Ako vás oslovil nový seriál Sľub?
Nezvyknem pozerať seriály a denné už vôbec nie. Tento ma chytil od prvého momentu. Hlavne kvôli novým hercom v hlavných úlohách. Len tak zo zvedavosti sa pýtam, čo vás oslovilo a čo naopak nie. Pridám sa.
My s babami to sledujeme, mladšia dcéra sa vyslovene teší....len veľa vecí jej musím vysvetľovať...napríklad prečo nemôže zavolať sestre do zahraničia a pod...
Mne sa páči hlavne kvôli takej nostalgii, návratu do detstva 🙂. Trebárs kuchynské linky,tie deliace kvetinové steny, klasické vytáčacie telefóny, uniformy zdravotných sestier, keďže na praxi v škole som ešte takú istú nosila aj ja
Nepáči sa mi akurát linka podvodu doktora Bartoša s tou psycho doktorkou a ten neskutočne odporný príslušnik VB
@slovakboy ja som bol sklamaný v tom prvom diely najprv, že zasa Bárdy. Fešák, mám ho rád ,ale zase? No hneď zomrel v prvom diely a z vedľajších postáv sa stali hlavné. V tom momente ma to zaujalo a chcel som vedieť čo z nich bude. Najprv som to pozeral zo zvedavosti, teraz sa s manželkou tešíme na každý diel. Niektoré veci sú ale pritiahnité za vlasy.
taký návrat do detstva a socializmu, ako sme žili bez mobilných telefónov, a bez google. Páči sa mi ten seriál...nemusíme vkuse pozerať iba násilie, bitky, vlámania a vraždy, ...sa nečudujem, že mladí potom nevedia čo so sebou
Pozerala som prvé časti, ale ta Zuza mi začala strašne liezť na nervy ako klamala a zavádzala toho doktora
@13uzivatelka11 50 častí za nami a robí to stále. Aj mňa tým strašne vytáča 😆 to by sa nemalo volať sľub ale klamstvo. Každý každého tam už pomaly klame
@nathalis tak som o nič naozaj neprišla 😅
Mne sa to paci, je to prvy denny serial,ktory sledujem. Myslim si,ze by si to mala pozriet hlavne dnesna mladez,aby pochopili,ze vsetok blahobyt co teraz maju nebol samozrejmostou. Vtedy boli deti radi,ked dostali nove tricko,ktore sa bezne nedalo zohnat a davali si na neho pozor. Dnes ich maju v skrini 20 a je im uplne jedno,ci ho zaspinia,roztrhnu, vsak budu mat nove. Vtedy bol zazrak,ak sa niekto dostal cez prazdniny k moru,dnes,kto nejde aspon 2x do roka k moru,a travi leto len napr.u babky,tak je divny a mohla by som pokracovat. Cim viac maju moznosti,tym menej si ich vazia. Ano,ina doba,ale aj pomylene hodnoty.
videla som len kúsok jedného dielu, ale za mňa strašná nuda, nedokážem to pozerať a to som vyrástla v socializme
Mne sa páči, tiež sa teším na každý diel 😁 som do Michala 🥰 a adamka Bartoša 🤗
Herečka Zuza je otrasná, neprirodzená.
Policajta by som najradšej vyfackala 🤣
Inak doba otrasná, ešteže skončila, kým som bola dieťa.
Dej mi príde miestami nedomyslený, vedeli by to viac zamotať, má väčší potenciál.
Chceli sme to s manzelom pozerat, vyrastli sme v tej dobe - ale ani sme nezacali, odradilo nas, ze to ide kazdy den 🙈
Mne sa to veľmi páči , ale ... myslím si že niektoré veci neodhadli , hlavne to neustále zdravenie česť práci , my sme sa tak zdravili iba v škole. Potom si nepamätám otvorené kuchyne s obývačkou , alebo ten účes čo neustále nosí tá Dana ten som nikdy na ženách nezaznamenala. Ocenila som oblečenie, mnohé kúsky mala aj moja mama a niektoré aj ja. Ocenila som raňajky , presne také sme mávali aj my , chleba , maslo rajčina, paprika, džem , vianočka , salámy je tam príliš veľa , v sobotu sa kúpila a dosť. Lahôdky aj s tým čo tam predávali sú takmer identické aké sme mávali u nás v meste, ešte mi tam chýba mliečny bar. Taktiež rôzne akcie ako športové dni , Puškinov pamätník , turistické oddiely. Ako decko som bola šťastná a spokojná , ako dospelá by som v tom žiť nechcela .
