Strašne sa teším, keď moje dvojičky budú veľké

23. feb 2022

Ahojte. Vôbec si neviem užívať toto babatkovske obdobie. Mam toho dosť, keby môžem,tak svoje dve malé bábätká normálne zanesiem do nejakého ústavu a vyzdvihnem neskôr. Mám dvojičky, všade lezú, choré naraz, po novom začali v noci vrieskať a to prespali už celú noc...no proste nervy. Niekedy si predstavujem život bez nich. Ake by to bolo fajn mať opäť len jedno dieťa.. nie som si istá či zažijem ten moment toho že si poviem aké bolo úžasné ked ste boli bábätká 🙄 cítim sa ako hrozná matka. Naozaj chcem aby mali už 10rokov.

danulicek
23. feb 2022

chápem ťa a asi sme si tým prešli viaceré matky. ja som si bábätkovské obdobie neužila z viacerých dôvodov a tešila som sa, keď budú väčší. teraz majú 6 a takmer 9, je to fajn, ale s tým prišli zas ďalšie starosti, ktoré pri bábätku nemáš 🙂 a to ešte stále nemajú tú "originál" pubertu so vším všudy 😀 a často sa s nostalgiou na nich dívam, že keby tak na týždeň mohli byť zase bábätká 😀

anjelicek26
23. feb 2022

Ono od 4 rokov je to uz fajn 😂 Komunikujuce bezplienkove samostatne jednotky... netreba cakat tak dlho 😂 A si uplne normalna matka, je to proste narocne a ty to mas 2x...

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
spadnutaslivka
23. feb 2022

nie si hrozná mama, len si unavená. Neboj, to prejde. Každé obdobie má niečo krásne a niečo ťažké. A koľkokrát som počula, že uži si, kým sú malé, lebo mále deti malé starosti, veľké deti veľké starosti. Alebo že malé deti pijú mlieko, veľké pijú krv. No... Až tak by som to asi nedramatizovala, ale je to presne tak, že v každom veku sú pekné veci, ale aj ťažké veci, ktoré musíš riešiť/zvládať. Ale nebudem ťa strašiť predom 😀

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiafia
23. feb 2022

Je to náročné aj pri jednom dieťati nie X2. Ja si to neviem a ani nechcem predstaviť 🤭 okolo tých troch rokov veku sa to výrazne zlepší 💪

zuzanka.zuzu
23. feb 2022

😂😂😂 ja mam jedno babo a v podstate podobne pocity... neboooj bude lepsie. a potom pride puberta 🙊

evica17
23. feb 2022

Ja.mam jedno jedenapolrocnw a.druhe mwsacne a veeeelmi si rpajem aby malo.to.mladsie uz rok a behalo a tak.s takymi malymi babatkami je mi tazko. S tym starsim.si.to uz uzivam a bolo to fajn obdobie.

autor
23. feb 2022

Dievčatá,ja mám ešte jedno dieťa a to trojročné 🙊 takže viem že okolo 2a pol roka to už bude ako taka pohoda (kým nepridu sople 🥺) ale tieto miminá fakt už nedávam..a to mam 24r neviem si predstaviť mať deti neskôr 😂 utesujem sa tym že vyrastu a ja budem opäť bezstarostná (ber s nadhľadom)... Ďakujem za útechu..🙏 verím že sa nezbláznim 😂 a obdivujem každú z vás! My matky to nejak zázračne prežijeme. Už si budem užívať len cudzie deti heslom pomojkaj a vráť 🤣

x_mery_x
23. feb 2022

Ja som prvyrok len prezivala, ze kedy bude konecne vecer aby isiel spat, lebo mn e do roka cele dni len prereval, nespal a teraz tiez ked zacne mrncat cele zle, som uz alergicka na jeho plac :D

yoxinka
23. feb 2022

Švagrinine dvojičky, chalani, majú 10rokov. Pamätám si, keď som ju raz našla v sprche s jogurtom, malí mali 2 mesiace, kukala som, že čo robí a ona že, keď sa nenaje v sprche, tak sa nenaje vôbec. Bol to šialený kolotoč! Teraz sú to zas krúžky a také, ale super je, že chcú všetko robiť spolu. Takže kým ja rozvážam všetky deti po rôznych krúžkoch, lebo iný vek a pohlavie, ona ide len na jedno miesto a bere tam oboch. Ale hovorila mi, že ani nevie, ako tie roky prežila … s deťmi sú dni nekonečné, ale roky letia príliš rýchlo.

sonicka19983
23. feb 2022

Och, veľmi ťa chápem a to ja mám medzi deťmi 5 rokov lenže druhé ako 37 ročná a už brutál cítim, že moje telo akurát dosiahlo fyzické aj psychické limity na deti ... máš super vek a veľkú odvahu a určite krásne deti...ja v 40tke budem riešiť škôlku a ty už budeš mať deti na strednej resp. nohy hore...to vydržíš a dáš... určite....👍👍👶 Veľa síl prajem....

ankare
23. feb 2022

Máš môj veľký obdiv, si super maminka, len vydrz. Mysli na to,že čim budú väčší, tým bude lepšie. Držím palce!

nikoleta1234
23. feb 2022

Tiež mám dvojičky, a užívať som si to začala až po roku. Dovtedy neustále unavená, podráždená, bez života... Mali sme toho dosť, nakoľko sa narodili predčasne, dlho v nemocnici, návšteva kopu doktorov, psychika v kybli. Dnes už majú 2,5 roka a je to nádherné obdobie 🙂

marcellka32
23. feb 2022

Ja som mala druhé, keď prvé malo presne 2 roky, niekto povie, že 2-ročné je už veľké, no je, ale sama ešte nechodila, za ruku a plienky a všetko 2x celý rok ešte, potom už ako dosiahla 3 roky a syn rok, tak to začalo byť lepšie a vtedy som si vravela, že sa teším nech sú už veľkí 🙂 malé deti-fyzicky náročné, veľké deti pubertaci-psychicky náročné 🙂

stvura
23. feb 2022

neboj, nebude to lepsie 🙂 - puberta mojho najstarsieho ma zabija a to je on akoze dobre dieta..🙂...ja mam tiez tri deti, sice nie dvojky ale rok a pol po sebe mam mensie a vsetci si myslia ze su dvojicky kedze su rovnako vysoky (dievca, chlapec). Uz teraz sa hrozim ked najmesi pride do puberty (ma 9) lebo on je vybusna drava povaha

zabina27
23. feb 2022

na niektore dni si staci dat ciel "prezit" 😀 ale tiez mi je uz luto, ze nie su babatka, len ja som nemala dvojky a z velkej casti je to spomienkovy optimizmus 😀

elizabet173
23. feb 2022

nie si ani náhodou hrozná matka, si unavená, čo je pochopiteľné. Nemá ti kto pomôcť? Mama, svokra, teta, sestra, susedka, kamarátka. Čo otec detí? Potrebuješ vypnúť, neviem, kde bývaš, prišla by som pomôcť, cez víkend som strážila ročné, tiež si celkom neviem predstaviť to živé dieťa krát dva 😎

krempla100
23. feb 2022

Ja mám tieto pocity pri jednej 9 mesačnej lebo mala je veľmi náročná akože doslova nespavam už 5 mesiacov v kuse a som vyčerpaná nervózna a úplne to chápem a neviem si to predstaviť s dvojkami akoze extrém tiež sa teším až vyrastie a ja si aspoň v noci trochu pospim hahah na to sa teším najviac 🤣