho a ruzovej 😀 😀 😀
Ozaj tu som sa este nepochvalila - Evicka ma uz 2 zubky 🙂

ell
16. okt 2009

eviska dakujem, ano ano uz sa osmelujem 😀 😀 stale si myslim, ze je to dobra haluz toto dvojtehulkovanie ale vsak nech je sranda 🙂 🙂 🙂 ty si to ako zvladla? vidim ze super!

eviska83
16. okt 2009

Ell- aj mna strasili kompikaciami a predcasnym porodom a pod. ale ked citas tuto stranku tak velmi vela bab to potiahlo velmi daleko.Jasne je tu aj par dievcat ktore porodili trocha skor,ale ked si pozriet ich albumiky -deticky su nadherne a maminky si ich vypiplali(neviem ake i y 😀 😀 )