@slovakboy videla som asi 10 dielov, serialy vobec nepozeram, ale povedali sme si, ze skusime, ked je to z obdobia socializmu, sme pätdesiatnici 🙂
Ale podla mna tym, ze je to denny serial, akoby nevedeli, co vymysliet, dej sa natahoval, hlavna postava mi liezla na nervy 🙃
Takze uz nepozerame
Ale ak ti mozem odporucit, videla som uz davnejsie cesky serial Vyprávěj, to bol jediny, ktory som pozerala postupne vsetky diely, vyborni herci, zapletky, autenticke zabery, ŠTB, prevrat, vztahy, fakt super
@subartic áno, veľa vecí tak nebolo ako si to pamätám. Česť práci sme hovorili len v škole, súdružka učiteľka bola súdružka, ale medzi sebou sa nik nevolal súdruh. A lekárom sa nikdy nehovorilo súdruh. To si nikto nedovolil a nikdy nedovolí, vziať lekárom ich spoločenský status. Policajti neviem, určite boli aj také svine, ale ja si pamätám, že boli celkom normálni. Bežný policajt bol taký ako sú aj teraz. Horší boli ŠTBáci, keď už sa na niekoho zavesili, dovolili si všetko. Toto čo robí tam ten policajt v tom seriály by mu len tak neprešlo, ak by sa tá učiteľka, alebo jeho žena obrátili na MNV, alebo sociálny odbor. Musel by mať nejaké poverenie ŠTBácke, vtedy by od takej obete všetci dali ruky preč. Proste bežní ľudia mali nejaké páky na niektoré inštitúcie, ale na niektoré zas nemali vôbec. Ak by napísala žena len sťažnosť hocikde, že jej neplatí výživné, mal by riadny prúser, ak by nebol nejaké zviera v systéme. Tak aspoň to bolo v 80tych rokoch. V 50tych určite to bolo omnoho horšie a tvrdšie.
Mne sa ten seriál páči , ale výkony tých mladých hercov … ja mám niekedy pocit , že pozerám rodinne prípady . Niektorí sú strašne strašne slabuckiiiii ako herci si ja osobne myslím .
Mne sa veľmi páči. Sledujem, hlavne z tých denných seriálov mi príde super, pretože vacsinou sledujem Netflix a pod. a tak fičia skôr krimy, drámy, detektívky a pod. Toto sa mi páči, ze je to taka oddychovka. Dlho som nevedela ziadnu nájsť. 🙂
@glorikarebeka podľa mňa to bolo sledované štb alebo tak.. dalo sa dopátrať odkiaľ išiel hovor
@nika11103 tak dobrý herec musí mať niečo odobraté...v podstate mladá generácia je toto....
Mala som možnosť pozrieť si asi 15 minútový úryvok, keďže som tu čítala samé chvály na tento seriál. Musím skonštatovať, že je to jeden stupídny seriál, úplne prvoplánový. Preexponované oblečenie, preexponované účesy, mizerné herecké výkony a dialógy ktoré boli absolútne o ničom. Pozerala som 15 minút, dej sa nepohol ani o jeden milimeter. Trapna fraska. Ak si chcete pozriet KVALITNY serial z tej doby, tak si pozrite cesky Vypravěj. Malo to dej, malo to ducha tej doby, malo to pointu. Skvelé kostýmy, skvelé herecké výkony a malo to hlavu a pätu. Približovalo sa to oveľa viac k realite, ako tento náš slovensky polotovar.
Dej akoby nasilu.
@stanulienkat Áno máš pravdu. Preto takéto seriály zvyčajne nepozerám. Napriek tomu ma teraz chytil. Zjavne to zaberá, aj keď je to brak. Herecké výkony sú niektoré slabé, ale niektoré sú super. To dievčatko, čo chce byť speváčka, jej herecký výkon je na tú rolu vynikajúci. Je prirodzená. Zakaždým keď hovorí, uvedomujem si ako dobre hrá. Jej otec je už ale preexponovaný a hoci je z neho sranda, alebo vie pekne nasrať, je to karikatúra tej postavy.
@nika11103 áno, ale ako píšem tu hore, tá mladá speváčka hraje skvelo, ten malých chlapček Adamko - prváčik hraje na svoj vek tiež výborne. Zuza Fraňová sa zlepšuje aj jej telocvikár. Mimochodom v Lets dance on najlepšie tancuje. Vidno, že sa učia za pochodu lepšie a prirodzenejšie hrať. Prvý bozk keď si dávali, no katastrofa. Ale potom im to už šlo. Všetci slobodní tam spolu chodia, ale nikto s nikým nespal. Akurát ženatý doktor podviedol manželku. Hrozne hrajú tí chlapci z tej hudobnej skupiny. Tak ale asi to vedia aj tvorcovia, je to oddychovka, tak to neriešia. Možno z regionálnych divadiel by našli lepších hercov. Ja to beriem ako folklór. Nie sú to žiadne hviezdy, ale naše. O to lepšie sa potom pozerá na kvalitu.
@aniele Áno, ja si to pamätám tiež ako šedivú dobu a tu je všetko také pekné a farebné. Na starých záberoch z ulíc vidno šedosť ulice. Mohli vierohodnejšie urobiť tie interiéry, tapety, valčeky, tri druhy v celej republike. Zo starších filmov tam je to vidno. Typický panelákový byt bol úplne iný. Ale dvoje závesy na okne celkom sedia. Taký vzor veľkých oblúkov sme mali v obývačke.
Český seriál Vypravej je niečo iné, myslím že to bol najlepší český porevolučný seriál ale nebol denný, bol týždenný, boli tam archívne zábery, postavy premakané a herecké výkony až na výnimky famózne. Neporovnávala by som to s typom telenovely Sľub čo je v podstate denný seriál. Samozrejme herecké výkony tu často pokulhávajú, zopár ľudí je naozaj excelentných ako Dzúriková, Cinkota, v podstate aj jej sestra s mužom, postava riaditeľa, ti starší herci a stredná generácia je vcelku uveritelná. Potom je zopár vyslovene strašných postáv ako Zuza a jej frajer doktorko ale zase na druhej strane tá mladá ucitelka čo má sestru v emigrácii s jej muž to hrajú dobre. Herecké výkony niektorých deti nadpriemerne ale nejdem spomínať osobitne keďže nechcem ublížiť tým slabým. Celkovo seriál ma potenciál, vyvoláva nostalgiu, dobové kostýmy, jedlá, samozrejme niektoré linky , dialógy pritiahnuté za vlasy ale čo by sme chceli od denného seriálu. Nie je to výpravný historicky seriál čo ide raz do týždňa v nedeľu večer na jednotke ako bol Čas nádejí. Tam boli vidieť prepravovanost aj historické reálie. Ale bavíme sa o odlišných formátoch.
radšej si pozriem seriál Sľub, ako seriál Vina, ktorý zas neprináša nič iné ako násilie, a smrť
@slovakboy ja si nepamätám na žiadnu šedivosť tej doby , možno na paneláky ktoré boli jednej farby. Detské ihriská , kopec zelene , málo aut , ale aj menej tovaru v obchodoch , ale dostatok na to aby sme neboli hladní , obidvaja rodičia o 15 :30 doma, menej oblečenia ale zas také zlé to nebolo . My sme celé dni behávali ako deti po vonku , v ruke chleba s maslom a na ňom rajčina , alebo len chleba s maslom osolený . Lopta, prachare, guma na skákanie , guličky , cečka . Vyšla som von a čvirikali vrabce alebo iné spevavce. Dnes to v meste nepočujete . To bolo moje detstvo a bola by som rada keby ho také mali aj moje deti , bohužiaľ doba je úplne niekde inde pri PC , PC hrách , alebo chodenie po samých krúžkoch , doma neprítomní rodičia ktorí len pracujú aby to všetko utiahli. Ale teraz ako dospelá by som nerada už v tej dobe žila, so svojou podnikavou povahou by som v nej trpela.

Nijako